Šta je novo?

Banka Intesa

dervisbegovic_

Poštovan
Učlanjen(a)
06.04.2021
Poena
55
Moja oprema  
Laptop
Lenovo Ideapad 5 (Ryzen 3 5300U)
Mobilni telefon
Apple iPhone 13
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nikako, autentifikacija radi samo kada se koriste payment processor-i koji podržavaju tu vrstu sigurnosti

dervisbegovic_

Poštovan
Učlanjen(a)
06.04.2021
Poena
55
Moja oprema  
Laptop
Lenovo Ideapad 5 (Ryzen 3 5300U)
Mobilni telefon
Apple iPhone 13
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pogledaš (uglavnom stoji na dnu stranice ili na stranici kad se unosi broj kartice) da li payment processor koristi mastercard securecode ili verified by visa.

CarnX

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2005
Poena
455
Moja oprema  
Mobilni telefon
P30 lite
Pristup internetu
  1. Optički internet
jesam li nesto propustio ili ovo g**** ne radi cim sam ga pohvalio... Android

CarnX

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2005
Poena
455
Moja oprema  
Mobilni telefon
P30 lite
Pristup internetu
  1. Optički internet
znaci... bar da ne pokusavam vise...

M¡k¡

Zapažen
Učlanjen(a)
28.10.2021
Poena
2
cao svima, sorry nisam stigao bas ceo post da procitam, bas ste se raspisali :)
Moje pitanje je u vezi online inteza kursa za evre.... doosta je bzvz i nepovoljan pa sam xteo da vas pitam da li svi clanovi inteze imaju isti kurs ili neki (ja sam magniica) imaju bolji kurs?
Video sam da su izmenili stosta i povecali naknade, a sada posle ove NBS intervencije... videcemo sta ce da bude...
BTW, meni je od pre neki dan, kurs 118.0 rsd za kupovinu evAra.

hvala

Antara

Cenjen
Učlanjen(a)
18.11.2016
Poena
185
Kod promene telefona kakva je situacija sa Intesa aplikacijom? Ima li nekih "nepredviđenih" okolnosti?

Sirius9

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2007
Poena
435
Kod promene telefona kakva je situacija sa Intesa aplikacijom? Ima li nekih "nepredviđenih" okolnosti?
Pre je moralo da se ide u banku da oni "nameste", ne znam kako je sa novom app ali ako uzmemo kako se pokazala do sad, ne verujem da je išta jednostavnije.
Nepredviđene okolnosti su 100% očekivane 🙃

cao svima, sorry nisam stigao bas ceo post da procitam, bas ste se raspisali :)
Moje pitanje je u vezi online inteza kursa za evre.... doosta je bzvz i nepovoljan pa sam xteo da vas pitam da li svi clanovi inteze imaju isti kurs ili neki (ja sam magniica) imaju bolji kurs?
Video sam da su izmenili stosta i povecali naknade, a sada posle ove NBS intervencije... videcemo sta ce da bude...
BTW, meni je od pre neki dan, kurs 118.0 rsd za kupovinu evAra.

hvala
Kako misliš "bzvz i nepovoljan", a koji bi ti kurs hteo, 110 din? gde ima takav kurs da i ja pređem tamo! Rekao bi da inteza ima jedan od najpovoljnihi kurseva, ni jedna menjačnica kod mene nema bolji kurs iako su tamo 2020 i pre, menjačnice bile povoljnije. Moj račun je HIT i kors je isto 118.0 a mislim da ovi što im prostiru crveni tepih i poslužuju banane (magnifica i slični) mogu da ugovaraju kurs sa bankom, neko je to pominjao pre 3-4-5 meseci kad se isto vodila "rasprava" o kursu evra.

Condor

Slavan
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poena
215
Naravno da je nepovoljan, imas prilican broj banaka sa boljim kursevima, evo samo nekih: BPS (bivsa MTS banka, Racun Plus 250 din, ~117.8), NasaAIK (bivsa SBER, Elite paket 650 din, za 0.05 din losiji od srednjeg, limit 5000e), ERSTE (Premium paket, ~600 dinara, kurs priblizan srednjem), OTP (Prestiz paket, 595 dinara, srednji kurs za prvih 2500e) i siguran sam da ih ima jos, samo ne znam detalje (npr. Addiko je nekad imo dobar kurs itd.).

Dalje, mjenjacnice u Novom Sadu (a vjerujem i u Beogradu) vecinom imaju kurs trenutno 117.5-117.7 (sto je opet bolje od Intesinih 118). Za manja mjesta/gradove ne znam, ali ako je losije od tih 118, onda je to deranje.

Sto se tice Magnifica, zivis u zabludi. Slobodno popricaj s njima pa te mozda puste da placas tricavih 800 din i posluze te bananama. Magnifica status ima neke povlastice, ali nista spektakularno (meni je odradio posao za stambeni kredit, jer sam imao svog licnog savjetnika, pa mi je malo olaksao komunikaciju ali nista posebno sto ne dobije i "nepovlasceni" korisnik kod regularnih kreditnih savjetnika). Sve se na kraju svede kolika su ti primanja. I naravno, nema ugovaranja kursa, isti je za sve pakete - 118 dinara trenutno.

Nikad se ne zna, ali ako nisi ku*ate srece, trebalo bi da prodje glatko sve dok imas zapamcen svoj korisnicki ID i onaj kod/PIN koji si setovao prilikom prve registracije.

Sirius9

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2007
Poena
435

@Condor

ok. ima povoljnijih, nisam uzeo u obzir da što su veća primanja to tih 0,20-0,30 dinara postaje bitnije.
Recimo kada bi podigao dinare u intezi gde je kurs 118 i otišao da kupim evre u BPS banku morao bi da uzmem 1400€ da bi uštedeo za jednu pljeskavicu (280 din) od 150g. Ako bi uz pljesku hteo i neko piće morao bi da uzmem 2000€ (400 din uštede), ne računam da bi mi za proceduru podigni din-idi kupi€-vrati se u intezu i uplati € trebalo minimum sat vremena.

A ako bi računao neku, da kažemo, primetnu uštedu od 2000 din (hteo sam da kažem značaju ali šta je 2000 din na današnje cene) odnosno 2200 din pošto bi mi održavanje računa recimo u erste (premium da bi dobio taj kurs blizu srednjeg, recimo 117,5) bilo ~150 din skuplje pa kad se skine to ostaje 2050 din uštede, za to bi moralo da se uzme 4400€ što je 517.000,oo dinara a ako ti svakog meseca legne na račun preko pola miliona din da li ti zaista znači nešto što si uštedeo 2K din!

A za magnifica, eh, opet ću da lupim, zar neko nije pominjao da moraš imati redovna primanja min. 1000€ da bi dobio taj "level"? 800 din od 117.000,oo din je ~0,68%, ja trenutno na Hit-u plaćam (procentualno) duplo više od toga, tako da bi crveni tepih i banane bili kao dobitak na loto u realnom životu :LOL:

NightCrawler

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2005
Poena
495
Izgleda im nešto opet baguje sistem, od jutros mi račun blokiran za nekih ~6000 din za koje se ne vidi od čega, nisam nigde izdavao karticu danas ni juče.
Pre toga na računu bilo nekih 3500 din...
CC nema šanse da se dobije

DGoran

Cenjen
Učlanjen(a)
20.04.2018
Poena
195
Moja oprema  
Laptop
Dell Vostro
Mobilni telefon
Iphone 13 pro
Pametni uređaji
Apple watch
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
I meni mesto nestalo para , u odnosu na juce.🤣🤣

NightCrawler

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2005
Poena
495
Do njih je problem.

Sve nerealizovane transakcije koje imate po karticama u prethodna 2-3 dana vode kao duplo rezervisana sredstva.

Kaže da rade na otklanjanju smetnji.

Klaus_Maus

Zapažen
Učlanjen(a)
08.06.2022
Poena
5
Imao sam 303.500, juce kupio nesto za 600 RSD u Soko_Starku, danas se budim, umesto 302.900, pise mi da imam 301.900, znaci fali mi 1000.

Naravno, kako covek ne moze da vodi evidenciju u dinar, nisam ni bio 100% siguran da mozda nisam istripovao da mi fali 1000 sa racuna...

Drzim vecinu svoje ustedjevine na njihovom racunu i nije bilo problema nikada do sada (ni devizni ni dinarski), ali nije prijatan osecaj nimalo, nadam se da ce resiti to..

Sirius9

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2007
Poena
435
Sve nerealizovane transakcije koje imate po karticama u prethodna 2-3 dana vode kao duplo rezervisana sredstva.
Ovo se samo u Intezi dešava, i to sveke goden po nekoliko puta imamo takvih nebuloza, nisam čuo da se ljudi u bilo kojoj drugoj banci žale da sim odjednom nestanu pare ili da im es odjednom pojave veće svote novca na računu i isto tako odjednom nestanu...

nuk

Cenjen
Učlanjen(a)
03.02.2013
Poena
145
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Bitno da se obrće 😀

CarnX

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2005
Poena
455
Moja oprema  
Mobilni telefon
P30 lite
Pristup internetu
  1. Optički internet
najgore sto ovo nikako ne mogu da ispratim... mogu da me potkradaju kako pozele... Ja samo karticom placam i bas mi je problem da pratim potrosnju...

sleepwalker

Poštovan
Učlanjen(a)
22.10.2014
Poena
80
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Slažem se, posebno jer problem sa prikazom transakcija karticom na POS terminalima još nije rešen.

DGoran

Cenjen
Učlanjen(a)
20.04.2018
Poena
195
Moja oprema  
Laptop
Dell Vostro
Mobilni telefon
Iphone 13 pro
Pametni uređaji
Apple watch
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
U pravu si, vratile se pare🤣🤣🤣

mdark

Poštovan
Učlanjen(a)
19.11.2014
Poena
80
Ovo se samo u Intezi dešava, i to sveke goden po nekoliko puta imamo takvih nebuloza, nisam čuo da se ljudi u bilo kojoj drugoj banci žale da sim odjednom nestanu pare ili da im es odjednom pojave veće svote novca na računu i isto tako odjednom nestanu...

Dešava se i u Rajfajzenu. Meni dva puta za pola godine. Transakcija ostane u rezervisanim sredstvima, a oni je proknjize tako da te fakticki duplo zaduze. Ja zbog toga placam dodatni SMS servis, jer jedino tako mogu da provalim koliko sam para imao posle svake transakcije.

Sirius9

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2007
Poena
435
Meni je to neshvatljivo. Nisu u pitanju operacije sa matricana nego obično sabiranje i oduzimanje (čak i da ga ručno rade).
Već sam se par puta istripovao da mi "neko" diže pare sa računa, zbog njihovog zakasnelog knjiženja,
sreća pa nemam puno plaćanja karticom inače bi morao lično da vodim evidenciju da bi znao da
ono što su oni danas proknjižili se zapravo desilo pre 4 dana...

NightCrawler

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2005
Poena
495
Postoji li banka koja i sistem koji je imun na takve brljotine ili se dešava kod svih?🤔

aljosa79

Poštovan
Učlanjen(a)
26.09.2017
Poena
60
Moja oprema  
Mobilni telefon
Mi 8 SE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Meni trenutno ne prolazi Visa classic vezana za devizni račun za Netflix... Morao sam da platim Masterom

kibicer

Čuven
Učlanjen(a)
23.05.2004
Poena
515
Jel dobijaš sms kod za autorizaciju? U kom delu tačno ne radi plaćanje?

Vrh Dno