Šta je novo?

AMD 1090t i TurboCore

Ma rade kao zmajevi. NB sam stavio na 2600. Na default voltazi!
 
da samo da javim.... nema nista od klokovanja mog 1055T mnozilac zakljucan.... :( jedino bolji ram pa onda da prodam.... a zbog klokovanja sam kupio drugu plocu i drugo napajanje.... sad moram i ram....
Nije ti to core 2 duo :) nisi na vreme pitao i bacao si pare bzv.

Povećaš FSB na 270 množilac za 1055t je 270X14=3780mhz voltažu staviš na 1.45v ja sam morao da povecam i Nb(VDDNB) voltažu ja sam stavio na 1.1750v, a za memoriju moraš latencije da namestiš jer ako su na auto neće hteti da ti se upali slika tipa 9,9,9 24 ili koja su ti već def podešavanja i sa ovim FSB-om ići će memorija biti na 1440mhz ili je smanji ako baš nemože ali moći će HT link gledaj da bude blizu 2000mhz znači 2150mhz u ovom slučaju stavi i to ti je sve testiraj vozi.....
 
Evo slicice. Moram da prekinem. WoW guild raid :p


Reci mi kad podesavas voltaze, ti izgleda dizes CPU VDDC? Jer cpuz ti pokazuje 1.4xx a to je za core voltage(vddc) a core temp ti pokazuje 1.3xx za cpu VID.
Buni me ovo jer ja imam podesavanja za oba parametra, i nigde ne mogu po netu da nadjem koju voltazu bih trebao da korigujem. Samo sam nasao da ovaj VDDC mozes da koristis kad VID ima neko ogranicenje.

Iz nekog pdf-a za amd tuning imam samo ovo( za program amd overdrive)

CPU Core voltage adjustment (5)
This item can have two sliders: CPU VID and CPU VDDC.
The amount of sliders depends on the motherboard that is
being used. The CPU VID value is limited to max VID value
(1.25V for instance) supported by the CPU. CPU VDDC (or
CPU Vcore Offset) slider can be used to adjust the CPU
Vcore above the max VID value.
Boosting the CPU Vcore voltage can improve the
performance tuning headroom of the CPU Core.
 
Poslednja izmena:
Sve voltaze su na normal, osim cpu vcore povecan za 2 vrednosti. Nema razloga za povecamjem ostalih voltaza osim cpu vcore, i cpu nb voltaze, ako ima potrebe za time i ako hoces da juris iznad 2800. @kexi i overklokeri noobovi :p Moj savet je da googlate Dolk's guide i lepo skuvate kaficu i citate pazljivo. Overklok nije komplikovan, ali takodje ne mozete da trazite na forumu savete bez ikakvog predznanja. Svaki cpu je razlicit, svi imamo razlicite ploce, i to sto nekome vrsi posao drugome ne znaci nista. Znaci mora da se uradi domaci zadatak ;) a o finesama i krajnjim limitima se moze diskutovati.
 
Poslednja izmena:
Nije da dolivam ulje na vatru ali JUUUUUU sta vam rekao :p

Salu na stranu, stvarno vredi procitati neki lep guide :)
 
kexi ne treba ti nov RAM

Prochitaj prvo ovo.
Posebno obrati paznju na deo kod Socket 754/939 koji pricha o Brzini Memorije.

Zatim prochitaj ovo.
Nakon toga ako ti neshto i dalje nije jasno bice nam vishe nego drago da ti objasnimo.
Ovako samo gubimo vreme.

Znash kako ide ono:
Dash beskucniku dinar - nahranish ga za taj dan
Nauchish beskucnika kako da zaradjuje - nahranish ga za ceo zivot

hvala

Sve ovo sto ti je Solesoslav gore rekao, ali bih samo dodao da sta god da radis, bilo to kupovina memorije ili slicno, nemoj mnogo da ocekujes na toj ploci, ima malo slabiju naponsku jedinicu mada ako ti je jos pod garancijom (a skoro da sigurno jeste) ja bih se tu i dalje igrao i pokusavao ali prvo procitaj osnove kloka koje su gore zakacene, a za dalje cemo videti :)

kako bre slabu naponsku, valjda ima jaku.... tj. moze dobar oc da se uradi na njoj? 6+2.... digitalna....

Nije ti to core 2 duo :) nisi na vreme pitao i bacao si pare bzv.

Povećaš FSB na 270 množilac za 1055t je 270X14=3780mhz voltažu staviš na 1.45v ja sam morao da povecam i Nb(VDDNB) voltažu ja sam stavio na 1.1750v, a za memoriju moraš latencije da namestiš jer ako su na auto neće hteti da ti se upali slika tipa 9,9,9 24 ili koja su ti već def podešavanja i sa ovim FSB-om ići će memorija biti na 1440mhz ili je smanji ako baš nemože ali moći će HT link gledaj da bude blizu 2000mhz znači 2150mhz u ovom slučaju stavi i to ti je sve testiraj vozi.....

pa pitao sam ja ovde 100x u nekim temama, ali izgleda mi nisu rekli pravi ljudi.... ja sam inace zadovoljan njime.... mada me zanima mnogo koliko bih mogao da izvucem iz njega...
 
kako bre slabu naponsku, valjda ima jaku.... tj. moze dobar oc da se uradi na njoj? 6+2.... digitalna....

6+2 i nije bas tako jako ali bi trebalo da bude dovoljno za neki normalan klok, al dok god je pod garancijom nema tu problema :p
 
6+2 i nije bas tako jako ali bi trebalo da bude dovoljno za neki normalan klok, al dok god je pod garancijom nema tu problema :p

Pa jedina sa naponskom 8+2 naponskom za koju sam cuo je formula a ona je +200€

edit: video.... :D drugo ovo je bio moj budzet.... a mislim da nema jefitinih 8+2
 
Poslednja izmena:
@ kexi LOL
 
kako da znam koja mi je naponska na ploci? ne vidim nista u specifikacijama ploce, pretpostavljam da treba da gledam u plocu :)
 
mozes da vidis i na ploci a i na sajtu proizvodjaca mora da pise negde... 6+2 je sasvim ok za neki normalan klok, stara m4a870 je imala 8+1 i dosta ljudi je imalo problema sa nekim vecim klokovima (npr 4ghz na 1090t)...
 
Na ploci koja nije 8+2 ja se ne bih zezao sa overklokom, mozda nesto malo tipa 200-300mhz, ali nista ozbiljnije, narocito kada je x6 u pitanju...
Kexi druze, na netu moze za 10 sekundi da se izgoogla naponska za svaku plocu. Gigabyte recimo pise na kutiji i na sajtu ogromnim narandzastim slovima za svaku plocu, od najvece socijale do flagship ploca koji je power design u pitanju :)
 
Poslednja izmena:
Ako je pod garancijom ne vidim problem :p Asus kaze da moze i tako je reklamiraju (kao ploca koja moze da se OC), ako nesto crkne to je njihov problem :) Ali u svakom slucaju na 3.6 bi trebao da mozes normalno da ga podignes...
 
Ma sve ja to znam. Ali moze ona da odradi neki spike i baj baj. Ne znam, mozda se tripujem. Ne volim da overklokujem graficke karte i cpue na osrednjim plocama :)
 
Na ploci koja nije 8+2 ja se ne bih zezao sa overklokom, mozda nesto malo tipa 200-300mhz, ali nista ozbiljnije, narocito kada je x6 u pitanju...
Kexi druze, na netu moze za 10 sekundi da se izgoogla naponska za svaku plocu. Gigabyte recimo pise na kutiji i na sajtu ogromnim narandzastim slovima za svaku plocu, od najvece socijale do flagship ploca koji je power design u pitanju :)

:D nisam ja pitao kako da znam kolika mi je naponska.... znam kako mogu sve da saznam...
 
Pa jedina sa naponskom 8+2 naponskom za koju sam cuo je formula a ona je +200€

edit: video.... :D drugo ovo je bio moj budzet.... a mislim da nema jefitinih 8+2

Ima, ima...:d
Seti se sa kim si se raspravljao
215785d1308355212-official-gigabyte-ga-990xa-970a-series-4451_big.jpg
 
cek a npr za ovu plocu sa slike, vidim da ima 8 rupica kod atx12, al sta znaci 8+2? Moja ploca ima ATX 4-pin 12V CPU power connector, shiiiit.
 
cek a npr za ovu plocu sa slike, vidim da ima 8 rupica kod atx12, al sta znaci 8+2? Moja ploca ima ATX 4-pin 12V CPU power connector, shiiiit.

smanji ti tvoj klok tvoja maticna ima bas slabu naponsku imao sam skoro istu takvu 870-c45 sto je potpuno ista maticna
 
cek a npr za ovu plocu sa slike, vidim da ima 8 rupica kod atx12, al sta znaci 8+2? Moja ploca ima ATX 4-pin 12V CPU power connector, shiiiit.

Nije to naponska sekcija na koju ti mislis :D
Ove crne kockice pored hladnjaka su ti naponska jedinica.
 
Nije to naponska sekcija na koju ti mislis :D
Ove crne kockice pored hladnjaka su ti naponska jedinica.

AAA to care hvala na pojasnjenju. Znaci sto vise to bolje, jel ima jos neki parametar po kojem se utvrdjuje kvalitet? I sto nisu stavili 10, nego 8+2? Ova moja ima 5. Ali nigde u specifikacijama za plocu ne pise.
http://www.msi.com/product/mb/770-C45.html

edit: saznao sam 8+2, 8 za procesor 8 a 2 za memorijski kontroler. Right? :D
 
Poslednja izmena:
Znaci sto vise to bolje, jel ima jos neki parametar po kojem se utvrdjuje kvalitet?

U principu da, što više, tim bolje (u principu), mada puno toga zavisi od kvaliteta ugrađenih komponenata. Nekih drugih parametara nema, osim da digitalne naponske važe za bolje od analognih (preciznija regulacija napona), sad, koliko je to tačno, ko će ga znati, u svakom slučaju vrhunske ploče imaju digitalne naponske sekcije.

I sto nisu stavili 10, nego 8+2?

Pa ima 10, 8 za procesor, i 2 za memoriju.

Ova moja ima 5. Ali nigde u specifikacijama za plocu ne pise.
http://www.msi.com/product/mb/770-C45.html

4+1, ovo iza + je uvek za RAM.

edit: saznao sam 8+2, 8 za procesor a 2 za memorijski kontroler. Right? :D

Tačno tako, a ova problematika oko naponskih sekcija na pločama i mene zanima, i tragao sam malo o toj problematici, međutim, informacije su vrlo škrte, plus što svaki proizvođač ima svoj dizajn, i ne može se reći da je recimo 6+2 od proizvođača A bolje od 6+2 proizvođača B. Da bi se to utvrdilo, trebala bi dobra labaratorija i merna oprema, odlično poznavanje elektronskih komponenata i njihovog kvaliteta, da bi se mogao izvući pouzdan zaključak. Naleteo sam u potrazi za informacijama na veoma zanimljiv link, otvoriću novu temu o matičnim pločama i naponskim jedinicama. :)
 
^Hvala na odgovoru. Odlicno, otvori temu verovatno ce se ukljuciti neko ko malo vise zna o tome. Kad kazes konfuzno slazem se, evo ja sad citam test o ASUS Maximus III Extreme(jeste starija ploca ali sam na to naleteo), gde se navodi da su kombinovali analogne i digatalne, heh. + neki pojmovi kao sto su 32-phase, 48-phase, 57-phase, 64-phase, 94-phase ...
 
evo mog novog rekorda, bilo mi dosadno :p

 
Ovo hladis tastinom dusom ? :)
 
Iskreno ja sam mislio da ce vise da greje sa skoro 1.6v :p
 
I mene zanima čime ga hladi, kolika je temperatura u lynx-u i koji je napon u load-u :)
Imam isti cpu i nh-d14, preko 3.8GHz ide preko 60C, doduše sad sa sobnom temperaturom od 18C nisam probao.
 
Sto se tice hladjenja sve pise u "moja masina", sobna temperatura ~20C a napon u load-u 1.57 max bio tokom testa, lynx ne praktikujem ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno