Šta je novo?

Xiaomi POCO X3 PRO?

conecorleone

Zapažen
Učlanjen(a)
08.03.2021
Poruke
8
Poena
12
Najavlju je se da ce izaci u toku ovog meseca, da li se zna nesto vise o samom telefonu kao i o ceni?
 
Deluje mi kao da hoćeš reći da nije previše osetan upgrade sa RN7 na X3 Pro?

Pitam jer i sam imam RN7 već 2 i po godine i takođe merkam X3 Pro.
Najviše me plaši ta veličina koju si spomenuo 😁
S obzirom da porodično koristimo Xiaomi, te imamo RN7, RN8, Poco F1, I sada X3 Pro. RN7 I RN8 po brzini nisu mogli da pariiraju ni F1 a kamoli X3 Pro.

8 serija SD je uvek bila osetno brža, i recimo jedan od razloga zbog kojeg sam se femkao dosta dugo da zamenim telefon.
 
Ne znam da li je samo na mom telefonu postojao problem ili je generalno to karakteristika ovog telefona, nije ni bitno, nakon 50-ak test poziva vratio sam ga, nisam mogao da pređem preko toga da sagovornika čuje bilo ko osim mene.
Usmeravanje i izolacija zvuka iz slušalice nisu dobro rešeni. I kada je smanjen do kraja, zvuk se čuje i sa poleđine telefona. Poleđina telefona vibrira od glasa sagovornika. Ako je pojačan preko pola, svako ko je na par metara od vas može lepo da čuje vašeg sagovornika. Na najvišem nivou može se čuti na par metara na prometnoj ulici.
Još je čudnije što ovo nije slučaj u svim pozivima, postoji inkozistentnost u glasnoći i izgleda da zavisi od mreže/telefona sagovornika. U nekim pozivima je glasnoća bila relativno dobra.
 
Ja sam imao problema sa pdf, excel i još nekim formatima. Sve je podešeno kako treba, tel radi kako treba 3 dana i posle toga neće da ih otvori stalno pita sa kojom aplikacijom da otvori. Ništa ne podešavam i samo ga restartujem i on opet radi kako treba par dana i posle toga opet ista priča. Ćao Poco toliko od tebe.
 
Pozdrav svima,

Telefon imam mesec dana, i radi sasvim zadovoljavajuce, brzo, lepo, deluje mi da baterija nije toliko dobra kao sto sam ocekivao, ali sve u svemu dobar telefon.
Problem koji imam je taj sa video pozivom, kada pricam na whatsappu, instagramu, messengeru. Desava se to da osoba sa kojom pricam me ne cuje u toku razgovora, vidi samo kako pricam, ali ne zna sta, posle kratkog vremena cuje, pa opet ne cuje i tako u krug.
Da li je neko imao takav problem, da li je do telefona samog? Ne znam ako jeste, onda da reklamiram.
 
Zdravo svima....

Imam ovaj telefon nekih nedelju dana i od sinoc imam problema sa punjenjem: kada se telefon poveze na punjac telefon ga prepozna i pokaze kao da se puni, medjutim ni nakon vise sati kapacitet baterije se ne menja. Probao sam da ugasim telefon i onda povezem na punjac, medjutim isto se desava. Pokusao sam i sa drugim kablovima i adapterima, bez promena.
Telefon je update-ovan na poslednju verziju softvera.
Da li je neko imao ovakakv problem ili da li imate neki savet sta da pokusam dalje?
 
Dobih na poklon X3 Pro, pa ću njega ubuduće koristiti umjesto K20 (Mi 9T). Već je pokrenut proces otključavanja bl. Koristi li neko xiaomi.eu rom, hoće uskoro izaći MIUI 13 stable zna li se?
 
Imam mi 9t ,a imam sansu da uzmem x3 pro sa 8gb.Jel se isplati prelazak ,tj jel osetna razika ?
Dosta je bolji X3 pro, e sada zavisi kako koristiš telefon, ako koristiš za društvene mreže samo onda nećeš primetiti razliku pa makar kupio s21 ultra, tako da ne bih znao pts da ti odgovorim na to da li ćeš primetiti osetnu razliku
 
Imam mi 9t ,a imam sansu da uzmem x3 pro sa 8gb.Jel se isplati prelazak ,tj jel osetna razika ?
Tek sam prije par dana ubacio xiaomi.eu, sredio magisk i LSPosed ali nikako ne stižem da se prebacim sa Mi 9T jer imam ~100GB podataka prebaciti a mnogo obaveza ovih dana.. Na "prvi pogled" se vidi osjetna razlika između 7 i 8 serije procesora, responzivniji ali lošiji ekran u smislu boja i osvjetljenja u odnosu na 9T, što je i za očekivati. Kad krenem da ga koristim mogu napisati utiske ako bude bilo potrebno.
 
Tek sam prije par dana ubacio xiaomi.eu, sredio magisk i LSPosed ali nikako ne stižem da se prebacim sa Mi 9T jer imam ~100GB podataka prebaciti a mnogo obaveza ovih dana.. Na "prvi pogled" se vidi osjetna razlika između 7 i 8 serije procesora, responzivniji ali lošiji ekran u smislu boja i osvjetljenja u odnosu na 9T, što je i za očekivati. Kad krenem da ga koristim mogu napisati utiske ako bude bilo potrebno.
Stavi ekran na Poco da bude "živopisno" mnogo ćeš lepše videti
 
Dosta je bolji X3 pro, e sada zavisi kako koristiš telefon, ako koristiš za društvene mreže samo onda nećeš primetiti razliku pa makar kupio s21 ultra, tako da ne bih znao pts da ti odgovorim na to da li ćeš primetiti osetnu razliku
Pre svega youtube i slicne aplikacije za reprodukovanje video materijala .Drustvene mreze mi nebitne ,to slabo koristim .Takodje sama brzina ,izlazenje ulazenje u aplikacije ..
 
Pozdrav svima,

Telefon imam mesec dana, i radi sasvim zadovoljavajuce, brzo, lepo, deluje mi da baterija nije toliko dobra kao sto sam ocekivao, ali sve u svemu dobar telefon.
Problem koji imam je taj sa video pozivom, kada pricam na whatsappu, instagramu, messengeru. Desava se to da osoba sa kojom pricam me ne cuje u toku razgovora, vidi samo kako pricam, ali ne zna sta, posle kratkog vremena cuje, pa opet ne cuje i tako u krug.
Da li je neko imao takav problem, da li je do telefona samog? Ne znam ako jeste, onda da reklamiram.
Moguće da je loše rešena supresija zvuka gornjim mikrofonom... Ja bih reklamirao na tvom mestu
 
Da li je neko instalirao novi Magisk 24.1 sa Zygisk podškom? Uspio sam da sakrijem root uz pomoć Zygisk DenyList od svih aplikacija osim aplikacije za banku. Pokušao sam i sa LSPosed Shamiko modulom ali i dalje sakrije od svega osim mbank aplikacije. Čak sam pokušao da obrišem podatke od aplikacije ali i dalje bezuspješno. Ako je neko pokušavao da se cima sa novim Magiskom i imao je slične probleme neka podijeli rješenje ukoliko je uspio da sakrije root od banking aplikacija.
 
Pozdrav, da li neko od vas ima problema sa 5GHz WiFi konekcijom? Naime, telefon uredno zakacen, internet radi, brzina, ping, jacina signala, sve je OK i samo odjednom bez ikakvog razloga prestane da ucitava web stranice i ostalo, kada pogledam u WiFi podesavanjima, stoji "connected, no internet". Problem se dogodi jednom dnevno, recimo. I ne mogu da utvrdim koja anomalija izaziva taj problem.

Nesto sam malo guglao, i kazu da je X3 NFC isto imao tih problema ali da je reseno kod njih, ali ne i na PRO modelu. Naisao sam na savet da se ogranici Channel Width na 20MHz. Kod mene na ruteru je podeseno Auto 20/40/80Mhz. Cekam da vidim hoce li biti promena.

Ruter je Huawei HG8245Q2. Ne znam da li je do telefona ili do rutera, pa ako jos neko ima iskustva, molim da se javi. :)
 
Upravo sam kupio telefon, jako sam zadovoljan.
Dobio sam sam ga na fabrici miui 12 da li bih trebao da uradim update na 12.5 ? Jesu li performanse kamere i uopste bolje ili losije nego na 12 ?
 
Ja sam juce uzeo ponovo X3 Pro kao backup za moj Nord koji ima malo slabiju bateriju. Za 170e verzija 8/256 sa 18 meseci garancije. Nema bolje.
Imam miui 12.5.5. i vidim svi iscekuju miui 13. Zasto?
 
globalna verzija jučer dobila miui 13 sa android 12, valjda i mi sa EU verzijom dobijemo danas, sutra, prekosutra...

inače, interesatno je kako global verzija uvek dobije ažuriranje pre EU verzije.
 
Nazad
Vrh Dno