Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@alfa: Šta se desilo s matematikom? :)

Nije ~135M € nego ~185M €.
Kako 185? Za 3 tromesecja stoji: 89mil EUR, + 42mil USD (~37 mil EUR) + 6.7mil GBP (~7.5mil EUR) + 760hiljada CHF (~700.000EUR) = ~135mil EUR.
185M EUR je sa dinarima, a ja sam samo van pisao.

Promet na netu u dinarima nije 60 milijardi nego 5,8 milijardi.
Ovo ne znam odakle sam video - ocigledno me previse bole oci :(

300 dinara nije 3 € nego blizu 2,5 €. :) Znači nije 3600 € godišnje nego blizu 3000 €.
Ovo je otprilike, nije previd ;)

Ali to nije jedina usluga koja bi jela proviziju mesečno! Evo recimo od skoro je dovoljno da u menjačnici zameniš samo 600 € u jednom mesecu i kurs za Starter bi ti pojeo 300 dinara u odnosu na Progresiv. Znači recimo ko prima uplate iz inostranstva u iznosu od 600€ ili više, više mu se isplati da bude na Progresivu. Naravno, pričam o tome ako menja u dinare, ali to skoro svi rade, retko ko ide u jedinu poslovnicu da podiže devize.
Pa podigne ih na ATMu?

Ali da ne govorimo o ostalim uslugama koje jedu proviziju, npr. dovoljno je u jednom mesecu uraditi sledeće na Starteru da bi Progresiv bio isplativiji:
To racunas unapred da nece koristiti, i ne koriste ga ljudi koji nemaju TB ATM nadam se.


Inače, iz onih NBS tabela sam kao zanimljivost izvukao prosečan iznos jedne transakcije, u zavisnosti od mesta plaćanja:

U zemlji: 1766 dinara
U inostranstvu: 44 €
Na internetu: 36 €
Cool!
 
Da li je neko uspeo da poveže master card sa paypalom, meni upravo odbija?
U pitanju je paypal business account.
 
Imas limite, imas 10e, otvorila si internet kanal?
 
Da, otvorila sam novi paypal, jer mi je klijent uplatio 200$ na jednom sajtu gde moze samo paypal i ček da bude sredstvo naplate, i htedoh to da prebacim na viševalutnu telenor karticu ali mi odbija.
 
KO bi rek'o :)
Cudno da nece na tu VISA karticu, koja se zove Master :)

Vidi FAQ u PayPal temi. Nece to moci.
 
Ček, a upravo sam poveza master usd payoneer :D
 
Ali ne za povlacenje.
Ne pamtim nikako da li moze Payoneer US racun da se poveze i na njega povlaci.
 
Pa ne znam ovako mi sada stoji čekam kod od 4 cifre "Check your card statement for the code. Enter the code to confirm your card, and we’ll lift your spending or withdrawal limits."
Na netu sam našla da su ljudi povezivali Telenor ranije, baš bzv što ne može sada, a kao viševalutna kartica.
 
Možeš povezati Telenor karticu, ali ne i račun.
Meni na RS nalogu daje i dalje samo račun američke banke.

Rešenje za povlačenje novca sa Paypala ti je bilo koja VISA kartica.
 
Ne moze svaka visa, ranije sam mogla komercijalnu banku visa, sad ne prihvata ni nju. Telenor sam i pokušala ali odbija.
 
Ne moze svaka visa, ranije sam mogla komercijalnu banku visa, sad ne prihvata ni nju. Telenor sam i pokušala ali odbija.
Kako je odbija? Mozes je povezati, ali ne mozes na nju povuci. To nema veze sa Tln, nego sto je MC kartica, ima veze sa Visom i PPom.
Da nije tebi istekla ta KB Visa??
 
Telenor Banka

Intesa visa uz devizni besplatno (za sada).


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Nije još uvek istekla KB Visa, tek u avgustu, ne koristim je. Ovako povezala sam payoneer usd karticu, ali mi odbija usd racun, bank account da povezem sa payoneera, a iz Telenora sam dobila zvanično obaveštenje vezano za Paypal " Karticu Telenor banke možete povezati sa Paypal aplikacijom, vršiti uplatu sredstava i plaćanje, dok povlačenje novca sa Paypala naloga na Telenor banka karticu nije moguće jer MasterCard nema takvu vrstu ugovora sa Paypalom.

Često, povezivanje kartice sa nalogom na Paypalu iziskuje povlačenje odredjene količine novca, kako bi se odradila autorizacija. Ukoliko nemate raspoloživog novca na tekućem računu, moguće je da je to uzrok odbijanja transakcije."

Definitivno ako ne budem mogla da povučen na payoneer sa paypala sumu, moraću da novu banku posetim, što je dodatno smaranje :D
 
Pitaj u Payoneer temi, znaju napamet da li to moze.
 
Dobio sam odgovor TB vezano za naplatu provizije 1% prilikom kupovine Wizzair karata u RSD, pisao sam o tome, nisam očekivao da će mi biti naplaćeno.

U pitanju je plaćanje na stranom sajtu, zbog toga je naplaćena provizija. Pojedini strani sajtovi su podešeni kao POS terminali, i za to postoji provizija definisana važećim tarifnikom.
*Plaćanje debitnom karticom u inostranstvu 1%*

Valuta sa koje je plaćanje proknjiženo nema veze sa naplatom provizije.

Moj odgovor njima:
Kako mogu da znam da li je plaćanje u inostranstvu ili ne, ako iznos piše u RSD? Kako da znam gde se neki server nalazi? To mogu da vidim posle transakcije, ako u opisu transakcije piše zemlja ili grad. Ne mogu unapred.

Da, znam da ste uveli proviziju na plaćanja u inostranstvu 1% na stranu valutu.
Međutim, nisam imao izbor, bilo mi je ponuđeno samo RSD prilikom plaćanja, nisam mogao da promenim valutu, a za RSD plaćanja online se ne naplaćuje provizija.

Dakle, upravo valuta plaćanja ima veze sa naplatom provizije, suprotno vašem navodu.

Ne očekujete da vaši korisnici znaju da li se POS fizički nalazi u inostranstvu kod online plaćanja, posebno kada je data jedino valuta RSD?

Molim lepo, ukoliko je plaćanje u stranoj valuti, nemam ništa protiv, i to je jasno napisano, da obračunate 1% provizije, ali se osećam dovedenim u zabludu zbog naplate provizije na RSD transakciju.

* * *

Sem toga, pojasnili su mi zašto su nekad transakcije podeljene u više delova, o čemu sam takođe pisao:

Transakcije su deljeno knjižene jer ste zbog knjiženja provizije bili knjigovodstveno u minusu 35,50 rsd.
Kada je račun u minusu transakcije se deljeno knjiže, do iznosa minusa + ostatak transakcije.

U pitanju je samo prikaz, tako budite bez brige, ne postoje duple naplate.
 
Imas mogucnost izbora valute na wizz, ali ti se vise isplati da bude u RSD.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Stigao mi je mail od TB:

Dragi korisniče,

Pripremili smo specijalnu pogodnost za tebe - MasterCard kreditnu karticu u iznosu od 100,000.00 dinara!

Iskoristi prednosti naše kreditne kartice. Budi sam svoj kreditni savetnik, jer putem mobilne ili internet aplikacije Telenor banke, sam određuješ lična pravila korišćenja:
• Svaku transakciju možeš podeliti na rate. Sam određuješ visinu i broj rata, a najviše do 12 rata po transakciji. Podelu izvrši posle plaćanja, kada god ti odgovara, do kraja tekućeg meseca.
• Odloži plaćanje i do 45 dana, bez kamate. Pozajmljenu sumu u ovom mesecu, možeš da vratiš bez kamate do 15. u narednom.
• Plaćaj debitnom, a otplaćuj svojom kreditnom karticom. Izaberi transakciju debitnom karticom koju ćeš podeliti na rate. Tako si trošak preneo na kreditnu karticu.

Prihvati ove posebne uslove veoma jednostavno, u aplikaciji do 16.01.2019. na putanji Moja banka/Status prijava. Potrebno je da do 19.01.2019. pribaviš Potvrdu o zaposlenju i potpišeš ugovor. Ovo možeš učiniti lično u najbližoj Telenor prodavnici ili putem kurirske službe.

Za sve dodatne informacije o upotrebi kreditne kartice poseti Kreditna kartica stranicu ili nas kontaktiraj na [email protected].


Meni ovo ne treba, ali možda nekome ovde odgovara, pa da podelim.
 
Mislim da je oduvek bilo, da nema odlozenog ne verujem da niko do sada ne bi primetio.
Mozda nisu pominjali :)
 
Slažem se da ne mogu znati sve , ali ima zaista dosta ne logičnosti. Primer , kupio sam na aliju nekakav ispitivač kablova pod naponom za 1.47 dolara , na računu imam dinare, eure i dolare , gospoda iz banke su hladno skinule sa eura iako je dolarska kupovina a dolare imam na računu. Pitam se šta bi skinuli da nisam imao eure? Sledeće , vezano za to što ste govorili da je aerodrom u Mađarskoj pa se računa kupovina u inostranstvu , alijev sajt , meni pišeuplata alliexpres London , zašto onda ne računaše u funtama ako gledaju mesto sajta. Poslao sam im prigovor jer mi nije logično da ako imam dolare skidaju eure , sad čekam odgovor pa ću napisati šta su mi odgovorili.

Stigao jei odgovor:
Vama je uvek najisplativija opcija da imate evre na računu kad plaćate preko inostranih sajtova ili kad plaćate karticom u inostranstvu, jer je zvanična valuta masterCard-a evro. I sve ide preko navedene valute. Iz evra se dalje konvertuje u drugu ili neku treću valutu.

Vi, kao korisnik Progresiv paketa nemate dodatnu proviziju za ovaj vid plaćanja, jedino da vodite računa da imate evre.

Zaista mi je žao ukoliko je došlo do nesporazuma sa kolegama, potrudićemo se to da ispravimo.

Dakle, evre obezbedite i na samom sajtu uvek birajte da Vam se zadužuje devizni deo i to je to što se tiče plaćanja.

Budite slobodni da nam se obratite ukoliko imate dodatnih pitanja.

Srdačan pozdrav,

Aleksandra

Korisnički Servis
Telenor banka a.d.
tel: +381 63 9005
 
TB mi ovo odgovorila vezano za naplatu provizije za plaćanja online u RSD "u inostranstvu":

Kako je reč o inostranoj kompaniji, sa sedištem u Budimpešti, njihovi serveri su van granica naše zemlje i na takve stvari nismo u prilici da utičemo.

U navedenoj situaciji mogu da posavetujem da pre obavljanja određene transakcije, pre svega proverite detalje o firmi kojoj uplatu vršite, odnosno da pre svake transakcije postavite upit firmi gde se nalaze njihovi serveri.
 
To je kad na poziciju menadžera koji treba da odlučuje o tom aspektnu poslovne politike dovedeš šarlatana.
 
TB mi ovo odgovorila vezano za naplatu provizije za plaćanja online u RSD "u inostranstvu":
Ow, predlazem da lepo izbacis TB iz upotrebe. Ispada da imas vise primedbi nego ja, to je znak da je odavno trebalo da se bezi.
 
Bas su poceli da se ciganisu, koristim ih sve manje,pogotovo kad primamo platu u drugoj banci dje mi je odrzavanje isto 0 din prvih 6 mj. Nakon toga cu vidjet najbolju ponudu al falio sam telenor ka sva zvona, sad samo da platim racune na klik sa 0 provizijom i to je to.
 
TB mi ovo odgovorila vezano za naplatu provizije za plaćanja online u RSD "u inostranstvu":
Ne znam Owim, i ja bih ti isto odgovorio. Počeo onaj dan da ti pišem odgovor da mislim da korisnik treba da zna kome uplaćuje, ali odustao.

Scenario in kojima je firma strana, a naplaćuje u dinarima je verovatno na nivou statističke greške.
 
Varas se :( Nazalost nisu javno dostupne cifre placanja u dinarima van zemlje, ali je cifra mnogo veca.

@N_limit, ruku na srce, MTSB je jos smesnija. Super je za free placanja i podizanje sa svih bankomata besplatno, najbolji kurs (uz KB, ne znam ko je bolji, sitna je razlika) i bez provizije za ino placanja - ali to je to.
Trajni nalozi samo u filijalama mogu da se rade, placanje je nenormlano komplikovanije nego cak i u TB (a da ne poredim sa RF, ko je probao shvatice) - +app ne radi na vise od pola uredjaja :D

Jedino sto mogu da pohvalim osoblje, nisu RF nivo znanja, ali nekako su mi prisebniji nego bilo koja druga banka, i mnogo toga su mi uradili rucno.
 
Varas se :( Nazalost nisu javno dostupne cifre placanja u dinarima van zemlje, ali je cifra mnogo veca.

Ja doduše pravim razliku između plaćanja u dinarima vani jer je cena izražena u din i plaćanja u dinarima vani jer korisnik na računu ima samo dinare :)
Za tu prvu grupu mislim da su zanemarljivi, a Owimov slučaj je ta prva grupa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno