Šta je novo?

Asus Eee PC - diskusija

3 pitanja u vezi 4G surf:

1. da li moze da radi na strujnom adapteru sa skinutom baterijom?
2. da li moze SSD od 4 GB da se zameni sa hdd-om? Pretpostavljam ako moze da ide neki 2.5" sata2?
3. koliko slotova ima za RAM memoriju? Koji max modul prima i na kojoj brzini?
 
3 pitanja u vezi 4G surf:

1. da li moze da radi na strujnom adapteru sa skinutom baterijom?
2. da li moze SSD od 4 GB da se zameni sa hdd-om? Pretpostavljam ako moze da ide neki 2.5" sata2?
3. koliko slotova ima za RAM memoriju? Koji max modul prima i na kojoj brzini?
1. Може наравно, само је онда мало ружан јер има "рупу" између екрана и тастатуре :D
2. може, АЛИ :-devil-: колико сам читао на нету и гледао YT филмове овај малиша има још мањи диск од 1.8" и мислим да користи неки други конектор, ZIF ил' тако некако :d
3. један слот, фабрички долази са 512MB, тај сам избацио и ставио један Transcend 2GB 667 и ради без пролема, више и не треба
 
Meni treba za selo i kada negde odem.......Cisto zbog interneta,tetrisa :D, filmova,muzike......To je realna namena.
 
Imam dilemu u vezi Asus EEE 1005Ha racunara pa mi treba vasha pomoc.

Devojka zeli da kupi neki netbook, i naravno spazila je ovaj neki novi 1008 KR , i zena kao zena cim je rose ili ljubicasti to je to. E sada citajuci test na benchu kaze sledeece :

Kao što smo već spomenuli, ASUS Eee PC 1008P se isporučuje sa Windows 7 Starter operativnim sistemom. Nažalost, sporiji procesor i grafika uzrokuju da uživanje ne bude maksimalno, odnosno ne donose praktično nikakav uočljiv pomak u odnosu na prethodnu generaciju. Da se razumemo, i dalje će potrebe nezahtevnih korisnika biti podmirene, ali ako hoćete da upalite Photoshop ili mnogo tabova u browseru, brzo ćete se suočiti sa hardverskim ograničenjima, koje nova platforma očito nije ni imala ambiciju da ukloni. Performansama pomaže vrlo solidan hard disk, ali je u principu sve ovo u domenu već viđenog. Kada secka YouTube HD video, verovatno je sve jasno – trebamo li da spominjemo da 1080p, pa čak ni 720p filmovi iole manjeg bitrejta ne dolaze u obzir? "

da li to znaci da i na 1005Ha kada otvoris 5 tabova secka ili ne mozes da pustis najmanji hd kvalitet na you tubu ?

mislim naravno njoj nece trebati ne znam sta . ali nije valjda da je to toliko loshe ?
 
Pogledaj ove ION netbookove ako vec zelish malu ozbiljniju multimediju u malom pakovanju
 
da li to znaci da i na 1005Ha kada otvoris 5 tabova secka ili ne mozes da pustis najmanji hd kvalitet na you tubu ?

mislim naravno njoj nece trebati ne znam sta . ali nije valjda da je to toliko loshe ?

Jeste, toliko je lose. Stavise, ako video gledas na ekranu netbooka, jos mozes nesto i da vidis - ali onog momenta kada ubodes externi monitor (1280x1024+) pisi propalo.
 
Kako da vratim 701 na fabricko stanje , najlakse , najbezbolnije?
 
Imam Ghost program ali ga nazalost nisam instalirao jer nisam nista vazno ni napravio ali bih zeleo
da povratim jednostavno sistem u nulto stanje tj sa tim predefinisanim Xandrosom.

u uputstvu pise da samo stisnem F9? To ne pali?
 
Poslednja izmena:
Imam Ghost program ali ga nazalost nisam instalirao jer nisam nista vazno ni napravio ali bih zeleo
da povratim jednostavno sistem u nulto stanje tj sa tim predefinisanim Xandrosom.

u uputstvu pise da samo stisnem F9? To ne pali?

Ako si ga bio obrisao (kao vecina naprednih korisnika) onda nema vise bezbolnog vracanja u predjasnje stanje - moraces malko da se pomucis. Ako ga nisi obrisao, to je vec druga prica.

Nazalost sam zaboravio koji taster treba da drzis stisnuto da bi podigao xandros sa skrivene particije, ali se secam da moras da odes u BIOS i podesis opciju tipa "OS installed?" na "NO" - nakon toga bi hotkey trebalo da proradi. :wave:
 
Ako si ga bio obrisao (kao vecina naprednih korisnika) onda nema vise bezbolnog vracanja u predjasnje stanje - moraces malko da se pomucis. Ako ga nisi obrisao, to je vec druga prica.


Nadogradio sam na punu verziju Xandr0s , putem synaptic managera.
dakle , imam easy mode kada ukljucim racunar sto je zapravo

normalan prefedinisan xandros. kada stisnem shut down, imam izbor
prelaska na full mode , full verzija xandros OS.


Ono sto me nervira trenutno je , sto u tom predefinisanom ne mogu
da nadogradjuejm aplikacije, javlja mi neki error
 
kakva su iskustva sa 1001P i 1005P???
 
haj
trebao bi mi dvd koji se dobije uz eee 1005 ha sa win 7 starterom
unapred hvala !!!
 
Da li u Srbiji postoji da se kupi 1201N ili 1201PN sa USA tastaturom?
 
Kad smo vec kod ta dva modela nekako mi se 1201N cini kao bolji izbor? Jeste da ima slabiju grafiku ali mislim da je to ima panja razlika u odnosu na procesor koji je kod 1201N dualcore. Ili sacekati 1215N?
 
treba mi pomoc
imam asus eee 1005 ha
imam memoriju 1 gb probao sam da ubacim od 2 gb
ali kad ubacim pokazuje mi opet samo 1 gb
da li treba nesto da se podesava ?
 
nisam
u vise kompa sam menjao i nikad nije trebalo podesavanje u bios
a sta bi trebao da podesim
hvala unapred

Nema podesavanja, treba samo da se udje u BIOS da bi doslo do detekcije novog rama. Evo citat sa neta:

After you finished hardware installation. You have to go into BIOS for the memory to be recognized by pressing F2 during startup.

Pozdrav
 
Ja imam problem kad ocu da instaliram Windows XP (napravim bootable flash) nakon sto pocne instalaciju izbaci blue screen :( I flesku sam promijenio, opet isti problem? Sta moze biti? Btw znam za one stavke u biosu (after i finished installation)
 
dodji kod mene, instaliracemo ti sa externog DVD drajva, i to neku lite verziju, da se ne mucis (ne kosta nista, btw) ;)
 
mozes, ali ti je malo daleko do PG da shipchish? :d
 
baterija 8800mah za eeepc 4g surf

Pozdrav
moze jedna pomoc
kupio sam bateriju za eeepc 4g preko ebay-a od 8800mah ali kada sam je prvi put ispraznio nece vise da puni, laptop prijavljuje 100% napunjenost ali kada izcupam punjac odmah se ugasi. Ako neko zna resenje kako da ozivim bateriju neka mi javi, valjda ce neko procitati... hvala :wall::wall::wall:
 
imam mali prob ako mi neko moze pomoci imam asus eee 1005 ha i neradi mi kamera
probao sma da izbrisem dreiver i ponovo instaliram medjutim isto
kad palim kam led dioda koja se nalazi pored kam upali se na secund i izgubi se
a sto se tice kamere nece ni da slika ni video nista kao da je nema
unapred hvala
pozz
 
Zdravo ljudi,

tema je stara ali meni je potrebna pomoc pa ako neko ima sta korisno da predlozi dobro jeste, dakle:

Imam eeePC1000 iz 2008 sa Xandros-om, jako malo je radio ( da ne objasnjavam sad nasiroko razloge) i prakticno pao u zaborav, tako da ga uopste nisam koristio osim sto sam povremeno kad se setim punio bateriju.​

Sad mi je za posao potrebna jednostavna sprava kojom bi mogao da obavim samo par operacija: 1) pregledam mejlove 2) koristim googl dokumente (Sheet-s sa google Drive-a i ako moze google Forms), 3) instaliram neki od voipa npr Viber i eventualno surf po nekim jednostavnim sajtovima​

Uopste ne poznajem Linux (pokusavao sam, ne vredi) Sta mi predlazete: osposbiti kako tako Xandros da moze da "cita" neki od pretrazivaca i obavlja gore navedene stvari ili da stavim neki kakav takav Windows koji bi zavrsavao ove poslove?​

Svaka pomoc je dobro dosla posto mi je ovaj malisa uvek bio drag i ako ga nisam puno koristio, nekako mi je uvek bio simpa :d
 
Nazad
Vrh Dno