Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Jel ima neko problema sa placanjem societe generale karticom....do pre mesec dana mi je sve radilo normalno i sad nece da prodje visa kartica iako imam sredstva...Pisao sam im i poslao kopiju licne karte i kartice i opet isto...A recimo na ostalim sajtovima mi sve radi,na geekbuying i gearbest prolazi....sta to moze da bude.Unapred hvala na odgovoru.
 
koliko ludacka ova nl posta izgleda nemaju treck dok ne stigne u NL, bukvalno sam juce preoverio i pisalo posta caraina prijem fazon u istom danu i danas mi dostavili...
 
Verujem da je o ovome bilo dosta reči, ali nisam u mogućnosti da čitam sve postove unazad, a prvi put mi se dešava pa ne bih da "izvisim". Radi se o sledećem: maručio sam bateriju za laptop, komunikacija je bila sasvim OK. Sve dogovoreno i specificirano oko voltaže i dr. Baterija danas stigla ali sasvim pogrešna, u potpunosti. Naručio sam za ACER 3-112, a stigla mi je drugačija i na njoj crnim markerom precrtano svuda gde piše da je za Lenovo . Po šifri baterije L13M4P71 sam našao da je za Lenovo Yoga 3 Pro 1370.

Šta je najbolje da uradim? Da li prvo da kontaktiram prodavca ili da odmah otvorim Dispute?

full refund a da ja moram da platim slanje nazad... pa ne bih baš.
 
Poslednja izmena:
Uslikaj sve lepo i odmah dispute. Traži povraćaj novca. Bez slanja, naravno. Njihova je greška i to namerna. Ni na šta drugo ne pristaješ, i nikako ne gasiš dispute dok ne dobiješ novac.
Ako odbije da vrati novac odmah, ići će na arbitražu preko Alija, pa će tražiti da im pošalješ sve u vezi toga što imaš (i te fotografije baterije), kako bi presudili u tvoju korist.
 
Jel ti odgovara taj punjac za tvoj laptop? Sta kaze prodavac?
 
Како Десп каже, одмах dispute. Усликај батерију, screenshot порука и тражи сав новац, али без поштарине. То је вероватно неких 75% вредности и да не вратиш батерију. Њу после продај.
Напиши још да си веома љут на продавца јер те је намерно преварио за ТВОЈ новац и да не желиш више трошкова због његове грешке!
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se zbog duplog posta. Stigao je odgovor od prodavca sa ponudom.
6.png
5.jpg

Da pošalje novi paket sa ispravnim proizvodom, da mu pošaljem ovu bateriju natrag uz refund 5,76 eur-a. I otkažem Dispute.

Šta i kako tačno da odradim, a da me ne uvrne?
Da li da mu porukom odgovorim da ću prihvatiti ali da neću slati njemu dok ne uplati ovaj refund i dok mi ne stigne ispravna baterija. Pa tek kasnije zvanično da prihvatim i otkažem despute? Kako je najsigurnije?
 
Ukoliko otkažeš dispute, mislim da ga više ne možeš pokrenuti.
Dalje odluke su na tebi.
 
Dispute neću da otkazujem, nego ako li prihvatim njegov predlog, vidi se na drugj slici kao je on zvanično naveo. da li to znači da se dispute automatski ukazuje? Da ne bude da "acepptuje" predlog a dispute se automatski othaže? Nisam imao potrebe da zbog ovoga pokrenem despute.
 
Чекај мало. Неће ти Али прихватити повраћај целог износа и још да задржиш батерију. То нема шансе да ти прође!
Мораш и ти мало бити флексибилан!
Смањи износ и задржи батерију. Можеш је увек продати, можда још зарадити бар 15%.
Иначе, слање батерије за кину је много више од 5.5 долара.

Ја му не би веровао. Послао је скроз другу батерију, него што има у понуди и што сте договорили!
 
Slanje baterije ti je oko 30e...ti trazi sve...drzi se sad svoje price kad si vec poceo..nemoj da umanjujes i editujes disputr..
prodao je pogresno i to je to...napisi kako si mogao da ostetis trajno laptop baterijok koja nije za njega itd...
 
Ukoliko otkažeš dispute, mislim da ga više ne možeš pokrenuti.
Dalje odluke su na tebi.

možes da otkažeš dispute i da ga ponovo pokreneš sve dok traje zaštita !!!
več mnogo puta napisano i provereno u praksi !!!
 
I posle se cudite zasto niko nece da salje u Srbiju, a to je upravo zbog ovakvih stvari.
Slanje do Kine za pakete do 500 grama je 700 dinara sa avionskim prenosom
 
Ona baterija ne verujem da je ispod 500g.
Njega ce sigurno kostati preko 6e da je posalje nazad.

A slanje je na linku za bateriju bilo 15$, koliko se secam ;)

@EDIT: @kojot, u tsvari moja greska, bili su neprecizni pa sam na kraju od smora pomislio da je full refund ;)
 
Poslednja izmena:
Дејане јеси ли ти то саркастичан или...
Генерално такви продавци и не треба да шаљу робу у Србију!

Човече он продавцу каже треба ми батерија за Acer модел е3-112, а овај му пошаље за Леново мoдел Yoga 3, који носи ознаку L13M4P71!
Нема бре везе једно са другим, осим што се обе ствари зову "батерије"!
Види није ме мрзело да испитам проблем, па онда да га посаветујем.
Имам доста искуства са трговином преко Алиекспреса, па могу.
Ево данас ми је стигла пошиљка без исправног броја за праћење, па ћу ипак да пријавим да сам примио робу. Они јботе живе од тога и треба им платити што се поручи! Али кад те неко зајбава у здрав мозак за твоје паре, онда вратити им истом мером!
 
Izgleda da je limit 3 naloga preko AliExpress appa da se naprave? Mogu koristiti vise od 3 naloga na njemu, ali ne da mi da napravim 4. nalog preko njega :)
 
Nisam mislio da zadržim bateriju i dobijem novu, već on meni novu (odgovarajuću naravno) i ovaj refund. Ja njemu da vratim bateriju. Naravno tek pošto dobijem novu. Pa tek onda da zatvorim despute. Možda ovo zvuči čudno ali na pošiljci piše da u koliko se pošiljka ne preuzme vraća se za Tursku Istanbul neki PO Box 5001 Istanbul. A slanje kao preporučene pošiljke ove gramaže za Tursku je 840 din. Pretpostavljam da je zbog toga dostava bila oko 15-ak eura jer svi ostali iz Kine koji su imali i šalju to rade FeDEx-om ili DHL-om pa odvale dostavu i preko 100 eur-a.
 
To ti nece uspeti jer dok ti stigne nova baterija, vec neces moci da odrzis ili novi dispute otvoris.
A i ta varijanta ce te kostati - mislim, slanje ce te kostati verovatno preko tih 6eur.
 
Koliko vremenski despute može da se održava?
Preporučeno do Turske 400 gr. zapakovano, piše na pošiljci da se tamo vraća ako ne preuzmem pošiljku, je 840 dinara. To sam maločas proverio u pošti.
 
Дејане јеси ли ти то саркастичан или...
Kinez jeste kriv, ali ja nisam uposte pricao o tome.
Moj post se odnosio na to da slanje kosta 30 evra, moja je greska sto ga nisam citirao.
Nije posteno da se trazi toliko vise za slanje nazad. Na linku pise da je baterija teska 370 grama , a prema kalulatoru poste slanje je 685 dinara
7d1883925897419a85eba4ee5b0c7755.png


Slanje do 500 grama je relativno jeftino, ali nebitno nek je teska i 1 kg slanje onda 1500 dinara
 
Proveri sa prodavcem, ali mislim da u slucaju vracanja baterije, moras slati u Kinu. Paket je samo stigao preko turske poste, jer su oni jedni od malobrojnih preko kojih baterije jos uvek stizu do nas...
 
Zašto lepo ne tražiš pun refund u kažeš da ćeš vratiti bateriju ali na teret prodavca?

Ja sam tako skoro nudio (doduše za SSD adapter od 2-3$) i presudio je aliexpress da mi vrati sve pare i da ništa ne vraćam.

Uostalom tako je najpoštenije. On je pogrešio i zbog toga on treba da plati isporuku u oba smera. Ako mu ne odgovara neka kaže da zadržiš.
 
@mr.no.: Imaš dve opcije ... :D

Bar bi ja tako.
Odeš na sajt pošte, imaš kalkulaciju poštarine (oko 2300 dinara za Kinu) i to sve na engleskom, pošalješ mu link, screnshot ili šta već i refund može da bude samo malo veći od tog iznosa iz sledećih razloga: treba to spakovati, popuniti deklaracije, trošiti vreme ... i sve to njegovom greškom.
Ili ga odbij uz tvoje i iznad navedene razloge, deklariši to arbitraži ili koj već glavni, pa gledaj šta će da bude.

Realno gledano. Gubiš sa njegovim predlogom oko 50% novca zbog njegove greškom. Šta možeš da isteraš ne umem da prognoziram.
Po meni je korektno da se vrati ispravan proizvod ali ne i da ti snosiš posledice tuđe greške. Da je neispravan ne bi isplatilo nikome (bar sam ja imao taj slučaj, dokazao da je neispravan i poslali nov).
 
Zašto lepo ne tražiš pun refund u kažeš da ćeš vratiti bateriju ali na teret prodavca?

Ja sam tako skoro nudio (doduše za SSD adapter od 2-3$) i presudio je aliexpress da mi vrati sve pare i da ništa ne vraćam.

Uostalom tako je najpoštenije. On je pogrešio i zbog toga on treba da plati isporuku u oba smera. Ako mu ne odgovara neka kaže da zadržiš.

Ovo jeste najkorektnije, i Ali bi trebao tako da prihvati/presudi.
Za male stvari Ali drugacije sudi, jer je shipping za return skuplji od same stvari vecini kupaca :) Ali za bateriju ne znam kako ce presuditi..
 
Ni u kojoj varijanti čovek ne bi trebalo da plaća bilo kakvu poštarinu. Nije on kriv što je prodavac namerno poslao pogrešnu stvar po principu APP.
 
Odeš na sajt pošte, imaš kalkulaciju poštarine (oko 2300 dinara za Kinu).
Nešto ti je pogrešno u kalkulaciji, verovatno si stavio paket umesto pismonosna pošiljka. Pod pismom se podrazumevaju sve pošiljke do 2 kg tracking počinje na R, a ako staviš paket znači da je nestandardne dimenzije i tracking počinje na C
 
Nisu samo do 2kg nego i zbir svih dimenzija ne sme da prelazi neku cifru (ne sećam se koju).
 
Trazi da ti plati postarinu Kinez
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno