Šta je novo?

Asus Eee PC - diskusija

Ljudi pomoć. Da li ima kod nas da se kupi Asus n10 netbook? Darko ga je spomenuo i boga mi moram priznati da deluje moćno posle odgledanog reviewa... hvala!
 
Eh bilo nekad 15k sada su oko 20k. Mada i ja mislim da se ne isplati. Cene ekrana su orprilike te skoro je neko objavio link delova za Laptopove bas iz Subotice.

Evo nasao sam http://laptopdelovi.rs/

Malo su me razocarali ovi iz mog susedstva...

ono sto je ironicno da zivim od prodavnice 500 metara, ali posto lezim kuci sa upalom pluca mislio da ih kontaktiram "bezlicno"... ali se ispostavilo da je to nemoguce...

Na e-mail nema odgovora vec treci dan, a mobilni je nedostupan i danas i juce...

Idemo dalje... ako se ovako javljaju, kako li tek isporucuju robu...

Mozda neko neku ideju gde bih mogao da se raspitam za zamenu displaya kod eeePC 701... potreban mi je servis, znaci neko ko ce i izvrsiti izmenu, a ne samo nabavka display-a...

hvala unapred svima!

turbo
 
Meni pada na pamet jos da se raspitas kod zvanicnog uvoznika za Srbiju Kimtec.
http://www.kimtec.rs/ Mada ne verujem da su oni bas povoljni ali ces imati bar neke informacije.
 
javili su mi se laptopdelova da na zalost nemaju delove za ovo, posto je po njima relativno nov model, pa se jos nisu narucivali rezervni delovi...

iz kimteka sam dobio odgovor na moj upit, trazili su serijski broj racunara, poslao sam to i sad cekam sta ce se desiti...

dobio sam jednu ponudu iz madjarske, ali mi je smesna, hoce da mi daju polovan display, sa ugradnjom kosta oko 120e, a nov ceo racunar je kod nas 167e... dakle ta ponuda mi se ne isplati...

kako vreme odmice sve mi se cini da treba da skupljam pare i obradujem suprugu sa novim racunarom... da li preporucujete nove modele eee serije (1000) ili mozda nekog drugog proizvodjaca (bitne su mi dimenzije i tezina, sto je kod ovog modela 701 idealno)...

turbo
 
javili su mi se laptopdelova da na zalost nemaju delove za ovo, posto je po njima relativno nov model, pa se jos nisu narucivali rezervni delovi...

iz kimteka sam dobio odgovor na moj upit, trazili su serijski broj racunara, poslao sam to i sad cekam sta ce se desiti...

dobio sam jednu ponudu iz madjarske, ali mi je smesna, hoce da mi daju polovan display, sa ugradnjom kosta oko 120e, a nov ceo racunar je kod nas 167e... dakle ta ponuda mi se ne isplati...

kako vreme odmice sve mi se cini da treba da skupljam pare i obradujem suprugu sa novim racunarom... da li preporucujete nove modele eee serije (1000) ili mozda nekog drugog proizvodjaca (bitne su mi dimenzije i tezina, sto je kod ovog modela 701 idealno)...

turbo

Ja sebi da kupujem bi prvo gledao MSI Wind, jeste da koliko se secam ASUS 1000 je napovoljniji od 10"-ih modela.
 
mozda malo i da obrazlozis?

Pro & Contra

Shta ja znam, MSI mi nekako izgleda najlepshe, tastatura je bar meni dosta ugodna na njemu. Ima ugradjen b-tooth, moze da se instalira OSX na njega :)

ASUS-a nisam video uzivo tako da ne znam, probao sam 700tku i delovalo je ok, kontam da kod 1000darke moze sda bude samo bolje.

E i MSI ima Atom-a na 1.6ghz, dok je u ASUS-u Celeron na 900mhz :wave:
 
mozda malo i da obrazlozis?

Pro & Contra

A imas i wind temu pa tamo mozes da se informises o svemu sto te interesuje kao i da pitas o pojedinostima...
Sve sto je activated1 napisao za wind mogu da potvrdim ali da ne kradem temu mozes da pitas na odgovarajucem mestu ostale stvari koje te interesuju..

Poz
 
Shta ja znam, MSI mi nekako izgleda najlepshe, tastatura je bar meni dosta ugodna na njemu. Ima ugradjen b-tooth, moze da se instalira OSX na njega :)

ASUS-a nisam video uzivo tako da ne znam, probao sam 700tku i delovalo je ok, kontam da kod 1000darke moze sda bude samo bolje.

E i MSI ima Atom-a na 1.6ghz, dok je u ASUS-u Celeron na 900mhz :wave:
1000 HD ima 900 mhz celerona a 1000 i 1000h imaju isto atoma kao msi.
moze i na asus 1000 da ide osx :)
 
Turbo, ako resis da prodajes stari komp u delove, meni rezervisi kamericu, jer je moj model SURF bez kamerice.

Inace, mislim da se popravka nece isplatiti. Cene displeja i zamene su jednake ceni polovnog na oglas.


Poz.
 
Autonomija je manje vise jednaka u poredjenju Asusa sa Celeronom i modela drugih proizvodjaca sa Atomom jer Asus standardno isporucuje jace baterije tzv. 4 Cel.

Nesto vecu potrosnju Celerona kompenzuje jaca baterija.

Mozda je vest stara ali se kod nas konacno pojavio u prodaji jos jedan model Asus-a
900 HD. Znaci Celeron, HD 160 Gb, baterija 4 Cel. Ekran naravno 8,9 inca. Kome je 1000-ka bila skupa moze da razmisli i o ovome modelu.
 
Asus isporucuje svoje 1000hd modele iskljucivo sa 6cell baterijama , to znam zato sto sad ovo kucam sa jednog. I moja topla preporuka u odnosu na na wind . Kao prvo cena je skroz ok 26000din a ima sve sto sto treba i pritom lepo radi .
 
Jel zna neko gde u Srbiji mogu da se kupe ovi modeli (neki od njih):
Eee PC 1000HE
Eee PC 1000
Eee PC 1000HA
Eee PC 1000H
?
Ubih se trazeci, ali nema.
Prednost modeli sa GNU/Linuxom, ali uzeo bih i XP ako mora. Jel moze taj XP da se prebaci na neki drugi racunar, da se bar nekako iskoristi?

Hvala :)
 
Ne znam gde bih postavio ovo pitanje, pa ajd da probam ovde :)
Koliko vidim ovaj 1000HE je bas redak, tj nasao sam ga samo u Amerikama.
Ako bih narucio preko interneta 1000HE koliko bi me kostala carina i porezi? Jel zna neko?
Jel ista povoljnije ako narucim na BiH?
 
Ima i u Engleskoj. Cena bez njihovog PDV-a je 310 Eura. Engleski PDV je 15%.

Sto se tice nas i Bih cena postarine bi trebalo da je ista posebno iz SAD-a. Kakvi su tamo porezi i carine i mene zanima.
 
Poslednja izmena:
Da na carinu sam i mislio, rekoh mozda je malo niza, a mogu i tamo da ga posaljem :)
 
Ima i u Engleskoj. Cena bez njihovog PDV-a je 310 Eura. Engleski PDV je 15%.

Sto se tice nas i Bih cena postarine bi trebalo da je ista posebno iz SAD-a. Kakvi su tamo porezi i carine i mene zanima.

Porez se ne placa kad se kupuje za izvoz...
 
a jel mogu ovi koji imaju eee 10 da mi kazu koji model imaju i koliko im drzi baterija...??? koliko drzi na hd modelu i da li se isplati cekati da stigne he model???

HVAAAALA! :)
 
Asus deklarise 1000HD na 5.4h, a 1000HE na 9.5h. Naravno to je pri minimalnoj potrosnji iskljucenim bt i wifi, zatamnjenim ekranom i sl...

U praksi HE moze preko 7h (citao po netu), a za HD ne znam, ako se upotrebi slicna proporcija, dobija se ~4h...
 
@ Darko

E bas ti hvala na obavestenju.

U slucaju da ti radnja salje pod uslovom da uopste zeli da to uradi za Srbiju lokalni PDV se ne placa.

U slucaju da neko licno donosi stvar u ovom slucaju komjuter iz inostranstva PDV se placa, s tim sto moras da trazis da se popuni specijalni obrazac jer zelis robu da izneses iz zemlje u kojoj si kupio.

Na izlazu iz te zemlje taj obrazac se mora overiti i postoje dve mogucnosti naplata na samoj granici uz velike provezije ili kasnije odnosenje ili slanje overenog obrazca u radnju gde je kupljena roba radi isplate punog iznosa.
 
znaci na he modelu drzi jedno 70% duze baterija... lepo.. a jel znate kad ce stici u srbiju i ako je stigao gde moze da se nadje!? :)
 
@ Darko

E bas ti hvala na obavestenju.

U slucaju da ti radnja salje pod uslovom da uopste zeli da to uradi za Srbiju lokalni PDV se ne placa.

U slucaju da neko licno donosi stvar u ovom slucaju komjuter iz inostranstva PDV se placa, s tim sto moras da trazis da se popuni specijalni obrazac jer zelis robu da izneses iz zemlje u kojoj si kupio.

Na izlazu iz te zemlje taj obrazac se mora overiti i postoje dve mogucnosti naplata na samoj granici uz velike provezije ili kasnije odnosenje ili slanje overenog obrazca u radnju gde je kupljena roba radi isplate punog iznosa.

Niti ce radnja da isplati nesto, niti ce nesto biti od toga na granici - provereno na Madjarskoj, Bugarskoj i Hrvatskoj. Jedini nacin je da se taj overeni formular posalje postom na najblizi Global Refund Processing Center - recimo u Austriju (Zetschegasse 17, A-1230 Vienna/Austria). Nakon toga se pare dobijaju na racun koji ste naveli u formularu.
Drugi nacin je da se ode u predstavnistvo (Cash refund office) i da se formular na licu mesta "unovci". Tih predstavnistava ima jako puno, sirom sveta - uglavnom su na aerodromima i vecim gradovima. :wave:
 
U tim zamljama koje si naveo nisam proveravao.

Moram priznati da moje iskustvo po pitanju vracanja PDV i nije bas najsvezije tako da je moguce da je doslo da nekakve promene procedure. Ranije licno sam naplacivao povracaj PDV-a u radnji gde sam kupio robu prilikom sledece posete Nemackoj.
 
E kolko sam ja primetio 1000HA verzija nema nigde u ovoj prokletoj drzavi... A o HE da ne pricamo...

Moje misljenje je da je HD bacanje para (mada pitanje koliko ce biti HA i HE verzije - verovatno 3-4k skuplji), pod uslovom da vam je battery life jedan od glavnih atributa koji trazite...

HD verzija ima 915GMS chipset i Dothan 900mhz, dok HA ima 945GSE i Atom, a ide ovako:

915GMS + Dothan 900mhz = 22,4W + 5W = 27,4W potrosnje
945GSE + Atom 1.6Ghz = 11,4W (mada pise max TDP 6W) + 2,5W = 13,9W (7,5W ako gledate max TDP) potrosnje

HD model bi stoga trebalo da drzi ~3,5-4h dok HA i HE treba ~6-7h da drzi... zato ja cekam da naidje barem HA... a jos plus i Atom ima koliki-toliki hyperthreading, pa se bolje ponasa u multithreaded aplikacijama.
 
HD model bi stoga trebalo da drzi ~3,5-4h dok HA i HE treba ~6-7h da drzi... zato ja cekam da naidje barem HA... a jos plus i Atom ima koliki-toliki hyperthreading, pa se bolje ponasa u multithreaded aplikacijama.
Teško da može da izdrži 6 i više sati. Ja sam uzeo 904HA (isto kućište kao 1000HA samo 9" ekran na mesto 10") i pri surfovanju netom baterija može da mu izdrži max 5,5h.
 
HE ima 8700mAh bateriju, tako da bi trebalo da moze da izdrzi 6+ sati...
 
Ja imam 100HD i baterija drzi oko 4 sata. Na 1000HE ce najverovatnije drzati oko 7 sati. Samo ne verujem da ce ga biti skoro u Srbiji. Barem ne na veliko. Dok ga ne uvezu iz Madjarske kao amilo mini. :d
 
Nazad
Vrh Dno