Šta je novo?

AMD Ryzen™ 7000 (Zen 4)

Ima ali čisto da baca sliku, ne pomišljaj na gejming sa tim. Izbaciće propisne APU modele za to...
 
Ja se igram na integruši samo tako xD
 
Razmisljam se za Rayzen 7800x3d kakve su mu temperature? Hladio bih ga sa THERMALRIGHT Phantom Spirit 120 SE valjda bi bilo ok?
 
da, sasvim je dovoljan, ako ne nadjes njega imas i frozn a620, tu su negde
 
Ma imam ga vec hladi 7600 razmisljam se tvrdo da li je dobar prelaz za gaming na 7800x3d.
 
Ja sam prešao na 7800x3d sa 7700 (non x) i dobio sam priličan boost. Ono što je fascinantno kod ovog procesora je power usage, naime iako je deklarisan na 120W TDP ja ne znam da li je ikad prešao 85W potrošnje, zakucan na 5GHz.
 
Imam mAtx kuciste ovaj 7600 mi ide u igrama 60-65 mozda 70nekad. Valjda nije puno topliji 7800x3d?
 
Iz nekog razloga u Cinebench testovima temperatura na ovom procesoru ide na max deklarisanih (88c) bez trotlovanja interesantno. Ode na 88c čak i posle undervolta, u početku sam se brinuo ali izgleda je to normalno. Što se igara tiče ne znam je li 70c ikad prebacio...

PS: I ja sam na mATX platformi.
 
Imam mAtx kuciste ovaj 7600 mi ide u igrama 60-65 mozda 70nekad. Valjda nije puno topliji 7800x3d?
Meni je 60°C max izmerena temperatura i to na igpu se igram , sa LC CC 120, 7800x3d bi trebalo da bude max 10ak °C topliji,na papiru...
 
Vrlo skoro, sledeće nedelje dolazi mi 7700x i ide na Asrock b560 pro RS. Za halđenje imam oko godinu ipo star Arctic Liquid Freezer II 360, Jedan od novijih pa ima nosač sa centralnim položajem ali i sa offset položajem pogodnim za Ryzen 5800 sa jednim CCD. Koliko vidim oba imaju sličan raspored ?
 
Pa ne bi trebalo da imas problema sa 7700x. Ja imam taj procesor sa LF II 280 i ok je. Doduše, ja sam moj malko ograničio čisto da ne divlja. PPT sam ograničio na 125W (140W je po default-u) i pri punom opterećenju je na 87-88 stepeni,
 
Svakako ako ga već imaš, istestiraš pa ako ti se baš ne svide temperature, u šta sumnjam, menjaj!
 
AIO kuler sa 3 sloja adaptera, nije lako menjati, zato i pitam, ako se neko susreo sa tim. Onak od oka, koliko samvideo na slikama, raspored je isti ali malo pomeren, slabo se vidi. Prošli put kada sam stavljao ovaj novi tip Arctica nisam video da ima i offset,tek posle sam pročitao i zamenio pa dobio 3-5c sa offsetom na dole. 7700 x je nešto topliji od 5800x pa dobro dođe i par stepeni.
 
Ja sam koristio Arctic Cooling Liquid Freezer ii 360 na 5900X a sada na 7900X. Korisim offset mount bez problema.
 
skrenuo bih pažnju da za hlađenje postoji ova soba
 
Ja sam svoj 7700x prodao, uzeo od drugara 7600x za skoro pa dzaba...ionako u poslednje vreme samo sluzi za Lightroom i DXO, u kojima je gpu dosta aktivan...mogu da kazem da slicno radi i ovaj 7600x i temp su poprilicno slicne u odns na 7770x...b650 jos uvek radi iako se desilo da mi bt nesto posasavio, sve dok nisam izvadio onu bat tj resetovao bios itd nije hteo da ucita drajvere u device manager...mialio sam da je modul na matixnu otiso :D
 
Stiže jašta, još juče, uzelo mi skoro 3 sata da prepakujem jerbo sam morao da menjam i neke ventilatore ali upalio iz prve. Pustio sam par sati neke testove i benčmarke onako na sasvim klot BIOS nameštanjima, koliko da napravim baseline. Nego sada provaljujem ovaj Asrck-ov BIOS, ko da je iz prošlog veka. Namestio sam one bazične stvari kao 6000MHz XMP i Eco mode 85c. -40 CO, 5000MHz max all core boost da drži ispod 90c. Kao što rekoh, čudan neki BIOS i još čudniji način flešovanja pa mo me uspeva da flešuje poslednje 3 BIOS verzije pa je još stara AGESA 1100 ali to je već druga tema, verovatno ću da otvorim temu za ploču ako uskoro ne pohvatam sitna crevca za nju i taj BIOS a njega pisali ko kinezi preko Google translate.
85c . 40  5000 a.jpg
85c-40 5000.jpg
 
Aj otvori temu za plocu ako te ne mrzi, gledam tu plocu i 8700G pa me zanima kakva je.
 
Stiže jašta, još juče, uzelo mi skoro 3 sata da prepakujem jerbo sam morao da menjam i neke ventilatore ali upalio iz prve. Pustio sam par sati neke testove i benčmarke onako na sasvim klot BIOS nameštanjima, koliko da napravim baseline. Nego sada provaljujem ovaj Asrck-ov BIOS, ko da je iz prošlog veka. Namestio sam one bazične stvari kao 6000MHz XMP i Eco mode 85c. -40 CO, 5000MHz max all core boost da drži ispod 90c. Kao što rekoh, čudan neki BIOS i još čudniji način flešovanja pa mo me uspeva da flešuje poslednje 3 BIOS verzije pa je još stara AGESA 1100 ali to je već druga tema, verovatno ću da otvorim temu za ploču ako uskoro ne pohvatam sitna crevca za nju i taj BIOS a njega pisali ko kinezi preko Google translate.
Pogledajte prilog 429190
Pogledajte prilog 429191
-40 CO stabilan u CoreCycler-u?
 
Samo sam pustio sat OCCT-a, nisam imao vremena za više ali nigde nije pucalo. Ček malo da nafatam BIOS-
 
Nazad
Vrh Dno