Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Veliko ohvala svima na strpljenju i pomoći.

Moja “pamet” mi mnogo smeta i komplikuje. Želeo sam da se ovo reši što bezbolnije kako za mene tako i za prodavca. Ali više nisam siguran koliko to prodavac zaslužuje. Pored toga što je poslao pogrešnu bateriju, svuda gde je pisalo Lenovo na bateriji je precrtano crnim markerom tako da mislim da ne mogu baš milom da igram na njegovu korektnost. A predlog o zameni baterije i njegove ponuđene refundacije od 5.76 eur-a što nema ni za poštarinu natrag…deluje mi neozbiljno jer sa dostavu platio 15-ak eur-a. Ipak sam utiska da mu nije nikako za verovati. A i "zamolio" je da otkažem despute. Tražiću putpuno vraćanje novca i refundaciju troškova mog vraćanja baterije ili neka Ali. presudi.

I još jedno, možda dosadno pitanje:
Da li njemu direktno da pošaljem poruku ili je potrebno da uradim “reject” i obazložim šta želim i zbog čega? Ne znam šta se dešava ako kliknem na “reject”…
 
Poslednja izmena:
Одбијаш његов предлог. Можеш после да додаш још "доказног материјала". После одређеног времена (дужина зависи од твог статуса, да ли имаш доста продаја) наступа Али у расправу са предлогом, итд.
 
Zasto ne mogu da prebacim sajt aliexpress na engleskom? Imam gomilu jezika ali engleski je nestao?

EDIT: obrisao sam cookies i proradio je
 
Poslednja izmena:
Poslah poruku kinezu da tražim potpuni refund i sredstva za slanje baterija(po kalkulatoru pošte to je 840 din. jer se šalje kao preporučeno pismo za pošiljke do 2 kg. - ne mogu ja da plaćam tuđe "greške"). Posebno sam mu naglasio situaciju oko precrtavanja markerom svuda na bateriji gde je pisalo da je za Lenovo laptop i poslao mu sliku da to ima u vidu (ma ne verujem da je sve to slučajno). Naravno da despute ne želim da otkažem samo na osnovu njegovih reči uz napomenu da ako mu ne odgovara, pustimo da AliExpress da svoj predlog rešenja.
 
Na Ali-u se spremaju neki ogromni popusti izgleda za nedelju dana [emoji14] https://sale.aliexpress.com/__pc/7thanniversary.htm?spm=2114.10010108.0.0.ahv1Ko

pikam na Xiaomi Redmi note 4 i mozda na Yi 4K+ kamericu.
Čisto da se zna, svi ti popusti su prevare debele.

Primera radi, imam neku led tastaturu na wish listi već duže vreme, cena oko $19, stoji tu već 2-3 meseca sigurno, nikako da naručim.
Danas ulazim, kad imam i šta da vidim. Cena $40. A na sale-u za par dana će biti šatro $19.

Tako funkcioniše isto i onaj 11.11, kačio sam i tad dokaze.
Par dana pre akcija dignu cenu za x3, i onda kao popust taj dan.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sta znaci kada je Order CLOSED na Ali-u?
 
eBay.
Mada verujem da ne narucuju u Srbiju.
 
@darkodar

ne znam da li će ti ovo pomoći http://www.au-laptop-battery.com/laptop-battery-toshiba-1349.html

kada se nešto naruči postoji i izbor zemlje (ima i Srbije) i odvede do kraja (do stranice plaćanja gde ce ubacuju svi neophodni podaci kao i na drugim karticama). Nisam ništa konkretno naručivao pa je možda najbolje ako možeš da ih kontaktiraš i proveriš oko isporuke do tebe.
 
Još jednom unapred veliko hvala svima na trudu oko pomoći. Dosadan sam znam, ali učim za sledeći put ako se nešto slično dogodi. Dobih ove poruke kao odgovor kineza.

Prva: we are Sorry to tell you that our shipping company doesn’t allow the products to be sent with any brands like “DELL, HP, ASUS, ACER, THOSHIBA, SONY ...." because customs inspect seriously , generally we use a black marker pen to write and cover it.
And it will never harm the battery itself,the brand only ; you can use the wine to sweep the battery to see the original label; ok,full refund is not a problem but can you find a cheaper way to return the battery ? by register mail service ,i mean , please go to check it for the cost and response to us ; regards

- Ovo je objašnjenje zbog čega precrtavaju nazive za koje su laptopove baterije (aj i da prihvatim mada ne verujem baš jer ako je "zvanična radnja" zbog čega bi to pio problem). I da hoće da pokušam da nađem najjeftiniji način povratka paketa registrovanom poštom (ovde svaka pošiljka dobija broj), ali ne pominje refund za moje troškove jer moram da platim prilikom slanja. Izgleda da hoće da me štrbnu za to?

Druga:we have changed the proposal to issue full refund for you ,and you can accept it to update the online tracking number for the package returned , after it show package delivered to us ,the Ali EXPRESS will issue full refund to you ;

- Ovo mi sad nije baš jasno što se tiče procedure. Ako prihvatim predlog i pošaljem, treba da im okačim "sliku otpremnice pošte" , a da će AliExpress da mi refundira novac tek kada se potvrdi prispeće paketa?
1.Pretpostavljam da onda nema ništa od refund-a mojih troškova dostave u ovom slučaju?
2. Da li AliEx čeka da prodavac potvrdi prispeće pa tek onda da refundira ili je dovoljno da prihvatim refund i pošaljem sliku otpremnice?
3. Može li prodavac da ne potvrdi prispeće i da onda nema ništa vraćanja novca?
4. U ovom slučaju pretpostavljam da ne bi bilo ni mogućnosti da se vrate moji troškovi vraćanja?
 
Tako je, u tom slucaju nema nista od refunda troskova.
Ali iskreno mislim da ni Ali ne bi presudio da imas refund troskova. Trazi da ti troskove slanja vrate na PayPal jedino, nezavisno od ovog predloga (dakle prihvatis predlog ako ti uplate za slanje).
A daj im link Poste na engleskom da vide cene slanja:
http://www.posta.rs/dokumenta/cenovnici-eng/mps-fizicka-lica-pisma.pdf
Kazi da je to obicna posta, najjeftinije sto imamo. 1$=115RSD.
 
Ne mozes nikako da nateras kineza da ti isplati troskove slanja, moze on da obeca, ali da ga nateras ne mozes, niti ce aliexpres da pokrije te troskove.

I kad stigne ta baterija u kinu, on nece hteti da je podigne, nego ce i tu da zavlaci.
 
Ne mozes nikako da nateras kineza da ti isplati troskove slanja, moze on da obeca, ali da ga nateras ne mozes, niti ce aliexpres da pokrije te troskove.

I kad stigne ta baterija u kinu, on nece hteti da je podigne, nego ce i tu da zavlaci.

Na to sam "psihički" već spreman. Da neće da plati troškove i da će da zavlači, ali neće baš moći da pobegne ako već zvanično preko AE. prihvatim ponudu za full refund. Znam da ga neću baš zabrinuti, ali ću ga povremeno "bockati" porukama. Preživeću cenu dostave (ide kao preporučena pošiljka avionom za 840 din. - provereno u pošti). Poslaću mu kalkujaciju cene pa nek vidi. Videću šta će konkretno biti pa možda ovde bude nekom od koristi.
Verovatno bih dosta vremena izgubio da sam tražio delimičan povraćaj pa da onda čekam hoće li se neko javiti i kad ka mu prodam bateriju i pitanje po kojoj ceni. Pitanje je koliko ljudi kod nas ima Lenovo Yoga 3 Pro i kada će im zatrebati baterija.

Hvala svima na strpljenju i odgovorima.
 
Yoga 3 nije uopste redak laptop, ali ne vredi ti takvo cimanje za partial refund...
 
@darkodar

ne znam da li će ti ovo pomoći http://www.au-laptop-battery.com/laptop-battery-toshiba-1349.html

kada se nešto naruči postoji i izbor zemlje (ima i Srbije) i odvede do kraja (do stranice plaćanja gde ce ubacuju svi neophodni podaci kao i na drugim karticama). Nisam ništa konkretno naručivao pa je možda najbolje ako možeš da ih kontaktiraš i proveriš oko isporuke do tebe.

Sta ce mi pomoci 44.98 Australijskih dolara pa to je preko 30 evra , skuplje nego na kupujem prodajem :) , videcu na ebayu sta ima , izgleda da tamo ima.
 
Pa i ta sa Alia je 30 $ sa shippingom plus pdv:) mislim smesna razlika.
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel postoji fora na Ali-ju da porucim 2 proizvoda na dve razlicite adrese,ali da se obracuna ukupna jedna cena i na to iskoriste oni kuponi sa popustima za kupovine vece od 15 dolara?
Trebala bi mi 2 usb flesa,jedan od 16,a drugi od 32 gb,ali ako ih porucim odvojeno tj.dve cene onda necu moci koristiti te kupone jer ne zadovoljava minimalnu cenu ;) a ako ih porucim oba na jednu cenu onda mogu koristiti i kupone jer ce oba kostati oko 15 dolara.
Ako moze tako onda bi nasao prodavnicu i normalno iz jedne porucio oba flesa.
Mislim garant ne moze tako,ali bolje da pitam ;)
 
Jel ste našli nešto povoljno za ovaj nadolazeći popust?
Evo ja da dam 2 linka:
https://www.aliexpress.com/item/Ori...tical-Mouse-Logo-Backlit-For/32604764368.html
https://www.aliexpress.com/item/TOS...B-flash-drive-quality-Memory/32756991303.html
Dodajte na wishlist pa naručite preko mop aplikacije, još je jeftinije.
Pa i nije neki popust, za tu cifru sam nalazio SanDisk Cruzer Ultra (odlican flash, nije bas Extreme, ali za razliku u ceni je OK)

Da li je ovo novo ili polovno? Original?
Da li se isplati uzimati?

https://www.aliexpress.com/item/For...lgo_pvid=e0b81bb9-6547-41a1-a94b-792f6dd7e5a8

Edit" sad procitah da su polovni.
Naravno da ce Core 2 Duo biti polovan, ili barem extremno star nekoriscen primerak.
Ali realno, to je CPU, stavka za koju najmanje treba da se zabrine oko garancije ;)

Ljudi jel postoji fora na Ali-ju da porucim 2 proizvoda na dve razlicite adrese,ali da se obracuna ukupna jedna cena i na to iskoriste oni kuponi sa popustima za kupovine vece od 15 dolara?
Ne ;)
A zasto bi 2 flasha slao na dve adrese? PDV te hvata ili propusta u oba slucaja.
 
Ne ;)
A zasto bi 2 flasha slao na dve adrese? PDV te hvata ili propusta u oba slucaja.

Pa veca mi sansa ako ih tutnem na razlicite adrese da mi ne udare pdv nego ako oba idu na istu ;)
Prosli put sam uzeo usb od 32gb i proslo je bez ikakvi dazbina,ali vec 2 u isto vreme tesko ;)
Mada kad vec ne moze tako da se kombinuje onda cu odvojeno da ih porucim,onda svejedno ne mogu koristiti one kupone sa dodatnim popustima.

Ako neko ima predlog koji usb da uzmem nek baci link ;)
 
Puno nas je htelo takve stvari da uradi, sigurno bi se nasao nacin vec :)
Mozes eventualno da napises Kinezu u poruci da jedan posalje na drugu adresu - ali to mozes vrapcu o rep okaciti, da je macku mogao bi ga i naci :D

Nego, kako da se iskoriste opet ovi new app users kuponi? Kaze mi za nove naloge da vec imam :(
 
Alfa da li si deinstalirao aplikaciju pre nego što si napravio novi nalog ?
 
Obrisao joj data i pre toga force stop.
 
Jel nasao neko nesto da je stvarno jeftinije? Adapter oni mali sto idu micro usb na type c su pre bili i za 0.40 dolara a sada nema ispod 1.20
 
Ja sam dobio kupone ali su mi ponistili porudzbine, jer sam placao preko iste kartice :S:

f7d53725d22d48278c02401e1c5b20aa.png
 
Ja sam isto tako jednom pogresio...samo sto mi nisu dali razlog zasto je ponistena posiljka...da bi tek kasnije provalio jer je placena istom karticom
 
To mi nije problem, imam ih jos 10 :)Ali ne da mi kupone na novom acc-u :(
 
Nazad
Vrh Dno