Šta je novo?

PlayStation 5 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Nije ni blizu potpuno besumnoj. Čuje se kad si bliže konzoli. Xbox je gotovo pa besuman. Moraš da uvo staviš na vent da bi je čuo da radi. Ps5 se čuje, ali ništa iritantno.
Još ćeš ubediti čoveka da mu se konzola čuje i da je ovo sto je napisao za svoju konzolu netačno? 😂 Meni isto, apsolutno nista, konzola se ne čuje. Tako da izgleda da kako se kome zalomi…
Pa nek se cuju konzole sta fali nismo ih kupili da ih stavljamo na usi ili stetoskopom da ih osluskujemo, ja sam moj bacio ispod komode pa nek radi sta god hoce not ga vidim nit ga cujem.
Pa znas kako, bolje je kad se konzola ne cuje jer ako igram nesto ne želim baš da mi ispod tv “poleće raketa”
A zasto je to bitno, pa nikome nije prijatno da igra recimo 2-3 sata i da mu konstantno nesto zuji i duva, ali izgleda da je taj fen glavni problem
 
Pa utvrdjeno je da PS5 moze doci sa 3 razlicita FAN-a i kako se kome zalomi,
Jedan je bas bucan, jedan srednji, jedan je bas tih (treba da stavite glavu na par cm od konzole da ga cujete).

Nije mi jasno kako nas to ubedjuju neki da se svaki PS5 cuje, jedino ako su imali u posedu sve 3 verzije ?
 
Ako dobijete raketu, jednostavno je vratite I uzmete drugu, ili novac nazad, pa u drugu prodavnicu, dok ne naleti tiha verzija.
 
Na žalost, nije to tako jednostavno.

Ja aktivno jurim da kupim PS5 jos od marta i tek sam sada imao srecu da je kupim. Ako je vratim, ko zna kada cu moci da nabavim novu, mozda tek u 2022.
Takodje, niko mi ne garantuje da cu dobiti novu konzolu sa boljim ventilatorom, mozda dobijem primerak sa coil whine sto bi za mene bilo jos gore. Jednom sam igrao lutriju i dobio najbucniji ventilator, ne treba mi ta igra ponovo.
 
PS4 Pro je duvao kao avion, nikad mi nije smetalo, većinu vremena nisam uopšte ni primećivao iako je na 50 cm od stolice
 
Pa utvrdjeno je da PS5 moze doci sa 3 razlicita FAN-a i kako se kome zalomi,
Jedan je bas bucan, jedan srednji, jedan je bas tih (treba da stavite glavu na par cm od konzole da ga cujete).

Nije mi jasno kako nas to ubedjuju neki da se svaki PS5 cuje, jedino ako su imali u posedu sve 3 verzije ?
Proverite koju verziju venta imate, vi koji imate potpuno besumnu konzolu. 5sek posla, samo se skine stranica gde je disk drajv. Čisto da uporedimo kome je Šta zapalo. Svejedno ćete skidati stranicu kad budete dodavali ssd (da ne bude neću da otvaram, ne smem, mrzi me itd...)
 
PS4 Pro je duvao kao avion, nikad mi nije smetalo, većinu vremena nisam uopšte ni primećivao iako je na 50 cm od stolice
Ovde je nesto drugaciji slucaj.

Moj PS4 je duvao zaista jako ali tu se culo samo strujanje vazduha. Kod jedne vrste PS5 fanova, cuje se neki visokofrekfentni zvuk (kombinacija zujanja i zveckanja) koji uopste nije narocito glasan ali je jako prodoran - cuje se na 5 metara i kroz slusalice i zaista iritira.
 
Jel neko saznao koju verziju venta ima? Kod mene je nmb ili kako već.
 
Kod mene isto nmb… Moja prva konzola je bila nidec…. Posle par dana sam morao da je vratim…taj UFO pistajuci zvuk sam čuo i dok sam koristio slušalice … užas ,čak je i žena pitala kakav je to zvuk dok sam igrao 😀
 
S obzirom da imam US account još iz 2014. godine pravljen za PS4 kada sam takodje pratio uputstva legende Rhisonicusa, da li ću moći na njega da se logujem kada uzmem PS5 i jel neću opet morati da se mlatim sa onim adresama itd?
 
S obzirom da imam US account još iz 2014. godine pravljen za PS4 kada sam takodje pratio uputstva legende Rhisonicusa, da li ću moći na njega da se logujem kada uzmem PS5 i jel neću opet morati da se mlatim sa onim adresama itd?
Mozes da koristis isti nalog i za ps4 i za ps5 bez problema.
 
Nadam se da ne postavljam pitanje u pogresnoj temi?!
Drugar mi je dao ps5 na par nedelja dok je na odmoru. Dodao sam moj nalog sa cetvorke kako bih isprobao neke stare igre.
E sad, ja bih mu ostavio na konzoli taj moj nalog, ima preko 100 igara, mozda mu se svidi nesto.
Jel treba nesto dodatno da odradim da ne bude posle nekih problema kada on nastavi da igra na ps5 a ja na ps4?
Znam da je na cetvorkama bilo nekog podesavanja primarnog naloga i sl.

Hvala na odgovoru.

Edit: pitam zato sto sam procitao da ne mogu u isto vreme da se igraju igre za ps4, sto nisam bas najbolje razumeo. Pretpostavljam da se odnosi na to kad se koristi isti nalog?!
On bi na ps5 koristio svoj nalog a igre sa mog naloga.
 
Jel on onda bese automatski prestaje da bude primaran kod mene na ps4 ili ne?
 
Nov sam u ovome pa ne zamerite... Kupio sam klincima PS5 i otvorio US nalog na sebe, prema uputstvu iz prvog posta. Hteo bih da kroz Family management dodam naloge za decu kako bi mogao bar malo da ih kontrolišem. E, sad, kada dođem do toga da dodam dečiji nalog (Add a Child), traži mi uplatu od 0,5$. Platio bih karticom, ali kartica je iz Srbije, a nalog US. Ne prihvata. Verujem da je još neko imao sličan problem. Kako ste ga rešili. Inače, nemam Pay Pal nalog.
 
Odes na CDKeys i kupis dopunu u dolarima od 5-10 ili vise dolara. Platis nasom karticom, dobijes kod koji reedemujes na Sony nalogu. Sada tamo imas kupljeni iznos na raspolaganju. Mozes sa viskom novca da kupis neku igru, uplatis PS Plus itd.
 
Upravo to sam i uradio. Kupio vaučer od 10$, ukucao key, i vidim 10$ na nalogu. Ali kad mi traži da izaberem kako ću da platim, imam opcije kartica, pay pal ili redeem pre-paid card. Kada odem na poslednju opciju (Redeem a Pre-Paid card), ukucam key, kađe da je već iskorišćen (i jeste, 10$ mi je u Wallet-u). Znači, ne mogu da iskoristim novac koji mi je u Wallet-u. Ili nešto ne radim kako treba....
 
Šta pokušavaš da kupiš?
Mislim da ne možeš da kupiš preko walleta ništa što je zapravo subscription.
 
Zapravo ništa ne pokušavam da kupim. Hoću da dodam sinov nalog kroz Family management kao Add a Child. Za to mi traži uplatu od 0,5$, kako bi proverili da sam Adult, a zatim mi vraćaju tih 0,5$ u moj Wallet. Znači, bukvalno kao neka provera da si Adult kako bi mogao da dodam Child nalog. Bezveze.
 
za to ne pomazu vauceri, trazi karticu zbog identiteta skine i vrati pare... ja sam probao i odustao, napravio klincu regularan nalog na UK u slucaju da nesto nekada budem zeleo na UK da kupim... inace osnovni nalog ja na US
 
U krajnjem slučaju ću tako i da uradim. Ali Child nalog sam hteo zbog kontrole, kad i koliko može da igra. Elegantnije je rešenje. Ne bih da ulećem u sobu i čupam kablove.
Da li postoji neko drugo rešenje za parental control?
 
iskreno nisam ni trazio, upali kad prodje 45 min gasi i to je to... sme samo subotom i nedeljom da igra
 
Imam usa nalog, vezan usa paypal za placanje. Pitanje, znam da u US cene su prikazane bez taksi. E sad znam da neke usa drzave valjda ne naplacuju taxe. Da li zna neko dal moze da se namesti ovo ili taksiraju po defaultu stavio ja da sam iz Seattle ili Oregon city.
 
Dakle... Otvorio i UK nalog, kad tamo, ne traže nikakve pare da dodaš child nalog. Dodao sinov nalog u family mamgement bez problema. Može da se podešava u sitna crevca šta sme a šta ne sme. Samo Ameri izgleda komplikuju oko toga. Znači, ako vam treba family management bez maltretiranja, onda UK nalog.
 
Nazad
Vrh Dno