Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pp je naplatio u RSD.
 
klasika...biraš samo kurs banke ili pp kurs... a naplata je svakako u rsd..
 
Meni se desilo da sam placao u Nemackoj preko paypala odevni predmet u vrednosti od ~80eur , i iako sam imao 100eur na tekucem racunu, skinuti su nam prvi svi dinari, pa tek onda jos 60ak eura koliko je nedostajalo?!?!
 
U podešavanjima PP obavezno isključiti konverziju, kako ne bi mogli da razmenjuju kako im dođe.
Kod ostalih procesora dobro pratiti valutu.

Uglavnom, banka tu nije kriva jer je obračunlala kako je traženo.
 
Imala je TB neke bagove tu i tamo (2 slucaja kazu cak i pozitivna za korisnike), ali ako je ovo The Stig-u stajalo na PP-u onda je PP kriv :(
A desilo se vec 2x da za placanje PPom na eBayu samo za naloge iz Srbije, nije htela da se iskljuci PP konverzija.

Medjutim, uvek su se na strani naplate videli dinari u tom slucaju, ili barem kurs dinara. I to je bio indikator da PP hoce da se ugradi i odradi konverziju.

TB ne bi radila konverziju iz RSD->USD, vec RSD->EUR.
 
Telenor Banka

Conversion options na PayPal i vidi pri svakom placanju da je sigurno izabrana opcija - bill me in currency listed on sellers invoice: https://www.facebook.com/groups/672206982908947/permalink/1407525162710455/

85d47777c32a4fc7f2e9461cc223ffcb.jpg


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je stigla za nedelju dana. Racun otvoren u januaru ove godine.
 
Koliko vremena prodje od podnosenja zahteva do izdavanja kreditne kartice?
Jos 26.januara potpisan ugovor i dostavljena dokumentacija,proverene KB a status se menjao od "prihvatanje ponudjenih uslova" preko "ceka aktivaciju" do u "obradi"?
Jel ima jos neki korak i sta uopste pise/stoji kao finalni korak...prihvaceno,odobreno,ceka realizaciju?
Stvarno mi je smor da vise zovem korisnicki centar i slusam njihovu muziku dok oni pvataju tamo sta,kako i gde?
 
kapiram minimum 2 nedelje ako ispunjavas zahteve, u bilo kojoj banci...
 
Ok.to sam negde i ocekivao.obicnu debitnu karticu sam cekao oko 14 dana nego sta im znaci ono "u obradi" status?
Jel to odobreno pa sad cekam da mi posalju karticu ili je i dalje sam proces u obradi?
Menjao se status od prihvatanja uslova,ceka realizaciju do ovog u obradi?
Ako treba stoti put da ih zovem onda...
 
stici ce ti mail kad posalju karticu... a šta to tačno znači bolje ih zovi, ne secam se tačno...
verovatno se misli da još nije ni napravljena kartica... i da je ceo zahtev u obradi..
 
stopke kolega,znam sta mi pricas ali ovakva neprofesionalnost ne moze proci "?_>?>@#$
od 26.januara do sada bi obradili,izradili,poslali i aktivirali stambeni kredit a ne jednu najobicniju kreditnu karticu sa najminimalnijim limitom.(otac penzioner)
A to da zovem zvao,pricao,objasnjavao.cekao,slusao njihovu "play listu" ali oni kao da su 3 zasebne firme a ne jedna i to ozbiljna.
javicemo vam,ne javljaju.
dostavite dokumetaciju i ne brinite.dostavim.nema promene.
call centar,help podrska,mail pitanja direktno iz aplikacije,gospodjice iz obicne telenor ekspoziture.svako fura svoju pricu.tuzno.
 
Ne branim ih, ali ne izradjuju oni debitne/kreditne kartice. U Intesa banci se skoro cekalo po mesec dana.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ne brini, da si odbijen, vec bi dobio odbijenicu. Ovo se ceka na izradu same kartice 99.9%.
Pretpostavljam, jer u bankama sa bas puno zahteva (understaffed) se ne ceka toliko na samu obradu, vec samo za tehnicke stvari. To sta statusi kazu su lose uradili jer klijent ne zna sta je Mali Mikica zamislio da znace ti statusi :p

A podrsku kod Telenor (pa i MTS) banke slobodno zaboravi, ako ti treba ista vise od najprostijih stvari, nisu oni obucili kadar za takve stvari.
 
Ok.to sam negde i ocekivao.obicnu debitnu karticu sam cekao oko 14 dana nego sta im znaci ono "u obradi" status?
Jel to odobreno pa sad cekam da mi posalju karticu ili je i dalje sam proces u obradi?
Menjao se status od prihvatanja uslova,ceka realizaciju do ovog u obradi?
Ako treba stoti put da ih zovem onda...
Не значи ништа.Мени су прије неку годину одобрили кредитну и послије мјесец дана чекања и информисања нисам знао гдје је и шта је с њом.:)Ако ти је ТБ у врху животних приоритета зови их.Пошто мени није била промијенио сам банку.

U Intesa banci se skoro cekalo po mesec dana
Ваљда је то превазиђено?Можда им треба дати бенефицирани стаж.:)
 
Nije nista cudno da se kartica ceka mesec dana. Jedino RF konzistentno radi brzo kartice (a obicne cak i odmah izdaje kod nas).
Meni je Aemx u Intesi jednom stigla za <7 radnih dana, a drugi put 2 meseca skoro.
Sada ceka sestra VP u KomBank evo mesec i po prosao......
 
Идентификациони документ банке треба да буде исти или сличан ЛК,пасошу,возачкој,по свему па и по времену издавања.То што код нас увијек нешто зависи од ‚‚Топчидера" или неке банке је само изговор за наивне.Вријеме је одавно биткоина и сличних валута,а нормално је чекање од мјесец и по на чекање за издавање картице....
 
^nisam mislio da je normalno da to rade, vec tipicno :)
 
Neprolaze telenor krtice na pos terminalima od jutros! Probao u 3 prodavnice svuda odbijeno!
 
Evo iz prve ruke
79€ u menjačnici na telenor banka app je 9.416 RSD
79€ kada skine sa raspoloživog RSD iznosa je 9.379, što znači da nema svrhe koristiti menjačnicu, jer je čak jeftinije ovako. Inače nikad nisam ni koristio samo prvi put, ali pošto su me određeni članovi uvjeravali da treba, probao sam i sa njom.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da su izmenili "javni" kurs, tako da je sada uvek isti +/-0.5RSD od trzisnog.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno