Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam 13. kupio neku sitnicu iz Nemacke, poslata je 17. maja DHL-om. Praksa do sada je bila da ti paketi stignu kod nas za nekih 5-7 dana, na carini se zadrze mozda 2-3 dana i nakon toga stizu. Ovog puta je paket putovao 10 dana, i tog dana kada je stigao nije otisao na carinu, vec sutradan, sto do sad nije bio slucaj. Statusi se ne azuriraju redovno, drugi dan kako nema azuriranja da li je ocarinjen, itd, itd. Mali je paket, i nije neka vrednost, 28-9 evra, ocekivao sam da ce proci mnogo brze.

IMG_20210531_112911.jpg
 
1622458382969.png
Opušteno ... i još za polovne CD-ove naručene sa ebay.de u vrednosti oko 35Eur platih carinu 850 dinara + 400 dinara pošti iz nekog razloga ...
 
Jel se zna razlog zašto im treba ovoliko dugo da ocarine paket? Sredinom marta su mi ocarinili paket sutradan po pristizanju u Srbiji, sada čekam od 20-og.
 
Jedan drug iz Poste u Ugrinovackoj mi je rekao da su imali veliku guzvu, i da nema druge nego da se ceka... Nikad nisu ni sa statusima ovako kasnili, sa tog sajta sam narucivao u poslednje dve godine bar 15 puta i nikad nisam ovako dugo cekao, obicno do dve nedelje od momenta slanja paketa.
 
Ja mislim da UPS ne naplaćuje špediciju fizičkim licima.
 
Meni gospoda iz Ugrinovacke drze paket preko mesec dana na carini. Da li je negde zakonom regulisano koliko dugo smeju da drze paket?

Naravno telefonski kablovi iz te zgrade su izgleda godinama izcupani.
 
Prijatelj bi mi doneo Tissot sat od 550eur iz inostranstva sa kutijom pa me zanima da li ce mu na aerodromu naplatiti neku carinu i porez ako ga stavi na ruku, a kutiju ostavi u rucnom prtljagu ili u koferu?
 
Da li je bolje da kutiju stavi u kofer ili u rucni prtljag jer iskreno, ne secam se da su mi ikada skenirali kofer na izlazu sa aerodroma.
 
Ljudi,moze info koliko je ovih dana cekanje u BG carini,tj koliko uopste nekom manjem paketu treba da stigne do korisnika iz Srbije ako je poslat iz Nemacke,Spanije ili Engleske?......cekam vec skoro dve nedelje tri stvarcice iz tih zemalja i nista

Hvala
 
Postovani ovo mi je prvo javljanje.Molim Vas odgovorite mi sta se dogadja sa mojom posiljkom.Iz Kine je krenula 09.05. i pratio sam je do 17.05.Od tada se status ne menja.Kontaktirao sam prodavca pre par dana i odgovorio je da se strpim nekoliko dana.Logisticka kompanija "Orange Connex (SpeedPAK)".Slao sam mejlove ali bez odgovora.Inace rok za dostavu je 21.06.
 
Imaš temu praćenje pošiljki gde ti je lepo objašnjeno kako funkcioniše, iščitaš malo i biće ti jasno dokle je stigla pošiljka.
 
Hvala kazem da mi je prvo javljanje pa nism znao.

Ja se izvinjavam ali ne mogu da pronadjem na forumu pracenje posiljki ako biste mo;li pomozite.Hvala!
Ipak sam pronasao izvinite jos jednom!
 
Ljudi,moze info koliko je ovih dana cekanje u BG carini,tj koliko uopste nekom manjem paketu treba da stigne do korisnika iz Srbije ako je poslat iz Nemacke,Spanije ili Engleske?......cekam vec skoro dve nedelje tri stvarcice iz tih zemalja i nista

Hvala
Evo koliko čekam iz Francuske, trebalo bi danas da stigne
IMG_20210603_095647.jpg
 
Znaci za 4-5 dana stigne iz Francuske u Srbiju i onda 15 dana stoji na srpskoj carini.....(?!)

Jbt kada bi nekako mogli tu carinu da demoliramo,unistimo,da izbisemo njeno postojanje sa ove planete svima mi zivot bio lepsi....valjda i tim carinicima koji rade u toj carini...
 
A sredinom marta kada je stigao paket, ocarinjen sledećeg dana.

Evo upravo doneo kurir😀
 
Koliko mi se čini da su zatrpani sa pošiljkama, Malezija gurala malte ne svaki dan za Srbiju, a izgleda i da su počeli detaljnije da gledaju, u nekom od prethodnih postova žalio se čovek da je dobio poziv da se pojavi na carini.
 
Postovani prijatelji!Molim Vas za odgovor.Prijatelj mi je iz Nemacke preko DHL PAKET poslao posiljku koja je kostala 29 Evra +0evra postarina.Da li cu platiti carinu i postarinu kod nas?Hvala.
Postovani prijatelji!Molim Vas za odgovor.Prijatelj mi je iz Nemacke preko DHL PAKET poslao posiljku koja je kostala 29 Evra +20evra postarina.Da li cu platiti carinu i postarinu kod nas?Hvala.
 
Ne bi trebalo da platiš ništa. Supruga od rođake često dobija pakete [neka kozmetika] preko DHL-a cena je uvek oko 45 evra, samo jednom su naplatili 800 i nešto dinara, ne znam ni sam zašto.
 
DHL Paket je obična pošta. @Vladeidoa: očekuj da ćeš da platiš otvaranje pošiljke i PDV.
Postovani prijatelju!Hvala na odgovoru.Zaista nisam upucen oko visine carinjenja PDF i naplatu otvaranja poste ali zar ne bi trebalo da postoji neka granica oko visine vrednosti posiljki.Hvala jos jednom .

Postovani prijatelju!Hvala na odgovoru.Zaista nisam upucen oko visine carinjenja PDF i naplatu otvaranja poste ali zar ne bi trebalo da postoji neka granica oko visine vrednosti posiljki.Hvala jos jednom .
Hteo bih da navedem jednu cinjenicu.Posiljku dobijam od prijatelja znaci fizicko lice.Cuo sam da je granica placanja kada salje fizicko lice 70 evra.
 
Nema šta da čuješ toliko piše u zakonu :D
To se šalje kao poklon ali mora pošiljalac da navede vrednost ili priloži račun za popunjavanje carinske deklaracije u zemlji slanja a kod nas podleže naplati PDV a da li će isti naplati to se ne zna.
 
Hteo bih da navedem jednu cinjenicu.Posiljku dobijam od prijatelja znaci fizicko lice.Cuo sam da je granica placanja kada salje fizicko lice 70 evra.
To je limit za carinu u slučaju nekomercijalne pošiljke od fizičkog lica. PDV mogu da naplate i da je vrednost pošiljke 1 €.
 
Da li je neko poručivao pošiljke DHL express-om ? Interesuje me kako oni računaju carinu i špediciju.

Kada naručujem preko FedEx-a i ako je Invoice ispod $50 naplate samo PDV bez špediterskih usluga.
 
ovo poceo neki rage spam sa uzastopnim porukama 😅
cough cough use edit
 
Da li je povećana cena otvaranja pošiljke pri carinskom pregledu? Nisu mi odavno nešto naplaćivali, sad jesu pored PDV-a još 350 din. Znam da je otvaranje pošiljke bilo 145 din ranije,pa me poštar danas iznenadi...
 
Možda ti je u pitanju paket? Meni su za paket iz Švajcarske težine 2,2kg pre par dana naplatili 350 din pregled pošiljke.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno