Šta je novo?

AMD 1090t i TurboCore

Lave koliko si platio sve skupa to vodeno?

Sa carinom i pdv-om oko 400 eur, mozda nesto manje i ne secam se vise :p Al tu je samo blok za graficku 100 eur, ako gledas samo za proc mozes da prodjes za oko 250 eur ili ti nekih 200 na "crno" :p
 
Poslednja izmena:
Sa carinom i pdv-om oko 400 eur, mozda nesto manje i ne secam se vise :p Al tu je samo blok za graficku 100 eur, ako gledas samo za proc mozes da prodjes za oko 250 eur ili ti nekih 200 na "crno" :p

Au jbt, shto je mnogo mnogo je :)
 
Pa krastavac, to je investicija za (bas) duze vreme :) Samo sa nekom boljom pumpom bi to moglo jos koji stepen nize :p E da i te temp sto se vide su sa 50% snage na 3 Yate loon-a, ima tu jos mesta al ne bih bas da idem preko 1.6v dok ne kupim neki FX...
 
Poslednja izmena:
Pa krastavac, to je investicija za (bas) duze vreme :) Samo sa nekom boljom pumpom bi to moglo jos koji stepen nize :p E da i te temp sto se vide su sa 50% snage na 3 Yate loon-a, ima tu jos mesta al ne bih bas da idem preko 1.6v dok ne kupim neki FX...

Ti bi na sendiju mogao 5000mhz ko iz shale :D
 
Pa da, koliko sam gledao, ljudi sa slicnim vodenim toliko izvlace uz neke normalne temperature, tipa oko 65C sa avx...
 
Bice kod mene 5ghz al samo kad AMD to bude napravio :p
 
Taj fazon :p Ma k'o i da mi treba za nesto...
 
Klokovana do kraja u igrama nikad ne predje 40C, ali dosta zavisi od toga koliko proc ide, znaci ako proc ode na 50C (sto je jako retko da neka igra uspe da ga digne preko 40C) ode i grafa malo vise... U benchmarkovima koji koriste samo grafu onda je ispod 40c... Znaci u proseku 40C, al sam jednom drzao onaj stability test od MSI Afterburnera i prime95 u isto vreme i grafa je otisla na 52 a proc na 59 :p
 
Poslednja izmena:
Klokovana do kraja u igrama nikad ne predje 40C, ali dosta zavisi od toga koliko proc ide, znaci ako proc ode na 50C (sto je jako retko da neka igra uspe da ga digne preko 40C) ode i grafa malo vise... U benchmarkovima koji koriste samo grafu onda je ispod 40c... Znaci u proseku 40C, al sam jednom drzao onaj stability test od MSI Afterburnera i prime95 u isto vreme i grafa je otisla na 52 a proc na 59 :p

Jel si probao kartu na 1ghz?
 
Nece, max sto sam uspeo je bilo 990mhz i preko toga nece bez drugog firmware, nije do temp vec jednostavno se gasi cim predje 1.075v a nemam nesto zelju da to radim, 972mhz drzim za 24/7 :)
 
Poslednja izmena:
Nece, max sto sam uspeo je bilo 990mhz i preko toga nece bez drugog firmware, nije do temp vec jednostavno se gasi cim predje 1v a nemam nesto zelju da to radim, 972mhz drzim za 24/7 :)

Extra , spusti ta 2mhz zaokruzhi na 970 :)
 
Evo, odradih jedan mali testic, pa evo rezultata. Posto boinc radi Ok 24/7 na ovim setovanjima, ovo je stabilno ko stena. Treba napomenuti da je ploca vrh, ali je za Bulldozer zamisljena, ne za Phenom 2. Vdroop je veoma veliki, i ne postoji Load Line Calibration opcija u bios-u tako da sa iskljucenim c&q makina idluje na ovoj frekvenci na 1.488v, a Linx to obara na ovu vrednost na SS. Sreca pa sve radi sa c&q bez obzira na overclock, tako da idluje na 800Mhz na 1.000v :) Gledacu da odradim neki testic na 4.3Ghz 4.4Ghz sa voltazom do 1.5v, ako bude raspolozen. Doduse, ne greje me sunte. Temp. mu je isla do 52c, a Phenom iznad 55c vec moze da baci neki error svakog momenta... Zato i razmatram neku vodu, mada je dosta skupo, a i ne znam da li BD trpi malo vece temperature, ili je ista prica kao sa Phenomom.

 
Poslednja izmena:
Druze iwcham lepe su ti temperature, ali ne kapiram odakle ovoliki vdrop na 990FX plochi, pa ja na Asus P5KC nisam imao toliki. Probaj da odradish neki pencil vdrop mod, najverovatnije postoji neki.
 
Sve je Ok zahvaljujci tome sto radi cool and quiet, tako da idluje, surfuje, worduje i pusta filmove na sitnoj voltazi... Mozda su tako i zamislili, da se ne iskljucuje c&q. Moze da se odradi taj mod, ali ne bi imalo sanse da cackam ovako skupu novu plocu, cak i da ne radi c&q... Na Asusu 890 koji sam imao C&Q sam prestaje da radi kad se overklokuje, tako da ovo zapravo vise odgovara...
 
Poslednja izmena:
Ma to se radi najobicnijom grafitnom olovkom. Sanse za kvar postoje, minimalne su ali postoje, dok sa druge strane ti imas garanciju. U slucaju kvara samo obrises grafit sa ploce i niko ti nista ne moze dokazati.
 
Ma do jaja radi ta Noctua, al' verujem da ce BD biti isto osetljiv kao phenom na vecim temperaturama nazalost.
 
Malo mi dosadno pa sam resio opet da se igram, samo ovog puta sa Linx-om (drugi put u zivotu), e sad vidim ja da se dosta ljudi tu nesto grudva sa tim gflopsovima, pa rek'o aj i ja da probam, sta god radio, stavio proc na 4.4ghz ili 4.1ghz dizao nb na 3.1ghz ili stavio na 2.4ghz on baca 65-68 gflops... E sad koja je tu tacno fora? Ja koristim 32bit Win 7 i kad stavim mem na all on stavi 1846 mb i tu baca tih najvisih 68 gflops... Inace drnda on linx vec sat vremena i sve baca tako izmedju 65-68 gflops a napono varira, temperature variraju, korscenje jezgara ide od fazon 15% do 100%...
 
Sto ne mogu da editujem prethodni post kad niko nije odgovorio? :p

Ovo je moj 24/7 clock i on tu izbacuje samo 66 gflops :(

 
Meni daje 54gflops na prethodnoj strani. Linx je software napisan bas za intel, tako da....
 
Znam ja da je on za intel ali gledam po netu da Thuban na 4ghz izbacuje oko 70g, zato meni tu sad nista nije jasno... Znaci kao na onom SS gore meni vrti 24h Prime95 bez problema zato ne kapiram zasto ne baca vise od 66g :(
 
A jel mozes onda ovo da mi objasnis?

 
ma bre Pedjo nije to moje :p Zato mi nije jasno kako taj lik na 700mb baca vise nego ja sa all a svi taktovi mu manji :p Onaj gore SS je moj
 
Nazad
Vrh Dno