Šta je novo?

PlayStation 5 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

tnx za pojašnjenja.

Za reviziju sam mislio na samu konzolu. Znam da ima nekih novijih i valjda boljih.

Za sad ću probati sa Essential. To je 50usd godina. Koliko vidim Extra oko 100usd. Bar prema allkeyshop.
 
Na samoj kutiji ti piše revizija. dole desno čini mi se.
Ima i na konzoli skroz na dnu. Preko te nalepnice ide tanjir.
 
Ako želiš da drugar i dalje igra sa tvog naloga na kojem možda imaš i PS+, onda radiš isto kao što si sa PS4. Ti samo sa tvog naloga obeležiš da ti obe konzole budu primarne, a igraš sa bilo kog drugog naloga.

Edit 1: Ne možete obojica da igrate (biti prijavljeni) na istom nalogu ukoliko koristiš i PS4.

Edit 2: Možete obojica na tvoj primarni nalog, on sa PS4, ti sa PS5, ali da ne ulaziš sa svojim PS4 (onda ga izbacaš).
Druze moram i ovde da te pitam mada si odgovorio i na drugoj temi takodje. Ali mi jos uvek nije jasan deo de i ja i neko drugi (ja na petici, on na cetvorci), igramo na istom nalogu.

Koja je tu konzola setovana kao primary i takodje kako onda funkcionise ako bukvalno obojica igramo istu igru sa ps premiuma i u isto vreme?

Malo sam mozda staromodan, ali iskreno ja bih vise voleo da svako ima svoj profil i da juri svoje trofeje i tako dalje.

Jel moguce da to nije moguce nego obojica moramo da shareujemo isti profil.. da ne pricam o razlicitim prijateljima i listi koje imamo..
 
Tvoj nalog je primaran na obe konzole. Na tvojoj konzoli igras ti sa tvog naloga, na njegovoj konzoli tvoj nalog se koristi da se igra instalira a njegov da se igra. Imate odvojene trofeje, prijatelje, progres, itd..
 
Nekako (ali jedva ;) ) ukapirah da za drugi kontroler mora da postoji drugi nalog aktivan. Ili onaj privremeni guest.

Ako otvorim nalog za ćerku (adult), da li je bitno da i on bude na US kao i glavni nalog?
 
Ipak, ako se dodaje u Family, zvanično mora nalog da bude iz iste države

Screenshot_20230425_074001_Chrome.jpg
 
Koliko vidim (po netu) nije moguće game progres prebaciti sa jednog naloga na drugi na istoj konzoli.
Da li postoji neki workaround?

Takođe, da li taj drugi nalog može da igra online koristeći PS+ pretpaltu osnovnog naloga ili mora da ima odvojenu PS+ pretplatu?
 
Poslednja izmena:
Vekovima sam na pc ju, a klinac dobio ps5, na poklon i kod za igru, moze li pomoc, gde se ukucava kod, hvala.
 

How to redeem a PlayStation Store voucher online​



  1. Go to PlayStation Store and select your profile at the top of the screen.
  2. Select Redeem Codes from the drop-down menu.
  3. Carefully enter the code and select Redeem.
    The credit or content is applied to your account.
 
Koliko vidim (po netu) nije moguće game progres prebaciti sa jednog naloga na drugi na istoj konzoli.
Da li postoji neki workaround?

Takođe, da li taj drugi nalog može da igra online koristeći PS+ pretpaltu osnovnog naloga ili mora da ima odvojenu PS+ pretplatu?
Ne možeš prebacivati progres, niti igre sa naloga na nalog.

Deljenje naloga sa PS+ pretplatom funkcioniše identično kao deljenje naloga sa igrom (nosilac-gost princip) i oboje mogu da budu online i koriste PS+ besplatne igare, jedino što gost još ima opciju uploada sejvova na cloud, što je nosiocu nedostupno.

EDIT: krastavac, sad vidim od kada je post, do sada si valjda već ovo shvatio... ;)
 
Pozdrav, imam 2 pitanja u vezi deljenja naloga, ako može pomoć
1) na poslu imamo ps5 i uzeli smo novu fifu, posto ja taj nalog treba da podelim na svoj ps5, ako stavim moju konzolu kao primarnu(da bih igrao sa svog naloga), da li na poslu moramo uvek imati internet kada želimo igrati fifu?
2) da li je pored 2 ps5 moguće deliti igru i sa jednom ps4 konzolom?
 
1) Instaliraš nalog na kojem imaš fifu na svoju konzolu i pri ulasku u nalog ponudiće ti opciju da odabereš svoju konzolu kao primarnu. Nakon toga uđeš u taj nalog i staviš fifu na download i više ne ulaziš na taj nalog, već igraš sa svog osnovnog naloga.
2) Moguće je. Taj koji ima PS4 uradi sve isto kao u slučaju 1) samo na PS4 konzoli.
 
За неких две три недеље би "требало" да добијем SP5.

Е сада ме занима пар ствари за сам почетак.

Прво морам да направим налог, па ако хоћу и неку претплату.

Игрице купујем преко продавнице или Allkey или једноставно купим диск.

Е сад за почетак би клинац играо Fortnite, да ли за то треба Sony + и које се све игрице добијају, да бих знао да ли да узимам претплату? Да ли је та игрица бесплатна?
Углавном бих играо сингплејер.

Како функционише када се од неког узме коришћена диск игрица?

Треба ће ми и још један контролор, да ли сте куповали "гаће за њега"

Хтео бих да се спремим прего што стигне.
 
Napravis us ili uk nalog, procitaj temu od pocetķa sve detaljno objasnjeno. Fortnight mislim da je besplatan i za online igranje ti ne treba nikakva pretplata. Ima jedno 30ak besplatnih igrica. Disk igrica sadrzi samo kod sama igrica se skida sa neta, i za svako igranje je potreban disk.
 
Прочитао сам, мање више ми јасно. Чекам да стигне па ћу видети.

Око дискова ми сад није јесмо, чему онда токлки диск (капацитет) ако се игра скида са нета, колики је тај код? Није као ПЦ игре.
Шта ако неко нема интернет?

Колико се пута тај код може користити на различитим конзолама?
 
Igra sa diska se ne skida sa neta nego se prebacuje na hard disk, a potom ti je disk potreban za pokretanje jer proverava licencu.
Sa neta moze da skine update koji je dostupan u tom trenutku. Cak i kada je nova igra, desava se da bude day one patch a posebno za nesto staro mesecima/godinama.
 
Kakva je sada situacija u odnosu na ps4, da li je i dalje bolje imati UK nalog zbog cena i akcija ?
 
Mislim da je trenuto US bolja varijanta po cenama sudim.
 
Da li sa domacom (Visa) karticom moze da se kupuje sa US nalogom? Izbacuje mi gresku kada unosim podatke sa kartice.
 
Колико сам разумео, не може. Мора да се купју неке допуне, па са њих унесеш код и тако напуниш "новчаник" на Сону налогу.

Мада су неки као успели преко VPN.
 
Има објашњено. А има и на Youtube туторијали како уплатити новац на US налог.
 
Kako zaobići "age verification" prilikom kreiranja UK ili bilo kog EU naloga?
Imam disk verziju God of War - Ragnarok, ne dopušta mi pokretanje DLCa sa US naloga. Moram da kreiram jedan EU nalog.
 
Kako ste napravili US account na amazonu? Dodao sam adresu u Oregonu kao što ste rekli ali mi trazi neki dokument kao dokaz za plaćanje karticom. Uslikao sam karticu sa prednje strane samo sa pokrivenim brojem računa i brojem kartice osim ona poslednja cetiri broja i zakljucali su mi account na 24h. Kada sam ponovo pokusao da udjem na account stiglo mi je da dostavim jos neki dokument i kada stisnem na view sample documents otvori se ova stranica. https://m.media-amazon.com/images/G/01/CSSW/BillingstatementCCDC_New.pdf Šta bi trebao dalje da radim kako bi mogao da placam našom vasa karticom na US amazonu dopune za PS?
 
Kako ste napravili US account na amazonu? Dodao sam adresu u Oregonu kao što ste rekli ali mi trazi neki dokument kao dokaz za plaćanje karticom. Uslikao sam karticu sa prednje strane samo sa pokrivenim brojem računa i brojem kartice osim ona poslednja cetiri broja i zakljucali su mi account na 24h. Kada sam ponovo pokusao da udjem na account stiglo mi je da dostavim jos neki dokument i kada stisnem na view sample documents otvori se ova stranica. https://m.media-amazon.com/images/G/01/CSSW/BillingstatementCCDC_New.pdf Šta bi trebao dalje da radim kako bi mogao da placam našom vasa karticom na US amazonu dopune za PS?
Bilo je reči o tome čini mi se i mislim da nije moguće plaćati našim karticama na US Amazonu.
 
^ Već neko vreme nije moguće napraviti račun na Amazon US bez dodatne dokumentacije. Po neko uspe da napravi račun, obavi jednu kupovinu i odmah mu zaključaju račun i traže dokaze o prebivalištu kako bi skinuli zabranu.

Mislim da je tako barem poslednje 3 godine. Ko je ranije napravio, nisu ga dirali.
 
Nazad
Vrh Dno