Šta je novo?

Banka Intesa

@Sirius9 naravno da mi se ne sviđaju promene cena koje su uveli, ali kako, BRE, dodjete do upotrebe reči "krađa" u rečenici koja opisuje rad privatne kompanije i njihov cenovnik?! Članove ovog foruma, u proseku, držim za obrazovane ljude.

Kradja je prisvajanje neke imovine, bez saglasnosti vlasnika te imovine. Ovde smo obavešteni o naplati mesecima ranije, svi koji se nisu složili sa tom naplatom su zatvorili račune u banci. Samo u ovoj temi su se javile desetine ljudi.
 
Kod mene klasicno kradu, da kraduckaju po malo pa da ih i tolerisem, rece jednom jedan ''politicar''.
Ima na stranici ono kontaktiraj savetnika ili kako god, kontaktiram, iznesem problem, kaze to morate da zovete na taj i taj broj, pazi da ne zovem da se objasnjavam i opet da bude odgovor kao pre.. sistemmm je nekako to uradio ne bi trebalo da je moguce ali se ispostavilo da je moguce pa je sisteeem to nekako dopustio.. lopovi mi uzeli oko 15e na dve transakcije.
Sad cu sve da belezim na papir i da slikam ekran pa cim bude neko sr ima da im saljem slike pa neka gledaju.
Ajde to sto su klepili dodatne troskove (cudim se samo kako nisu ranije ), nego im je i to malo i moraju ovim radnjama da se bave.
 
@Sirius9 naravno da mi se ne sviđaju promene cena koje su uveli, ali kako, BRE, dodjete do upotrebe reči "krađa" u rečenici koja opisuje rad privatne kompanije i njihov cenovnik?! Članove ovog foruma, u proseku, držim za obrazovane ljude.

Kradja je prisvajanje neke imovine, bez saglasnosti vlasnika te imovine. Ovde smo obavešteni o naplati mesecima ranije, svi koji se nisu složili sa tom naplatom su zatvorili račune u banci. Samo u ovoj temi su se javile desetine ljudi.
mislim da pojam "kradu", zasigurno nije doslovno upotrebljen

naprosto su rezignirali mnoge, a kada su počeli sa naplaćivanjem (do tada, besplatnih) stavki, ponajviše, nekadašnjeg deviznog

summarum: pokazalo se da su samo prvi povukli nogu, spram nečega što će sve druge banke, sad već uveliko prihvatati, kao standard poslovanja...
 
@defo nemam nameru da ulazim u to da li je neko mislio bukvalno ili ne.

Kada u velikom sistemu poput banke ili mobilnog operatera dodje do situacije da je nešto naplaćeno više nego što stoji u tarifniku, šanse da je u pitanju planska krađa su zanemarljive. Gotovo sigurno da je u pitanju greška u sistemu. Ali zašto bi smo opterećivali greškom nekog programera ili operatera koji rade za platu, lakše je da ceo sistem nazovemo lopovskim.

Verujem i da je situacija koju je @Animal pomenuo objašnjiva i rešiva, samo neko mora da se iscima.
 
Pismo kontakt centru je sigurno dovoljno.
Nekoliko online kupovina u USD ovog meseca, sve obračunato u cent dobro (Visa Internet kartica)
 
Razume li se iko u ove Mastecard standard kreditne kartice za kupovinu na rate na 24 meseca? Kako funkcionise kada se podize kes sa bankomata na ovim karticama, kako ide posle za vracanje i kakve su kamate uopste?
 
Za 24 rate ti treba prodavac koji ce ti to omoguciti. Sto s etice podizanja, uzimaju jednokratno 3% od cifre a rate onda redovno, na koliko biras.
 
Keš ne može na beskamatne rate (ja mislim). Digneš, platiš 3% pri podizanju, ako ne izmiriš celu sumu kad dospe, kreće revolving.
 
Davno sam imao revolving karticu druge banke
ali secam se da su mi prilikom izadavanja rekli da je kartica iskljucivo za placanje, i da ne podizem kes na bankomatu i da ta kartica ne sluzi za podizanje kesa jer ide drugacija (kaznena) kamata.

znam vise primera iz zivota da su ljudi gadno nagrabusili podizajuci kes revolving karticom.

mozda nije tako danas, ali se raspitajte pre podizanja.
 
Meni je tada sluzbenica rekla da mogu slobodno da podignem ako mi tipa treba za putovanje i druge neke potrebe ali nije rekla nista kako ide kasnije otplata i kakve su kamate, rate i slicno pa ne bih da se zeznem reko bolje da se dobro raspitam
 
Intesa je počela da naplaćuje provizije za uplate elektronskim putem (fizičko lice → fizičko lice). Od kada se ovo promenilo?
 
Od novog cenovnika, 1.6.2021.
 
Intesa je počela da naplaćuje provizije za uplate elektronskim putem (fizičko lice → fizičko lice). Od kada se ovo promenilo?
Jesu li oba računa kod Intese ili je računa primaoca u drugoj banci? Ne bi trebalo da ima provizije ako su oba računa kod Intese.
 
Nema ni sada, na jednom paketu. Za izmenu znamo već 6 meseci, na snazi je više od 3.
 
Kako vam rade plaćanja aplikacijom ovih dana? Meni skoro na svaku uplatu (koja nije IPS) izbaci (131) Internal server error. Jednom i 20 pokušaja prođe.
 
Kako vam rade plaćanja aplikacijom ovih dana? Meni skoro na svaku uplatu (koja nije IPS) izbaci (131) Internal server error. Jednom i 20 pokušaja prođe.
Mislim da sam shvatio u čemu je problem. Kada sam kopirao broj računa, kopirao sam zajedno sa crticama. Aplikacija to prihvati, ali pukne sa tom greškom. Kada kucam broj ili obrišem crtice, prođe normalno i uopšte nije moguće ukucati crtice.
 
Kakvo vam je stanje sa izvodima za račune? Na onom bangavom web portalu imam samo za jun i jul, za avgust nema...
Detalje kredita ne mogu da vidim, izbaci mi blanko stranicu
 
Evo u aplikaciji ima
 

Prilozi

  • B03D1A06-0430-4963-8979-66D7D670C786.jpeg
    B03D1A06-0430-4963-8979-66D7D670C786.jpeg
    42.1 KB · Pregleda: 61
U petak bio da podignem obnovljenu master karticu i ujedno trazio kodove za "wave2pay" aplikaciju jer online ne moze da se aktivira vec duze vreme, medjutim vise ne daju ni u banci, receno mi da vise ne daju kodove za tu aplikaciju, e sad kad ce da omoguce placanje preko nove app, ne zna se :)
 
Koliko se sećam, aktivira se na eBank portalu na PC. Ali treba imati i staru mBank aplikaciju.
Instalirao sam tako pre mesec dana, nakon što sam promenio telefon.
 
Како се активира нова апликација?
Инсталирао сам је, тражи да се региструје, једва сам на сајту нашао неко упутство, али нисам успео, тражи ми токенн.
Међутим, сад ми не ради ни стара апликација, неисправан пин.
Никако нисам успео да променим пин старе апликације. Где се он мења?
 
nazovi ti lepo call centar pa ce te teta peovesti kroz.aktivaciju,
 
Nisu znali da mi odgovore Intesini agenti na četu i iz kontakt centa pa pitam ovde.

Imam osnovni račun. Hteo bih da pređem na Intesa Hit+ zbog eurnet kursa i jednog besplatnog deviznog računa.
Međutim, vidim da uz paket idu Mastercard i American express kartice. Moje pitanje je da li se i za njih otvaraju devizni računi koji se plaćaju po 120 din?
 
Ne otvaraju se devizni racuni za kreditne kartice. Nejasno mi je kako ne umeju da odgovore na takvo pitanje...
 
За нову апликацију сам морао да идем у пословници.
Мало ми је теже да се снађем.
У пословници ми рекоше да у апликацији има и way2pay и да стижу обавештења о коришћењу картице.
Данас сам прешао на хит+ али не знам за те картице.
 
Ne otvaraju se posebni računi za kartice, ni za jednu. Za kartice dobijaš izvod, pa izmiri kako god želiš. Ako ne izmiriš, banka ima utvrđeni redosled sa kojih računa se namiruje.
 
Uz Visa Classic Debit se otvara devizni račun i plaća se 120din. Zato sam i pitao za druge kartice.
 
Nazad
Vrh Dno