Šta je novo?

Banka Intesa

Radio sam prosle godine prevremenu otplatu u oktobru cini mi se, tako da mi otpada ta varijanta za 1m. Tada sam uplatio 1.8m i skinuli su mi 80k kao taj penal i ostatak direktno na glavnicu (iz jedne transakcije).
Ne isplati mi se da cekam oktobar da bih ustedeo 10k, kada mi svaki mesec uplata kamate bude ~20k.
Na 32k evra glavnice imam skoro 9k e kamate, tako da ce to biti usteda. Sto se tice ulaganja, krastavac, i ovo cu pozajmiti beskamatno tako da te pare tehnicki i dalje nisu moje 😂
 
Na 800 hiljada preko milion penal je 8 a ne 80 hiljada. Proveri još jednom šta su ti skinuli prošle godine.

Krediti (indeksirani) u evrima se otplaćuju po srednjem kursu NBS, tako da u teoriji bi mogao da u nekoj menjačnici prodaš evre i preko srednjeg kursa.

Prevremena otplata skraćivanjem ukupnog vremena uz zadržavanje iznosa rate je svakako najpovoljniji za tebe. 1% na tih 32k eur je 320e. To je u ukupnoj računici bukvalno ništa.
 
Zatvorio bih kredit kompletno sada tom uplatom.

Prosle godine kad sam uplatio sam izabrao da zadrzim ratu i od tad je skocila sa 400e na 470e. Da to nisam uradio bila bi tipa 550e a nema nikakvih naznaka da ce ista ici na bolje nazalost
 
Pratim ovu temu dugo, ali nikako ne mogu da pohvatam koji je najisplativiji nacin koriscenja Visa debit Intezine za placanja online i u inostranstvu kad sam?
Ni ja isto, medjutim izlgeda da ako cemo uživati preko kartice placanje da bi morali da se navikavamo na to oduzimanje vise sto je i ok mozda sa jedne strane. Ukoliko koristiš svoju debit tekući racun i oni ti vrse konverziju valute sami ( ako sam skapirao to bas i nije povoljno) dok ako prebacujes sredstva na deviznu karticu je samo za evre, dolare itd banka nudi fin kurs konverzije preko aplikacije i mozes onda sa prebacis koliko ti treba na deviznu i nju da koristis za placanja ( isto su wave to pay)
Oni ti onda takodje skidaju vise (rezervišu sredstva) i posle 3-5 dana ti vrate to sto su ti ti maznuli).
Ukratko ako sam radis konverziju i prebacuje na deviznu isplati ti se, ukoliko oni tocrade za tebe na tcom dinarskom racunu to se i ne isplati bas.
Meni je recimo Aliexpres konektovan na debitii tekuci racun dinaski. Međutim posto tu kupujem gluposti od 3 do 15e konverzija koja banka vrsi je mizerna i neprimetna ali kad treba da kupim ps plus recimo koji je 100e ne smem tek tako da platim tekucim dinarskim jer ce vrtno otkinuti banka a devizna sa evrima vrati sve sto skine viška.
Ako neko ima poklapaču za ovo sto sam pisao neka odgovori, ovo su moji neko utisci 👍🏻
 
Sta je ovo, stigao SMS da je legla uplata a app nista.. :D
Od kada Intesa salje SMS za dinarske uplate i potrosnju na racunu?
 
Tako je bilo ranije meni i odjednom prestali da šalju sms.
 
Sta je ovo, stigao SMS da je legla uplata a app nista.. :D
Od kada Intesa salje SMS za dinarske uplate i potrosnju na racunu?
Pisali smo na prosloj ili pre dve stranice, nesto testiraju sigurno oko ovog apdejta sto ce da izadje pa vrv zato. Nekad stigne u app nekad sms..
 
Ja sam izvode jedno vreme dobijao na mail i onda su prestali da stizu, kada se setim odem na sajt skinem zivod i pogledam.
Kako bese procedura kada istekne kartica jel dobijem obavestenje da je stigla u ekpozituri i da je pokupim?
 
Da, stigne poruka da možeš da je pokupiš.
 
Meni izgleda lepo.
 
Svakako bolje izgleda od one sarene, dosta je ozbiljnija prica sad.
U Walletu na iPhonu je i dalje stari dizajn kao i u Intesinoj aplikaciji.
 
Jel neko probao skoro ips skeniraj ali sa telefona na telefon ? U smislu hocu da prebacim kolegi pare ( isto je intesa ) pokazao mi on QR code ja skeniram a on javlja gresku ? U pitanju su iphone telefoni oba
 
Mislim da to neće tako da radi, da ti treba neka 3rd party da ti generiše QR kod - ja koristim plati.mi npr.
Taj bi trebalo da radi u prodavnicama, gde plaćaš tako što ti kasir skenira QR kod.
 
Hmm pa cudno mi je zasto ne bi radilo, tome i sluzi ? Tako cak i pise u descritpion "Pokazite trgovcu kod radi uplate" tako nesto. Mozda ne radi ovako za fizicka lica ( lupam ) . Pre neki dan , sam na trafici hteo da platim karticom i zena je imala samo neki aparat gde je imala qr code da skeniram i meni se pojavio iznos koji je ona ukucala da mi skine sa kartice samo sam trebao da accept, tako da ja msm da radi sve samo ne radi u slucaju prenosa obicnog novca sa lice na lice ... ne znam :unsure:
 
To radi samo sa trgovcem. Ja sam napravio za sebe aplikaciju da generiše kod za uplatu na moj račun.
 
Klijent sam i intezi više od 15 godina (još dok je bila Delta banka). Nikad, ali nikad, nisu uspeli da srede notifikacije za potrošnju preko kartuca. Dugo vremena nisam imao mobilnu aplikaciju i očekivao sam da mi sms poruke o potrošnji stižu. Međutim nikada sa debitne kartice to nije bilo moguće. Potrošnja sa kreditne kartice je dugo vremena stizala uredno ali sa debitne nije. Više puta sam išao, pisao ali ništa.
Na kraju mi kažu da moram da imam mobilnu aplikaciju da bi to radilo. Ok, ja aktiviram aplikaciju i zeznem se samo tako. Od tada mi ne stižu notifikacije ni za kreditnu. Znači ne stižu notifikacije uopšte za potrošnju po bilo kojoj kartici. Notifikacije o uplatama uredno stižu, znači nije do podešavanja telefona.
Žalio sam se, podnosio prigivor i uvek je bio neki neodređen odgovor i ništa učinili nisu.
Pitanje za vas: Da li vama stižu notifikacije za potrošnju po karticama?
Jako me ovo nervira, ne mogú 15 godina da srede ovaj problem
 
Jel neko probao skoro ips skeniraj ali sa telefona na telefon ? U smislu hocu da prebacim kolegi pare ( isto je intesa ) pokazao mi on QR code ja skeniram a on javlja gresku ? U pitanju su iphone telefoni oba
Ne radi to tako, to samo sa trgovcima ili sto rece neko da generises kod za sebe drugacije.

Ono sto ja predlazem ako vec imate i ti i kolega intesu je da aktivirate opciju u aplikaciji prenesi, i samo ga izaberes iz imenika u kontaktima i lagano bez provizije i ikakvog ukucavanja racuna itd mu prebacis pare na "broj telefona" i njemu legne na racun.
 
Hmm pa cudno mi je zasto ne bi radilo, tome i sluzi ? Tako cak i pise u descritpion "Pokazite trgovcu kod radi uplate" tako nesto. Mozda ne radi ovako za fizicka lica ( lupam ) . Pre neki dan , sam na trafici hteo da platim karticom i zena je imala samo neki aparat gde je imala qr code da skeniram i meni se pojavio iznos koji je ona ukucala da mi skine sa kartice samo sam trebao da accept, tako da ja msm da radi sve samo ne radi u slucaju prenosa obicnog novca sa lice na lice ... ne znam :unsure:
Pa drug ti nije trgovac, nego fizičko lice - lepo si objasnio sam sebi :)
 
Klijent sam i intezi više od 15 godina (još dok je bila Delta banka). Nikad, ali nikad, nisu uspeli da srede notifikacije za potrošnju preko kartuca. Dugo vremena nisam imao mobilnu aplikaciju i očekivao sam da mi sms poruke o potrošnji stižu. Međutim nikada sa debitne kartice to nije bilo moguće. Potrošnja sa kreditne kartice je dugo vremena stizala uredno ali sa debitne nije. Više puta sam išao, pisao ali ništa.
Na kraju mi kažu da moram da imam mobilnu aplikaciju da bi to radilo. Ok, ja aktiviram aplikaciju i zeznem se samo tako. Od tada mi ne stižu notifikacije ni za kreditnu. Znači ne stižu notifikacije uopšte za potrošnju po bilo kojoj kartici. Notifikacije o uplatama uredno stižu, znači nije do podešavanja telefona.
Žalio sam se, podnosio prigivor i uvek je bio neki neodređen odgovor i ništa učinili nisu.
Pitanje za vas: Da li vama stižu notifikacije za potrošnju po karticama?
Jako me ovo nervira, ne mogú 15 godina da srede ovaj problem
Trebalo bi da stizu preko google pay? Nisam siguran da li stize za placanja karticom jer ja placam telefonom uvek, ali znam da stize npr kad podignem pare na bankomatu.
 
Trebalo bi da stizu preko google pay? Nisam siguran da li stize za placanja karticom jer ja placam telefonom uvek, ali znam da stize npr kad podignem pare na bankomatu.
Meni uredno stiže notifikacija u aplikaciji za uplatu ali kad provučem negde katricu, za potrošnju ne stiže
 
Svaka transakcija stize preko Apple pay. Ne stize nekad za uplatu ili kasne ali kad je provucem,tog trenutka stize obavestwnje.
 
Kod mene je android aplikacija. Ne stižu notifikacije za potrošnju
 
Znam, zato sam.to i napomenuo, jer sam mislio da odgovarate meni.
Evi da ponovim pitanje: Da li vam na android aplikaciji stižu obaveštenja o potrošnji kad provučete karticu?
Da vidim da li je problem samo kod mene ili je to opšti problem
 
Nazad
Vrh Dno