Šta je novo?

Xiaomi POCO X3 PRO?

conecorleone

Zapažen
Učlanjen(a)
08.03.2021
Poruke
8
Poena
12
Najavlju je se da ce izaci u toku ovog meseca, da li se zna nesto vise o samom telefonu kao i o ceni?
 

POCO X3 Pro colors, memory variants, and price leaked before launch

By
Balaji S
-
Mar 8, 2021

POCO X3 Pro Global launch is said to happen this month, i.e, March 2021. Ahead of the launch, the device has already received certifications like FCC, NBTC, BIS, and SIRIM. Today, 91Mobiles have partnered with Twitter user Sudhanshu to leak the storage and color variants of the device.
POCO X3 NFC logo featured

As per the report, POCO X3 Pro will have the following storage, color variants, and Europe pricing:
  • POCO X3 Pro Colors
    • Blue, Black, Bronze
  • POCO X3 Pro memory variants
    • 6GB RAM + 128GB ROM
    • 8GB RAM + 256GB ROM
Further, Sudhanshu also says that the Europe prices for the POCO X3 Pro will probably start at €250 for the 6GB/128GB variant and the 8GB/256GB variant could debut for €300.
POCO hasn’t started teasing the device officially yet but we have signs for an imminent launch already. Recently, tech influencer Mukul Sharma tweeted that the POCO X3 Pro Global launch could be in March.
This happened a couple of days after POCO Global Spokesperson hinted at a new launch this month. Besides launching Globally in markets like Europe, the device is also expected to arrive in Asian markets like India, Malaysia, and Thailand.
As for specs, the POCO X3 Pro is tipped to feature a Snapdragon 860 SoC which isn’t official yet. Qualcomm has launched a pumped version of the Snapdragon 865+ as the 870 and similarly, the Snapdragon 860 is expected to be a boosted version of Snapdragon 855+.
Further, the device will likely feature a 120Hz IPS LCD panel and a 5,200mAh battery. The POCO X3 had a 64MP Quad-camera setup and going by the naming, we can expect some improvements in the camera department of the POCO X3 Pro.
However, let’s wait for the official info to get an idea of how good a sibling is the POCO X3 Pro to the already selling POCO X3.
 

POCO X3 Pro colors, memory variants, and price leaked before launch

By
Balaji S
-
Mar 8, 2021

POCO X3 Pro Global launch is said to happen this month, i.e, March 2021. Ahead of the launch, the device has already received certifications like FCC, NBTC, BIS, and SIRIM. Today, 91Mobiles have partnered with Twitter user Sudhanshu to leak the storage and color variants of the device.
POCO X3 NFC logo featured

As per the report, POCO X3 Pro will have the following storage, color variants, and Europe pricing:
  • POCO X3 Pro Colors
    • Blue, Black, Bronze
  • POCO X3 Pro memory variants
    • 6GB RAM + 128GB ROM
    • 8GB RAM + 256GB ROM
Further, Sudhanshu also says that the Europe prices for the POCO X3 Pro will probably start at €250 for the 6GB/128GB variant and the 8GB/256GB variant could debut for €300.
POCO hasn’t started teasing the device officially yet but we have signs for an imminent launch already. Recently, tech influencer Mukul Sharma tweeted that the POCO X3 Pro Global launch could be in March.
This happened a couple of days after POCO Global Spokesperson hinted at a new launch this month. Besides launching Globally in markets like Europe, the device is also expected to arrive in Asian markets like India, Malaysia, and Thailand.
As for specs, the POCO X3 Pro is tipped to feature a Snapdragon 860 SoC which isn’t official yet. Qualcomm has launched a pumped version of the Snapdragon 865+ as the 870 and similarly, the Snapdragon 860 is expected to be a boosted version of Snapdragon 855+.
Further, the device will likely feature a 120Hz IPS LCD panel and a 5,200mAh battery. The POCO X3 had a 64MP Quad-camera setup and going by the naming, we can expect some improvements in the camera department of the POCO X3 Pro.
However, let’s wait for the official info to get an idea of how good a sibling is the POCO X3 Pro to the already selling POCO X3.
Hvala druze, bice ovaj od 8gb i 256gb ubica mojih parica vidim ja.. ne bi trebalo da u SRB bude iznad 350..
 
Bolje pitanje je da se postavi koja je svrha ovog telefona? Osim jaceg procesora sta je to toliko bitno pa da moze da zameni vec postojeci Poco X3 ili da parira Redmi Note 10 Pro telefonu?

RN10 Pro i Realme 8 Pro ima da ga sateraju u dno liste jer ce biti smesan pored ova dva modela koja treba da se pojave kod nas.
 
Nemaju im ova dva telefona uopšte logike.
X3-jak procesor, dobar za gejming a IPS ekran koji nije baš dobar za to. Pored toga na IPS ekranima koji se koriste za gejming će se, zbog dugih perioda zagrevanja, neizbežno pojaviti žute mrlje.
F3-jak procesor, dobar ekran, odlican za gejming a slaba baterija (opet loše za gejming)
Oba imaju osrednju kameru.
Zaključak. Kome ne treba telefon za gejming, slobodno može da uzme Redmi Note 10 Pro. Bolja kamera (osim EIS za video u 4k), super ekran, super baterija. SD 732 će verujem moći da u sledeće dve godine potera većinu igara sasvim solidno.
Da su na X3 stavili AMOLED a na F3 bolju bateriju, bila bi druga priča.
Vidim i da će i sa Mi 11 Lite biti ista priča, šteta.
 
Steta, stancuju identicne telefone maltene s drugim imenima

Samo amoled i ista kamera na x3 bi bila pogodak s ovim cpu

Ne znaju ni oni gde udaraju po ovome sto izbacuju
 
U ovom srednjem rangu telefona, koliko mogu da primetim, svaki model ima po nesto interesantno, ali sa druge strane je prilicno "osakacen". Bas je razocarenje ova nova Poco serija, osim brzih procesora, navodno za bolji gejming,sledi obican ips ekran, slabije kamere nego kod prethodnih modela, pa cak i baterija kod poco f3 ispod ocekivanja za ovaj rang telefona jer je vec poznata stvar da xiaomi pravi telefone sa jakim baterijama. Zaista neshavtljivo kojom logikom se njihovi inzenjeri vode prilikom odlucivanja koje ce komponente ugradjivati u nove modele.
I cini mi se da su modeli za kinesko trziste odmereniji!
 
Ispostavilo se po poslednjim testovima da F3 ima odlicnu bateriju (114h).
Izgleda da je taj AMOLED bas stedljiv u odnosu na IPS.
Cak i kamera (po dnevnom svetlu) daje dobre rezultate (uz GCam ce biti jos bolje garant).
Mislim da X3 PRO samo cena ispod 300e moze da izvuce, dok, ako F3, zaista bude oko 350e...definitivno best buy!!!
 
Ovi u zvaničnim radnjama su pohlepni i uvek dodaju 10-20% na preporučenu cenu e zato i neću uzimati kod njih nego lepo na KP gde bude i niže od preporučene cene.
 
Ne pumpaju radnje cenu da zarade vise nego sto se podrazumeva po preporucenoj ceni uredjaja, nego sto moraju da ukallkulisu poreze na preporucenu cenu. Te pare idu drzavi na kraju a ne njima u kasu.
Jednostavno je za uporediti, odes na bilo koji Mi Store neke EU drzave, pogledas koliko tamo kosta telefon, i kad uracunas nase poreze dobijes onu cenu koja bude kod nas, sama bazna cena bude skoro pa ista.

Mislim ja sam odavno batalio kupovinu u radnjama, ne znaci mi ta jedna godina nase garancije nista, vise verujem u onu jednu godinu koju daju provereni prodavci sa KP.
 
Pa nece bas biti da nase radnje rade za kikiriki, jer da je tako onda radnje ne bi imale koristi od prodaje bilo cega ako ne bi imale zaradu.

Prvo radnje dobijaju telefone daleko ispod cene od dobavljaca ili proizvodjaca, onda kada u to uracunaju namet drzave, pa porez za uvoz i onda svoju zaradu dobijamo cene koje su u radnjama nekada skuplje daleko vise od neke druge radnje, KP i ostale slicne nacine kupovine necu ni da pominjem tamo se zna da je uvek jeftinije i to dobro jeftinije.
 
Ne pumpaju radnje cenu da zarade vise nego sto se podrazumeva po preporucenoj ceni uredjaja, nego sto moraju da ukallkulisu poreze na preporucenu cenu. Te pare idu drzavi na kraju a ne njima u kasu.
Jednostavno je za uporediti, odes na bilo koji Mi Store neke EU drzave, pogledas koliko tamo kosta telefon, i kad uracunas nase poreze dobijes onu cenu koja bude kod nas, sama bazna cena bude skoro pa ista.

Mislim ja sam odavno batalio kupovinu u radnjama, ne znaci mi ta jedna godina nase garancije nista, vise verujem u onu jednu godinu koju daju provereni prodavci sa KP.
Jel to znaci da u eu nemaju poreze?
Mislim da je prica zapravo da kod nas prolazi sve vec godinama, pa su ljudi "navikli" da placaju sve vise nego sto treba... A sto bi bilo ko to menjao na svoju stwtu.
 
pojavio se x3 pro po oglasima, 6/128 verzija je jeftinija od RN10pro za 3-40e, pretpostavljao sam da ce se ovaj model posto je na testovima znatno brzi i sa cenoom kotirati iznad 10pro, ali njegova cena je povoljnija, sto me je moram priznati bas iznenadilo. Osim standardnog IPS ekrana i slabije glavne kamere ostalo je sve u full-u.
 
Kakav li je ekran na ovom X3 PRO ? Da li je dobar, tj. da li je isti kao kod X3 NFC ili je bolji, lošiji ?
 
8/256GB u Gigatronu valja oko 34-35k.
 
Nazad
Vrh Dno