Šta je novo?

AMD X670 X670E ploče

Arthur Morgan

Slavan
Učlanjen(a)
07.10.2007
Poruke
2,654
Poena
465
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 7800X3D & NZXT Kraken 240 RGB
Matična ploča
Asus ROG Strix X670E-A gaming WiFi
RAM
32 GB Corsair Vengeance RGB DDR5 6000Mt/s
GPU
Sapphire 7900XTX Nitro+
Storage
Samsung 980 Pro 500GB + WD SN850 Black 1TB + Kingston KC 3000 1TB + 2TB Lexar NM620
Zvuk
Altec Lansing ATP 3
PSU
Asus ROG Strix 850G
Kućište
Phanteks NV5
Monitor
LG 32GP850-B
Miš & tastatura
ASUS ROG STRIX Scope Red NX TKL Moonlight White & ASUS ROG Strix Impact II Moonlight white
Pristup internetu
  1. Optički internet
Počele su već da se pojavljuju zvanične AMD X670 ploče, a prvi sa specifikacijama svojih X670E matičnih ploča (koliko znam) za sada je ASROCK, ali samo najskuplji X670E(xtreme) modeli. Uglavnom, ja sam već video svoju buduću matičnu ploču. :) :) https://www.asrock.com/mb/AMD/X670E Taichi Carrara/index.asp

X670E%20Taichi%20Carrara(M1).png
 
Moram da uklapam sa kućištem i ventilatorima. :)
 
Vision ce biti lepsa. :p
 
Nikada više Gigabyte/Aorus. Asus or Bust.

Čudi me da niko još nije otvorio temu o X670 matičnim pločama....
 
Još nema dovoljno materijala za diskusiju...
Otvoriće neko već uskoro.
 
Još nema dovoljno materijala za diskusiju...
Danas opet uzeh da pogledam specifikacije ove Taichi Carara da prodiskutujem sa ortakom oko M2 slotova na novim AMD platformama i, onako usput, pogledah specifikacije (zasigurno) najjeftinije X670E - X670E Pro RS. I bio sam u trenutku šokiran čitajući sajt - 1 M2 i 1 USB 3,2 ???!!!!!! Na X670E ????!!!! Srećom, po brzom uključivanju mozga uveličah fotku i videh da i ova najjeftinija ima 4 M2 slota. pa se vratih i na onu najskuplju i ne mogu da razumem koliko je teško proizvođačima da sve spoljne sokete (24-pinski strujni, USB-C, USB 3...) zaokrenu za 90 stepeni kao što rade sa SATA ulazima što bi TOLIKO olakšalo povezivanje i kabliranje.

A to me je toliko iznerviralo da sam morao da pljunem čitavih 8 evrića na nešto što moram da vidim kako bi izgledalo sa "adapterom" sa slike. :) :)
2.jpg
 
180 stepeni ni bilo još bolje
 
Počele su već da se pojavljuju zvanične AMD X670 ploče, a prvi sa specifikacijama svojih X670E matičnih ploča (koliko znam) za sada je ASROCK, ali samo najskuplji X670E(xtreme) modeli. Uglavnom, ja sam već video svoju buduću matičnu ploču. :) :) https://www.asrock.com/mb/AMD/X670E Taichi Carrara/index.asp

X670E%20Taichi%20Carrara(M1).png
Čega se još neće setiti, ovo je neka imitacija mermera ako se ne varam? :LOL: Au majko koliko nedostatka ideja generalno u svetu postoji, ne samo u hardware segmentu :)
 
Nazivu teme treba dodati E, tj. ovako nešto, X670(E).

FXyz-X-aMAA5BjB.jpg
 
Ova Ace izgleda super, vidi se da idu na dizajn primenjen kod z690 godlike s tim sto je ta mozda i najlepsa ploca a "cist" dizajn racunara.
 
Pros*ravanje. Neće da im trebaju oba, kao što nisu trebali već generacijama unazad za bilo koji desktor procesor, uključujući Intelove aždaje.
Može da zatreba jedino za extremni OC i u tom slučaju ima smisla staviti 2 konektora na ploče koje su dizajnirane za to...

Sve će da koknu na ploče sem stvari koje su zapravo korisne...a cene samo idu na gore...
 
Za sada samo Asrock Taichi Carrara i Asus Prime imaju bele "detalje" za bolje uklapanje u bela kućišta.
Volim bela kućišta, kad sam imao crna posle 10ak dana se vidi kako je prašina popadala svuda, a na belom se vidi tek kada opipaš slojeve prašine... :)
 
Kad i Prime Pro ima dva osmopinska. :cautious:

Srećom pa još ima dobrih kučišta bez providne stranice pa boja matične nije presudna.
 
FYhiUiwX0AI9QAi.png
 
Nekako mi se vrti po glavi da Ryzen procesori nisu veliki potrosaci (105W) pa sam mislio da je dovoljan jedan 8 pin.
Nisam pratio u zadnje vreme hig end ploce, pa reko' da pitam..😌
 
To je neka teroiska potrosnja relana je veca plus ove ploce su namenjene za OC i jos pored toga sve ploce 2x8 pin rade i sa jednom 8 pin tako da je i to ok.
 
Problem je što stavljaju drugi konektor i na ploče kojima on apsolutno ne treba. Svaka stvar koju stave podiže cenu a gomila tih stvari ne služi ničemu korisnom - RGB i prateći konektori, plastični coveri na sve strane, konektori koje će da koristi 0.1% korisnika, Asus voli da štampa svašta po hladnjacima...gluposti. A ne možeš da dobiješ dovoljno portova i PCIe linija i treba da platiš 400+ evra da bi dobio jbni POST kod displej, koji sam pre 8-9 godina imao na ploči od 140e.

Steve iz GN je jednom objašnjavao kako svaka ta stvar proizvođače košta jako malo ali podiže krajnju cenu mnogo više jer su im marže na matičnim pločama izuzetno male, tipa 5%...i onda štede na svakoj sitnici. Što pokreće pitanje zašto onda stavljaju gluposti na njih a ne nešto korisno ali eto...raja je debilna i dokle god se loži na lajt šou kao majmuni na monolit iz Odiseje nećemo ni imati dobre stvari...
 
A što im ne predložiš ti kakvu ploču da napraviš? :D Niko te ne tera da kupiš takvu ploču. Ne volim ni ja rgb konektore, ali sve te stvari se sada guraju i to ti je što ti je.
 
Problem je što stavljaju drugi konektor i na ploče kojima on apsolutno ne treba. Svaka stvar koju stave podiže cenu a gomila tih stvari ne služi ničemu korisnom - RGB i prateći konektori, plastični coveri na sve strane, konektori koje će da koristi 0.1% korisnika, Asus voli da štampa svašta po hladnjacima...gluposti. A ne možeš da dobiješ dovoljno portova i PCIe linija i treba da platiš 400+ evra da bi dobio jbni POST kod displej, koji sam pre 8-9 godina imao na ploči od 140e.

Steve iz GN je jednom objašnjavao kako svaka ta stvar proizvođače košta jako malo ali podiže krajnju cenu mnogo više jer su im marže na matičnim pločama izuzetno male, tipa 5%...i onda štede na svakoj sitnici. Što pokreće pitanje zašto onda stavljaju gluposti na njih a ne nešto korisno ali eto...raja je debilna i dokle god se loži na lajt šou kao majmuni na monolit iz Odiseje nećemo ni imati dobre stvari...
Upravo si rekao na kraju Raja je debilna a od raje se zivi. Opet koliko ljudi koristi post kod displej 90% ploca je stavljeno u kicste i nikad vise nije vadjeno i mnogo ljudi ne znaju sta su kodovi. Raja je debilna i to sve vuce za sobom. Globalno je postalo bitna forma ne sustina i svi zivimo u tom talasu.
 
7deaa767b7954ef53aca69e059de45a327a0e1b5.jpg@518w.webp
 
Lepo je kad razumeš kineski. :) :) Meni ovde nije ništa jasno...
 
Jasno se vide nove oznake (i veličine) za NVMe uređaje, tj. M.2, koje su spomenute u NVMe SSD temi.
 
Nazad
Vrh Dno