Šta je novo?

AMD X670 X670E ploče



Dakle, plaćaju se kerefeke sa M.2 slotovima i neupotrebljivim PCIe 5, sijaličke na hladnjacima, dodatne kartice koje se verovatno nikad neće upotrebiti, 60W front USB-C što kablovi ni na jednom kućištu verovatno ne mogu da podnesu i overkill VRM...a bifurkacije koja bi zapravo mogla biti korisna nigde. Premium ploče, dame i gospodo. Mašala.
 
Poslednja izmena:
Tako nekako, ko voli, nek izvoli. (ako može da plati bez prodaje bubrega).
 
AsRock je uvek bio korektan.
 
Hahahahaha :D
 

Prilozi

  • 3.jpeg
    3.jpeg
    221.6 KB · Pregleda: 94
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    191.3 KB · Pregleda: 88
  • 1.jpeg
    1.jpeg
    184.8 KB · Pregleda: 94
Zanimljivo je da je razlika u odnosu na Nemačku oko 3k dinara.
 
Toliko su visoke cene da ni naši prodavci nemaju više lufta za ugradnju.
 
Ko je jos lud da plati maticnu-cpu-ram 2000 eura i da dobije boost sa 165fps na 172.5 🤣
Ili za csgo sa 650 na 700. 🤣
 
Videh cenu i tacno mi ne bi dobro. Reko da proverim kako se krecu cene kod brata Sija (30k dinara jeftinije, bundle sa 7950x je 176k dinara), al' za oko mi zapadose cene Z790 ploca koje ce biti jos skuplje nego inace preskupe Z690. Tako da, to je to sto se tice ove generacije. Ko hoce, nebitno da li Intel ili AMD, morace da se otvori siroooooko za dobar harver. Mozda ce B ploce malo da poprave situaciju ali ovo sa X i Z serijom je cist bezobrazluk.
 
Nije vise toliko strasno, Gigabyte Gaming X 330e , Aorus Elite Ax 340e nakon cashback-a, Asus isto ima cashback akcije. Recimo 100e vise nego Z690.
Memorija DDR5 5600MT hynix je vec po ceni slicna kao nabedjene DDR4 memorije, 32GB 220e.
Procesor 7700x 500e.
Ukupno 1050e za komplet.
Cena ploca su se prepolovile u DE/AUT nedelju dana nakon lansiranja kada su videli da ne mogu iscediti vodu iz suve drenovine.
 
Koliko god da zaradjujem to od mene nece dobiti jer bi onda ispao glup
Niti mi mogu zarađivati pare, niti mogu overklokati (jer mi zato služi hardver) tako da ko voli nek izvoli😏
 
Tako ide uglavnom za sve, kao da ne bih kupio BMW ako necu taksirati. Svako ima svoje ludosti.
X670 mislim da nece ici puno dole, barem ove "jeftinije" ploce zbog PCIe 5, dok B650 nemaju opravdanja da budu skuplje od prethodne generacije sa DDR5 (Intel B660).
 
Imaju opravdanja, bar one sa PCIe 5, koji dosta diže cenu...
 
 
 
Bacio sam oko na Gigabyte X67E Master ali mi se sad Asus ProArt više dopada.
 
Ne znam čemu čuđenje cenama, sve je otišlo u tri lepe??? NZXT N7 B550 je skoro 300€, Gigabyte X570S Aero G je oko 350€, a reč je o čipsetima starim preko dve godine.
 
B550 je mlađi. znatno kasnije se pojavio posle X570
 
U petak mi stize AM5 polukonfa, ploca je Asus Prime x670-P WIFI.
Vidim da WIFI na njoj podrzava BT v5.2, da li se to odnosi i na audio?
Naime, hteo bih da koristim BT sluske (Sony WH-1000xm4) za povremeno igranje singleplayer igrica,
pa bolje da pitam, posto nikada nisam koristio BT na PC-u...
 
U petak mi stize AM5 polukonfa, ploca je Asus Prime x670-P WIFI.
Vidim da WIFI na njoj podrzava BT v5.2, da li se to odnosi i na audio?
Naime, hteo bih da koristim BT sluske (Sony WH-1000xm4) za povremeno igranje singleplayer igrica,
pa bolje da pitam, posto nikada nisam koristio BT na PC-u...

Odnosi se na bilo koji BT uređaj pa tako i na slušalice.
 
Nazad
Vrh Dno