Šta je novo?

Alcatel OT-997

Jel neko nasao resenje ili poluresenje za kameru za fotografisanje u uslovima slabijim od osuncanosti? :)

"Camera ZOOM FX" je definitivno najbolja aplikacija na Play-u za slabije kamere.A šo se tiče JB za 997,(kao što sam i ranije pisao),biće kada Bugari uđu u Sofiju.:d:D:d
 
Izvinjavam se unapred zbog post-a.

Da li bi neko mogao u odgovoru ili u PP da mi posalje, da ne listam sad ponovo celu temu, linkove procedure za root i konverziju single sim OT-997 u dual sim...

Unapred hvala.
 
Definitivno CameraMX daje najbolje rezultate i lepo sinhronizuje blic, tako da najjaca svetlost bude u trenutku okidanja.

Jel se nekome desava da tastatura 'guta' slova? Meni se to u poslednje vreme dogadja. Vidim da sam pritisnuo (iskoci plavi popup), ali jednostacno ne otkuca. Nekad i 2-3 puta za redom.
 
Poslednja izmena:
Dobice JB sigurno :D .....pricalo se krajem jula ...tako da sacekacemo jos malo :), a i ako ne dobije, prezivecemo, bitno da je tel skroz dobar :D.....Ja ga bas volim :D .....
 
Pa ti ces preziveti... Neki koji daju skoro celu platu za ovaj telefon i kompanija ih pokupi, a ne zalaze se za korisnike, ta je zavrsila, bar kod mene i kod ostalih (normalnih ljudi) koji ocekuju barem jedan update za one pare sto su platili. A na svakom koraku ima da ih pljujem, zasluzeno. Barem u mojoj siroj okolini ce izgubiti pare. A i na svaku preporuku. Nisu to neke pare, par hiljada eura za kompaniju, ali eto ko god da je u dodiru sa mnom nece kupiti Alcatel.

Zbog takvih kao sto si ti (koji imaju slicno misljenje, "i da ne dobije prezivecemo") je profitirao HTC... Desire nije dobio update, pa su ljudi uzeli Desire HD, pa ni on nije dobio update, pa su uzeli HOX, pa sudeci po glasinama, najverovatnije ni on nece dobiti update. Tako je kompanija prezivela... Sve te kompanije koje ne mogu da se potrude za korisnike treba da propadnu. Pocev od HTC-a, LG-a i ostalih.

Kad nauce da budu kao Apple ili Samsung i one ce biti bogate i uspesne.
 
Poslednja izmena:
Pa ti ces preziveti... Neki koji daju skoro celu platu za ovaj telefon i kompanija ih pokupi, a ne zalaze se za korisnike, ta je zavrsila, bar kod mene i kod ostalih (normalnih ljudi) koji ocekuju barem jedan update za one pare sto su platili. A na svakom koraku ima da ih pljujem, zasluzeno. Barem u mojoj siroj okolini ce izgubiti pare. A i na svaku preporuku. Nisu to neke pare, par hiljada eura za kompaniju, ali eto ko god da je u dodiru sa mnom nece kupiti Alcatel.

Zbog takvih kao sto si ti (koji imaju slicno misljenje, "i da ne dobije prezivecemo") je profitirao HTC... Desire nije dobio update, pa su ljudi uzeli Desire HD, pa ni on nije dobio update, pa su uzeli HOX, pa sudeci po glasinama, najverovatnije ni on nece dobiti update. Tako je kompanija prezivela... Sve te kompanije koje ne mogu da se potrude za korisnike treba da propadnu. Pocev od HTC-a, LG-a i ostalih.

Kad nauce da budu kao Apple ili Samsung i one ce biti bogate i uspesne.
+1 zato ja posle LG O3D vise nikad necu kupiti LG,a i Alcatel me je razocarao JB ce najverovatnije doci ali suvise kasno,mogli su odavno da daju update,zato ubuduce necu kupovati ni Alcatel a i mnogima koji me putaju za misljenje necu preporuciti Alcatel.
 
O Boze, al dobice...pa dobro malo kasne....drugo neki Samsung sa istom ovakvom specifikacijom bi kostao duplo skuplje nego Alcatel :D...Apple vec i da ne govorimo, tako da....to sto smo platili jeftinije sad ima da cekamo :D i sto je najbitnije docekamo :D
 
Djilkosh_Ns i Jaza su totalno u pravu,ali ja Gaga takav bensedin:D da je to super!
 
O Boze, al dobice...pa dobro malo kasne....drugo neki Samsung sa istom ovakvom specifikacijom bi kostao duplo skuplje nego Alcatel :D...Apple vec i da ne govorimo, tako da....to sto smo platili jeftinije sad ima da cekamo :D i sto je najbitnije docekamo :D

Vreme u IT svetu mnogo brže prolazi nego u drugim delatnostima.Android 5.0 "KeyLime Pie" izlazi sa novim modelima Google Motorola smartphona,a za izlazak Nexusus 5 se vec zna i datum,1 oktobar. :wave:
 
Pa dobro to je tacno al to nije razlog da ne odem da popijem jedno pivce, a JB ce vec stici :D ..aj uzdravlje :D
 
Onaj ko da celu platu za telefon i nije bas normalan...

Nisam mislio bukvalno da taj mesec uzme celu platu i kupi telefon :)

Mesečno izdvaja po 10-15 eura, pa posle nekog vremena kupi telefon...

Ja tako skupljam 2 godine po sitno i na kraju produžim ugovor i mogu da biram koji hoću flagship da kupim :)
 
Alcatel je izbacio dosta sličnih telefona sa MTK 6577 (Xpop) koji imaju JB, koliko je teško doraditi i portovati njihove romove na 997 (dodati softverske dugmiće i promeniti rezoluciju), pošto je sav ostali hardver isti. Mene ne nervira toliko Alcatel, koliko nedostatak interesovanja zajednice na XDA, za hebeni Huawei u8110 sam svaki drugi dan flešovao novi ROM.
 
Teško je developerima da nešto ozbiljnije rade na "MTK 6577" kada on ne poseduje fastboot funkciju.Alcatel nije objaljivao kernel source code,tako da je sasvim normalno što nema custom ROM-ova. :smash:
 
Imam pitanje, greskom deinstaliram viber i sad nemam code niti mi u poruci stize, kako mogu da ga dobijem :/ Je l imao neko slican problem?
 
Imam pitanje, greskom deinstaliram viber i sad nemam code niti mi u poruci stize, kako mogu da ga dobijem :/ Je l imao neko slican problem?

Ako se dobro sećam, instaliraš Viber, odeš u Aplikacije, obrišeš sve što možeš obrisati, pokreneš Viber i ponovo prođeš korake za inicijalno podešavanje...
 
Ako se dobro sećam, instaliraš Viber, odeš u Aplikacije, obrišeš sve što možeš obrisati, pokreneš Viber i ponovo prođeš korake za inicijalno podešavanje...

Sve uradila ali kod i dalje ne stize od strane vibera :/ ...Jedino ako treba da prodje 24 sata :/
 
unela sam broj telefona..i pisalo je code was sent ...ali nista mi nije stiglo..potom je pisalo ako ne stigne da probam da ga dobijem preko poziva al nisu me ni zvali, tako da i dalje nista :(
 
Ništa čekaj 24h,pa ponovo probaj.:S:
 
Probaj sa Uninstall, pa vadjenje baterije. Mozda cak i sim, posto sam ja sa xperiom-U, imao isti problem. Mislim da sam tako resio, a ako ne probacu sutra da nadjem link, kako sam resio.
 
Hvala momci, uspela sam...moralo je samo da prodje 24 h ....:D.....
 
Jel vam, radi iGO? Pokusavam da instaliram ovu verziju iGO primo 9.6.7.281004 i puca cim pokrenem. Ista verzija je instalirana na 992d, 995 i radi bez problema.
 
Ne radi GPS na ovom mom modelu kod devojke... Čekam update neki, valjda ce to ispraviti... Mada to je normalno kod ovih kineskih bednih procesora da ima problem sa gps-om...

Sto se tiče igo-a, jel si namestio rezoluciju i sve? Onaj sys fajl?
 
Kopirao sam sys sa mog 992, ista je rezolucija. Jel postoji nesto sto trebam da promenim u sys fajlu?
 
Ista je rezolucija ako si pogasio sw dugmiće. Ako nisi onda pretraži temu, pisao sam kako da se edituje sys fajl za ovaj tel.

@djilkoš kako bre normalno da ne radi? :) možda slabije hvata, ali ako ne radi uopšte to onda nije ispravno
 
Pa 992 i 995 nemaju onscreen dugmiće... Ako se dobro sećam... Tako da ovde moraš da korigujes, a za to koja je tačna rezolucija, blage veze nemam... 760x480 ili tako nešto, više-manje
 
Jel vam, radi iGO? Pokusavam da instaliram ovu verziju iGO primo 9.6.7.281004 i puca cim pokrenem. Ista verzija je instalirana na 992d, 995 i radi bez problema.

druze..ja sam pokusao sa gomilom (mislim da je bilo 7-8) razlicitih verzija igo-a i nikad nisam uspeo da snimim.
ako mozes nadji copilot live softver i postedi se muke.
 
Vrh Dno