Šta je novo?

Asus Eee PC - diskusija

svi oni imaju manje više iste karakteristike i sličnu finalnu obradu. poneko negde odskače, ali skoro i da nema razlike. jedine stvarne razlike su u tim procesorima; veličini ekrana; hardovima odnosno ssdovima; baterijama i eventualno integrisanom HSUPA modemu. to sve kad se baci na papir dolazimo do još poraznije činjenice - da svi u suštini imaju iste ili (naj)slabije modele. ovo važi i za svaku pojedinačnu komponentu koju sam spominjao - ovde se prodaju slabašne baterije, b(j)edni ssd-ovi a "egzotičnu opremu" možemo samo da sanjamo.
kao da ima neke koristi od sveg tog "marcello salas ubacivanja" - predlažu ti da uzmeš isto to, a to što nekima od nas već skoro godinu dana treba nešto sasvim drugo - nikom ništa.

kapiram da ću do smrti vući ovaj 701, jer niko nije dovoljno "rizičan" da uveze (pazi sad kako imam egzotičnu želju) netbook koji je lakši od kilo i dvesta i ne više od 15 posto veći od eeepc701, sa minimum 600 tačaka visine na NONglare ekranu, veeeeelikom baterijom (pa neka i štrči, bar da mi tastatura bude nagnuta), ssd-om (koliko god da je mali) i WiFi-jem i integrisanim HSDPA (čak ne mora ni HSUPA) modemom.

kao da tražim hiljadugodišnjeg sokola sa vukijem u kokpitu.

:(


i što je najgore, sad će sto njih da me cima sa "ružno je kad baterija štrči", "koji će ti * ssd", "lepše su boje na glare ekranu" ili "gprs je skup"...

pa kako posle da ne mislim da rade za te firme koje "zastupaju", kad takve gluposti mogu da čujem jedino još u pakom-ovim šopovima.
 
Poslednja izmena:
901 sa hard diskom bio pre nedelju dana u metrou za 23k din.
 
Niti ce radnja da isplati nesto, niti ce nesto biti od toga na granici - provereno na Madjarskoj, Bugarskoj i Hrvatskoj. Jedini nacin je da se taj overeni formular posalje postom na najblizi Global Refund Processing Center - recimo u Austriju (Zetschegasse 17, A-1230 Vienna/Austria). Nakon toga se pare dobijaju na racun koji ste naveli u formularu.
Drugi nacin je da se ode u predstavnistvo (Cash refund office) i da se formular na licu mesta "unovci". Tih predstavnistava ima jako puno, sirom sveta - uglavnom su na aerodromima i vecim gradovima. :wave:

Tek sam se sad priključio pa se izvinjavam na kasnom odgovoru. Ovo bar za Hrvatsku nije tačno. Ja sam sa overenim obrazcem sa carine otišao u prodavnicu i dobio keš.

Što se Mađarske tiče, nikad nisam tražio povrat poreza jer ništa značajno nisam ni kupovao ali je dobro znati da za povrat poreza minimalan iznos na računu mora biti 42.000 forinti ako se dobro sećam (zapamtio sam da je protivvrednost oko 150 EUR) ali stvarno ne znam detalje oko načina na koji možeš da vratiš te pare.
 
Tek sam se sad priključio pa se izvinjavam na kasnom odgovoru. Ovo bar za Hrvatsku nije tačno. Ja sam sa overenim obrazcem sa carine otišao u prodavnicu i dobio keš.

Što se Mađarske tiče, nikad nisam tražio povrat poreza jer ništa značajno nisam ni kupovao ali je dobro znati da za povrat poreza minimalan iznos na računu mora biti 42.000 forinti ako se dobro sećam (zapamtio sam da je protivvrednost oko 150 EUR) ali stvarno ne znam detalje oko načina na koji možeš da vratiš te pare.

U madjarskoj je ranije bila opcija da na granici odes u neku njihovu kabinicu, onda ti oni tamo provere racun i stvari za koje trazis povrat i ako se sve uklapa dobijes kesh odmah na granici (umanjen za ja mislim 8%). Ali davno to beshe... 2000-2001 kad sam ja laptop kupio u madjarskoj...

U hrvatskoj moras da se vratis nazad u radnju i da dobijes u radnji pare od povracaja, a pritom moras imati overenu potvrdu da si robu izneo iz zemlje. To je naravno fino kad ides iz Backe Palanke u Ilok (cca 10km) pa mozes stalno tamo vamo... ali kad ides iz Sremske Mitrovice u Osjek (kao sto sam ja onomad 2003 valjda kupio fotoaparat) onda se valja preispitati da li se sve to isplati... to je cca 400km tamo-vamo kad se sve uracuna...

A naravno sve pod uslovom da ti ovi nashi skotovi ne naplate porez :D

P.S. pretpostavljam da nekada ima i veze velicina granicnog prelaza...
 
Poslednja izmena:
Tek sam se sad priključio pa se izvinjavam na kasnom odgovoru. Ovo bar za Hrvatsku nije tačno. Ja sam sa overenim obrazcem sa carine otišao u prodavnicu i dobio keš.

Što se Mađarske tiče, nikad nisam tražio povrat poreza jer ništa značajno nisam ni kupovao ali je dobro znati da za povrat poreza minimalan iznos na računu mora biti 42.000 forinti ako se dobro sećam (zapamtio sam da je protivvrednost oko 150 EUR) ali stvarno ne znam detalje oko načina na koji možeš da vratiš te pare.

Ma ja sam se lose izrazio - mislio sam na Hrvatsku, Madjarsku i Bugarsku *granicu*, a ne drzavu. Jednostavno, stagod da sam kupio tax-free u Nemackoj, Austriji, Francuskoj, Belgiji ili Holandiji - svuda se zavrsavala prica u Dizeldorfu, u Saturnu, u posebnom odeljenju za tax-free poslove. Naravno, to je samo jedan od punktova. Kao sto rekoh, ima ih mnogo i mahom su na aerodromima.
 
eeePC HD rules! Moj cimer je kupio taj laptop, i baterija mu traje nekih 5 sati sa ukljucenim wirelessom, i uopste ne radi sporo, s obzirom da ima celerona na 900MHz. Stvarno odlicna kupovina.
 
Koga interesuje asus 1000hd ima u rodicu sa popustom 27000,jos ko ima pika karticu podeli sa 12 i fino...
 
}Pa, u Gigatronu je 26.500,00.

Jos bolje,ja uzeh na beskamtni kredit,za one koji kupuju za gotovinu koristan info.
 
ja moram da pitam (jest' mali offtopic); zna li neko koliko bi sad vredeo Asus EEE901 (20gb ssd i 6cell baterija, EN raspored), razmišljam se da ga prodam (ovo nije oglas!) :)

:wave:
 
realno, polovan je...

kapiram ne više od dvadesetak hiljada.
 
Jel instaliro ko windows 7 na 1000hd,imam problem sa vga driver-om ,znaci instaliran je ,ali ne moze aero ,i najveca rezolucija je 800x600.Znaci problem je u driveru.
 
Poslednja izmena:
tako je to sa beta softverom :)
 
Da to je 1000H.
Naravno mi nikada necemo dobiti 901, 1000he ili nedaj boze 1005HAA.
 
Meni bi trebao sutra da stigne 1000HE iz Amerika, pa cu da pisem kako radi :banana:
 
Pa i nisi se nešto raspisao :trust:

Mozda ne radi. Moj 901 iz USA je crko. Sudden death nakon nedelju dana ne-koriscenja, nece da se upali. Nisam jedini sa tim problemom; sad cekam da mi stigne zamena iz USA. Smor. :mad:
 
Krivo mi je sto nisam uzeo dok je bio 11.000 na promociji sad vidim i najosnovniji model je 20+ hiljada
 
Mozda cu pogresiti ali bolje Asus zbog generalno izrade a Lenovo ako zelish 4gb SSD i originalan OS for free :) (ali ako se odlucish za lenova juri beli posto on ima 6cell bateriju)

Ono sto znam je da ovaj Asus izvuce onih 5-6 sati pod XP :)
 
Mozda cu pogresiti ali bolje Asus zbog generalno izrade a Lenovo ako zelish 4gb SSD i originalan OS for free :) (ali ako se odlucish za lenova juri beli posto on ima 6cell bateriju)

Ono sto znam je da ovaj Asus izvuce onih 5-6 sati pod XP :)

Ne znam koliko ce mi znaciti taj SSD disk? Mislim da li ce se razlika stvarno primetiti?
Planiram da na njemu drzim Win 7. Taj SSD disk da koristim samo za sistem ne znam da li bi bio dovoljan za sistem a za ostalo je smesno mali... ? I da li moze crni Lenovo sa 6 cell baterijom da se nadje?

Hvala
 
Mozhe....ali redje...i nema crni sa BT :(
 
Da li je neko probao da igra PES na Lenovu...?
 
Poslednja izmena:
travian radi do jaja :) LOL
 
travian radi do jaja :) LOL

:d ne sumnjam...

Mene zanima da li postoji stvarno razlika izmedju Atoma i celerona?
Znam da je razlika u potrosnji,ali ako to izuzmemo recimo u gledanju filmova ili otvaranju programa po winu da li se primeti neka razlika u korist Atoma?
 
atom bolje radi sa 720p materijalom svakako (licno probao :) )
 
Nazad
Vrh Dno