Šta je novo?

AMD 1090t i TurboCore

bildozer killa :d

evo josh malo domacih zadataka :D

stariji brat ima shta da pokaze. preshao je 80gflopsa na vazduhu, ja zadovojlan.
 

Prilozi

  • ScreenShot605.jpg
    ScreenShot605.jpg
    393.6 KB · Pregleda: 100
za "domaci zadatak" mislim da te i dalje zeza onih mojih 83 gflopsa :) sve sa tih 68 C :p
 
kojih tvojih 83? gde je taj shot?

kad budesh vrteo linx sa celom memorijom zauzetom, onda se javi ;)

a shto se tiche temperature, zavisi kako koja plocha kalibrishe sonde, ali da su vsihe nego sa vodom, naravno da jesu.

ja samo i dalje chekam neki validan shotic, makar 10ak krugova sa celom memorijom.
 


Evo ti taj tvoj domaci :) Nego imas moj 83g 2 strane pre. A pravi domaci za sve nas bi bio onaj link sto sam ja zakacio (koji nije moj) to pogledaj pa kaci domaci zadatke, pozdrav

A mogao bi i ti to da izvrtis 10 krugova, al licno mislim da bi puklo jer su ti temperature ravne samoubistvu proca.
 
Poslednja izmena:
ja kad kazem domaci, mislim na stabilan komp koji izvrti barem 1h linxa 64bitnog sa minimum 2500mb zauzetih. nikad se ne bih blamirao i kachio rsnut linx posle drugog kruga :D i govorio da je to domaci, vadeci se na pucanje memorije :d:d

evo ti malko narednih zadaca :D
 

Prilozi

  • ScreenShot618.jpg
    ScreenShot618.jpg
    491.1 KB · Pregleda: 62
Slazem se u potpunosti ovde sa demios-om Rez bez bar 50 krugova Linx-a sa svom memorijom nije rez, a i tu se tek tada moze licitirati sa stabilnoscu.... I kada se to sve sredi da bude stvarno stabilno, u 90% slucajeva, svi Cpu-i sljakaju na istom taktu, kad oni satra "extra" popadaju na testu... Takvo je bar moje iskustvo, i sa Intel-om i sa Amd-om... E sad, ovaj SB "nije normalan":-devil-: tako da tu ne mogu nista da kazem...
 
Poslednja izmena:
ja kad kazem domaci, mislim na stabilan komp koji izvrti barem 1h linxa 64bitnog sa minimum 2500mb zauzetih. nikad se ne bih blamirao i kachio rsnut linx posle drugog kruga :D i govorio da je to domaci, vadeci se na pucanje memorije :d:d

evo ti malko narednih zadaca :D

Bez razloga postajes drzak. Ja sam zakacio link od 85g (koji nije moj) i rekao ovo nam je svima zadatak, jer to i jeste, jer ovde to niko nije uspeo. Onda zakacim mojih 83g gde je prsao posle drugog kruga u nadi da cu dobiti savet kad gle cuda, nicim izazvan, dolazis ti i umesto saveta kacis "domaci zadatak", i ja dobijam napusavanje i blamiranje umesto saveta. Iskreno stvarno sam ti zahvalan. Vratio si mi veru u forume i mogucnost da naucim nesto na istom. Vrlo su ti korisni postovi. Znaci da rezimiramo sta smo naucili u poslednjih par postova. Prvo Brocken i klokovanje na terasi je bolje nego vodeno hladjenje. Drugo demios zadaje domace zadatke i blamira druge koji imaju "manje" gflopsa. I trece, Thuban na 70C je vrlo dobra stvar, i ajmo svi da drzimo x6-ce na 70C jer imamo kompleks od vode. Kao sto rekoh vrlo poucni postovi.

za "domaci zadatak" mislim da te i dalje zeza onih mojih 83 gflopsa :) sve sa tih 68 C :p

Tj. skapirao sam da te je ovo izazvalo, ali bez razloga, to je bila samo sala sa sve :p

Slazem se u potpunosti ovde sa demios-om Rez bez bar 50 krugova Linx-a sa svom memorijom nije rez, a i tu se tek tada moze licitirati sa stabilnoscu.... I kada se to sve sredi da bude stvarno stabilno, u 90% slucajeva, svi Cpu-i sljakaju na istom taktu, kad oni satra "extra" popadaju na testu... Takvo je bar moje iskustvo, i sa Intel-om i sa Amd-om... E sad, ovaj SB "nije normalan":-devil-: tako da tu ne mogu nista da kazem...

Naravno slazem se da je stabilnost vrlo diskutabilna stvar, pogotovo na Thubanu koji ne zna gde bije posle 4ghz. I sve bih ja ovo skapirao, i da se blamiram itd. da sam ja ovo postovao u nekoj takmicarskoj temi, nego iz zezanja i opustanja (bez kompleksa) hocu da dostignem onaj link sa OCN foruma.
 
Poslednja izmena:
ne mislim da sam bio drzak, samo malo takmicharski nastrojen ;) neshto si ti pobrkao
i mislio sam da cesh skontati zashto sam kachio "domace zadatke"

poshto ochigledno sebe smatrash dobrim klokerom, imash vishe nego dobar hw, volish da se frljash sa nekim visokim ciframa (4.4ghz i sl), vodeno od 300e, temperature ne prelaz 40c itd itd, samo sam hteo da ti pokazem, odnosno i sam da shvatish da je jedno 2-10 minuta testa opterecenja (32bit prajm sa malo memorije), a drugo sat-dva i vishe i sve to josh u linxu i u 64 bitnom sistemu sa celom memorijom zauzetom. i da dobro vazdushno hladjenje ne zaostaje bash mnogo za vodenim. i nisam gadljiv na vodeno, imao sam ga lichno, samo su me nervirala ta silna creva jer chesto menjam delove.
68c je na asus 990 plochi za koju sam vec rekao da malko dodaju ili pak pokazuju relano, a druge pak oduzimaju, i 20c ambijentalna.

meni je iskreno gore slushati toliko ventova na 2k rpm na 25c negoli otvoriti prozor :D

a o tome koliko su mi pouchni testovi reci ce mnogi kojima sam pomogao kako postovima, tako i preko PM-a i lichno.
a tebi necu znash i sam zashto ;)
 
Poslednja izmena:
@s16 Kako si prosao sa memorijom? Treba i ja duzmem neku 2x4Gb :)
 
Ja prosao savrseno, tj ne moze bolje. Stavio je u plocu, odmah je prepoznalo kao 9-9-9 1.5v i sve radilo. Sad je drzim na 8-9-8 1.64v 1600mhz :)
 
A sta si uzeo?
 
Exceleram Rippler 2x 4gb CL9 1600mhz 1.5v ERS303A, za 37 eur tamo gde je pobeda-pobeda :p
 
Svaka ti dala :)
 
EXCELERAM
8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 32eu
EXCELERAM
8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 Black Sark EBW301A 36eu
Ja neverujem koje cene :shock::shock:
Šta mislite jel bi se uklopile u komb. sa ovom mojom Kingston memarom, ili da ove moje da prodam i da uzmem samo Exceleram al nekako mi žao :(
 
Stvarno je dz memorija! Ali ja sam npr narucio najjeftiniju Patriot, Signature 2x4Gb i imao sam dosta problema sa njom i na kraju sam zamenio za Kingston Hyper X blue koji me je ipak izasao samo 200 din vise umesto 1000 :D. Patriot je bio 46e, Kingston 56 ali sam na kraju platio 48e.

Sto ne znaci da je ta Exceleram memorija losa, ne zna se dok neko ne proba..
 
Ja sam iz kompa izvadio CL6 2x2gb da bi stavio ove, inace i dalje je 2x2gb CL6 15 eur skuplje od 2x4gb CL9 pa vi vidite... Da se razumemo, razlika izmedju CL9 i CL6 se meri u promilima (mozda do 1%) a razlika izmedju 4gb i 8gb je, krastavac, ili ti treba ili ne :p Ako ti treba 8gb, razlika je nemerljiva :)

A Exceleram je daleko od loseg, po mom misljenju. Video sam da su ljudi imali problema sa CL6 memorijom na AMD platformama al je mi radila i na default 6-9-8 a i na 6-8-7 bez ikakvih tegoba, tako da je po meni Exceleram, mozda cak i jedno od boljih resenja za AMD :)
 
MAlo pre spustim Boinc da radi 80% Cpu. On tada ne moze da drzi cpu na 80, vec drzi na 100%, pa spusti na Idle, pa opet na 100%. Posto mi sve powersaving opcije rade, idle je 800Mhz i 1.1v, a load 4.3Ghz i 1.48v. Posto mi je Cpu z bio otvoren, video sam da je onog trenutka kada je skocio sa 800Mhz na 4.3GHz Cpu-z pokazao spike u voltazi 3.488v. Pretpostavljam da je ovo software glitch?! Nije valjda da je ploca stvarno pustila na sekundu Cpu-u ovoliko struje LOL...
 
I da je tehnicki moguce (al nisam siguran da nije) da ploca pusti 3.5v na proc, mislim (tj skoro sam siguran) da isti to ne bi preziveo ni na sekund :p
 
Zna li neko zašto cene svih kompjuterskih komponenti naglo poskupljuju za po 10+ evra?I ovaj procesor takodje...
 
Pa ja sam cuo zbog onog sa SOKOJ-om (ser*m im se usta), ali za neko drugo poskupljenje nisam cuo... Opet ne vidim potrebu da se tako pitanje postavi u ovoj temi, koja je postala "FAQ AMD Thuban" :p
 
Nazad
Vrh Dno