Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Dobra fora, ali voleo bi to da poprave..nema smisla insajderi da se cimaju sa alternativnim forama. Ako vec postoji win update..
 
ne znam da li je bilo u temi, ne pratim redovno... ali desava mi se u zadnje vreme vesto da mi izbaci obavestenje da obratim paznju na microsoft nalog, na hotmail, na yahoo, tako sporadicno za sve naloge koje imam na mejlu i za glavni ms nalog. kad kliknem na to obavestenje prebaci me na unos lozinke za taj nalog. unesem je, opet radi dan dva i onda kaze opet da obratim paznju.. pocinje da me nervira.. sta moze biti uzrok? siguran sam da unosim dobru lozinku.

Poslato sa Note 3
 
Ugasi Yahoo mail i nemoj da ga vezuješ za bilo koji drugi nalog. Yahoo je pao, ukradeni milioni adresa i lozinki.
 
Naleteo sam negde na forumu, pre ne znam koliko da je nekima prolazio windows 7 key pri instalaciji windows 10? Jel moze to i dalje, zna li neko?
 
Meni je bio prosao kad sam prvi put stavio windows 10 i pre neki dan sam uradio cistu instalaciju i nisam imao problema oko toga.. Samo da kazem da je izgleda bio neki problem u prosloj verziji, koja je i nakon ciste instalacije pravila problem.. Ova 15007 radi odlicno i sve je u redu, samo sto na microsoft edge-u ne radi google pocetna strana :D :D :D
 
Koliko ja znam još uvek prolaze ključevi za sedmicu i osmicu. A ovo za assistive technologies radi, lično proverio krajem decembra.
 
Koliko ja znam još uvek prolaze ključevi za sedmicu i osmicu. A ovo za assistive technologies radi, lično proverio krajem decembra.


Potvrdjujem i ja.Danas instalirao 10-ku sa kljucem od 7-ce sve proslo bez problema.
 
Ova 15007 verzija je previse nestabilna kod mene cak i na ssd-u.Javili se svi bagovi naznaceni od strane MS-a.
Steta sto nemam kao Vukov komp.
 
Ova 15007 verzija je previse nestabilna kod mene cak i na ssd-u.Javili se svi bagovi naznaceni od strane MS-a.
Steta sto nemam kao Vukov komp.
Ali imaš skoro isti kao moj komp a ja nemam neke veće probleme. Većina bugova koje je MS objavio se odnose na stvari koje i ne upotrebljavam. Jedan bug me baš nervira. Desktop ikone neće da ostanu gde ih ostavim pa posle restarta se smeste po redu po imenu iako je to isključeno. Veza sa Lumiom je bila prekinuta u 15002 ali sada opet radi. DesktopOK za sade se brine o ikonama na desktopu, valjda će da poprave to uskoro.
Nisam imao ni jedan GSOD do sada.
Ima jedna stvar koja mi se dopala, kada god ima neki update, makar i za WD, javi se u Notifications onda odem i skinem ga. Edge je još uvek srnj prema FF-u.
 
Poslednja izmena:
Morace definitivno reinstal na stabilnu verziju da padne.Kod mene je ne podnosljivo pucanje audio drajvera,ne pokretanje start menija i action centra,ne reagovanje prilikom prenosenja fajlova sa mobilnog telefona,power shell kao zamena za cmd je tesko s**** ili u njemu postoji neki bag posto ne reaguje kada hocu da instaliram preko njega neki android rom.
 
Nema to veze sa konfiguracijom, ja sam promenio 4x konfiguraciju od kako je windows 10 izasao.
Samo je hard sa istom instalacijom ostajao, 3x su me pustali na isti account (nisu kao ovde) :d
Sva je covek rekao u zadnjem postu...https://forum.benchmark.rs/showthread.php?392071-Win-10-ili-Win-7/page7
Cini mi se da vise ima veze sa "srecom" nego konfiguracijom.

E da, steta sto ne mozete njegov post da izbrisete...mozda i mozete.
 
Poslednja izmena:
Instalirao insider 15002, logovao se sa MS nalogom, sve, kaze nije aktiviran windows?! Jel moguce jer sam ubacio enterprise verziju?

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
15007, imam probleme sa Windows installer (32bit). samo se zaglavi, neće dalje, mora kroz Task manager da se ugasi. Samo sa nekim programima. poslednji primeri: "SDFormatterv4" i "ViewRightWebInstaller-3.7.1.0.msi". File unlock i Run as administrator ne pomažu a ni compatibility settings.
 
• Microsoft Office File Validation Add-in.

ovu nadogradwu mi nudi već mesecima, a imam nezvanični word instaliran pa me brine da mi ne onemugući rad u njemu. da li smem da instalitam?

Sent from Windows 10 PC
 
Ubacujem sad stable verziju, mnogo mi GSOD-ova izbacivao ovaj insider build.. Hvala obojici na pomoci
 
• Microsoft Office File Validation Add-in.

ovu nadogradwu mi nudi već mesecima, a imam nezvanični word instaliran pa me brine da mi ne onemugući rad u njemu. da li smem da instalitam?

Sent from Windows 10 PC

Možeš slobodno da je instaliraš. Sigurnosni update je u pitanju.
 
Instalacija sa windows storea,moze li se odrediti gde se instalira ili ne?
I moze li se kreirati precica na desktop??
Ja ove opcije ne vidim,da li ih nema il sam slep??
 
Instalacija sa windows storea,moze li se odrediti gde se instalira ili ne?
I moze li se kreirati precica na desktop??
Ja ove opcije ne vidim,da li ih nema il sam slep??

C:\Program Files\WindowsApps\ ali posto je zasticena lokacija, kucaj u run

shell:AppsFolder


Drag and Drop sta hoces ... inace i iz start meni-a mozes prevlaciti ikonice na desk i tako praviti precice... bilo da je uwp ili win32 app


Do sada ni jedna UWP app nije bila zarazena, ms je lepo odradio posao sa sanboxom, app-v
 
Poslednja izmena:
Dobar fazon bi bio da UWP ima Live tile na desktopu, ne mogu da verujem da se nisu setili ili nisu stigli da implementiraju.
 
Dobar fazon bi bio da UWP ima Live tile na desktopu, ne mogu da verujem da se nisu setili ili nisu stigli da implementiraju.

Nikako, pointless. Cemu onda Start ako moze i na desktopu? Na dva mesta isto je bzv...
Btw video si sugurno ubacili su app foldere u startu u poslednjem buildu, ja na ne volim previse tile-ova a sa folderima je sve reseno, u onu app-skrol listu retko kada ulazim.
 
Jedan čudan detalj. Povremeno mi Windows 10, odmah po podizanju sistema, traži izlaz na net zarad Windows based script host (wscript.exe, firewall prijavi). Obično ga blokiram (potrebno je tri puta da odustane), ali sad se zainatih da vidim gde to hoće da ide, kad već neće da kaže zbog čega. Adresa je bila 79.101.14.16 i ispostavilo se da pripada našem Telekomu. Preko njih imam ADSL, ali mi nije jasno zašto neki skript sa moje mašine hoće da kontaktira direktno neki Telekomov server? Imate li ideja? Nisam pisao u temi za provajdere, jer mi se nekako čini da ipak ima više veze sa Majkrosoftom. Opcije za praćenje i špijuniranje sam po instalaciji isključio ručno, a nedavno i sa O&O (i proverio posle ažuriranja). Imam antivirus. Kako rekoh, to se dešava povremeno (možda jednom nedeljno ili duže) i samo prilikom podizanja sistema. Isključio sam i veliki broj automatskih taskova.
 
@dejan87dex Ja se slažem sa DarkMagician-om za live tiles na desktopu. Najpotrebnija opcija. Recimo, u Win7 sam držao na desktopu vremenske podatke i prognozu za četiri grada istovremeno. Sa strane, sitno, ne smeta, a veoma korisno. To je osnovni razlog što sam razmišljao da se vratim na Win7. Za live tile u start meniju ne znam ni da li mogu da podesim grad, ali čak i ako mogu, neću da mi zauzima prostor i pravi ogroman start meni. Potrebno mi je da mi je uvek pred očima, a ne da mi smeta kad god otvorim start meni. Slično i za neke druge. Meni je logičnije da live tiles postoje samo na desktopu, nego u start meniju. Jer, po samoj nameni - redovno ažuriranje podataka - logika je da te nove podatke želiš da nadgledaš. Ovo mi je uporedivo sa vestima koje "trče" u dnu ekrana (da li beše kajron?) Zamisli da za takav pregled i, recimo, praćenje cena akcija, kažu da treba da otvoriš teletekst? Po meni je upravo to besmisleno. Ako želiš redovna ažuriranja, onda znači da ti je važno i da ih pratiš, a Windows ti ih krije. Čak nemaš ni neku lampicu da ti kaže da je došlo do promene (što može biti važno za vremensku prognozu, recimo). Da ne spominjem da meni Windows live tile, bar za tu prognozu, ažurira baš tek kada otvorim start meni. Onda mi je stvarno isto kao da samo otvorio i program. Na (WP) telefonima ima smisla, jer je start meni glavni ekran. U stvari, upravo je to poenta - na WP live tiles i jesu suštinski na desktopu. A "pun" Windows to nema. Po meni, poništava se smisao opcije "live".
 
Jedan čudan detalj. Povremeno mi Windows 10, odmah po podizanju sistema, traži izlaz na net zarad Windows based script host (wscript.exe, firewall prijavi). Obično ga blokiram (potrebno je tri puta da odustane), ali sad se zainatih da vidim gde to hoće da ide, kad već neće da kaže zbog čega. Adresa je bila 79.101.14.16 i ispostavilo se da pripada našem Telekomu. Preko njih imam ADSL, ali mi nije jasno zašto neki skript sa moje mašine hoće da kontaktira direktno neki Telekomov server? Imate li ideja? Nisam pisao u temi za provajdere, jer mi se nekako čini da ipak ima više veze sa Majkrosoftom. Opcije za praćenje i špijuniranje sam po instalaciji isključio ručno, a nedavno i sa O&O (i proverio posle ažuriranja). Imam antivirus. Kako rekoh, to se dešava povremeno (možda jednom nedeljno ili duže) i samo prilikom podizanja sistema. Isključio sam i veliki broj automatskih taskova.

Ta adresa malo verovatno pripada Telekomu, prije će biti nekom hakeru na Telekom mreži, a moguće je da je taj fajl isto hakovan. Pročešljaj ti to sa više Antivirusa, Antimalvera. Naročito nema šta da se konektuje ne Telekom ako ti nisi na njemu? I baš zbog ovakvih stvari ne treba gasiti Windows zaštite, jer Windows biva ranjiv ne sve strane.

http://www.remove-spyware-online.co...ipt.exe-Completely-Off-Your-PC_14_185597.html

Mada na nekim sajtovima piše da fajl bezbedan, ali...
 
Poslednja izmena:
@dejan87dex Ja se slažem sa DarkMagician-om za live tiles na desktopu. Najpotrebnija opcija. Recimo, u Win7 sam držao na desktopu vremenske podatke i prognozu za četiri grada istovremeno. Sa strane, sitno, ne smeta, a veoma korisno. To je osnovni razlog što sam razmišljao da se vratim na Win7. Za live tile u start meniju ne znam ni da li mogu da podesim grad, ali čak i ako mogu, neću da mi zauzima prostor i pravi ogroman start meni. Potrebno mi je da mi je uvek pred očima, a ne da mi smeta kad god otvorim start meni. Slično i za neke druge. Meni je logičnije da live tiles postoje samo na desktopu, nego u start meniju. Jer, po samoj nameni - redovno ažuriranje podataka - logika je da te nove podatke želiš da nadgledaš. Ovo mi je uporedivo sa vestima koje "trče" u dnu ekrana (da li beše kajron?) Zamisli da za takav pregled i, recimo, praćenje cena akcija, kažu da treba da otvoriš teletekst? Po meni je upravo to besmisleno. Ako želiš redovna ažuriranja, onda znači da ti je važno i da ih pratiš, a Windows ti ih krije. Čak nemaš ni neku lampicu da ti kaže da je došlo do promene (što može biti važno za vremensku prognozu, recimo). Da ne spominjem da meni Windows live tile, bar za tu prognozu, ažurira baš tek kada otvorim start meni. Onda mi je stvarno isto kao da samo otvorio i program. Na (WP) telefonima ima smisla, jer je start meni glavni ekran. U stvari, upravo je to poenta - na WP live tiles i jesu suštinski na desktopu. A "pun" Windows to nema. Po meni, poništava se smisao opcije "live".

Podesi onda TAblet mode :D salim se, ideja je za sada da mobile i tableti imaju tu opciju kao main , posto za PC korisnici mahom nisu spremni na takve radikalne promene, to bi i zahtevalo da se live tile ima fleksibilniji pristup desktopu nego u okviru start-a ..
Slazem se i meni nedostaju Gadgeti sa W7 na W10, znam da ima onaj tweak ali nije to to ...

Svakako izbor treba da postoji ali za sada mislim da nece to biti skoro, pre bih glasao da taj Settings konacno srede i ubace vise opcija iz CP, ovo je zaista preslo svaku granicu...
Doduse sada retko kada i ulazim u CP, zaista Search na W10 radi super,mnogo je lakse odakle traziti nego caprkati u CP ...
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta bi bio problem korisnicima, imaš live tile ako hoćeš. Ali definitivno rešava nedostatak gadget, takođe mi nije jasno zašto Spotlight koji menja pozadinu za lock screen nije dostupan za desktop wallpaper.
To su tako očigledne sitnice koje su korisne. Što se tiče settings očekivao sam da će završiti tranziciju, kao i da izbace WMP, CMD isto je u planu da ide a da ostane samo PS. Mada i sitnice kao meni na desktopu pri desnom kliku je i dalje legacy, dok je u task bar moderni... I tako još gomila stvari. Feature lock je veoma blizu, tako da jedino da se nadamo za RS3.
 
Ne znam šta bi bio problem korisnicima, imaš live tile ako hoćeš. Ali definitivno rešava nedostatak gadget, takođe mi nije jasno zašto Spotlight koji menja pozadinu za lock screen nije dostupan za desktop wallpaper.
To su tako očigledne sitnice koje su korisne. Što se tiče settings očekivao sam da će završiti tranziciju, kao i da izbace WMP, CMD isto je u planu da ide a da ostane samo PS. Mada i sitnice kao meni na desktopu pri desnom kliku je i dalje legacy, dok je u task bar moderni... I tako još gomila stvari. Feature lock je veoma blizu, tako da jedino da se nadamo za RS3.

Imas zaista super ideje ali za npr eto taj Spotlight , MS bi morao da ubije Bing aplikaciju koja isto tako setuje sliku sa Binga na deskopu ... to bi bio minus onima koji koriste to na XP-u , WIn7 ... MS ima neku cudnu filozofiju, kod njih sve moze ali uvek " ALI "
Isto to mi nedostaje na telefonu , spotlight menja lepo slike na LS ali nema opcije za Start kao background ...
 
Nazad
Vrh Dno