Šta je novo?

Asus Eee PC - diskusija

Instalirao sam Win7 ultimate, sve je drajvere sam poronasao, mada nije imao hotkeys, pa sam to skinuo. Takodje moja preporuka da se stavi Touch pad drajver i drajver za grafu... ostalo ne mora.

Malisa super barata ovako glomaznim sistemom.
Sve u svemu super je, jedino sto mu je tastatura velika mana, bash razmisljam sta da radim po tom piutanju, mnoooogo se ugiba i cuje, ili cu je skinuti i staviti neku gumu ispod nje, ili cu zalepiti i sl. Ovako ne ide.

Ako ima neko predlog sta da radim sa njom neka javi.

Pozz
 
Da ne lupka stavio sam ispod parce (presavijeno) papira za sada, inace isekao istih dimenzija kao sto je tastatura. I dalje se malko ugiba, ali makar ne tandrce ;)
 
Da ne lupka stavio sam ispod parce (presavijeno) papira za sada, inace isekao istih dimenzija kao sto je tastatura. I dalje se malko ugiba, ali makar ne tandrce ;)

Druze bez uvrede, ali to nije trabant pobogu, vec laptop :d Eeepc moze biti spor, al' da tandrce - to jos nisam cuo. I kakvo je to ciganisanje sa papirom? :D
 
Druze bez uvrede, ali to nije trabant pobogu, vec laptop :d Eeepc moze biti spor, al' da tandrce - to jos nisam cuo. I kakvo je to ciganisanje sa papirom? :D

Pa ocigledno nisi procitao par postova iznad, znaci kvalitet tastature je toliko jadan da je to strasno. Ne znam da li si ikada video kako izgleda tastatura za laptop ali evo da ti pojasnim:
Kuciste laptopa na koje leze tastatura je od aluminijuma ili lima (u ovom slucaju od lima), a sama podloga tastature je takodje od lima. S'obzirom da nije savrseno ravno ni jedno ni drugo pa ima razmaka (los kvalitet izrade), kada pritisnes tastaturu ona se ugiba i prilikom dodira sa kucistem pravi ocajan zvuk koji sam ja nazvao "tandrcanje" jer me jedino na to podseca. A sto se tice papira koji sam stavio izmedju, to je jedino resenje koje sam mogao da smislim da se tastatura i kuciste ne bi dodirivali i pravili taj zvuk.

Nadam se da ti je sada jasnije, a ako imash bolje resenje ti javi...
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ti je sada jasnije, a ako imash bolje resenje ti javi...

Imam. Sony VAIO X/Z serija. Nema da se ugiba i tandrce, baterija traje 13-14 sati, imas pravi hardver unutra, diskretna grafika...:bottle:
 
Poslednja izmena:
Pitanje

dali na ADI moze da se nakaci sa bezicni laptop nekim od ovih sa malim ???
 
stigao danas EEE 1005HA i ne znam da li se ja tripujem ili on ispusta na svaki obican refresh desktopa zvuke(valjda hard disk) ,bas mnogo iritira ! ima li jos neko tih nazovi problema ili da zovem ove iz gigatrona?!
 
svaki refresh dodaje 10MHz procesoru :D
 
Problem sa tastaturom na 1005ha jel se javlja samo na pojedinim primercima ili na svim , posto sam malo gledao sta kazu stranci i tamo niko ne spominje taj problem ?
 
Ljudi sta mislite o 1101ha? Ima li ga neko ovde?
Mozda ste negde i pisali o njemu ali stvarno nemogu da prelistavam svih 90 i koliko vec strana... Hvala :D
 
Ljudi sta mislite o 1101ha? Ima li ga neko ovde?
Mozda ste negde i pisali o njemu ali stvarno nemogu da prelistavam svih 90 i koliko vec strana... Hvala :D

Po mom misljenju, zaboravi!
Ako ti treba nesto odma, onda kupi 1005 HA. (-H kod nas neces naci ali sam skoro siguran da ce te i -M zadovoljiti)
Ako si voljan da malo sacekas, i uz malo srece da se kod nas pojavi, onda 1005 PE koji je u rangu 1005HA. Nesto bolji proceser i grafika (zanemarljivo zapravo), celi kursorski tasteri :), 250 Gb hard, 10" ekran i NENORMALNA autonomija. btw ako se pojavi kod nas momentalo ga uzimam :)
S druge strane ako ti je 10" malo a izgleda da jeste onda ti je pravi izbor nesto sa ION-om, recimo 1201N. E sad problem je sto on guta baterije. Ako ti autonomija nije toliko bitna onda 1201N svakako.
Moj izbor su za sada dva 1005HA-m i odlicno su mi se pokazali mada kao sto rekoh vrlo rado bi jedan menjao za 1005PE (jos ako bude identicna baterija ihaaaaaaaa) Mada se bojim da i ako stigne kod nas bice to 1005P sa manjom baterijom i hardom i ko zna cime jos osakacenim.
 

Prilozi

  • 1201n-battery-eater-chart2.png
    1201n-battery-eater-chart2.png
    41.8 KB · Pregleda: 159
kada se ocekuje 1201N i jel se zna orjentaciono cena?
 
Uzeo sam 1005HA sa Windows 7 starter...

Jel ima potrebe instaliram Ultimate, ili je dovoljan starter, sem sto ne mogu da menjam background sliku ne vidim neke prakticne nedostatke?

I kako da namestim da mi radi scroll na touchpadu?
 
Uzeo sam 1005HA sa Windows 7 starter...

Jel ima potrebe instaliram Ultimate, ili je dovoljan starter, sem sto ne mogu da menjam background sliku ne vidim neke prakticne nedostatke?

I kako da namestim da mi radi scroll na touchpadu?

Pozdrav

Evo i ja sam ovih dana uzeo 1005HA. Uprkos svim svojim ogranicenjima i nedostacima, starter verzija windowsa 7 je odlicna za nettop racunare. Za menjanje desktop slike treba uraditi jedan hack u registri bazi. Evo sta sam ja nasao na netu:

1. Open regedit (aka registry editor; you can access it from the star menu by typing “regedit” in the search box…)
2. Go to “HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\” folder and click on it
3. On the right hand side find there are a bunch of entries. Find the key named “Wallpaper” and double click on it and put the path of the picture you want as your new wallpaper (example path is “C:\Users\Bob\Pictures\new_wallpaper.jpg”)
4. Right-click on the “Desktop” folder in regedit that you found in step 2 and click Permissions.
5. Click “Advanced”
6. Go to “Owner” tab, highlight your name in the box that says ‘Change owner to’ ( There are only two choices the other is Administrator )… once your user name is highlighted click “OK”
7. Click on “Advanced” again
8. Uncheck the button that reads “Include inheritable permissions from the object’s parent”… click “Remove” when prompted
9. Click “Add”
10. Type “Everyone” and click “OK”
11. Check Allow “Read Control” and click “OK”
12. Click “OK” again
13. Highlight “Everyone” and check to Allow “Read” and click “OK”
14. Restart Computer and enjoy new Wallpaper

A za skrol probaj sa dva prsta. Za vertikalni skrol vuci dva prsta po tac padu gore ili dole.

Srecna nova godina :party:
 
Pozdrav svima!!!

Skoro sam kupio asusov netbook 1005 pa je interesuje da li je neko pokusavao da doda jos jedan gb ram memorije. Nisam jos poceo da odsrafljujem srafove jos cu malo da sacekam ali me samo interesuje za ubuduce ukoliko se opredelim za tako nesto

Hvala unapred :)))
 
Pozdrav svima!!!

Skoro sam kupio asusov netbook 1005 pa je interesuje da li je neko pokusavao da doda jos jedan gb ram memorije. Nisam jos poceo da odsrafljujem srafove jos cu malo da sacekam ali me samo interesuje za ubuduce ukoliko se opredelim za tako nesto

Hvala unapred :)))


Ja moj nisam ni palio sa 1 gb memorije, nego sam odmah ubacio modul od 2 gb.

Pozdrav:wave:
 
Jer se isplati kupiti polovan asus eee :D ?
Зависи од цене, старости (од које зависи колико је још у гаранцији) и стања у коме се налази.
Ако се неко например зезнуо и не паше му оно што је купио па продаје убрзо након куповине за пар хиљада мање. Такође старији еее, попут мог 701, су уз спољашњи хард диск савршене download машине, мале, тихе и мало троше, а ако неко не жели да пушта HD и добро решење за HTPC.
 
Mislim da je star oko 1,5 godine ali kako kaze covek skoro ne koriscen...... asus eee pc 701.
 
Mislim da je star oko 1,5 godine ali kako kaze covek skoro ne koriscen...... asus eee pc 701.
Њега добро познајем, моја Masha (Маша) :D

Ово дивно чудо има само 2 велике мане које некоме могу бити незначајне, а неког, као и мене, могу излуђивати. Батерија траје око 1,5 сат уз укључен Wi-Fi и добро осветљен екран, искључивањем Wi-Fi адаптера и жешћим затамњивањем екрана, које некад баш зна да смета, можда се истера и до 3 сата. За моје потребе, предавања на факсу и забава током путовања, ово је превише кратко трајање батерије.
Друга мана је величина екрана тј. резолуција. Могли су да ставе екран од 9" као што су урадили на 90x серији, али су уместо тога ставили екран од 7" и поред њега једне од најбоље постављених звучника на netbookовима :d самим тим резолуција је 800x480 јер би на оволиком екранчићу с вишом резолуцијом све било превише ситно. Ово није проблем ако би углавном да гледаш слике или филмове, мада логично је да онда желиш и већи екран :D али зна да зеза у Windowsу јер неки прозори буквално не могу по висини да стану у 480 пиксела, а 800 је преуско за већину сајтова па мораш да скролујеш лево десно. Могуће је софтверски повећати реуолуцију на 800x600, али онда увек не видиш горњи или доњи део екрана у зависности од тога на коју страну скролујеш.
Све у свему, за 100 евра, максимум максимума 150е ако долази са више радне меморије (фабрички је 512MB) и неком SD меморијском картицом (хард диск тј, у овом случају SSD има свега 4GB) ово је фина понуда јер ново нема испод 250е. Ипак ја би' на твом месту покушао да се исцимам за 100ак евра више или сачекао док их не скупим за нешто ново с екраном од 10", резолуцијом 1024x600 и са батеријом која може да издржи бар 6+ сати или ишао на нешто друго половно што испуњава наведене критеријуме.
 
Nazad
Vrh Dno