Šta je novo?

PlayStation 5 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Kako i na koju beše US državu se treba prebaciti sa Aljaske, jer su počeli da naplaćuju tamo porez.
 
A od kad to na Alasku ima tax, u Nov. sam uzeo Witchera nije bilo tax.
 
Cao svima! Razmisljam o kupovini PS5 Slim preko KP. Ovde sam procitao da ljudi spominju Istvana, pa sam nasao oglas na KP i pozvao ga. Javila se devojka/zena i objasnila mi je da treba da se uplati na njihov racun cela suma pre nego sto nabave konzolu. Da li je neko imao iskustva sa kupovinom preko Istvana i te devojke? Da li je uobicajena procedura da se citava suma uplati na njihov racun pre nego sto oni zapravo poruce PS? Malo se zentam da uplatim toliko para na racun nepoznate osobe, pa bi mi iskutvo ljudi ovde jako znacilo.

U pitanju je ovaj oglas na KP: https://www.kupujemprodajem.com/kon...ole-akcija/oglas/15230109?filterId=2140136643

Hvala vam unapred!
 
To mu je zena. To je nacin kako posluju da bi se osigurali da neces da ih ispalis. A ako bi se radio otkup po prijemu onda bi i postarina izasla tipa 2000 din
 
Aj ponovo da pitam odakle da ima tax na Alasku, danas sam uzeo RE4 na drugom US nalogu nije mi obracunao tax. Kolko se secam.naloge sam otvarao na Aalasku a ne na neku drugu drzavu.
 
Aj ponovo da pitam odakle da ima tax na Alasku, danas sam uzeo RE4 na drugom US nalogu nije mi obracunao tax. Kolko se secam.naloge sam otvarao na Aalasku a ne na neku drugu drzavu.
Pisano je ranije u ovoj temi. Kao poređenje, meni za produžetak PS Extra pretplate traži 135$. Jel to cena posle povećanja sa ili bez poreza?
 
Cao svima! Razmisljam o kupovini PS5 Slim preko KP. Ovde sam procitao da ljudi spominju Istvana, pa sam nasao oglas na KP i pozvao ga. Javila se devojka/zena i objasnila mi je da treba da se uplati na njihov racun cela suma pre nego sto nabave konzolu. Da li je neko imao iskustva sa kupovinom preko Istvana i te devojke? Da li je uobicajena procedura da se citava suma uplati na njihov racun pre nego sto oni zapravo poruce PS? Malo se zentam da uplatim toliko para na racun nepoznate osobe, pa bi mi iskutvo ljudi ovde jako znacilo.

U pitanju je ovaj oglas na KP: https://www.kupujemprodajem.com/kon...ole-akcija/oglas/15230109?filterId=2140136643

Hvala vam unapred!
Slobodno uplati.Istvan je covek od poverenja...Kupovao sam konzole od njega
 
Cao svima! Razmisljam o kupovini PS5 Slim preko KP. Ovde sam procitao da ljudi spominju Istvana, pa sam nasao oglas na KP i pozvao ga. Javila se devojka/zena i objasnila mi je da treba da se uplati na njihov racun cela suma pre nego sto nabave konzolu. Da li je neko imao iskustva sa kupovinom preko Istvana i te devojke? Da li je uobicajena procedura da se citava suma uplati na njihov racun pre nego sto oni zapravo poruce PS? Malo se zentam da uplatim toliko para na racun nepoznate osobe, pa bi mi iskutvo ljudi ovde jako znacilo.

U pitanju je ovaj oglas na KP: https://www.kupujemprodajem.com/kon...ole-akcija/oglas/15230109?filterId=2140136643

Hvala vam unapred!
Mali update ako ima ovde ljudi koji žele da kupe preko Ištvana. On i njegova supruga su LEGIT!
PS5 Slim mi je stigao za 4 dana. Komunikacija, dogovor -- sve savšeno korektno. Sve preporuke!
 
Ја сам направио PS налог пре 5-6 година, на четворци. Тада сам изабрао локацију САД, немам појма која адреса, вероватно Калифорнија, а игре куповао тако што на америчком Амазону купим ваучер за допуну, па унесем код са ваучера да допуним парама PS налог. Онда од тих пара са налога купујем игре, кад су на попусту. Попусте пратим тако што додам игру у списак за праћење на сајту PS Deals. Играм јако ретко, па лагано чекам попусте, не играм игре чим изађу.

Оно што нисам знао тада када сам правио налог је да је важна адреса унутар САД-а. Треба ми помоћ да разумем шта у пракси значи бити пријављен у савезној држави где нема пореза на игре. Рецимо сада је Marvel's Spider-Man Remastered на попусту 24,99$. Да ли би крајњи износ био мањи да сам у некој од савезних држава где нема пореза?

Да ли је могуће променити локацију за постојеће налоге или бих морао да направим нови налог? Сада сам се пријавио на налог у браузеру и видим да могу да подесим Residential Address, али у помоћи пише „Your home location is used to verify your identity when you contact us. Other players won't be able to see it”, па не делује да ће ово помоћи у промени/поставци савезне државе.
 
Nisam koristio share igara duže vreme, pa mi treba pomoć šta se promenilo sa PS5. Ja imam PS4 a neke igre su i za PS4 i za PS5 u isto vreme. Ako uzmem takvu igru na zasebnom nalogu da li može da se uradi share nosilac/guest PS4 + nosilac/guest PS5, tj da bude na 4 konzole ili ne? Ili je još uvek ograničenje 2 konzole? Klinac ima dva drugara sa PS5 i hteo bi sa njima da uradimo share, ako neko može malo da mi objasni kako sad funkcioniše.
 
Pozdrav gde je najisplativije uzeti ps+na godinu dana?
Hvala
 
Uzeo sam digitalnu verziju igrice Fc 24,mogu da igram samo kick off mod,ako hoću nešto drugo,naprimer sezonu traži mi da uzmem ps plus,zanima me da li je to standarna procedura ili je do igrice koju sam uzeo.
 
Za online igru mora ps plus, kao i za 99% drugih igara
 
Drugati jedno pitanje oko kupovine PS 5 posto nesto gledam da uzmem u nekom skorijem periodu. Gledam dosta na KP cene pa cisto da proverim kakav je rizik uzeti polovne konzole sa par igara ili jednostavno sacekati i uzeti novo posto vidim da je razlika nekih mozda 80-90 e ?
 
A u ovim nasim prodavnicama je dosta veca razlika ako nije digital, ali sada prelistavam tamu pa vidim da ima ovih jako pouzdanih sa KP pa da nista ne rizikujem sa polovnim varijantama
 
Ako kupujes polovnu, gledaj da bude iz kucne upotrebe.
 
Pa ti pouzdani prodavci sa KP (na primer Istvan) ne prodaju polovne konzole, vec samo nove.
 
Pa kod Istvana jesu samo nove, mada ima nekih prodavaca sa dosta ocena koji prodaju i polovne i nove varijante. Naravno nesto je napisano da je korisceno u kucnim uslovima mada retko gde je navedeno kada je uzeto. Opet razlika izmedju nove i polovne stvarno nije velika pa kada vec uzimam da uzimam novo.
 
Ja sam imao iskustvom sa KP likom od 4k pozitivnih kada sam kupovao PS4 Pro. Bili smo uzivo kod njega, prepun podrum tehnike. :D Lik hteo da mi uvali em pocepanu, ali raspadnutu kutiju, i na svu zalost ja pristanem, odem do auta, otvorim da vidim sta ima sve unutra, i provalim da je dzojstik polovan, nije ga lepo ocistio, ostalo prasine i prljavstine ispod dugmica, odmah sam sve onako odneo nazad, na svu srecu otvorio mi vrata i reko necu da uzmem ovo, sve je polovno, on se zbunio, kao ko ce sad ovo da spakuje, reko ti, evo ti jos 10e vise za beli PS4 Pro, i izaberem sam sa gomile koju je imao u prostoriji. Radio je kao sat, tiho i hladno dok ga nisam zamenio za peticu, i to za malo manje para nego sto sam ga platio. Drugar tada uzeo Slim verziju, evo do juce je silio, sad je zamenio peticom. Za peticu sam resio da budem gospodin, usetao u Games kad je PS5 bio jos uvek retkost, uzeo i nosio, uglavnom muska populacija me je zagledala. :D Naravno prednje sediste sa pojasom, a zena pozadi, namrstena. Klasicna fora.. :D

O ceni po kojoj sam ga platio se ne prica...
 
Nazad
Vrh Dno