Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Aliexpress je odlucio da posaljem proizvod nazad i dobicu full refund sto mi odgovara. Slanje malog paketa za kinu je 700din i to ce nadoknaditi prodavac s obzirom da je greska njegova.
Pustio sam mejl carini ali javicu se i posti. Ovi kod mene na salteru nemaju pojma. Ko da nisu culi za Kinu
Ako si platio pdv (i carinu) kada ti je stigao proizvod onda si od carine dobio carinsku deklaraciju ili kako im se već zove dokument, piše na njoj šta si kupio i na koju vrednost su to oni procenili tj. koliko su ti naplatili dažbina, Kopiraš to i staviš u paket zajedno sa proizvodom a prodavcu napomeneš da to obavezno stavi u paket kad pošalje novi proizvod, kako ne bi ponovo plaćao dažbine.
Ako to nisi imao prvi put onda ni sad nemaš ništa sa carinom, samo vratiš paket a naša carina te ne interesuje.
 
Ako si platio pdv (i carinu) kada ti je stigao proizvod onda si od carine dobio carinsku deklaraciju ili kako im se već zove dokument, piše na njoj šta si kupio i na koju vrednost su to oni procenili tj. koliko su ti naplatili dažbina, Kopiraš to i staviš u paket zajedno sa proizvodom a prodavcu napomeneš da to obavezno stavi u paket kad pošalje novi proizvod, kako ne bi ponovo plaćao dažbine.
Ako to nisi imao prvi put onda ni sad nemaš ništa sa carinom, samo vratiš paket a naša carina te ne interesuje.
svi paketi koji se salju u inostranstvo podlezu carinskom pregledu. Otvaraju ih i proveravaju sadrzaj.
 
Hmmm, nisam ih puno slao ali mi do sad ni jedan nisu otvarali! (po prijavi primalaca).
 
Cak se i u posti moraju predati otvoreni paketi ali ne praktikuju to svuda, verovatno ne znaju.

Inace, javio sam se posti i rekli da se javim carini. Sad cekam njihov odgovor, a rok mi je do kraja meseca da posaljem...
 
@vladafkv
Najsigurnije ti je da se prošetaš do Ugrinovačke sa otvorenom pošiljkom i dobiješ informaciju oči u oči i miran si, ne znam da li imaju neki šalter za prijem pošiljki ili ćeš morati do najbliže pošte. Dok su bili u Savskoj ja sam tako rešavao kada je problem u pošti predati pošiljku stim što su imali šalter za prijem pošiljki. Moja priča nije oko povrata već oko slanja u inostranstvo.
 
Pozdrav svima, pišem ovo za slučaj da već nije rečeno, ko želi da ne čeka poštara da mu donese pakete, u adresu za dostavu nek doda reč PAKETOMAT i pošta će automatski preusmeriti paket u paketomat. Bar tako rade u RJ Čačak.
 
^ Rade tako ako ih ne mrzi. Sve zavisi kako su raspolozeni. Kod mene niti postonosa donosi, niti stavljaju u paketomat. A paketomat imaju isped ulaza u postu. Samo gomilaju.

Prosle nedelje sam otisao do "moje" poste i trazio posiljke iz Kine... 21. posijlku sam preuzeo!!! Stoje ko zna otkada kod njih. Posvadjali smo se, izvinjavali su se reda radi... Druge posiljke donose ali kineze nikako.

Na kraju sam im rekao da me nazovu telefonom i ja cu doci da preuzmem posiljke samo da ne stoje bez veze kod njih..
 
^ Rade tako ako ih ne mrzi. Sve zavisi kako su raspolozeni. Kod mene niti postonosa donosi, niti stavljaju u paketomat. A paketomat imaju isped ulaza u postu. Samo gomilaju.

Prosle nedelje sam otisao do "moje" poste i trazio posiljke iz Kine... 21. posijlku sam preuzeo!!! Stoje ko zna otkada kod njih. Posvadjali smo se, izvinjavali su se reda radi... Druge posiljke donose ali kineze nikako.

Na kraju sam im rekao da me nazovu telefonom i ja cu doci da preuzmem posiljke samo da ne stoje bez veze kod njih..

Meni je se recimo dešavalo jedan paket mi donese poštar a drugi ode u paketomat. Na moju konstataciju (znajući koliko ne vole "kineze") da sve ide u paketomat, poštar mi kaže to ti određuje kontrolor (ili šef ne sećam se tačno). I tada ja u deo gde se navodi broj zgrade/stana napišem paketomat i od tad mi sve ide u paketomat. A eto u tvojoj pošti je baš hajdučija
 
3+1 je odavno bilo, odavno je aktuelno 3 from $4,49 (choice), free shiping i stižu sve tri stvarčice u jednom paketu kao LA pošiljka.
 
Pozdrav svima, pišem ovo za slučaj da već nije rečeno, ko želi da ne čeka poštara da mu donese pakete, u adresu za dostavu nek doda reč PAKETOMAT i pošta će automatski preusmeriti paket u paketomat. Bar tako rade u RJ Čačak.
Ja sam se bas pitao kako to ide. A sta u slucaju da paket ode na carinsku procenu i otvaranje, pa je potrebno dodatno placanje za te usluge? Tacno cu morati do poste da pitam da li je to moguce da se odradi.
 
Meni je se recimo dešavalo jedan paket mi donese poštar a drugi ode u paketomat. Na moju konstataciju (znajući koliko ne vole "kineze") da sve ide u paketomat, poštar mi kaže to ti određuje kontrolor (ili šef ne sećam se tačno). I tada ja u deo gde se navodi broj zgrade/stana napišem paketomat i od tad mi sve ide u paketomat. A eto u tvojoj pošti je baš hajdučija

Cini mi se da to radi kartista, ne kontrolor. On uzme posiljke, nosi ih (razvozi) u paketomat-e, tamo ih rasporedi i primaocu salje poruku da je posiljka u tom i tom paketomatu.

Ja sam skoro od uvodjenja paketomata, na Alexp. promenio adresu, dodao sam i "paketomat" i broj paketomata. I to je islo neko vreme. U poslednjih par meseci nikako. "Moja" posta pokriva veliki prostor sa puno ljudi, i pretpostavljam da primaju ogroman broj kineza i ne mogu fizicki da postignu. Ali makar da nazovu, da jave da je stigla posiljka...

Dosta posiljaka mi je naplaceno a da ih nisam dobio..isteklo ono vreme.. Refund ni ne trazim jer ga necu dobiti.. I tako..
 
Cini mi se da to radi kartista, ne kontrolor. On uzme posiljke, nosi ih (razvozi) u paketomat-e, tamo ih rasporedi i primaocu salje poruku da je posiljka u tom i tom paketomatu.

Ja sam skoro od uvodjenja paketomata, na Alexp. promenio adresu, dodao sam i "paketomat" i broj paketomata. I to je islo neko vreme. U poslednjih par meseci nikako. "Moja" posta pokriva veliki prostor sa puno ljudi, i pretpostavljam da primaju ogroman broj kineza i ne mogu fizicki da postignu. Ali makar da nazovu, da jave da je stigla posiljka...

Dosta posiljaka mi je naplaceno a da ih nisam dobio..isteklo ono vreme.. Refund ni ne trazim jer ga necu dobiti.. I tako..
Baš ću da pitam kod mene u pošti od čega zavisi da li ide u paketomat ili ne. Mene poštar zna, sretne mo se nekad slučajno, on mi da pošiljke. Odavno mi ništa nije otišlo u paketomat.
 
kada porucujete vise stvari da li stavljate sve u jednu porudzbinu(ako su razliciti prodavic) ili pravite svaku posebno
da li uopste ima veze ili utice na rok dostave cenu i sl
 
kada porucujete vise stvari da li stavljate sve u jednu porudzbinu(ako su razliciti prodavic) ili pravite svaku posebno
da li uopste ima veze ili utice na rok dostave cenu i sl
Ja sve odjednoma, i sad poslednji put dobio poruku za jedan paket i u paketomatu zateknem tri (svi u isto vreme stigli)
 
Neki kodovi za choice days?
 
Koristite aplikaciju, cim otvorite bukvalno prva stvar koja bode oci su kodovi.
 
Kako si ti skinuo 6$ na 12$
meni 3.5 na 41$ a isti kupon smo upotrebili
na coinse stvarno sitno a imam ih i previse
Screenshot 2024-06-01 140910.jpg
 
Nadjes Asometech punjac 65W preko aplikacije, otvoris, pogledas Coins = to sto on vidi.

S tim sto cena sad nije ta ali bila je i ta i niza od te jutros.
 
@bakara

Za neke skuplje proizvode postoje stvarni popusti 40-70%

Imas npr. danas primer za Android box , gomilu primera za punace , kablove...

Svaki dan imas primere za gomilu sitnica od 1-2-5$ - od 20-50%

b1.jpg


Par hiljada coina sam bacio na Merge Boss , a igra sada ne funkcionise :(
b2.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno