Šta je novo?

AMD 1090t i TurboCore

Uzimajuci u obzir cenu,uzeo bih x6 pa makar samo winamp pustao.... Uostalom thuban je bolji od phenoma,ako nista izgasi mu 2 jezgra u biosu,i vozi na 4,2 sa nizom V nego 955be. Jos jedna stvar,cena im je skoro ista,a za 5-6 meseci,ako budes uzimao BD,lakse ces prodati X6 nego 955be,pritom ces uzeti malo vecu kintu za x6 nego za 955be.
 
slazem se u svemu ali,
thuban nije bolji,
napredniji je, a kinta ko kinta, sve je to relativ=no, kojih 10e tu ili tamo.
cinjenica je da je bolje uzeti sestojezgarni proc i na kratke i na duge staze, a za 5,6 meseci ako nisi zadovoljan sa necim resenje je jednostavno,
zadrzis sestojezgarni procesor jos koju ( 2 ) godinu, i kad izadju 32c0re procesori, teska srca odes na upgrade.
 
Sada moze. 40nm proces je AMD doveo do savrsenstva(vala nije ni cudo koliko dugo su na njemu), tako da se manje vise svi Phenomi proizvedeni u poslednjih par meseci ocuju ko blesavi, X4 980 recimo, dokazano ide na 4GHz na default naponu a neki Cesi su ga terali i na 5GHz na vazduhu i cak izvrteli par testova, kaceni su linkovi. Uglavnom, tacno je da je sa primercima koji su sada u prodaji nekih 4.2-4.3GHz sa dobrim vazdusnim hladnjakom tipa NHD14 ili Megisa sasvim dostizno.

Sto se tice dileme X4 ili X6, ja bih ipak pre isao na X6, razlika u ceni je jako mala a Thubani su ipak tehnoloski naprednije resenje od Deneba, ne samo zbog 2 jezgra vise nego i zbog turbo core, boljeg power managementa itd itd. Takodje, i Thubani novijih nedelja proizvodnje se super klokuju, sa pocetnim X6 kada su se pojavili bilo je povuci potegni za 4GHz a ovi noviji primerci 1100T u dobrom procenti idu i na 4.1-4.2GHz na vazduhu za 24/7.
Mada do BD-a i sa 955 za 90 eurica sa ocom na 4.2GHz moze sasvim komotno da se ceka ruku na srce.;)
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ovi sada Phenomi su extra. Evo sklopio masinu malo pre. Uzeo UD5 990 i x4 965be. RAdi Prime vec 20min na 4Ghz, na defaultnih 1.376v. U Emmi sam uzeo ako nekoga zanima. Proizveden 35 nedelje 2011. Temperatura ne prelazi 47c. Sve power saving sam ostavio on. Samo multi, cpu/nb na 2400, sve voltaze sa auto na normal....
 
Poslednja izmena:
znaci povampirili se... :D nego kako da vidim kad je proziveden?
 
drugi red gledas na cpuu: Ima neke cifre i slova pa razmak. Ako posle razmaka pise 1135, znaci da je proizveden 35 nedelje 2011 god.
 
Ljudi, ovi sada Phenomi su extra. Evo sklopio masinu malo pre. Uzeo UD5 990 i x4 965be. RAdi Prime vec 20min na 4Ghz, na defaultnih 1.376v. U Emmi sam uzeo ako nekoga zanima. Proizveden 35 nedelje 2011. Temperatura ne prelazi 47c. Sve power saving sam ostavio on. Samo multi, cpu/nb na 2400, sve voltaze sa auto na normal....

Dobar primerak, hajde opali napon na 1.5v pa da vidimo do koliko mozhe da ide.
 
Ma ja jurim sada da zamenim moj 1090t za neki phenom 980 ili 975 :) mislim da su ti procesori extra za clock sada...
 
ma Pedjo, nista ne diram, uzivam. Na 4Ghz igre, na 800Mhz word i Torrenti. Lepota. Sve voltaze na default. Cpu/Nb nece na def. na 2600 pa sam stavio na 2400 i lepo sljaka. Ice Cold.
 
Zaboravih da dodam. AMD forever!!!! Nikada vise Intel u mojoj masini. Kad imam Amd nekako mi tiplo oko srca. To je jedan poseban osecaj :beat:
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da dodam. AMD forever!!!! Nikada vise Intel u mojoj masini. Kad imam Amd nekako mi tiplo oko srca. To je jedan poseban osecaj :beat:

Slabo je to, ja sam ochekivao da cesh ici barem do 4.4ghz :D krastavac imash bbar hladnjak a ti se plashish
 
Zaboravih da dodam. AMD forever!!!! Nikada vise Intel u mojoj masini. Kad imam Amd nekako mi tiplo oko srca. To je jedan poseban osecaj :beat:

pluscina, k'o vrata... Sutra-prekosutra javljam na koliko ide moj. p.s. Proizveden je 31-e nedelje tekuce godine...
 
Evo jedne brze. Juce radio 8h, ali gdja prekinula test... 4Ghz, sve default voltaze.

 
Sa cime si ti to ohladio iwcham? Ne vidim da si pomenuo cooler? Fino. Svidja mi se. Uzivaj. :)
 
Noctua Nh-d 14 ladi :)
 
Lepo Iwcham, lepo :)
 
Ja nesto sada proveravam sta moze ovo moje Fenomce. Stavio sam na 4.2Ghz i dobija 1.488v na idle. Ali kada pustim prime onda ukljuci vdroop i padne vcore na 1.390v, sto mu je malo i izbaci gresku na jednom jezgru za 2 minuta... Ima li gigabyte nesto kao LLC na Asus-u. Na Asus 890 gtd pro mi je ploca radila obrnuto, mumpala napon pod load, a ova ploca ga obara....
 
Poslednja izmena:
da samo da javim.... nema nista od klokovanja mog 1055T mnozilac zakljucan.... :( jedino bolji ram pa onda da prodam.... a zbog klokovanja sam kupio drugu plocu i drugo napajanje.... sad moram i ram....
 
edit: Evo, sada sam mu ukljucio c&q da ne bi idlovao na 1.488v jer to nema veze s mozgom. Podigao vcore na +0.050, znaci za 2 stepena u odnosu na def. i sada radi na idle na 800Mhz a load prime na 4.22Ghz, vcore ide na 1.424 i obara na 1.408v na svakih 10 sec, ali se drzi za sada :) Ako ima nekih predloga tj. elegantnijih redenja, shoot :p
 
da samo da javim.... nema nista od klokovanja mog 1055T mnozilac zakljucan.... :( jedino bolji ram pa onda da prodam.... a zbog klokovanja sam kupio drugu plocu i drugo napajanje.... sad moram i ram....

Zar nije svaki 1055t zakljucan? Dizi bre fsb :p


edit: Evo, sada sam mu ukljucio c&q da ne bi idlovao na 1.488v jer to nema veze s mozgom. Podigao vcore na +0.050, znaci za 2 stepena u odnosu na def. i sada radi na idle na 800Mhz a load prime na 4.22Ghz, vcore ide na 1.424 i obara na 1.408v na svakih 10 sec, ali se drzi za sada :) Ako ima nekih predloga tj. elegantnijih redenja, shoot :p

Lep klok, nego koliko drzi temp na 4.2ghz? Ja sam najbolji klok za 965 (4.4ghz) imao na staroj CIIF sa ddr2, niti je bilo vdropa i to bas ni malo niti je imala neka podesavanja kao ova CIVF, a na njoj nije bilo teorije da predjem 4.2ghz :( i to sa mnogo boljim hladjenjem jer sa na CIIF imao H50 :p
 
Poslednja izmena:
Evo slicice. Moram da prekinem. WoW guild raid :p

 
Zar nije svaki 1055t zakljucan? Dizi bre fsb :p


cek, cek... sad mi nije nista jasno.... ova moja memorija je slaba 1333, moram da kupim neku jaku a to je patriot neki na 2133 ~70 evropskih jedinica.... onda bi trebao da bude klok, do tada ne mogu? ako moze, objasni mi na brzaka.... hvala...
 
kexi ne treba ti nov RAM

Prochitaj prvo ovo.
Posebno obrati paznju na deo kod Socket 754/939 koji pricha o Brzini Memorije.

Zatim prochitaj ovo.
Nakon toga ako ti neshto i dalje nije jasno bice nam vishe nego drago da ti objasnimo.
Ovako samo gubimo vreme.

Znash kako ide ono:
Dash beskucniku dinar - nahranish ga za taj dan
Nauchish beskucnika kako da zaradjuje - nahranish ga za ceo zivot
 
cek, cek... sad mi nije nista jasno.... ova moja memorija je slaba 1333, moram da kupim neku jaku a to je patriot neki na 2133 ~70 evropskih jedinica.... onda bi trebao da bude klok, do tada ne mogu? ako moze, objasni mi na brzaka.... hvala...

Sve ovo sto ti je Solesoslav gore rekao, ali bih samo dodao da sta god da radis, bilo to kupovina memorije ili slicno, nemoj mnogo da ocekujes na toj ploci, ima malo slabiju naponsku jedinicu mada ako ti je jos pod garancijom (a skoro da sigurno jeste) ja bih se tu i dalje igrao i pokusavao ali prvo procitaj osnove kloka koje su gore zakacene, a za dalje cemo videti :)


Evo slicice. Moram da prekinem. WoW guild raid :p


extrica :) Bas lepo to radi...
 
Poslednja izmena:
Mogu vam reći da me ova tema ubedila da umesto thubana uzmem 965BE, hvala na iscrpnim testovima i uštedi novca ;) Inače slike bi mogli da kačite na dodaj.rs ili neki drugi sajt, shack je spor i ništa ne vidim čak ni posle zuma...
 
Definitivno 965 ili 955, samo gledaj da ti ne uvale neku staru reviziju :) (tesko ali opet obrati paznju)
 
Nazad
Vrh Dno