Šta je novo?

Protočni bojleri

Oni se slabo i peru tako da je to njima ok.
 
I to što kažeš.
 
.... poz otisao je grejac pa sad gledam da li popravljati ili mozda uzeti ove sa oglasa za 11.000 din?

popravka koliko vidim kosta oko 30-40 e
 
?
Koje sa oglasa?
 
sa KP to su emajlirani manje traju itd.
 
Samo inox. Ostalo je mačka u džaku - može da traje dugo a može i da procuri čim prođe garancija.
Naročito ako je tvrda voda.
 
Ako će svaki put menjati bojler kada ode grejač, onda uzme bilo koji.
 
Neće valjda.
😁😁
 
Ako se često menja bojler treba tražiti one koji se lakše postavljaju.
Evo ovaj izgleda ne iziskuje previše truda.:)
 
Uzet je grejac. Inace bojler je Magnohrom hvala na paznji 🍻
 
Ako se često menja bojler treba tražiti one koji se lakše postavljaju.
Evo ovaj izgleda ne iziskuje previše truda.:)
E bas taj si nasao 😄 od 5kw, da ti izgori instalacija, bas bi ti bilo lakse 😸
 
Pa lako se postavlja, ne?
Legendarni Delimano nisam spomenuo jer se podrazumeva valjda već.
 
Kaže mi jedan majstor da kad menja grejač na bojleru prvo ga isprska teflonom u spreju. Tvrdi da grejači duže traju. Da li je neko čuo nešto slično?
 
Valjda ga štiti od vode i kamenca, pre svega ako se ne održava redovnije ili nikako. Čuo sam za konac umesto kudelje da se posle lakše skida sa navoja, sprej prvi put.
Možda je pitanje podesnije za SSM forum?;)
 
Zdravo,
potreban mi je protočni bojler za umivaonik (lavabo) koji bi služio samo da smlači vodu za pranje ruku dovoljno da ne bude ledena, što je trenutno slučaj.
Mesto za montažu bi bilo ispod umivaonika unutar elementa, a slavina ima dve cevi.
Problem je što imam samo jedno priključno mesto na kome mi je trenutno i mašina za veš.
Nisam siguran da li je to dealbreaker jer eto u pitanju je toalet pa čak i da radi mašina pranje ruku traje najviše minut, da li da rizikujem...?
Nemam mesta za akumulacioni bojler, a ni delimano varijante mi nisu opcija.
Da li mi je trenutno jedina mogućnost ovo što @HDMI preporučuje? Da li bih dobio neku prihvatljivu temperaturu ako bih npr. podesio jačinu na 8A?
 
Smlačiće malo. Ako pustiš slab mlaz (oko 1,2 litra u minutu) imaćeš vodu zagrejanu na tridesetak stepeni zimi. Leti će biti bolje. Zavisi od temperature vode u vodovodu.
 
Gledam da zamenim aku bojler za kuhinju kome riknjava grejac vec treci put (cesto ostajemo bez vode a on je non stop ukljucen) i gledam da uzmem neki protocni. Vidim da mnogi imaju istu situaciju kao i ja. Imam sudomasinu koja non stop sljaka, tu i tamo se propere neki sud u sudoperi. Slavina je sa 3 cevi, osigurac je na 25A, nije na isti osigurac povezana sudomasina (valjda).

Bio bih vam zahvalan ako biste mi dali preporuke i linkove do preporucenih bojlera.
Gledam raznovrsne TESYjeve po Gigatroni i gluposti ali pre bih uzeo nesto preporuceno sto ce potrajati (a i oslobodice mi mesto za serpe i lonce :)

PS: Nisam ljubitelj stalnog podesavanja i cinculiranja kad je u pitanju bela tehnika, treba mi set to forget varijanta po mogucstvu.
Gledam da zamenim aku bojler za kuhinju kome riknjava grejac vec treci put (cesto ostajemo bez vode a on je non stop ukljucen) i gledam da uzmem neki protocni. Vidim da mnogi imaju istu situaciju kao i ja. Imam sudomasinu koja non stop sljaka, tu i tamo se propere neki sud u sudoperi. Slavina je sa 3 cevi, osigurac je na 25A, nije na isti osigurac povezana sudomasina (valjda).

Bio bih vam zahvalan ako biste mi dali preporuke i linkove do preporucenih bojlera.
Gledam raznovrsne TESYjeve po Gigatroni i gluposti ali pre bih uzeo nesto preporuceno sto ce potrajati (a i oslobodice mi mesto za serpe i lonce :)

PS: Nisam ljubitelj stalnog podesavanja i cinculiranja kad je u pitanju bela tehnika, treba mi set to forget varijanta po mogucstvu.
Ovo je kako to izgleda trenutno ako nekom treba da vidi o kakvoj instalaciji se radi pa da preporuci na osnovu toga.
 

Prilozi

  • 0-02-05-55a7ad9a63702ab3f49e08f47dabefd888babd29ab55db1202370ac0f8c3d128_dbdc38206fef2155.jpg
    0-02-05-55a7ad9a63702ab3f49e08f47dabefd888babd29ab55db1202370ac0f8c3d128_dbdc38206fef2155.jpg
    143.4 KB · Pregleda: 36
Za tu instalaciju nešto od 4kW do 5kW. Za kuhinju dovoljno. Pogledaj ovo:
Možda ti završi poso.

Taj sam i gledao na Boschovom sajtu. Poslao sam jednom komsiji koji se kao razume on tvrdi da ovaj bojler ne moze da se poveze na slavinu koja ima 3 creva kao moja. Pretpostavljam da lupa gluposti?

Takodje, u ovoj temi su pisali vise puta da se na monofaznu uticnicu moze vezivati samo do 3.6kw, ovaj bojler ima 5kw. Nemam trofaznu slobodnu, jel mislis da ce to biti problem?
 
Šuko utičnice su pravljene za maksimalno16A što znači da su predviđene za 3,68kW. O tom povezivanju sa tri creva ne znam ništa.
 
Taj sam i gledao na Boschovom sajtu. Poslao sam jednom komsiji koji se kao razume on tvrdi da ovaj bojler ne moze da se poveze na slavinu koja ima 3 creva kao moja.

Obzirom da piše: "Zahvaljujući principu „2 u 1“ može biti montiran i na podpritisne i na nadpritisne sisteme (odgovaraju sve slavine)",
možeš ga koristiti i za slavinu sa tri creva i za klasičnu sa dva.

Jeste monofazni, ali ne bi trebalo da se kači na klasičnu šuko utičnicu (koja jest ograničena na 3.5kW), već direktno na fazu korišćenjem kutije stalnog priključka.
Bilo bi dobro i da je sam na jednom osiguraču.

Bilo bi ok i da je kabel u zidu 2.5mm^2. Može i 1.5mm da gura malo preko 4kW, ali moraš znati da je bojler sam na 1.5mm^2 kabelu.
 
I da je osigurač od 25A. U prevodu, teško da imaš preduslove za taj bojler.
Pozdrav
 
Obzirom da piše: "Zahvaljujući principu „2 u 1“ može biti montiran i na podpritisne i na nadpritisne sisteme (odgovaraju sve slavine)",
možeš ga koristiti i za slavinu sa tri creva i za klasičnu sa dva.

Jeste monofazni, ali ne bi trebalo da se kači na klasičnu šuko utičnicu (koja jest ograničena na 3.5kW), već direktno na fazu korišćenjem kutije stalnog priključka.
Bilo bi dobro i da je sam na jednom osiguraču.

Bilo bi ok i da je kabel u zidu 2.5mm^2. Može i 1.5mm da gura malo preko 4kW, ali moraš znati da je bojler sam na 1.5mm^2 kabelu.
Ja se ne bih igrao sa 1,5mm kvadratnih za snage veće od 2kW.
 
Imam dodatni wc u stanu, potreban mi je najslabiji protočni bojler koji bi samo napravio da voda ne bude skroz hladna za pranje ruku. U pitanju je baterija sa dve cevi i mislim da bi bilo lepše da je montiranje ispod lavaboa. Imate li neki predlog?
 
Nešto od 3 - 4kW. To je dovoljno da smlači. Što se tiče proizvođača tu ne bih nikog preporulivao jer nemam iskustvo.
 
Uzmi bojler kao sto sam ja uzeo.Imas potenciometar i sam podesi od 0 do 22 ampera.
Dobra stvar je sto na primer leti,mozes da smanjis jacinu,posto je ulazna voda toplija,ili da na primer ako ti hitno treba vruca,kratkotrajno povecas na 19 ili 22A.

Javi samo koliko ti slavina ima cevi,dve ili tri,da ti pogledam cenu.
Koji protocni bojle ste kupili i mene interesuje
 
Ja se ne bih igrao sa 1,5mm kvadratnih za snage veće od 2kW.
1,5mm moze za svetlo. Za uticnice ide 2,5mm. Za bojler zavisno od opterecenja. Mom prijatelju izgoreo prekidac za bojler kad je stavio grejac od 2400w, istopilo se i pola table, ja mu ga zamenio i stavio grejac od 2000w i vise nije imao problema. Ko nije siguran u svoje znanje, najbolje da zove elektricara da mu pregleda instalaciju pre nego sto odluci da kupi bojler vece snage od 2000w.
 
Planiram da uzmem ptotocni bojler za kuhinju,gledao sam Clage mbh 7,da li neko ima iskustva sa njim?
 
Nazad
Vrh Dno