Šta je novo?

Asus Eee PC - diskusija

OC-uj ga po potrebi, imas malo programche koje dize sa 630 na 900MHz, uz minorno vece zagrijevanje (ali i osjetno manju autonomiju, koliko mi se chini...)
 
Instalirao sam XP SP2, apsolutno nista od dodatnih stvari nisam ubacio
cak sam ga i 'omrsavio' malo...
Radi prilicno lepo, s tim da se tu i tamo malo 'zaludi' pa se nekad javi kao neka blokadica, delay ili kako god to vec da nazovem prilikom rada (zadavanja komandi)...!

Koliko RAMa imas? Meni taj delay smrdi na zongliranje sa memorjiom. Dok sam imao 512MB imao sam slican delay na sirotom xandrosu. Kad sam stavio 2GB + Ubuntu, delay je nestao.
 
Moze li neko da kaze da li mogu sam da dodam memoriju bez nosenja u comtrejd a da ostane garancija nisam uspeo da procitam svih 47 strana mada sam pokusao... i ima li neka torbica da se uzme negde u bg
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da kaze da li mogu sam da dodam memoriju bez nosenja u comtrejd a da ostane garancija nisam uspeo da procitam svih 47 strana mada sam pokusao... i ima li neka torbica da se uzme negde u bg

Ako umes sam i imas je kraj sebe, samo pici. Po zvanicnom Asusu garancija ostaje cak iako se ugradi druga memorija. Ako slucajno nesto krene iz bilo kakvog razloga posle x meseci naopako, vrati staru memaru i vrati komp na gar. ;)
 
jos ako je crni model, extra je lako (a za sve modele ima tutorijala na youtube ;) )
 
Sada da se vratimo na razlike imedju istih Acer(AA150) i (EEE901)Asus modela.
Prva moja zamerka asusu je politika da se u njih ne ugradjuje HDD.Mozda SSD mozes da bacas u vis ali ja ne vidim zasto bih to radio a prostor slobodan volim vise od bilo cega.Ono sto mi je jako interesantno je cinjenica da je asus sa 6 cell baterijom samo malo tezi od 3 cell varijante Acera.Why!
Sto se tiche ekrana acer ima glare ekran koji ne preferiram(ali koji je jako dobar) ali kada se pogleda da wind ima isto mat ekran kao i 901 a ima bolju sliku i zivlje boje opet me interesuje zasto.Napominjem da to nisu extremno primetne razlike u radu ali kada su jedan pored drugog primeti se.Jos me i zanima kada smo kod linux i windows verzija 901-ce zasto se u windows verziju ugradjuje manja kombinacija(4+8) a u linux veca(4+16)a i da SSD diskovi koji su ove vece vrednosti su poprilicno spori.Opet zasto?Kao sistemski SSD je boljeg kvaliteta a zbog cene su zakinuli na kvalitetu data diskova.Tastatura je sledeci problem na asusu.Iako je daleko od toga da je neupotrebljiva opet je manja nego na acer-u a istih su dimenzija.Zatim podrska za kartice na asusu je mnogo siromasnija.Asus ima 2 u 1 a acer 4 u 1(za formate pogledajte sami).
Asus je ubacio i n standard u wireless ali po mom misljenju vecina ljudi za prelazak sa b/g na n standard mora da izdvoji poprilicnu sumu novca tako da mislim da ova stavka nepotrebno podize cenu uredjaja.
gledam tvoj post i ne verujem. koliko sam se složio sa prvim delom istog, moram samo da primetim da je bukvalno sve što si posle naveo kao prednost acera za mene acerov minus (osim tog čitača kartica, mada meni asus čita sve što treba da čita.)

potrebe i uqusi se razlikuju.


btw, ima li nade da će 901 go stići sa našom tastaturom a bez rate plana?
 
Poslednja izmena:
Zna li neko kako da oslobodim onu particiju za LINUX, samo mi zauzima bzv. mesto.
 
btw, ima li nade da će 901 go stići sa našom tastaturom a bez rate plana?

ima li nade da ce 901 uopšte stići? :D
Zna li neko zvanično kada bi trebalo da se nađe kod nas ponovo u prodaji i kod kojih distributera?
ili barem eee 1000 (ne 1000HD ili 1000H, nego 1000)
 
Ma meni bi odgovarao i 1000H ako nema cist 1000
 
ima li nade da ce 901 uopšte stići? :D
Zna li neko zvanično kada bi trebalo da se nađe kod nas ponovo u prodaji i kod kojih distributera?
ili barem eee 1000 (ne 1000HD ili 1000H, nego 1000)

video sam juče u tempu da ima, nisam siguran da li je 900,901 ili 1000
 
e jesi car :)

pitali smo za sve osim 1000HD, a ti nas uputi baš na njega
 
Asus ocigledno vrsi podelu trzista gde smo mi svrstani zajedno sa onim najsiromasnijim. Modeli koji se nude kod nas ne mogu da se kupe na zapadu , a takodje svi Asusovi model koje nude njima kod nas nema. To vazi i za 4G Surf i za 1000 sa Celeronom. Male su sanse da se u buducnosti nesto promeni.
Inace kupovina modela 901 je bacena para. 900A koji takodje ima Atom i neznatne razlike jeftiniji je oko 100 Eura od njega.
 
Inace kupovina modela 901 je bacena para. 900A koji takodje ima Atom i neznatne razlike jeftiniji je oko 100 Eura od njega.

Pa nisu bas tako neznatne, ima onu malecnu bateriju :(
Nedostaje mu jedan ssd (onaj od 4GB) i nema BT. Kad bi bila da se kupi dodatna baterija izasao bi malo povoljnije, jer bih onda imao 2 baterije za iste pare. (pod pretpostavkom da se dokupi eksterni bt i da se zrtvuje ssd na racun kartice).
 
Asus ocigledno vrsi podelu trzista gde smo mi svrstani zajedno sa onim najsiromasnijim. Modeli koji se nude kod nas ne mogu da se kupe na zapadu , a takodje svi Asusovi model koje nude njima kod nas nema.
Ne baš sasvim, evo recimo sa Amazona:

Eee PC 4G Surf

Eee PC 2G Surf (cena je prilično sumanuta, BTW)

I, što je najzanimljivije, skoro svi vlasnici su oduševljeni. :)

No, ti si definitivno u pravu kad kažeš da smo svrstani u nekakvo bljak tržište, jer je X puta rečeno da je sam Asus odredio 4G Surf za nas i da drugo za sad ne namerava da ponudi.
 
Inace kupovina modela 901 je bacena para. 900A koji takodje ima Atom i neznatne razlike jeftiniji je oko 100 Eura od njega.
zašto svi vole da nameću svoje mišljenje?

901 ima BRDO prednosti u odnosu na 900A, a 901 GO ima taj detalj koji predstavlja neuoporedivu prednost spram 900tke.

što se tiče procena tržišta i namene pojedinih modela - znam za to; ali me zanima kakva je asusova politika za ove novije modele. teško da su rešili da baš ništa od novijih modela ne ponude ovde, pogotovo ako uzmemo u obzir prilično dobru prodaju 4gsurf-a.
 
iskreno, ja sam se totalno pogubio u svim ovim modelima, sto jer ih ima mnogo, sto jer ih uglavnom nema kod nas, pa mi samim tim i nisu nesto zanimljivi :p
 
U Banja Luci onaj model sa 4gb i linuxom (nemam pojma oznake modela), kosta 339 KM, znaci negdje oko 170 eura. Razmisljam, uzet ovo, ili neki smartphone, stvara mi treba prvenstveno zbog wifija.
 
U Banja Luci onaj model sa 4gb i linuxom (nemam pojma oznake modela), kosta 339 KM, znaci negdje oko 170 eura. Razmisljam, uzet ovo
To mu je cena i ovde (verovatno je model 4G Surf), i ja sam ga platio 170 evra.

Mada bih voleo da je lakše uspostavljanje veze sa Internetom u slučaju da wi-fi nije na raspolaganju. Surf nema klasičan modem a ja još nisam siguran kakve su mogućnosti da mobilni koristim kao modem. Za sad mu je glavna namena čitanje knjiga i gledanje filmova, ali meni je vrlo bitno da imam malu mašinu sposobnu za pisanje kraćih tekstova koja može da se maltene bilo odakle poveže na Internet. Surf to ne zadovoljava baš sasvim zbog nedostatka klasičnog modema i zato što ne znam hoće li moći da se poveže sa mobilnim (koji bi se koristio kao modem).

Smeta mi i to što nema bluetooth, jer da ima onda bih uvek mogao da se lako povežem sa mobilnim i da preko njega šaljem i primam fajlove, ako ne budem mogao da ga iskoristim kao modem.

Sve u svemu, mogućnosti za povezivanje sa drugim uređajima nisu baš sjajne (nema modem, nema bluetooth).
 
Poslednja izmena:
koristio sam i mob i 3g modem za net, i sasvim OK radi to. BT je manje od 15€ mislim, meni licno i ne treba, uvijek radje preko USB kabla povezujem...
 
koristio sam i mob i 3g modem za net, i sasvim OK radi to.
Znači, ako utaknem mobilni u USB (SE w810i) to bi trebalo da može da radi kao modem? Trenutno mi ovo nije neophodno pa se nisma bavio time (niti sam tražio na netu), ali ako bi se pokazalo kao problem meni bi to veoma umanjilo funkcionalnost cele sprave.

BT je manje od 15€ mislim, meni licno i ne treba, uvijek radje preko USB kabla povezujem...
Ako se ispostavi da nema problema da mobilni radi kao modem onda ni meni BT neće trebati. Ali ako ne bude išlo, moraću da ga kupim. Mnogo više bih voleo da je takva, danas ipak standardna stvar, već ugrađena nego kad mora da se naknadno kači na USB (pa sve i da je besplatno, nije to isto ko kad je ugrađeno).
 
ni acer aspire 1 koji uzeh nedavno, u verziji sa XPom i 160GB HDDom nema BT, a ja licno ne bih doplatio ni 10€ za njega. Tel ce da radi kao modem ako valjano instaliras drajvere i ostalo, to ce raditi na svakom kompu...
 
Mislim da sam uz tel. dobio samo Winows drajvere, ne znam hoću li naći odgovarajući Linux drajver.
 
aum, da, linux, taj dio sam zaboravio. Paaaa, srecno! kad sam ja nasao neke tutorijale i vidio koliko stvari mora da se uradio, odustao sam od toga na linuxu :)
 
Тако се то не ради

Није ни чудо што је се Asus срозао са продајом нетбукова и препустио прво место Acer-у. Лепо је Ајнштајн рекао да је људска глупост... У сред највеће економске кризе (која ће по мени и многима превазићи Велику депресију), они избацују луксузне верзије Еее :wall::

Review Asus N10E
 
Mislim da sam uz tel. dobio samo Winows drajvere, ne znam hoću li naći odgovarajući Linux drajver.

Ja sam probao nokiju (ne znam da li je isto za SE) i za kabl ne trebaju drajveri (linux na desktopu, a ovde bi trebalo da je isto tako).
U principu dobije se /dev/ttyACM0 kao device modema, i onda samo podesis "dialup" na tom modemu sa brojem *99***1#

Ovo sam jednom onako probao posto u firmi koristimo gomilu usb gprs modema, a svi rade bez drajvera, pa me interesovalo da li tako hoce i sa mobilnim.

Razlika je sto ne dobijes cd kao na windowsu koji ima program koji sam podesi konekciju, ali za uredjaj ti 99% ne treba drajver.
 
evo sam veceras koristio 1000HD i 3g modem, Xandros, i kad se ubaci, iskoci programce tipa "Asus 3G utility" or whatever, i sve ide preko njega :)
 
Nazad
Vrh Dno