Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne mogu se slati na druge racune jer su devize...
 
tj. zakon ne dozvoljava. Ostaje ti podizanje deviza sa bankomata ili konverzija u dinare pa podizanje ili slanje dalje.
 
Ili preko mCash, ali dobro ;)

1.5% uzimaju za prilive na MC

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sacekaj dok ti bude usput bankomat ili kroz Telenor menjacnicu u dinare.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Nova verzija... jos nema IPS QR

5a30ebeb59ee1358684ce708baea68d6.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je l telenor(mobi) banka naplacuje ovih meseci rate sa kreditne kartice?
S obzirom na moratorijum bi trebalo da ne naplacuju,ali ne znam da li to vazi za njihovu kreditnu karticu.
 
Zar ovo nije zabranila NBS/zakon? I oni od toga sada prave PROMOCIJU?

Dodatna podrška za naše korisnike tokom vanrednog stanja - ako apliciraš za KEŠ kredit ili kredit za refinansiranje, ne plaćaš naknadu za obradu zahteva kredita! Pročitaj više na: bit.ly/mobibanka_obavestenje01
#mobibanka #keskredit #beznaknade #ostanikodkuće


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nijednim propisom nije zabranjena naplata naknade za obradu kredita.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
tačno ali

(NE)ZAKONITOST NAKNADE ZA OBRADU KREDITA: Provizije nezakonite ukoliko uz njih nije dato obrazloženje o troškovima. Klijenti koji imaju osnova da utuže banku i dobiju novac nazad imaju vremena da razmisle. Po stavu Vrhovnog kasacionog suda, ništavost pomenute ugovorne obaveze ne zastareva https://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/010819/010819-vest11.html

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Jel moze neko da mi objasni kako najlakse da platim racun za fiksni mts preko aplikacije ili neta ?
 
Upišeš podatke sa uplatnice računa u nalog za plaćanje online ili u app.
Trebalo bi da imaš sve podatke na računu.
 
tačno ali

(NE)ZAKONITOST NAKNADE ZA OBRADU KREDITA: Provizije nezakonite ukoliko uz njih nije dato obrazloženje o troškovima. Klijenti koji imaju osnova da utuže banku i dobiju novac nazad imaju vremena da razmisle. Po stavu Vrhovnog kasacionog suda, ništavost pomenute ugovorne obaveze ne zastareva https://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/010819/010819-vest11.html

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Pa ukoliko nije dato obrazlozenje za sta je ta naknada, ako daju objasnjenje zasto naplacuju onda je ok.
A tu u naknadi za obradu kredita mogu navesti da naplacuju zbog tog i tog i tada je po zakonu.
To se odnosi na one kredite gde nema objasnjenja za sta se to naplacuje tj sta time pokrivaju od troskova koje imaju da obrade kredit.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li postoji mogucnost provere od koga je legla uplata? U mailu mi stoji samo iz os, kao i u obavestenjima u app

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
A u transakcijama preko eBank? (Sendvic menu > moji racuni > transakcije)

Inace bio je update app, ali i dalje nista oko IPS QR.

8bd2d84e13d7d1e32a831245d9ca6218.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigle su mi MasterCard I dina na kucnu adresu ali ne vidim nigde opciju u aplikaciji da ih ubacim... Neki savet?
Edit: kada kliknem na kartice ništa se ne dešava, nema opcije podešavanja i aktiviranje kako sam pročitao na netu...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probaj da ih aktiviraš u bankomatu.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nikako na bankomatu. Mora pin da definise preko app.

Kontaktiraj Mobi ako ih ne vidis u opciji Kartice u app
 
Pin se definise preko aplikacije, ali svaka nova kartica mora prvo da prodje kroz bankomat, da bi bila upotrebljiva na drugim mestima

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Resetovao sam korisnicko ime, šifru pa sam se onda normalno prijavio i sad sve radi okej...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Zar se pin ne dobija sms porukom pre nego dobije kartice?
 
Za dinu da, makar je tako ranije bilo. Za MC se definise kroz app kada je aktiviras
 
Meni nisu poslali sms za Dinu pa sam morao da zovem podršku kad sam bio kod bankomata. Ne sećam se šta je na kraju bilo da li sam pin definisao u app ili na bankomatu.
 
Jedno pitanje, znam da je ovo verovatno pitano vec ko zna koliko puta, ali nigde nisam mogao da nadjem to sto me zanima.

MC kartica iz Mobi Banke mi je povezana na PayPal i preko nje vrsim placanja vec duze vreme - sve normalno.
Sad me zanima da li mogu isto tako da povucem pare na tu istu karticu kad mi neko uplati na PP, ili moram i da dodam banku na PP racun?
 
Možeš da povučeš na tu karticu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno