Šta je novo?

AMD X670 X670E ploče

Cene su da se najezis.

Kako su oni planirali da neko kupi 7600X koji mi cak i nije skup za 365 eur (ima na KP) sa plocom od 300+ eura?
 
Polako, počeće to da pada, shvataju i oni da su preterali. Evo već sad ima ASrock matična X670E za 275€ . Asus Prime X670 (non E) je ispod 300€ Za par meseci će to leći na neku normalu. Ipak je ovde reč o najjačem čipsetu koji mora u početku da bude skup. B650 ploče će teško prelaziti 200€.
 
Jednostavno, ponuda je ješ uvek minimalna a "Early adopters" uvek plačaju ceh cene za razvoj pa teko onda se ide na zaradu. Nije to samo u slučaju IT-a.
Slično je i u drugim industrijama, Druga opcija je "Promotivne cene" i "loss leaders" gde se računa na brzu prodaju velikih količina i mala do nikakva zarada može da se rekupira posle promotivnog perioda.
 
Svako ko je zainteresovan za bilo sta ispod 7950X treba da saceka B650. Sa druge strane, dobro je da X670/E cene u evrima nisu tako bezobrazne kako su se cinile na prvi pogled. Meni licno je i dalje preskupo, al valjda ce B650 poboljsati situaciju.

Fazon je u tome sto je za Ryzen 5xxx seriju bilo jeftinih B550 ploca day one a ovde ce ljudi morati da cekaju minimum Novembar/Decembar (B650/E izlaze pocetkom Oktobra pa dok se stabilizuju cene). Taman ce do tad izaci Raptor Lake pa ce uzeti sta njima najvise odgovara, tako da mozda i nije tako lose.
 
Auh kakve cijene matičnih ploča, čekam ja da padne još malo 5800X3D i mirna Bačka narednih par godina...
 
A što ne uzeti 5800x sada za skoro 50% manje pare i možda 10% manje performanse u nekim igrama i 10 % većim u skoro svemu ostalom od X3D ako je to cilj?
Meni je nekih 100-125e razlika u nabavci, a upravo zato što se ne bavim tim svim ostalim, razmišljam o 5800x3d. :) Ne igram vala nešto ni igre ali eto... :)
 
Sad gledam. Ladno je 5800X3D prvi po prodaji na geizhals :)
Mislim da ga je i intel dodatno pogurao ovim grafikom.
 

Prilozi

  • Fdrfta5WAAAwGwk.jpg
    Fdrfta5WAAAwGwk.jpg
    148.2 KB · Pregleda: 96
  • gcg7416ybjq91.jpg
    gcg7416ybjq91.jpg
    73 KB · Pregleda: 50
Nego jel zna neko kada će novi procesori, ploče da dođu do nas?
 
Čini mi se da je neko pominjao cene kod nas...?

Meni je nekih 100-125e razlika u nabavci, a upravo zato što se ne bavim tim svim ostalim, razmišljam o 5800x3d

Ako je za igre, bolje uloži tu razliku između 5800X i X3D u jaču grafičku, pogotovo ako ne igraš u 1080p...
 
Chipst drajveri samo za x670 ploče, znači još ništa od B650 ploča
1664377589126.png
 
Kapiram da će uskoro dodati. Samo malo da se proda X670 ploča.
 
znači još ništa od B650 ploča
1*EL2diSafj6bG06it_XRH-g.jpeg
 
Ko što je moj pokojni brat govorio " BIće, biće piće za maladiće a mi ostadosmo trezni"
 


Ne znam što su ubacili taj ventilatorčić kad su VRM i hladnjaci sasvim dovoljni za 7950...samo nabijaju već visoku cenu tim zezancijama. ASRock i Asus baš vole da rade to sa raznoraznim džidžumidžama...
 
1664414055585.png
400e najjeftinija x670e. Ma prosto lepota...
 
I onda jos stede na nalepnicama
 

Prilozi

  • g63jsuntarq91.jpg
    g63jsuntarq91.jpg
    295.6 KB · Pregleda: 74
Stigle ProArt X670e u prodaju, 4000 juana trenutno, sa 4300. GENE kosta 4000. A itx verzija skoro 4000. Najvece iznenadjenje mi je cena GB x670e xtreme (ebalo ih ime), 5000 juana dok su godlike 8000+, rog extreme 7000+. Okreni obrni, najkompletnije ploce su ProArt i rog extreme. Najbolja ploca price/performance/feature ce biti X670e-e, dok ce najprodavanije sigurno biti obicne x670 sa nekom normalnom cenom (nekada u buducnosti). Bas los feature set kod 90% modela a o estetici da se ni ne govori. Al' ko zna, mozda je ovo nacin da se konacno izbije glupavi rgb trend.
 
Asus ProArt još ispada kao najbolji odnos cena/perf.
 
Mozda i nisu!
Mozda MB vendori znaju nesto sto mi u ovom trenutku ne znamo!?
Mozda ce Zen 5/6/7 da trose 50/100/200% vise!?
 
Asus ProArt još ispada kao najbolji odnos cena/perf.
Ništa od TRENUTNIH cena nema opravdanja niti ikakve logike.

Očigledno je da deoničari i CEO poznatih firmi još uvek žive u matru prošle godine, vremenu kriptomajnera, lokdauna i ljudi koji ne mogu da izađu iz kuće i uživaju u životu pa kupuju televizore i hardver za zabavu. Ja lično znam 3-4 ortaka koji žive na zapadu i koji su pre dve godine u vreme korona karantina kupili svoj prvi PC/PS5/Xbox + gomilu televizora, a sad imaju na umu samo da, kao pre Korone, vitlaju po svetu i zabavljaju se na drugi način.

Ili ti "biznismeni" znaju nešto novo zbog čega će ponovo zatvarati ljude na zapadu, pa lupaju nerealne cene koje niko normalan ne može da prihvati, niti će potražnja biti tolika. Ili će ovo morati dobrano da ide dole, što se cena tiče. Jer, ne postoji niko na zapadu koji bi se dve sekunde premišljao "Hoću da igram "God Of War Ragnarok", da li da dam 500€ za PS5 ili da platim 2500€ za PC na kojem ću tako igrati to za godinu-dve???" Jeste da su ljudi zatupljeni i zaglupljeni intenetom do bizarnosti, ali kada su pare u pitanju, baš TOLIKE budale ne mogu da budu.

Ili oni znaju da ima dovoljno ljudi koji će pljunuti silnu lovu nizašta, ili je svet, definitivno, otišao u tri lepe. Treće ne postoji.
 
Nazad
Vrh Dno