Šta je novo?

AMD Ryzen™ 7000 (Zen 4)

Da li je slab 7600x za RX 7800 XT ili 7900 XT, u 1440p?
Da li ici na 7700X u oba slucaja?
 
Ima li nekih vesti o 7xxxG seriji procesora? Ne vidim da se igde piše o tome ali i nisam previše u toku...
Grafička mi realno ne treba i radije bih uzeo nešto sa integrisanom grafikom ali nisam siguran koliko su ove grafike u 7000 seriji sa dva jezgra upotrebljive.
 
Da, sem 7500F.
 
Ima, ali dosta slabiju varijantu od xxxxG serije iz prethodne generacije. Nisam video najave da će serija 7xxx dobiti G opciju
 
Jedino je slab za 4090
 
Ima li nekih vesti o 7xxxG seriji procesora? Ne vidim da se igde piše o tome ali i nisam previše u toku...
Grafička mi realno ne treba i radije bih uzeo nešto sa integrisanom grafikom ali nisam siguran koliko su ove grafike u 7000 seriji sa dva jezgra upotrebljive.
Evo danas se pojavile prve informacije o 7000G seriji.

 
Vadi sportske rekvizite 😂
 
Koja igra je u pitanju?
 
Resih posle dugo vremena da zamenim svoj dobri stari R51600 desktop :) Presao sam na 7950x i dok cekam da mi stigne grafa nakacio sam monitor na integrusu cisto da vidim kako sljaka proc. Procesor je hladjen sa Deep Cool AK620(dual tower air cooler). U biosu sam pod PBO izabrao Asusovu enhanced opciju Level 1 90C. U CB R23 multicore testu (10 min trajanje testa) dobijam nesto malo preko 37000 a za single 2020. Ventovi na hladnjaku su ograniceni na 85% pri 90C. Kontam da je to ok rezultat za vazduh? Videcu kad stigne grafa i zapravo krenem da radim na makini kako ce se ponsati pa mozda i predjem na neki AIO...
 
Bolje se poigraj sa modifikovanjem ECO mode-a, pojačaj mu PPT do neke granice gde budeš bio zadovoljan odnosom temp-takt za all core.
Obavezno i Curve Optimizer potraži za svako jezgro ako te ne mrzi, tako ćeš moći da imaš za nijansu bolje performanse nego na defaultu uz mnogo bolju maksimalnu temperaturu.
 
Resih posle dugo vremena da zamenim svoj dobri stari R51600 desktop :) Presao sam na 7950x i dok cekam da mi stigne grafa nakacio sam monitor na integrusu cisto da vidim kako sljaka proc. Procesor je hladjen sa Deep Cool AK620(dual tower air cooler). U biosu sam pod PBO izabrao Asusovu enhanced opciju Level 1 90C. U CB R23 multicore testu (10 min trajanje testa) dobijam nesto malo preko 37000 a za single 2020. Ventovi na hladnjaku su ograniceni na 85% pri 90C. Kontam da je to ok rezultat za vazduh? Videcu kad stigne grafa i zapravo krenem da radim na makini kako ce se ponsati pa mozda i predjem na neki AIO...

Ugasi Asus Enhanced i za početak se igraj sa Curve Optimizer za svako jezgro pojedinačno.
 
Za sada sam stavio PPT na 160 I Platform Thermal Throttle Limit na 75C. U curve optimizer sam stavio -20 za all cores (preko vikenda cu mozda ici core po core pa testirati lagano i videti da li moze da se iscedi jos malo) Multicore je u CB ~36200. U sustini 105 eco mode je takodje extra sa, -20 za curve u CB dobijam nesto preko 35k, package temp izmedju 65C i 70C. Hvala svima na savetima.
 
Moraš testirati stabilnost Curve Optimizer podešavanja za svako jezgro ponaosob. Možeš koristiti CoreCycler ili OCCT.
 
Probaj i bez thermal throttle limita, pa vidi kako se ponaša. Ne mora da ide max na 75, možda ćeš dobiti još na takvu ako ku daš prostora sa temp.
 
Evo R23 skora. Temperatura normalizovana, skor i dalje dobar.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    316.8 KB · Pregleda: 80
Da li u biosu iskljuciti integrusu(IGPU) na 7950X ako se ne koristi?
 
Poslednja izmena:
Da li je sada Ryzen 5 7500F best buy za mid best buy konfiguraciju sa nekom A620 plocom( i npr grdickom RX 7600)?
 
To je neuspeli 7600x koji nije prošao zahteve pa bi AMD sada da ih se otarasi. Ako je naj jeftiniji, ne znači da je i "best buy". Ako su ti njegove performanse dovoljne i dovoljno je jeftiniji od 7600, onda zašto da ne, radiće posao.
 
Па скоро, не успели 7600X је 7600, 7500F је модел у ком није исправна / искљ. интегрисана графика, значи најлошији силикон
 
Па скоро, не успели 7600X је 7600, 7500F је модел у ком није исправна / искљ. интегрисана графика, значи најлошији силикон
Svi "F" su sa isključenom grafikom (kao Intel) iz bilo kog razloga tako da to ne mora da bude glavni razlog. Pre bih rekao da je nešto sa jezgrima, možda i samo jedno pa je spušten još ispod nivoa 7600 non-X. Moguće je i da rade isti štos kao pre. ukinu nešto samo da prodaju jeftinije zaostale procesore.
 
Nazad
Vrh Dno