Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Narode, jel neko baš skoro naručivao sa iHerba i da mu je vrednost porudžbine BEZ poštarine bila blizu famoznih 50e i da li je prošlo uobičajeno bez carine i špedicije ? Pitam jer sam primetio da je od skoro isporuka DHL-om otišla u nebesa, prošle nedelje sam naručio nešto trebalo mi hitno, ali je ukupna vrednost SA poštarinom bila ispod 50e. Zbog ovog skoka poštarine ukupna vrednost sa poštarinom mi je sada preko 80$ pa šta znam kako sada gledaju na to ovi naši...
Da odgovorim samom sebi, ukupno je bilo preko 85$, ali je vrednost bez poštarine ostala ispod 50e tako da je sve uobičajeno, nije bilo dodatnih nameta.
 
Da odgovorim samom sebi, ukupno je bilo preko 85$, ali je vrednost bez poštarine ostala ispod 50e tako da je sve uobičajeno, nije bilo dodatnih nameta.
Ja sam imao na desetine paketa koji su bili preko DHL-a i imali su vrednost do 50e, ali sa DHL postarinom vrednost je isla uvek preko 50e, i nikad nisam placao niti PDV niti carinu... Medjutim, kada sam isto tako narucivao iz inostranstva ali preko poste, uvek sam placao PDV. Jos jedna stvar sa DHL-om je ta da jako brzo stigne posiljka, nikad ne ode na carinu, zato sto oni izgleda imaju pravo da sami proslede do mene ako je vrednost ispod 50e, bez postarine.. dok posta ipak salje na carinu svakako dok se tamo ne dokaze.
 
Narucio sam paket sa Banggood-a, vrednost je $500 i platio sam osiguranje, express shipping ali i Tarrif Insurance. Da li je neko imao iskustva sa Tarrif Insurance?
Ta usluga bi bila da ako te carina rebne sa carinom+pdv, da svu tu cenu toga mozes da refundiras od Banggood-a cim im prilozis racun da si platio na uvoz robe. Zvuci fenomenalna usluga, ona me je kostala $40, i tek trebam da je testiram da li zaista radi... Na inostranim forumima sam cuo da kinezi u tom slucaju salju neki lazni racun kako bi izbegli carinjenje, ali i da su zaista spremni da plate deo troskova carine i pdv-a, jer osiguranje to pokriva. Da li je neko imao iskustva sa tim? Hvala i pozdrav!
 
Uuuu, 500$ sa benguda, bold!
Ja sam jednom platio to osiguranje, bila je znatno manja vrednost paketa pa je i osiguranje bilo jeftinije ali mi nije paket otišao na carinu pa nisam mogao da isprobam. Svakako javi kako si prošao.
 
Znam da nema pravila za carinu ali sta predlazete da sacekam da mi stignu paketi sto sam porucio pa da porucim jos sitnica sto sam planirao ili da porucim odmah?
Bojim se ako se skupe 15 paketa da ne ocarine sve nerealno i ako ce svi paketi biti u vrednosti 15 tak eura svezajedno.
 
Ako naručuješ od različitih prodavaca onda nemaš brige, male su šanse da dođu zajedno a čak i ako par njih dođe odjednom to su individualne pošiljke, nema šanse da se poslože jedna iza druge.
Naruči slobodno.
 
Iskreno hteo sam od istog coveka da porucim jos nesta ali kad sam ga pitao rekao je da mogu ali da je poslao paket,tako da sam odustao. I mislim da necu ni da porucujem dok ne stigne ovaj sto je poslat. Valjda nece biti problema ako od istog prodavca posle mesec dana stigne jos jedan paket.
Ali uglavnom ovo ostalo sto hocu da porucim je sve od razlicitih prodavaca. Mislio sam da sacekam da ne nagrnu odjednom,ali ako je tako onda cu da porucujem odmah,i onako pise da treba da stigne od 30 do 50 dana.
 
Paket mi je na BG carini od 29 maja. Stvarno nema vise smisla... Brze stigne iz Kine nego sto ga nasi blejaci obrade...
 
Samo ako ga vidiš na sajtu naše pošte možeš da budeš siguran da je na carini. Statusi koje daju kinezi su lažni (ili barem neprecizni) tako da ne možeš da im veruješ. Pisano o tome 100 puta.
 
Jel' zna neko kako Ledger.com šalje pošiljke u našu zemlju, DHL-om, "običnom" poštom ili nekom trećom varijantom ?
 
Pozdrav, uopste se ne me ja status "za carinu" vec 6 dana, da li neko zna zasto? Vidim da se drugima stalno azurira status?
 

Prilozi

  • IMG_20210521_090045.jpg
    IMG_20210521_090045.jpg
    92.9 KB · Pregleda: 35
Pozdrav, naručio sam iz Poljske DHL-om desk pad čija je vrednost nešto iznad 50 dolara, a zajedno sa dostavom 75. Dobio sam podugačak mail od DHL-a u vezi dokumentacije za carinjenje prilikom čega sam saznao da oni naplaćuju posredavnje 3240 din. Kada se uzme u obzir dostava, carina, njihov “procenat”, ispada maltene da me je sve to koštalo koliko i sam desk pad. Da li postoji neka druga varijanta za špediciju, ili je povoljnije preko njih nastaviti da se radi? Ne znam da li vredi uopšte ta gimnastika, izgleda da bih mi se više isplatilo da vratim pošiljku.
 
@a.simic
Ako ideš na drugog špeditera postoji otkup dokumentacije i tada ti je trošak oko 7k zajedno sa špediterom i normalno ostaje carina i PDV ukupno 32%. DHL je radio carinu i PDV samo na vrednost robe bez troškova transporta, sad ne znam kako je. Ako odbiješ pošiljku prodavac odbija troškove dostave i eventualno dodatne troškove ako ih ima i vraća ti novac kad mu vrate pošiljku. Pročitaj uslove kupovine kod prodavca, ja sam ti napisao uopšteno kakva su pravila prodaje.
 
Pozdrav, naručio sam iz Poljske DHL-om desk pad čija je vrednost nešto iznad 50 dolara, a zajedno sa dostavom 75. Dobio sam podugačak mail od DHL-a u vezi dokumentacije za carinjenje prilikom čega sam saznao da oni naplaćuju posredavnje 3240 din. Kada se uzme u obzir dostava, carina, njihov “procenat”, ispada maltene da me je sve to koštalo koliko i sam desk pad. Da li postoji neka druga varijanta za špediciju, ili je povoljnije preko njih nastaviti da se radi? Ne znam da li vredi uopšte ta gimnastika, izgleda da bih mi se više isplatilo da vratim pošiljku.
Ne bi trebalo da se carini ako je vrednost bez postarine iznad 50 dolara, tacnije sve do oko 60 dolara (americkih) je ravno 50 evra. Ja se secam da sam narucivao za vrednost oko 57 dolara kada je to bilo ravno 50 evra i nisam placao carinu/spediciju (mozda nekad PDV zavisi od toga ko ti donosi, DHL mi nije naplacivao PDV, Posta jeste).
Dakle, ako je vrednost bez postarine ispod 58-59 dolara, mislim da bi mogao da im odgovoris (preko mejla ili kako vec) da vrednost robe ne prelazi 50 eura i oni bi morali da ti odgovore nekim argumentom, to ti je natecanje sa sluzbenikom DHL-a, on moze da kaze u redu u pravu ste i da ti posalje posiljku, jer oni mogu i da pogrese a imaju pravo da ne posalju na carinu ako je vrednost ispod 50e. Meni su stizale na desetine posiljki iz inostranstva gde ako je vrednost ispod 50e nisam cekao da ide na carinu radi procene vec su mi direktno slali paket.
 
pozdrav,jedno pitanje,status:
11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА-za carinu
znaci li da ce biti obavezno podvrgnut carniskom pregledu,tojest placenju pdv i carine,paket je vrednosti 30e..hvala
 
Poslednja izmena:
Svaka pošiljka prolazi carinski pregled a da li plaćaš nešta saznaš kad poštar zazvoni sa pošiljkom. Ako je paket u pitanju mora da se otvara plaćaš bar trošove zatvaranja paketa. Ovo paket se onosi ako je poslato kao paket, pisma nisu u obavezi da otvaraju
 
Da li još neko ima slučaj da mu je carina stopirala predmet i poslala POZIV da dostavi dokaz o pravu na uvoz robe koja navodno po njihovoj proceni ne predstavlja predmet domaćinstva i nije za ličnu upotrebu?
Da kažem da sam isti taj predmet naručivao nekoliko puta do sada i da je prolazio bez problema. Vrednost je oko 45$.
 
Dešava se ponekad. Moguće je da samo traže da im dostaviš fakturu i dokaz o plaćanju. Najbolje da odeš tamo i na fin način pokušaš da rešiš problem. A možda bi dobio i konkretniji savet kada bi znali šta je pitanju.
 
Ja sam kod naručivanja DIY mašina uvek morao da dajem izjavu da je za ličnu upotrebu stim da je uvek išlo DHL tako da se nisam cimao, poslao DHL-u i prolazilo je. Nije bitna vrednost već da li se koristi za ličnu upotrebu ili sredstvo za ostvarivanje prihoda, ako možeš da im priložiš dokaz da imaš potrebu za tim u domaćinstvu možeš da prodješ.
@tiha
Ne traže mu vrednost već za šta mu treba a ako je neka dijagnostika i sl. dž mu je sve.

 
^Slažem se ali nekada čekiraju pogrešnu stavku pa se ipak isplati proveriti lično gde je zapelo. Zato sam i pitao šta je u pitanju pošto su meni različite stvari zapinjale iz raznih razloga.
 
Poslednja izmena:
Mora u svakom slučaju da se pojavi na carini jer je poslat poziv a ne da dostavi na neki način dokaz. Isto se šalje poziv ako je u pošiljci veći broj komada gde može da se smatra da je za dalju prodaju. Bude malo izjava, malo propitivanje pa ajde nemoj da se pojaviš :D
 
Narucio sam paket sa Banggood-a, vrednost je $500 i platio sam osiguranje, express shipping ali i Tarrif Insurance. Da li je neko imao iskustva sa Tarrif Insurance?
Ta usluga bi bila da ako te carina rebne sa carinom+pdv, da svu tu cenu toga mozes da refundiras od Banggood-a cim im prilozis racun da si platio na uvoz robe. Zvuci fenomenalna usluga, ona me je kostala $40, i tek trebam da je testiram da li zaista radi... Na inostranim forumima sam cuo da kinezi u tom slucaju salju neki lazni racun kako bi izbegli carinjenje, ali i da su zaista spremni da plate deo troskova carine i pdv-a, jer osiguranje to pokriva. Da li je neko imao iskustva sa tim? Hvala i pozdrav!
Evo da odgovorim samom sebi za iskustvo sa paketom of $500 na koji sam platio Tarrif Insurance. Dakle, kinezi su ispostovali dogovor i pokrenuli refund celog iznosa koji sam platio carini, dakle potpuni iznos samo bez spedicije (preko DHL-a je spedicija bila 3.240 din). To osiguranje me je kostalo 1/5 iznosa koji sam platio carini (bez spedicije). Ispada da su kinezi tim osiguranjem pokrili 4/5 iznosa carine+pdv na ceo iznos sa postarinom. Jako dobra stvar sa Tarrif Insurance koliko vidim, zaista vredi uzeti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno