Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za korisnike kreditne kartice uz običan progresiv paket obaveštenje: Od 1 januara počinju sa naplatom održavanja kreditne mastercard (200 din). U prevodu, mesečni ceh za održavanje računa i kartice je sada 500 din (300*200). Kreditna kartica je i dalje besplatna samo uz progresiv+ račun.
Ja sam od 1. februara na starter paketu. Što je mnogo, mnogo je.
 
Imaju i najjeftiniji i najskuplji racun od svih banaka sada ;) (salim se, ima banaka koje naplacuju i po 600din, a jedna i 750din)
 
Za korisnike kreditne kartice uz običan progresiv paket obaveštenje: Od 1 januara počinju sa naplatom održavanja kreditne mastercard (200 din). U prevodu, mesečni ceh za održavanje računa i kartice je sada 500 din (300*200). Kreditna kartica je i dalje besplatna samo uz progresiv+ račun.
Ja sam od 1. februara na starter paketu. Što je mnogo, mnogo je.
Znaci poskupljuje skoro pa duplo. Ako ih to ne izvuce...

Sent via Xperia Z5
 
Imaju i najjeftiniji i najskuplji racun od svih banaka sada ;) (salim se, ima banaka koje naplacuju i po 600din, a jedna i 750din)

Ima, ali ne online banaka. Mts banka je za veliki broj usluga i dalje besplatna. Telenor banka ima plus sa bankomatima, ali za mene koji novac prebacujem online sa računa na račun to ne znači mnogo. Najbitnije mi je da mogu da dižem keš bilo gde bez provizije. I za to ne treba da prebacujem platu u mts.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Održavanje računa ne poskupljuje. Ne dižite paniku.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ako se to odnosi na: "Imaju i najjeftiniji i najskuplji racun od svih banaka sada", realno jeste.
Svi racuni od 300 din u drugim bankama nude kreditne kartice a negde i neka osiguranja. Kod Telenora samo ako prebacis platu, inace +200 za karticu i osiguranje.
 
Tih 200 dinara je za kredtinu karticu, debitna je besplatna. Kad se napiše da je održavanje računa 500 to samo može da zbuni nekoga ko nije upućen.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
^u drugim je uz racun od 300din besplatna i KREDITNA. U Intesi recimo 2, i to mozes dobiti 6x iznos plate bez problema kao limit (3x po jednoj, 3x po drugoj, mada kazu neki da moze i 6x po jednoj). U KB dobijas Gold karticu. U RF dobijas i osiguranje i deljenje na rate bez provizija i kamate (za iznose preko 40e/5000RSD).

Ali jesi u pravu, moze da zbuni, pogotovu sto je dovoljno da se prebaci plata u TB, i onda postaje Progresiv+ i besplatna kartica. Bilo bi cool da ovo vazi i za Starter racun nekako, za samozaposlene i za penzionere :( (za penzionere mozda i vazi za Progresiv+? Za ove druge ne :()
 
Poslednja izmena:
^potvrdjujem i ja, vec dva meseca je dosta brzi klik.

Ali je danas login bio bas spor nesto (oko 15h cini mi se). OK, ipak je bolje nego ranije prilicno, i nema vise onih bagova "racuni istog vlasnika" kada sebi prebacujete interno sa racuna na racun. Da kucnem u drvo :) (kaze areligiozni deista :))
 
Ako se to odnosi na: "Imaju i najjeftiniji i najskuplji racun od svih banaka sada", realno jeste.
Svi racuni od 300 din u drugim bankama nude kreditne kartice a negde i neka osiguranja. Kod Telenora samo ako prebacis platu, inace +200 za karticu i osiguranje.

Intesa za 300 din dobiješ tekući, minus, master i amex.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I cekove i Visa (debitnu Inspire) karticu.
 
Samo ne kapiram zasto vise banaka nema bankomate na kojima moze da se uplacuje novac. Veliki minus kod inteze su ogromne guzve...

Sent via Xperia Z5
 
^ Očigledno je to trend i biće. Kako alfa kaže, stvari se zaista sporo menjaju (nadugo planiraju) u bankarstvu. Mora budžetom da bude planirano. Dočekaćemo to za najviše dve, dve i po godine. :D
 
Poslednja izmena:
^ Očigledno je to trend i biće. Kako alfa kaže, stvari se zaista sporo menjaju (nadugo planiraju) u bankarstvu. Mora budžetom da bude planirano. Dočekaćemo to za nadviše dve, dve i po godine. :D
Ja se drzim telenor banke kao sekundarne samo iz tog razloga, prosto nemam vremena da nekoliko puta mesecno cekam u redu da bih uplatio novac za racune itd.

Sent via Xperia Z5
 
^ I meni je Inteza sada sekundarna, samo deo deviznih sredstava i deviznih plaćanja, bez ikakve pretplate. Ne koristim nikakve bankarske "proizvode" tipa kredita, minusa, revolvinga, pozajmice, čeka, pa mi je svejedno.

Usput, kako promeniti račun na koji ležu sredstva od ustupanja građanima akcija državnih preduzeća? Znam da nije puno ostalo, aerodrom, Telekom i poneka dividenda. Intezin račun sam uneo u neki Dinkićev formular u to vreme. Kako da izmenim na drugu banku? ;)
 
Odeš u Poštansku štedionicu i tražiš da ti promene račun. Deo koji ti nije prenesen do sad podigneš u kešu na licu mesta. Tako sam ja uradio pre mesec dana.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Тренутно су веб и мобилна апликација у стању распада, већ 10-ак минута није могућ login... На веб апликацији ми је чак једно време била и погрешна слика за идентификацију.
 
Meni sada piše na mobilnoj aplikaciji - proverite internet konekciju [emoji23]
 
Odeš u Poštansku štedionicu i tražiš da ti promene račun. Deo koji ti nije prenesen do sad podigneš u kešu na licu mesta. Tako sam ja uradio pre mesec dana.
Hvala! Pretpostavio sam da je kod njih. Do sada su mi sve isplacivali na Intezu, idem sutra da mi prebace na TB. ;)

Ovo sto TB banka ne radi pola sata je nedopustivo - i svi mi to znamo.

U BG, u gradu, u poslednjih nekoliko meseci nova pojava - uvek red pred bankomatima; toga ranije nije bilo.

Za 2 god nisu uvelu nijedan novi ATM, sem u novim TC. Čudni su. Bulevar. K. Aleksandra lose pokriven (između ostalog). Ranije bio ATM preko puta Metropola. Sad je tek kod Đerma i to je jedini u B.K.A. :/
 
Pa pročitao sam negde na forumu da planira neka usa korporacija da kupi sva 3 telenora srb, bg i cg možda zato ne ulazu ništa više.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Kakve veze ima prodaja Telenor operatera sa ulaganjem u Telenor banku? 85% banke je u vlasništvu bugarskog investicionog fonda.
Pozdrav
 
Kakve veze ima prodaja Telenor operatera sa ulaganjem u Telenor banku? 85% banke je u vlasništvu bugarskog investicionog fonda.
Pozdrav
Nije jos....

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
Ni blizu... Verovatno izbori i splet svih događaja nedavnih...

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Занимљиво је да сам у коментарима на вијест о већинској продаји ТБ(дакле у августу)наишао на коментар у коме се говори и о продаји Теленора власнику кабловске ТВ.Значи да се већ неко дуже вријеме тражи купац и за Теленор и да има неке истине у свему томе.
 
^ Ako je to istina, taj kablovski operater može biti samo deo KKR fonda, tj. United Group (čiji je član SBB u SRB). Time bi konačno postali quad-player, tj. ponudili TV, net, fiksnu i mobilnu i jedini konkurent bio bi im Telekom Srbije.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Odeš u Poštansku štedionicu i tražiš da ti promene račun. Deo koji ti nije prenesen do sad podigneš u kešu na licu mesta. Tako sam ja uradio pre mesec dana.
Uradio sam to u PŠ za 10 sek. Nisam imao šta da podignem jer i nemam racun u PŠ. Rekli da mi je preostalo samo da primam dividende Telekoma Srbija (i eventualno akcije od prodaje), kao i novac iz Beogradskog akcijskog fonda, koji predstavlja nekoliko preduzeća. Sve drugo sam prodao.
 
Mislis za 10sek NAKON reda od 10h?:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno