Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Ja kukama što su mi neke stvari lepo radile na Mi 9T i MIUI 12 a ne rade na Poco F3 sa MIUI 12.5 😂
Realno bruka, ali bagovi nisu toliko strašni. Što je najsmešnije, neki od njih se ispravili sami od sebe posle nekog vremena.
Ja definitivno ne preporučujem više Xiaomi nenaprednim korisnicima.
Lose sam se i ja izrazio, ne mislim da je svako kukanje lose jer sto kazes na jednom telefonu sve radi na drugom to sto ti je radilo ne radi. I to je ono sto i mene licno nervira jer nove telefone izbacuju sa pokretne trake na svakih 2-3 meseca.

Ali ima oni koji cackaju i posle kukaju kako im ne radi.

Evo samo primer, sticajem okolnosti znam da je moj MI 9T zavrsio kod coveka iz Novog Pazara i nije mu se svidelo sto je bio custom XEU rom i pokusao jer bez predhodnog znanja da ubaci global rom kada mu to nije poslo za rukom onda je pokusao da ubaci PIxel Experience i to je kao nesto proslo ali kako idalje nije hteo da bootuje andorid on je otisao u recovery i pobrisao sta je stigo i na kraju dodje do mog broja i kaze sta je uradio ali je bio fer i kazo jesam cackao i sj*bao. Sinoc sam sa njegovim koelgom preko vibera resio problem i instalirali miui global rom.

Inace covek mi kaze da je prodao Redmi Note 10 Pro bas iz razloga jer je imao bas lose iskustvo sa njime i hteo je da se vrati na MI 9T koji je imao pre toga, kako nije uspeo da odkupi svoj stari onda je na kp nasao ovaj moj sto sam menjao sa covekom.

Ali ima dosta ljudi koji odu na google i gledaju neke tutorijale ili sta vec procitaju pa to poiskljucuju i onda naprave karambol u sistemu.
 
U pravu si, zakinuli su na ispravci bagova debelo, ima ih gomila i jedini koji iole rade dobro su telefoni iz MI serije oni najskuplji gde nema ni reklama.
Da. Ali ti kostaju kao Samsung i ekipa.
Bio bih zadovoljniji da imam slabiji procesor, a bolji OS....

@BobRock9x test znanja? To vise govori o Xiaomiju nego o korisniku. U losem smislu, naravno. I zasto da sutim ako mi nesto ne radi kako treba? Koliko ljudi isto ne radi , ali sute....zar je previse ocekivati da nov telefon radi normalno? Mene nervira ta neka vrsta pravdanja... Da je 50eur, ako.je nov , ima da radi kako spada. Ne mislim pritom na brzinu i to....

A uostalom, nisam ga platio 50 nego 500e . Smatram da to uopste nije malo....
 
Da. Ali ti kostaju kao Samsung i ekipa.
Bio bih zadovoljniji da imam slabiji procesor, a bolji OS....

@BobRock9x test znanja? To vise govori o Xiaomiju nego o korisniku. U losem smislu, naravno. I zasto da sutim ako mi nesto ne radi kako treba? Koliko ljudi isto ne radi , ali sute....zar je previse ocekivati da nov telefon radi normalno? Mene nervira ta neka vrsta pravdanja... Da je 50eur, ako.je nov , ima da radi kako spada. Ne mislim pritom na brzinu i to....

A uostalom, nisam ga platio 50 nego 500e . Smatram da to uopste nije malo....
Mislim da si pobrkao loncice :D Samsung je u svim segmentima niski, srednji, premium i ultrapremium skuplji za min 100e od Xiaomi konkurenta. To nisu uopste male pare i ljudi koji mahom nisu napredni korisnici nece ni primetiti gomilu nekih sitnih bagova.
MIUI je lep, ima dosta opcija i ide uz sjajan hardver po nizim cenama od svih ostalih, mora negde da bude krajcnuto.
 
Mislim da si pobrkao loncice :D Samsung je u svim segmentima niski, srednji, premium i ultrapremium skuplji za min 100e od Xiaomi konkurenta. To nisu uopste male pare i ljudi koji mahom nisu napredni korisnici nece ni primetiti gomilu nekih sitnih bagova.
MIUI je lep, ima dosta opcija i ide uz sjajan hardver po nizim cenama od svih ostalih, mora negde da bude krajcnuto.
Ne znam za ostale, ali S21 ultra nije skuplji od mi 11 ultra.

Ja ja, nece niko primjetiti kad tokom razgovora licem prekines poziv ili nesto drugo kliknes...bezveze.

Mora negdje da bude krajcnuto? Eto, to.opravdavanje ne razumijem. Kupujes NOV telefon koji ne radi kako treba. Bolje da dobijes malo losiji procesor , a ispeglan software. Svakako vecinu performansi ne koristimo ni 50%
 
Ne znam za ostale, ali S21 ultra nije skuplji od mi 11 ultra.

Ja ja, nece niko primjetiti kad tokom razgovora licem prekines poziv ili nesto drugo kliknes...bezveze.

Mora negdje da bude krajcnuto? Eto, to.opravdavanje ne razumijem. Kupujes NOV telefon koji ne radi kako treba. Bolje da dobijes malo losiji procesor , a ispeglan software. Svakako vecinu performansi ne koristimo ni 50%
Slazem se sa tobom, ali ne prodaje telefon ispeglan softver vec silne brojke o performansama na reklamama ;)
 
Ne znam za ostale, ali S21 ultra nije skuplji od mi 11 ultra.

Ja ja, nece niko primjetiti kad tokom razgovora licem prekines poziv ili nesto drugo kliknes...bezveze.

Mora negdje da bude krajcnuto? Eto, to.opravdavanje ne razumijem. Kupujes NOV telefon koji ne radi kako treba. Bolje da dobijes malo losiji procesor , a ispeglan software. Svakako vecinu performansi ne koristimo ni 50%
Pa kada ti telefon vec stvara toliki problem sto gla lepo ne prodas i kupis za svoj novac sta hoces i resis sve probleme? Ko te tera da se patis, sta si ti mazohista pa se namerno patis sa losim uredjajem? Meni kada nesto se ne svidja ili ne radi ja ili prodam ako mogu ako ne mogu lepo uzmem bacim ga i odem i kupim novo sto radi kako treba. I resen problem ali nejdem po forumu i danima i mesecima pisem o tome kako nesto ne radi ali idalje nista ne preduzimam po tom pitanju.
 
Pa kada ti telefon vec stvara toliki problem sto gla lepo ne prodas i kupis za svoj novac sta hoces i resis sve probleme? Ko te tera da se patis, sta si ti mazohista pa se namerno patis sa losim uredjajem? Meni kada nesto se ne svidja ili ne radi ja ili prodam ako mogu ako ne mogu lepo uzmem bacim ga i odem i kupim novo sto radi kako treba. I resen problem ali nejdem po forumu i danima i mesecima pisem o tome kako nesto ne radi ali idalje nista ne preduzimam po tom pitanju.
Cekam 13ku ne bi li popravili. Sta je problem sto pisem ? Pisacu narednih 6 mj jos.

krastavac prodao bih, ali je ovome cijena toliko pala da ne mogu nista kupiti za te pare.... 😂

Kao sto ne shvatas ti mene, ne shvatam ni ja takve kao ti koji ce sve opravdati malom cijenom...
Kako to Antutu skor od 10 miliona nije bitan? :)
Upravu si 😂😂😂😂
 
Poslednja izmena:
Cekam 13ku ne bi li popravili. Sta je problem sto pisem ? Pisacu narednih 6 mj jos.

krastavac prodao bih, ali je ovome cijena toliko pala da ne mogu nista kupiti za te pare.... 😂
Pa onda imaj malo obzira da nisi samo ti bitan na ovom forumu i da ima i drugih clanova koje mozda ne zanima tvoj problem. Ako ti je vec stalo toliko da pises o svom problemu napravi novu temu u kojoj ce se samo pisati o tome.

A sto se tice cene, krastavac toga si moro da budes svestan da je takav uredjaj koji ne drzi cenu, nije to iphone ili pixel telefon pa da kazes e kupio sam ga za 500 evra posle godinu ipo dana prodacu ga za 400. I na kraju izlaze noviji telefoni malo bolji pa je normalno da tvoj gubi na vrednsoti. Ali onome kome telefon pravi problem taj ce ga prodati i za tepsiju ribe samo da se resi problema.

Sto se tice MIUI 13 mislim da od toga nema nista, opet ce sve biti manje vise kozmetika i neka sitna unapredjenja a da ce neke od velikih problema opet da preskoce.
 
Jedino što je ovdje realno, da Xiaomi košta kao konkurencija, 60% ljudi ga ne bi pogledalo.
Xiaomi se probio na račun cijene i to je ono što ga još uvijek drži i po prodajnim rezultatima gura naprijed.
 
Jedino što je ovdje realno, da Xiaomi košta kao konkurencija, 60% ljudi ga ne bi pogledalo.
Xiaomi se probio na račun cijene i to je ono što ga još uvijek drži i po prodajnim rezultatima gura naprijed.
Ja sam iskreno mislio da ce se apdejtima rijesiti . Po forumima.sam.citao da "xiaomi slusa korisnike" 😂

A ja bih volio vidjeti kolika je zarada Xiaomija i.ostalih...to je bitna info a ne koliko je ko.telefona prodao. Logicno da ce ih Xiaomi prodati jer sedmicno izbaci telefon.

Mi redmi xiaomi poco 1 2 4 5 ultra mega giga 😁 mislim da ni u Xiaomiju ne znaju koje modele imaju
 
Jedino što je ovdje realno, da Xiaomi košta kao konkurencija, 60% ljudi ga ne bi pogledalo.
Xiaomi se probio na račun cijene i to je ono što ga još uvijek drži i po prodajnim rezultatima gura naprijed.
Zato košta manje:) Meni lično u odnosu na Samsung nedostaje dialer i alarm widget, tačno toliko je one ui meni bolji za korišćenje:)
 
Zato košta manje:) Meni lično u odnosu na Samsung nedostaje dialer i alarm widget, tačno toliko je one ui meni bolji za korišćenje:)
E sada se zapitaj da li to sto ti je bolje da li vredi razlike novca koja se da i koja nekada zna da varira po 100 i vise eura a kod nekih uredjaja to ide i na daleko vecu svotu.
 
Meni ne vrijedi:)Ja koristim mi 11 lite 5g koji nije jeftin telefon i jedino bih prije njega uzeo neki polovan flegšip( i to uglavnom zbog bolje kamere).Za moj način korišćenja telefona imam sve što mi treba.Možda bih na miui-u ja neke stvari drugačije posložio,dodao ili oduzeo ali mi nisu jasni ljudi kojima se više sviđa Samsung pa kupe Xiaomi pa pljuju.Kupi druže šta ti odgovara i ne smaraj.
 
Ne znam za ostale, ali S21 ultra nije skuplji od mi 11 ultra.
kako nije skuplji?
150 eur je skuplji s21 ultra


Cekam 13ku ne bi li popravili. Sta je problem sto pisem ? Pisacu narednih 6 mj jos.
To nije bug,
jednostavno taj senzor tako radi (ili je na uvetu ili nije, nema toleranciju izmedju)
i to se definitivno nece promeniti ni sa jednom verzijom softvera, tako da bolje odmah menjaj telefon.
 
Ovo sam izvukao sa jednog sajta
"Xiaomi, instead of an optical sensor, uses a virtual sensor that uses the microphone capsule to understand the distance between the phone and the ear."
Po mom laičkom mišljenju,radi se o algoritmu za određene modele koji ne radi da valja tako da ja mislim da se sa apdejtima možda to riješi.E sad,pošto izbacuju po tri modela mjesečno pitanje je na kojim telefonima će to riješiti:)Ja na mom telefonu nemam problema.
 
Vezano za gore "dali vrijedi", pa meni vrijedi.
Kad je konkretno Mi10T PRO u pitanju, nije mi proximity radio kako spada, nije mi step counter radio kako spada (za oboje mi je u ovlaštenom servisu rečeno da je problem softver), adaptivni refresh rate nije radio kako spada i čudo malih bugova.

Pa za mene je to ništa drugo nego polovično sklepan softver.
Đaba im sve karakteristike na papiru, kad to jednostavno nije to.
 
Vezano za gore "dali vrijedi", pa meni vrijedi.
Kad je konkretno Mi10T PRO u pitanju, nije mi proximity radio kako spada, nije mi step counter radio kako spada (za oboje mi je u ovlaštenom servisu rečeno da je problem softver), adaptivni refresh rate nije radio kako spada i čudo malih bugova.

Pa za mene je to ništa drugo nego polovično sklepan softver.
Đaba im sve karakteristike na papiru, kad to jednostavno nije to.
Upravo to.

I nebitan sam ja sad u prici, nije poenta. Poenta je da je glupo takve stvari opravdavati niskom cijenom.
Kad kupis nov tel, ocekujes da sve radi.

Al.necu vise da pisem, nebitno..kad bude prilika, rijesit cu se polovnog os-a i to je to.
 
Vezano za gore "dali vrijedi", pa meni vrijedi.
Kad je konkretno Mi10T PRO u pitanju, nije mi proximity radio kako spada, nije mi step counter radio kako spada (za oboje mi je u ovlaštenom servisu rečeno da je problem softver), adaptivni refresh rate nije radio kako spada i čudo malih bugova.
Sledeci telefon jednostavno kupis koji nema te feauture i neces imati taj problem...
imaces neki drugi🤣🤣
 
Lično iskustvo je upravo to - lično (pojedinačno), i na osnovu njega se ne može generalizovati kvalitet MIUI-ja.

Imam Mi 9 i apsolutno sam zadovoljan telefonom: predivnim dizajnom tj. elegancijom, brzinom i MIUI okruženjem (pogotovo v12.5). Sve radi bez greške - evo skoro 2.5 godine. Baterija je jedina slabija tačka, ali je zato telefon tanak i lakši (kompromis koji meni odgovara).

Eto, čisto kao kontra argument, da se zna da ima i super zadovoljnih vlasnika ove marke telefona.
 
Lično iskustvo je upravo to - lično (pojedinačno), i na osnovu njega se ne može generalizovati kvalitet MIUI-ja.

Imam Mi 9 i apsolutno sam zadovoljan telefonom: predivnim dizajnom tj. elegancijom, brzinom i MIUI okruženjem (pogotovo v12.5). Sve radi bez greške - evo skoro 2.5 godine. Baterija je jedina slabija tačka, ali je zato telefon tanak i lakši (kompromis koji meni odgovara).

Eto, čisto kao kontra argument, da se zna da ima i super zadovoljnih vlasnika ove marke telefona.
Problem je sto pojedini ocekuju da ce da daju 300-500 evra za telefon i ocekuju da to bude kavalitet samsunga s21 ili iphone 12. Jednostavno pojedini ljudi su nerealni u ocekivanju i kada na kraju kupe i razocaraju se onda drvlje i kamenje po svim telefonima.

Saomi telefone koristim jako dugo i licno meni ne odgovara nista drugo od skinova, kao sto je emui kod huawei ili ti one ui kod samsunga, Kolega drzi servis telefona pa kod njega mogu da isprobam sve ali uvek se vracam na miui.

Evo samo da kazem od zadnjih telefona mi 9t kojeg sam imao do pre mesec dana, mi 9t pro koji je jos uvek kod mene i sada poco x3 pro ni jedan nema problema, svaki od ovih telefona je odkljucan i ubacen custom rom, mi 9t pro xeu weekly dok je poco x3 pro na stable china, tako reci isti rom kao global samo mesto google dialera i message ima xioami, ima tu jos razlika ali toliko je nebitno jer telefon radi sa global i sa stable china rom odlicno.
 
Ja čak i ne koristim customised Rom, jer ovaj fabrički Global Stable EU radi bez greške.
Ono što treba još reći za MIUI je da sa svakom novom verzijom (10 > 11 > 12.5), telefon je radio sve bolje i brže, pa se sticao utisak kao da sam unapredio hardver a ne softver, što me je baš oduševilo, jer je telefon od starta bio izuzetno brz, pa je to ispao totalno neočekivani benefit 😃
 
Ja sam danas kod komsije koristio Redmi 9A i ono bode do zla bog-a. Animacije uzasno seckaju, sve radi usporeno, i iskreno ne znam kako ga on moze koristiti. Radi kao sto su Androidi radili pre 10 godina. Jedina aplikacija koja je instalirana na njemu je Viber. Dok npr. cale ima Redmi 5 i od prvog dana radi perfektno, animacije glatke i nijednom zabo nije. Sestra ima Mi 9T Pro i on takodje radi perfektno uz sitne bagove u vidu nestizanja notifikacija ponekad.
 
Nazalost redmi 9a je bas low segment telefona i to je za one ljude koji samo zovu i nista drugo ne rade na njemu.
 
Nazalost redmi 9a je bas low segment telefona i to je za one ljude koji samo zovu i nista drugo ne rade na njemu.
Kontam to, ali da radi bas onako ocajno to mi je ne shvatljivo. Cisto sumnjam da je MediaTek u njemu toliko slabiji od MediaTeka koji se nalazi u 5 godina starom LeEco Le 1S telefonu koji i dan danas koristim za posao i sasvim normalno ga mogu koristiti za sve (drustvene mreze, viber, skajp, kp, yt).
 
Mislis da taj redmi 9A lose radi zbog miui? 😁

Eto kakve mi ucesnike diskusije imamo...
Redmi 9A ima najslabiji procesor, najmanje memorije i najeftiniji je telefon na trzistu, miui mu je najmanji problem koji ima.

nema nikakvog smisla da ga poredis sa mi 9t pro, ni sa redmi 5 koji ima snapdragon ni sa letv koji je i pre 5 godina imao 3gb rama i tada najjaci MTK cip svi su odreda dosta jaci i skuplji od njega
 
Има ли решења за неоглашавање нотификације приликом употребе Gmail ?
 
Mislis da taj redmi 9A lose radi zbog miui? 😁

Eto kakve mi ucesnike diskusije imamo...
Redmi 9A ima najslabiji procesor, najmanje memorije i najeftiniji je telefon na trzistu, miui mu je najmanji problem koji ima.

nema nikakvog smisla da ga poredis sa mi 9t pro, ni sa redmi 5 koji ima snapdragon ni sa letv koji je i pre 5 godina imao 3gb rama i tada najjaci MTK cip svi su odreda dosta jaci i skuplji od njega
MediaTek X10 ne moze nikako biti jaci od G25. Slabiji je jedno 50%. Redmi 5 koji cale ima je 2/16 obicni i on je takodje hardverski slabiji ili isti kao Redmi 9A. A u ostalom imam LG G3 telefon sa 2GB RAMA-a koji radi perfektno sa LineageOS. Redmi 9A jeste slab, ali da se na njemu vrti neki cisti Android radio bi i on sasvim okej. MIUI je ocigledno problem. I na stranu Redmi 9A, drugar ima Redmi Note 8 i tamo se svremena na vreme javljaju isti problemi. Notifikacije nekada ne stizu, telefon kada otkljucas laguje par sekundi dok ne ucita sve ikonice, animacije laguju itd. Kada smo mu ubacili PixelExperinece telefon se preporodio.
 
Nazad
Vrh Dno