Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je neko imao iskustva sa prebacivanjem novca u drugu domaću banku?
Na primer koliko kosta ako je ispod 300k, a koliko ako je preko 300k (to je granica za instant).
 
Ja doduše pravim razliku između plaćanja u dinarima vani jer je cena izražena u din i plaćanja u dinarima vani jer korisnik na računu ima samo dinare :)
Za tu prvu grupu mislim da su zanemarljivi, a Owimov slučaj je ta prva grupa.
Strane aviokompanije cine ogroman deo tog prometa, a sve one su vani, i vecina u dinarima naplati. Cak i RyanAir, iako je cena u EUR za letove iz Nisa, vecina promeni u dinare, neznajuci da ih to kosta vise.
Booking.com i slicni sajtovi odavno u dinarima izlazu cene za nas, i ako se rucno ne promeni ili nije placanje u hotelu, gro naplate je u dinarima.
 
Da li je neko imao iskustva sa prebacivanjem novca u drugu domaću banku?
Na primer koliko kosta ako je ispod 300k, a koliko ako je preko 300k (to je granica za instant).
35 za ispod, 200 za iznad. Do skora je bilo 35 za sve. Ali sada RTGS (>=300.000) naplacuju kao Hitno placanje.

Mislim da to moze da se obori, jer tarifnik to ne stavlja pod tarife za placanja u zemlji, vec naknadno pod ostale naknade. Ali dovoljno peljesim TB time sto ih koristim samo za uplate/isplate i nista ne dobiju od mene, da me mrzi ;)
 
Nema nikakvih procenata od uplate kao kod ostalih? Samo fiksno tih 35 ispod i 200 preko?
 
Ow, predlazem da lepo izbacis TB iz upotrebe. Ispada da imas vise primedbi nego ja, to je znak da je odavno trebalo da se bezi.
Super mi je TB, sad kad znam šta ne treba s njima da radim. Kao i Alfa, koristim ih za ono za šta mi odgovara i ne vidim drugu banku koja bi tako dobro uletela. Mislim na bankomate, plaćanje na Klik, dinarsku oročenu štednju. Sve drugo, uključući celo devizno poslovanje, iz druge banke.

Scenario in kojima je firma strana, a naplaćuje u dinarima je verovatno na nivou statističke greške.
Mislim da je Alfa dao jako dobar odgovor, slažem se s njim. Idi na AirBnB, dobićeš cene u RSD. Idi na Booking.com, cene u RSD. Aviokompanije... Pa i Kinezi! Recimo, DHgate.com prikazuje cenu samo u RSD. Negde možeš da promeniš valutu u €, negde ne. I pojma nemaš ko će da odradi konverziju, da li procesor kartice, kartičarska organizacija ili banka (od toga zavisi kurs, provizija). Ne želim da kao klijent da razmišljam "gde se nalazi server" (procesor nekog sajta na srpskom ne mora biti Inteza, već i strani sajt koji iznos prikaže u RSD -- što je ino-transakcija). Neću da im dajem 1% jer je to godišnje veliki iznos, a imam džabe u drugim bankama.

Strane aviokompanije cine ogroman deo tog prometa, a sve one su vani, i vecina u dinarima naplati. Cak i RyanAir, iako je cena u EUR za letove iz Nisa, vecina promeni u dinare, neznajuci da ih to kosta vise.
Booking.com i slicni sajtovi odavno u dinarima izlazu cene za nas, i ako se rucno ne promeni ili nije placanje u hotelu, gro naplate je u dinarima.
+1! :D
 
Mislim da ste pomešali Srbiju sa Singapurom [emoji23]
Avio karte, putovanja u inostranstvo, odsedanje po hotelima i lepim stanovima... [emoji2960]
 
Kaze covek koji se setka do Temisvara :D

Kako bese, skoro pola miliona putnika iz Nisa prosle godine? Koliko bese iz BG? Malo li je? A sve iz Nisa su low-cost, cak i Cirih u sustini.
 
Na započetu temu o RSD plaćanju na stranom sajtu.

Evo šta kažu u Banci Inteza:
Kada imate iznos prikazan samo u RSD na stranom sajtu (ne srpski BIB procesor), zaduženje banci uvek stiže u evrima i samo u evrima! Konverziju u € radi kartičarska organizacija (Visa/Master) po prihvatljivom kursu. Treba platiti karticom na kojoj su samo evri, recimo BI Visa Electron, BI Visa Internet, RF Visa Virtuon, a ne sa multivalutnih kartica (povući će dinare ako ih ima na računu i uraditi konverziju € u RSD po kursu banke). U Intezi su mi rekli da ne koristim Visa Inspiron za RSD plaćanja na stranim sajtovima.

Moje iskustvo sa TB (suprotno navedenom):
Iznos sa stranog sajta u RSD mi je tačno skinut u RSD sa multivalutnog računa i naplaćena RSD provizija 1%. Nije bilo nikakve dodatne konverzije.
Vidim da mi kineski DHgate daje samo RSD iznos (koji vidim kao US$ u narudžbini), kurs je sasvim dobar. Nisam odradio do kraja.
 
Wizz placam Intesom, nije mi bilo naplaceno kroz EUR.
Ali nemam skoriji.

AIK naplacuje kroz MC kurs. A unutar RS po.sredjem.
 
Poslednja izmena:
da li je moguć refund sa ebaya direkt na platnu karticu telenora/mastercard debitna? lik me zavrno, prodo mi premium nalog za striming servis u trajanju od 6 meseci, ko fol family plan, ne menja se sifra. kad posle tačno 7 dana promenjena i nemam pristup....sića je u pitanju -10ak evra ali opet...nije plaćeno preko paypala :(
 
^Ne, osim si njome platio. Pitanje zasto nisi PPom platio necu ni da pominjem :)
Kojom Intezinom karticom?
MC. Ne mogu da nadjem bas skorije nesto, a mrzi me da klikcem 20x da bi stigao samo do maja prosle godine :) (toliko imam transakcija sa po 100 po strani)
 
Poslednja izmena:
nisam najbolje razumeo...platio sam njom.(svojom karticom)... npr. aliexpress mi je do sada vraćao novac najnormalnije...nauk za ubuduće...dobro da nisam uzeo 2godišnji ...
 
Onda moze na nju da se vrati. Ali ako nisi platio PPom, od njegove dobre volje zavisi da li ce ti vratiti. Ako je prevara, naravno da nece ;)

Kako si platio karticom, preko koga?
 
AliExpress ima svoj money processor, AliPay, kao što ebay ima svoj, PayPal.

Definitivno uloži žalbu.

Ja sam pre 3 meseca uzeo "godinu dana" Spotifya na istu foru, 5 EUR, kao produžavaće se na svaka 2 meseca. Posle 2 meseca se nije produžio, kako sam i pretpostavio, odem na ebay, a tamo ni proizvoda koji sam kupio, ni člana koji mi ga je prodao [emoji28]
 
j8ga sad...
uzecu drugi nalog paypalom...
plaćeno je prvom opcijom...samo je iznos bio 10 okruglo
 

Prilozi

  • Skrinsot-000030.jpg
    Skrinsot-000030.jpg
    106 KB · Pregleda: 110
1 RSD = 0.008 EUR
To znači da ti računaju kurs 1 EUR = 125 RSD.

Promeni uvek valutu u EUR kad plaćaš nešto od inostranstvu (preko onog 'more exchange rate options' linka ispod cifre).
 
Meni kaze da si ovo platio PayPalom... mislim da eBay checkout nema druge opcije ionako.
Pogledaj prvo PayPal History, ali i ako ga nema, samo ulozi zalbu eBayu, to se resava.
 
Da li vama funkcioniše preuzimanje datoteka (npr. izvoda) iz aplikacije (v3.9.18)? Ja ne mogu da otvorim nijedan dokument posle preuzimanja. Preuzimanje se završi, ali preuzetog fajla nema nigde u memoriji telefona. Ima li još neko ovaj problem?
 
Da li vama funkcioniše preuzimanje datoteka (npr. izvoda) iz aplikacije (v3.9.18)? Ja ne mogu da otvorim nijedan dokument posle preuzimanja. Preuzimanje se završi, ali preuzetog fajla nema nigde u memoriji telefona. Ima li još neko ovaj problem?
Rešeno. Skontao sam šta je problem. Prijaviću im bug.
 
Poslednja izmena:
Razmišljam da pređem u TB, ali me zanima kako se uplaćuju sredstva na račun? Video sam da postoje telenor bankomati, ali u mojoj okolini ih nema nigde (imamo 1 telenor poslovnicu, da li bi moglo tu? Mada to mi nekako glupo zvuči, da idem u telenor prodavnicu da uplatim pare na račun [emoji848]).
Pa me zanima kako bih drugačije mogao uplatiti?



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Samo iz druge banke ako nemas bankomat.
Nije uopste TB za gradove gde nema bankomats, efektivno 4-5 najvecih gradova samo :(
 
Uplatices negde drugde, i platiti provoziju da bi uplatio na svoj racun? :D I jos cekati u redu da bi uplatio u Online banku?

Ili ces placati 300din... i opet placati da bi uplatio sebi iz druge banke :) Lepo koristis eBanking te druge banke.
 
Prebaciš platu u TB i ne uplaćuješ ništa. Samo trošiš ;)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
To mozes da uradis u 26 banaka, za manje novca :)
 
Teško da u bilo kojoj banci možeš da prođeš jeftinije od 300 dinara mesečno. Ako održavanje platiš manje, platićeš proviziju za naloge ili podizanje gotovine na tuđem bankomatu. Plus što izbegavanje šaltera nema cenu. :)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno