Šta je novo?

PlayStation 5 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Verovatno će ti dati kod u toj vrednosti, a ne pare.
 
Vezano za share igara, kum recimo kupuje igre koje ja nemam a ja koje on nema. On meni da podatke svog naloga, ja njemu mog i to je to? Njegove igre ja igram sa mog naloga je li tako?
 
On tebi da nalog, ulogujes se na svoj Playstation, postavis kao primarni, stavis da se skida igra, prebacis se na svoj nalog, igras igru.
Njemu ne treba tvoj nalog, osim ako ti kupis igru na svom, a on pozeli da je igra, onda je procedura ista, samo u kontra smeru.

Ja sam sve digitalne igre uzeo sa drugom ortacki, neke su na mom, neke na njegovom, i em podelili trosak, em mozemo da igramo oboje u isto vreme.
 
Pa da, oce i on moje igre da igra, znaci poenta je da ja njegov nalog postavim kao primarni i on moj ?
 
Vidim da se cesto koristi izraz "primarni" nalog, i to je verovatno neka opcija sa PS4.

Na PS5 tako nesto uopste ne postoji, vec ima da se ukljuci opcija "Console Sharing and Offline play" - kad dodate tudj nalog na konzolu, a hocete da igrate sa svog naloga te igre, e onda ovo morate da ukljucite.
Samo jedna PS5 konzola moze da ima ovo ukljuceno za taj nalog.
To se zove "nosilac" nalog, bar se tako odomacilo na forumu Razmena igara.

Ako je to iskljuceno (opcija Console share), onda ste vi "gost", i mozete da igrate iskljucivo ako ste ulogovani na taj nalog.

Konkretno u ovom slucaju, ti uzmes od kuma njegov nalog, dodas ga na konzolu i ukljucis Console share opciju.
Zatim pokrenes skidanje igre i vratis se na svoj nalog i odatle igras.

Isto tako on moze to sa tvojim nalogom, doda ga na svoju konzolu.


 
Vidim da se cesto koristi izraz "primarni" nalog, i to je verovatno neka opcija sa PS4.

Na PS5 tako nesto uopste ne postoji, vec ima da se ukljuci opcija "Console Sharing and Offline play" - kad dodate tudj nalog na konzolu, a hocete da igrate sa svog naloga te igre, e onda ovo morate da ukljucite.
Samo jedna PS5 konzola moze da ima ovo ukljuceno za taj nalog.
To se zove "nosilac" nalog, bar se tako odomacilo na forumu Razmena igara.

Ako je to iskljuceno (opcija Console share), onda ste vi "gost", i mozete da igrate iskljucivo ako ste ulogovani na taj nalog.

Konkretno u ovom slucaju, ti uzmes od kuma njegov nalog, dodas ga na konzolu i ukljucis Console share opciju.
Zatim pokrenes skidanje igre i vratis se na svoj nalog i odatle igras.

Isto tako on moze to sa tvojim nalogom, doda ga na svoju konzolu.


Kako je najbolje ovo podesiti za deljenje naloga između PS5 i PS4 konzole?
 
@Falcon

Ne znam precizno, nisam nikada imao PS4 😂
Ali tu verovatno ide to o cemu kolege pricaju, ta "primarna konzola" opcija.

Znam da jedan nalog moze ovako da se igra u isto vreme, ukupno na 3 konzole :
-onaj ko igra bas na tom nalogu (svejedno PS4 ili PS5)
-onaj ko doda taj nalog na svoju PS5 konzolu i ukljuci Console share opciju, skine igru i igra na svom glavnom nalogu
-onaj ko doda taj nalog na svoju PS4 konzolu i verovatno ukljuci tu opciju "Primarna konzola", skine igru i igra na svom glavnom nalogu

Ovo koristimo vec godinu dana na forumu Razmena igara, prakticno se ljudi skupljaju u grupe i kupuju igre na 3 dela, kao na primer Horizon Forbiden West.

Naravno ako je igra PS5 ekskluziva kao Returnal, zaboravi PS4, onda moze samo na 2 dela :)
 
S obzirom da sam od nedavno vlasnik jedne ps5 konzole, napravio sam nalog po uputstvima iz ove teme, znaci izabrao sam zemlju US, Alaska. E sad citajuci druge teme na ovom forumu nisam siguran da li je US bolja opcija od UK? Da li da resetujem konzolu i ponovo podesim nalog na UK ili da ostavim US? Koja je opcija i kolika je zezancija sad menjati nalog? Koje su prednosti a koje mane za US / UK?
Hvala
 
Ma samo napravi još jedan koji ti je uk. Možeš slobodno da imaš nekoliko naloga.
 
Covek pitao sta je bolje mozda US Aljaska i sl nema(nema ili manji) poreza.
 
Samo da javim da mi je danas stigao ovaj adapter (par dolara sa Alija) i da iako ga reklamiraju za PS4, on savrseno radi i za PS5.

Povezao sam iz prve svoje bluetooth sluske i milina.

Nadam se da sam nekome ko je hteo da kupi PS5 Pulse slusalice ustedeo 100e.
Cemu sluzi ovaj 3.5mm? to je mikrofon? jel moze bez njega, tj. da mikrofon na slusalicama ide preko usb dongla?
 
Poslednja izmena:
- Čišćenje i održavanje konzole – Za sada se još ne poseduje dovoljno informacija na koji vremenski period je potrebna čišćenje i zamena termalne paste, ali iz iskustva sa prethodnim generacijama to bi bilo preporučljivo na recimo svake dve godine. Što se tiče osnovne kućne upotrebe, nemojte samo da konzolu zatvarate u neke kutije i slično. Ostavite je da “diše”, u komodi ili na stolu, svejedno da li vertikalno ili horizontalno. I nemojte da je pipate svaki momenat i da se brinete ako je vruća :D
Nazalost imao sam skoro problem s pregrevanjem napajanja konzole iako sam redovno cistio konzolu, i mogu reci da je jako lose dizajnirana konzola kao sto sam ostavio post u PS5 temi.

Ciscenjem prasine s ventilatora ne postizete nista kao sto ocigledno ni ja nisam postizao, jer se vremenom prasina kupila na dnu (drzim je vertikalno) pa je tepih prasine zapusio rupice za hladenje na kucistu od napajanja. Da bi ocistili ovu prasinu a da ne bi ostetili silne flet kablove i zicice , cela konzola mora da se rastavi da bi se pristupilo samom kucistu napajanja. I da dodam da je kuciste napajanja zatvorenog tipa znaci ne moze da se otvori da bi se ocistila prasina koja se eventualno nakupila unutra.

Tako da ako neko ima problem sa gasenjem konzole nek pokusa sa ciscenjem cele konzole, meni je pomoglo :)

Sto se tice zamene termalne paste , ok je ovo za cipove memorije itd koji se nalaze ispod metalnih ploca oko maticne ploce, ali pitanje je dal ima potrebe menjati tecni metal koji se koristi za hladjenje procesora :unsure:
 
Mene strasno nervira Bug sa ukljucivanjem kontrolera. Npr, palim konzolu pomocu dzojstika, i desava se da ukljucim oba dzojstika istovremeno pre paljenja same konzole i jednostavno zabaguje korisnik. To se recimo nije desavalo ni na PS3 ni na PS4. Pretpostavljam da je to kod svih PS5 konzola jer mi se isti desava na moje cetiri konzole. Onda mora rucno da izgasim aktivnog korisnika da bih aktivirao drugi. Nebuloza.
 
meni se to sa dzojsticima desava kada 2 komada upalim istovremeno...
 
Nazalost imao sam skoro problem s pregrevanjem napajanja konzole iako sam redovno cistio konzolu, i mogu reci da je jako lose dizajnirana konzola kao sto sam ostavio post u PS5 temi.

Ciscenjem prasine s ventilatora ne postizete nista kao sto ocigledno ni ja nisam postizao, jer se vremenom prasina kupila na dnu (drzim je vertikalno) pa je tepih prasine zapusio rupice za hladenje na kucistu od napajanja. Da bi ocistili ovu prasinu a da ne bi ostetili silne flet kablove i zicice , cela konzola mora da se rastavi da bi se pristupilo samom kucistu napajanja. I da dodam da je kuciste napajanja zatvorenog tipa znaci ne moze da se otvori da bi se ocistila prasina koja se eventualno nakupila unutra.

Tako da ako neko ima problem sa gasenjem konzole nek pokusa sa ciscenjem cele konzole, meni je pomoglo :)

Sto se tice zamene termalne paste , ok je ovo za cipove memorije itd koji se nalaze ispod metalnih ploca oko maticne ploce, ali pitanje je dal ima potrebe menjati tecni metal koji se koristi za hladjenje procesora :unsure:
Pa samo cesce cisti prasinu i lepo izduvas sa kompresorom, pazljivo, ne kao "sivonja" sto bi se reklo i uz asistenciju usisivaca preko dve rupice pokupis ostatak koji je ostao u medjuprostoru izmedju delova hladnjaka. Rupica na sredini ti sluzi upravo da pokupis prasinu koja se skuplja na delove napajanja koje pominjes. Modifikuj neko gumeno crevo koje moze da pridje do tog dela napajanja koje pominjes. A mozes lagano i da izduvas sa kompresorom upravo taj deo kroz pomenutu rupu ostavljenu za isisavanje. Samo pazljivo.
Ja to radim na svaka 2-3 meseca u igraonici. Koriscenjem tanjih vrhova maltene vracam prasinu od pozadi kroz resetke u konzolu, koju kupim sa usisivacem preko dve rupe ostavljene za tu namenu. Snalazim se dok ne prodje garancija a posle toga rasklapam i cistim detaljnije. I svidja mi se kako su ostavili da se lako prilazi bez rasklapanja cele konzole kao na prethodnim generacijama, tj. unistavanja stikera.
 

Prilozi

  • Collage Maker-08-Oct-2022-03.23-PM.jpg
    Collage Maker-08-Oct-2022-03.23-PM.jpg
    238.3 KB · Pregleda: 99
Jeste lagan za usisavanje i izdavanje, ja ga nisam nosio na kompresor ali ga usisam na svakih 6 meseci.
 
Pa samo cesce cisti prasinu i lepo izduvas sa kompresorom, pazljivo, ne kao "sivonja" sto bi se reklo i uz asistenciju usisivaca preko dve rupice pokupis ostatak koji je ostao u medjuprostoru izmedju delova hladnjaka. Rupica na sredini ti sluzi upravo da pokupis prasinu koja se skuplja na delove napajanja koje pominjes. Modifikuj neko gumeno crevo koje moze da pridje do tog dela napajanja koje pominjes. A mozes lagano i da izduvas sa kompresorom upravo taj deo kroz pomenutu rupu ostavljenu za isisavanje. Samo pazljivo.
Ja to radim na svaka 2-3 meseca u igraonici. Koriscenjem tanjih vrhova maltene vracam prasinu od pozadi kroz resetke u konzolu, koju kupim sa usisivacem preko dve rupe ostavljene za tu namenu. Snalazim se dok ne prodje garancija a posle toga rasklapam i cistim detaljnije. I svidja mi se kako su ostavili da se lako prilazi bez rasklapanja cele konzole kao na prethodnim generacijama, tj. unistavanja stikera.
Cisti se na redovnoj bazi kao sto sam rekao, nazalost kompresor nemam pa je meni jedino resenje bilo da rasklopim konzolu. Na karaju sam modifikovao "usis" stavljanjem filtera tako da sad sva prasina ostaje van sonija. Naravno proci ce nesto sitno ali nece praviti vise problem.
Sto se tice slika koje si postavio nikad nisam dosao u situaciju da imam toliko prasine na soniju :D
 
Jaka sezona :) Cigarete, veliki broj musterija.
Kada smo kod tih filtera, da li se isplate kupovati oni sa Aliexpressa?
 
Jaka sezona :) Cigarete, veliki broj musterija.
Kada smo kod tih filtera, da li se isplate kupovati oni sa Aliexpressa?
NE znam ja sam uzeo neke s amazona pa ukrojio :D (kod mene u kuci se ne pusi, prasina je svedena na minimum preciscivacima ali zadnje vreme se gradi par zgrada okolo tako da je povecana koncentracija prasine.
 
Imao sam problem sa levim stickom i blagim driftom. Primećivalo se manje tokom igre, a više po menijima gde sam počne ulevo da šalta.

Odradio sam ove tri metode i evo mesec dana je prošlo drift se nije vratio. Ako nekome zatreba probajte ne može da škodi.

 
Imao sam problem sa levim stickom i blagim driftom. Primećivalo se manje tokom igre, a više po menijima gde sam počne ulevo da šalta.

Odradio sam ove tri metode i evo mesec dana je prošlo drift se nije vratio. Ako nekome zatreba probajte ne može da škodi.


Ovaj junoša deli savete bolje da je naučio da snima. Em se kadar trese, em je sve kao "u ogledalu"...
 
Slusajuci vase price otvorim malopre moj da vidim stanje sa prljavstiom. Ima nesto prasine na ventu, rebra deluju ok, nije se ucebalo nista :D.
Svakako cu ga poneti u servis i lepo kompresorom u kontra smeru izduvati. Koliko vidim napajanje ima svoj izduv pored naponskog kabla, rekao bih da nije problem da se izduva.
Konzola stra godinu i nesto dana, mada i ne igram previse, Stoji vertikalno na polici pored tv-a, nije na podu. Tman ce lagano sastaviti 2 godine da se ne otvara ceo i ponistava garancija. A kad istekne, ide u param-parcice :) i detaljno ciscenje.
 
Nazad
Vrh Dno