Šta je novo?

PlayStation 5 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Izgleda šašavo ali meni stick ne driftuje više 😀
Uopste nije sasavo jer po momm iskustvu ako ne jedes i igras pa da upadne prljavstina koju moras da cistis, najcesci uzrok driftovanja je nekorisecnje palica, meni je nov dzojstik poceo da driftuje kao sto sam pisao u PS5 i problem sam manje vise resio na slican nacin. Od tad se 4 dzojstika rotiraju u krig i nikad problem.
 
I ja vrtim svih 4... igram jednim dok ga ne ispraznim, pa onda sledeci na red i tako u krug... i skoro poceo da drifta jedan (onaj bolji/noviji sto ima A na kraju serijskog...)... probacu ovo pa ako ne uspem da sredim, servis...
 
Ko je ovde kupio regularno i ima fiskali racun, nema potrebe da sam sredjuje vec odmah reklamacija. Zamenjuju ih cim utvrde kvar.
 
Ko je ovde kupio regularno i ima fiskali racun, nema potrebe da sam sredjuje vec odmah reklamacija. Zamenjuju ih cim utvrde kvar.
Sve to stoji ali ti si onda bez joystika minumum 10ak dana (sto niej strasno ako ih imas vise) a sam joystick je lako otvoriti bez da se vidi da je otvaran jer drift u 90% slicajeva nastaje ili usled oksidacije zbog nekoriscenja ili jer je nesto upalo u njega i prostim pomoeranjem palica ili otvaranjem i izduvavanjem , mozda malo ciscenjem problem nestaje. Naravno ako neko nije "strucan" ne treba to da radi. Nekad smo se ovde okupljali da bi "majstorisali" sad je i ovde dosla ta politika pokusaj da menjas nemoj da diras, a sta kad izadje iz garancije ?
 
Kad istekne ili nemas garanciju, naravno treba pokusati, pogotovo ako nije komplikovano.
Ali tih 10 dana nije toliko strasno.
Konkretno, ja sam reklamirao gamepad zbog ovoga i dobio sam novi, nisu pokvaren servisirali.
 
Kad istekne ili nemas garanciju, naravno treba pokusati, pogotovo ako nije komplikovano.
Ali tih 10 dana nije toliko strasno.
Konkretno, ja sam reklamirao gamepad zbog ovoga i dobio sam novi, nisu pokvaren servisirali.
Jedno je kad je pokvaren a drugo kad driftuje jer drift je vecinom zbog stvari koje sam mozes da resis u 2minuta.
 
Pa i to je neka vrsta kvara, cim sam dobio novi 🙂
 
I ja sam na drift dobio novi bez problema, što da se cimam kad sam u garanciji..
 
Kada smo vec kod kontrolera, imam utisak da je vibracija znatno slabija nego sto je bila na pocetku - sada se jedva oseca. Na zalost, imam samo jedan kontroler pa ne mogu da uporedim ali osecaj sigurno nije kao sto je bio pre. Sva moguca setovanja na konzoli su u redu, intenzitet vibracije je strong, sve je na poslednjoj verziji softvera.

Ima li neko slicna iskustva ili resenje za ovo?
 
Mani je unutra krckala vibracija kao da se nesto lomi ali u stvari sam se istripovao, tako je podeseno u igri koju sam igrao. Upalio astro bot sa prezentacijom i u drugim igrama radi normalno. Probaj razlicite igre, mozda je do njih.
 
Probao sam i Astro Bot i utisak je isti. Adaptive triggers rade OK ali je vibracija slabija (ili je bar moj utisak takav).

Probacu da resetujem kontroler pa cu vidieti da li ce to pomaci.
 
Možda je neki motor otišao, odlemila se žica ili je oslabio?

Kod DS4 se dešavalo...
 
Nemam pojma a i ne verujem da ce to prihvatiti kod garancije. U svakom slucaju, cekam BF pa cu kupiti jos jedan kontroler i onda cu moci da uporedim.
 
Kako neće? Treba da hoće, ako je crkao neki deo.
Je l si proverio u podešavanjima da nije smanjen intenzitet vibracije?
 
i ja bih rekao da je slabija vibracija od zadnjeg updatea (i to na sva 4 kontrolera koja imam) , mislio sam da je do GT7 jer je on optimizovao vibraciju ali sam radio demo s klinkom u astrou i dosta slabije radi vibracija nego pre
 
i ja bih rekao da je slabija vibracija od zadnjeg updatea (i to na sva 4 kontrolera koja imam) , mislio sam da je do GT7 jer je on optimizovao vibraciju ali sam radio demo s klinkom u astrou i dosta slabije radi vibracija nego pre
Da odgovorim samom sebi, kod mene je od poslednjeg updatea smanjen vibration na medium (drzao sam ga na strong) tako da ako jos neko ima ovaj problem nek proveri Settings>Accesibility>Controller Settings
 
Možda su namerno podesili to uz update jer hoće da baterija traje duže, samim tim manja potrošnja energije… krastavac, energetska kriza. 😅
 
Kod mene su sva setovanja bila kako treba.

Na kraju sam resetovao kontroler i izgleda da je to resilo problem, vibracija je znacajno jaca nego sto je bila pre reseta.
 
Sve to stoji ali ti si onda bez joystika minumum 10ak dana (sto niej strasno ako ih imas vise) a sam joystick je lako otvoriti bez da se vidi da je otvaran jer drift u 90% slicajeva nastaje ili usled oksidacije zbog nekoriscenja ili jer je nesto upalo u njega i prostim pomoeranjem palica ili otvaranjem i izduvavanjem , mozda malo ciscenjem problem nestaje. Naravno ako neko nije "strucan" ne treba to da radi. Nekad smo se ovde okupljali da bi "majstorisali" sad je i ovde dosla ta politika pokusaj da menjas nemoj da diras, a sta kad izadje iz garancije ?
Ja se unapred izvinjavam, ako je zabranjeno reklamiranje. Ja menjam te analoge novim. Kontakt na privatnu poruku, ne znam da li smem ovde da ostavim broj telefona ili je protiv pravila.
 
Ljudi, imam problem. Pre neki dan dobio sam PS5. Danas imao vremena da povežem klincima. Stavio prvo moj nalog. Kada sam postavio naloge klinaca, tako mi nestanu. Bilo da idem na sign out (kao na ps4) blo da odem an switch user. Svi nalozi sem mog nestaju. Shvatam da je neko podešaanje u pitanju, samo ne znam koje. Molim pomoć.
 
Poslednja izmena:
Klinci se loguju kao gosti, zato nestane. Prijavi kao regularne naloge.
 
Skapirao u medjuvremenu.:)
 
Trebalo bi u toku dana da najzad dodjem u posed PS5! :D
E sad, pitanje je sledece... svoj glavni nalog koji sam imao na PS4 (Primary) sam delio sa drugom (PS4).

Funkcionisalo je tako da je on mogao da igra samo sa tog mog naloga, dok sam ja mogao sa bilo kog drugog naloga na mojoj konzoli.

Kako to funkcionise sada na PS5? Isto kao i na PS4, tj moracu da koristim neki drugi nalog za igranje ili mogu bas da koristim taj?

Nesto sam citao da mogu da koristim taj glavni, ukoliko ne igram PS4 igre, u suprotnom ce njega izbaciti ako igramo u istom trenutku?
Pa rekoh ako neko ima iskustva sa time, da podeli kako je tacno... hvala! :)
 
Ako želiš da drugar i dalje igra sa tvog naloga na kojem možda imaš i PS+, onda radiš isto kao što si sa PS4. Ti samo sa tvog naloga obeležiš da ti obe konzole budu primarne, a igraš sa bilo kog drugog naloga.

Edit 1: Ne možete obojica da igrate (biti prijavljeni) na istom nalogu ukoliko koristiš i PS4.

Edit 2: Možete obojica na tvoj primarni nalog, on sa PS4, ti sa PS5, ali da ne ulaziš sa svojim PS4 (onda ga izbacaš).
 
Poslednja izmena:
Kupih i ja juče PS5.

Iščitao sam ovu i druge teme vezane za PS5, ali kako mi je ovo prva konzola ikada imam i par pitanja.

Ja sam još u novembru 2020 (optimistično) uplatio 12meseci PS+ pretplate (bilo nešto 30usd na CDKeys) u nadi da ću brzo kupiti konzolu.
To je registrovano na USA i uspeo sam i da pokupim one mesečne free igre. Znam da sad moram da reactiviram da bi mi to funkcionisalo.
Vidim da imaju 3 pretplate. To je sad, koliko vidim, oko 50usd.

Sad pitanja

Da li ja taj isti mail kojim sam registrovao PS+ koristim i kao mail za PSN?
Ima li neki razlog da otvorim odvojeni PSN nalog?
Da li mi treba nešto više od essential PS+?

Kako proveravam koju reviziju sam dobio?


p.s. Konzola je još spakovana, čeka da završim posao
 
Da, isti mejl koristis jer na taj mejl ti je nalog registrovan gde ces i imati te PS+ igre kada ponovo uplatis PS+.

Neki razlog konkretni nemas, US PSN je po mom misljenju i najisplativiji... ima fora da se uzme npr Turski PSN jer se ustedi ali tu je previse peripetija i mislim da nije trenutno ni moguce.
Licno ja sam u jednom trenutku napravio tri naloga, DE, US i UK da bih jurio raznorazne akcije i popuste. Ali sam shvatio da se svakako oni vrte na sva tri u razlicitim periodima, tako da samo US koristim.

Uz Essential PS+ dobijas samo mesecno 3-4 igre, gde ces imati i te koje si pre aktivirao.
Uz Extra PS+ dobijas isto sto i Essential plus gomilu igara koje se dostupne u katalogu (200+ naslova). Katalog se dopunjava na mesecnom nivou, nekada i neke igre napustaju katalog i onda ne mozes vise da ih igras. Dok to ne vazi za igre iz Essential, kada ih jednom ubacis u svoju biblioteku mozes uvek da ih igras dok imas vazecu PS+ pretplatu.

Ima i Premium PS+ gde imas sve ovo gore plus imas mogucnost da stream-ujes neke naslove, koji su uglavnom retro naslovi iz PS1, PS2, PS3 ere...

Po mom misljenju, Extra je sasvim dovoljan.

Reviziju dobijas koju uplatis, ako se na to odnosilo tvoje pitanje za reviziju?

EDIT: Isto sto je i baltam0s rekao, Extra je dovoljan. Ali mozes i Essential uplatiti, jer ces imati igre koje si vec ubacio plus igre za ovaj mesec plus ako do 9og maja aktiviras PS+ na PS5, imaces pristup i PS kolekciji gde imas nekih 20ak naslova koje dobijas "zauvek" tj dok god imas PS+.

PS Plus kolekcija
 
Isti mail, to ti je PSN account. Nema potrebe da odvajaš naloge, osim ako nisi security paranoja (što podržavam, ali 2FA rešava stvar).
Ako ti je ovo prva konzola ikada, onda bi bilo možda zgodno da uplatiš PS+ Extra, jer imaš katalog igara koje itekako vredi preći, a ne moraš da ih kupuješ - u okviru pretplate su.

Što se revizije tiče, ne znam, neko drugi će da uskoči - ali nebitno je skroz :)

Uživaj!
 
Nazad
Vrh Dno