Šta je novo?

AMD 1090t i TurboCore

Evo cim dodjem kuci s posla krecem odmah sa instalacijom x64 wina, samo da ga nadjem negde :p

Danaslji zadatak!!!


Ko prezivi pricace :p danas mali ide na 4.5ghz pa cu gflopsu objasnim neke stvari :p
 
Poslednja izmena:
Evo Pedjo samo za tebe, Prime95 Blend + Linx, samo me zeza sto je 25C u sobi... Reko aj jos malo da se zezam sa x86 dok mi "dodje" x64 win :p
 
evo sad ce x64 win :p na putu ka mom hdd-u je :)
 
evo sad ce x64 win :p na putu ka mom hdd-u je :)

Ja sam max izvlachi 76flopsa dok sam imao x6 1055t na 4ghz ti bi na 4.4 trebao da prebacish 80 laganezi josh ti je i nb na 3ghz i to ko iz shale a i temperature bi trebale da budu smeshne jer imash vodu, ajde gde je taj rez da vidim dal da uzimam vodu ili ne :)
 
Bice tek sutra, dok poskidam sve driver-e za x64 :(
 
Ne mogu vise, izdrzao sam da drzim oci otvorene cisto da provrtim bar jednom plus mi je u sobi ~25C i nesto me memorija zeza :p a da bih namestio to sto mi je iz "moja masina" moram malo da se zezam (bar jedno sat vremena) a i moram malo da oladim sobu (~20C) jer kad je na 4.4ghz cim predje 50C puca, jako je osetljiv na toj brzini :(

82g nije lose za prvo paljenje kompa :)



Inace moram priznati da Linx greje mnogo vise (bar 4C) nego Prime95 sad kad sam na 64bit :)
 
Poslednja izmena:
Nema smeka bez klokovanja Thubana :smoke:
To ti je taj rez, ne moze vise, oko 82gflopsa, ja sam na 4.1 sa 1090t izvlacio max 80.
Taj cpu vapi za hladjenjem, da ima nacina da mu se obuzda temperatura na ispod 50c klokovalo bi se to ko djavo.
 
Pa ima rešenja, 300 € i to ti je to :) al thuban na preko 1.6v i nije baš neki primer stabilnosti, čas puca čas vrti 2 sata prime95 :p. Al na 4.4ghz 1.57v meni nije prelazio 50C ako je temp u sobi 18-20C, al sutra ću baš to probati pa kačim SS :)
 
Ne mogu vise, izdrzao sam da drzim oci otvorene cisto da provrtim bar jednom plus mi je u sobi ~25C i nesto me memorija zeza :p a da bih namestio to sto mi je iz "moja masina" moram malo da se zezam (bar jedno sat vremena) a i moram malo da oladim sobu (~20C) jer kad je na 4.4ghz cim predje 50C puca, jako je osetljiv na toj brzini :(

82g nije lose za prvo paljenje kompa :)



Inace moram priznati da Linx greje mnogo vise (bar 4C) nego Prime95 sad kad sam na 64bit :)

Dobro nego shto si sakrio core temp na hw monitoru nije valjda temperatura preko 60c :D i rokaj tu josh napona chim je pukao 2 kruga je nishta a mozhda je i pukao zbog temperature :D
 
Au ti kao da nikad nisi imao Thubana :p Gleda se CPU Temp (ono sto pise max 48C) a ne core jer core nema veze sa zivotom, mislim po tome mi hladjenje ne bi ni trebalo jer pokazuje 25 C :p

A puca zbog memorije, sad stoji na 1660mhz 6-9-8 i puca kao luda, moracu malo da se igram sa latencijama...
 
Poslednja izmena:
Au ti kao da nikad nisi imao Thubana :p Gleda se CPU Temp (ono sto pise max 48C) a ne core jer core nema veze sa zivotom, mislim po tome mi hladjenje ne bi ni trebalo jer pokazuje 25 C :p

A puca zbog memorije, sad stoji na 1660mhz 6-9-8 i puca kao luda, moracu malo da se igram sa latencijama...

Au da ja sam se istripovao neshto :D nisam dugo vozio amd krastavac na intelu se gleda core temp, nego imash 6 ventova na 2000rpm omg pazi da ti ne poleti kucishte :D pa stavi memoriju na def latencije i opichi 75
 
pa to je def 6-9-8-24-32 na 1600mhz 1.65v :p a imam 11 ventova na 2k od cega su 6 push/pull na radijatoru i 2 venta na mosfet/NB-u :p

E aj tebe da pitam, imam opciju da uzmem 2500k i P8P67 staro 6 meseci, al obrati paznju, treba da dam moje takodje staro 6 meseci i da doplatim 75 eur, al fora je sto moje kosta 320 eur novo a 2500k/P8P67 kosta 290 eur novo :p Ne znam da li se to isplati, a jos manje znam kakve je ta ploca za OC... Ja sam ponudio 50 eur al to ne odgovara, mada realno gledano i to je mnogo, al ajde kad uracunam cimanje da idem da kupujem to ovako lepo dam moje i uzmem to al mi nesto mnogo to 75 eur :p

Ma bre kad bolje razmislim moje je cak i skuplje, hahahah, batali...
 
Poslednja izmena:
Evo sada prolazi 10000 problem normalno al mi i dalje kuca na all, opet onaj error...



Sad sam pomerio latencije na 7-9-9 i vidim da sve vuce cise struje ukljucujuci i ram, vukao je 1.68 a sad sam vuce 1.71, inace ovaj ram je krs, ali bas bas... A i dokaz da je ram problem je da puca i to kad proc stoji na fazon 16-17% a mem puna do vrha...

 
Poslednja izmena:
Au nikako da ga stabilizujesh :D jbt pa vodeno hladjenje nije bash toliko bolje od noctue nh-d14 koliko sam mislio josh 11 ventova pa to treba da bude minus :D
 
Probaj memoriju na 1333MHz, nije problem sama memorija nego krs memorijski kontroler na AMD-u, tako sam se i ja mucio dok nisam provalio da je to bio problem.

Sto se prelaska na p67/2500k tice, kako si dosao do cifara 320-290, jedino ako je neka P67 plojka u rangu 100e pa tvoja formula IV pravi razliku u cijeni u korist AMD kombo-a. U svakom slucaju sa Intel kombinacijom bi dobio veliki boost a sad ako mozes da izboksujes da bude ipak manje od 75e doplate ja se ne bih razmisljao, posebno sto ti je kako citam po forumima dosta problematican eventualni upgrade na Bulldozer sa CHIV plocom, teorijski moze, ali ono u praksi sve neki problemi. A sve i da moze-opet bi i sa BD-om imao manje performansi u odnosu na 2500k, sta da se radi ali takva je realnost.
 
MA uopste se ne isplati da prelazi sa 1090t na 2500k!! Gde ce videti razliku?! Vise gflopsa u Linx! Bolje potrosi 80 e u kafanu s drustvom nego da ih bacis :) Ja sam rekao sebi da takve gluposti vise necu da radim i cvrsto ostajem pri tome... Puknes lovu za masinu i skontas da ona identicno radi kao bivsa masina... Tuga.
 
Poslednja izmena:
Sta i na koliko da postavim ovaj 1090t na takozvani safe clock sa box coolerom? Uskoro stize i neki bolji kuler tipa cm v8 ili neka noctua a do tad me interesuje ovo...
 
Nista ne diraj dok ne stigne cooler. Turbo core neka dize 3 jezgra i to je to.
 
Au nikako da ga stabilizujesh :D jbt pa vodeno hladjenje nije bash toliko bolje od noctue nh-d14 koliko sam mislio josh 11 ventova pa to treba da bude minus :D

Ovaj moj loop je nekih 20c bolji od Noctue i tu nema neke dileme :D Drzim 6 ventova u push/pull jer ih drzim na 5v (42%) jer je tada sve necujno a tada bezi Noctua-i na 100% bar nekih 5C u korist vode :) Jedina dilema je 300 eur vs. 50 eur :p A ne mogu da stabilizujem jer necu da dizem preko 1.5 u biosu (sto je nekih realnih 1.57 sa LLC) Ali vrteo sam (negde ima slika u ovoj temi) sa 1.6v 4.4ghz 10min prime fft i nije presao 51C, ili ti voda mnogo bolje hladi sto je temp veca :)

Probaj memoriju na 1333MHz, nije problem sama memorija nego krs memorijski kontroler na AMD-u, tako sam se i ja mucio dok nisam provalio da je to bio problem.

Sto se prelaska na p67/2500k tice, kako si dosao do cifara 320-290, jedino ako je neka P67 plojka u rangu 100e pa tvoja formula IV pravi razliku u cijeni u korist AMD kombo-a. U svakom slucaju sa Intel kombinacijom bi dobio veliki boost a sad ako mozes da izboksujes da bude ipak manje od 75e doplate ja se ne bih razmisljao, posebno sto ti je kako citam po forumima dosta problematican eventualni upgrade na Bulldozer sa CHIV plocom, teorijski moze, ali ono u praksi sve neki problemi. A sve i da moze-opet bi i sa BD-om imao manje performansi u odnosu na 2500k, sta da se radi ali takva je realnost.

Necu mem na 1333 zato sto sam samo hteo i da dizem na 4.4ghz zbog gflopsa tako da nema logike. A dobro sam razmislio o 2500k i shvatio da nema to poente raditi, jer kad ovo budem morao da menjam mesec dana kasnije bi morao da menja i 2500k, a da se cimam zbog toga mi se ne isplati. Realno sve sto radi na 1090t radice isto i na 2500k. Ploca koja bi bila u zameni je P8P67 ona od 110 eur tako da CIVF nadoknadi razliku i dize cenu dosta u odnosu na intel... A jos gori je eventualni upgrade na 1155, tu tek nemam sta posle da stavim, a veliku su sanse da ce piledriver raditi na CIVF jer jedini problem BD na am3 ploci je potrosnja klokovanog proca, inace do 4.5ghz rade lepo i trose "normalno" al kad krenu da vuku kao pec onda gore pinovi :p

Tako da sam odlucio da pare koje me trenutno svrbe (i to jako) dam na SSD.


MA uopste se ne isplati da prelazi sa 1090t na 2500k!! Gde ce videti razliku?! Vise gflopsa u Linx! Bolje potrosi 80 e u kafanu s drustvom nego da ih bacis :) Ja sam rekao sebi da takve gluposti vise necu da radim i cvrsto ostajem pri tome... Puknes lovu za masinu i skontas da ona identicno radi kao bivsa masina... Tuga.

Nista da brines, jos dugo cu ti ja praviti drustvo na underdog strani :)
 
Poslednja izmena:
Ovaj moj loop je nekih 20c bolji od Noctue i tu nema neke dileme :D Drzim 6 ventova u push/pull jer ih drzim na 5v (42%) jer je tada sve necujno a tada bezi Noctua-i na 100% bar nekih 5C u korist vode :) Jedina dilema je 300 eur vs. 50 eur :p A ne mogu da stabilizujem jer necu da dizem preko 1.5 u biosu (sto je nekih realnih 1.57 sa LLC) Ali vrteo sam (negde ima slika u ovoj temi) sa 1.6v 4.4ghz 10min prime fft i nije presao 51C, ili ti voda mnogo bolje hladi sto je temp veca :)

Ma batali taj krsh necesh ga tako lako stabilizovati na 64bitnom sistemu zato uzimaj i5 2500k i vozi ga na 5.2ghz :D sa tom vodurinom :D veruj mi
 
Ma batali taj krsh necesh ga tako lako stabilizovati na 64bitnom sistemu zato uzimaj i5 2500k i vozi ga na 5.2ghz :D sa tom vodurinom :D veruj mi

Iskreno, ne igram igrice vec duze vremena iz sledec razloga: secam se pre par godina jedva sam cekao da izadje neka igrica da je skinem i da moram da klokujem komp, menjam komponente i drndam nesto da bi igra radila u full-u, a sad? Odem kupim bf3 sve na ultra i moram da ukljucujem vsync da mi ne bi kuco monitor jer igra radi na 60+ fps... Cemu diskutabilno jaci 2500k?

Sledece jedina faza bi bila:

374722101503845402646703.jpg
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne. To je jedan od features koji izdvaja Thuban od Deneb-a. Zamisli da baguje. Nije bre to Intel :beat:
 
hahahaha :D :D :D nego koji cooler da uzmem za neki eventualni clock od oko 4 ghz ?
 
samo uzmi ti hyper 212+ i ne razmisljaj, drugo, sad ti i nije potreban toliki klok, mislim znam taj osecaj, za klokom, ali nemas potrebe..... mozes eventualno nesto malo da ga kloknes i to je to...
 
malo za'ladnilo, pa sam malo zalozio :D
 

Prilozi

  • ScreenShot585.jpg
    ScreenShot585.jpg
    455.8 KB · Pregleda: 58
Nazad
Vrh Dno