Šta je novo?

ZTE Skate

Jos malo sam iscedio CPU... 960 MHz i stabilan posle sat vremena stability testa... :)

Probacu da ga nateram na 1GHz...

uploadfromtaptalk1341572132971.jpg
 
Meni ide "ondemand" i skalira od 120-940Mhz .Juce sam probao i Atomic cisto reda radi i vidim da srce bateriju kako god Mokee ja najbolja alternativa i radi bez bagova
 
Samo sam hteo da se i javno zahvalim clanu @ P@IN koji mi je krajnje nesebicno pomagao oko instalacije mokee roma, i koji je na moja dosadna pocetnicka pitanja uvek imao pravi odgovor.
Hvala puno!
 
Imam problema od kako sam stavio Mokee rom. Naime, svaki razgovor mi se prekida u toku razgovora. U cemu je problem ne znam, a tipujem da je problem u onom proximity senzoru. Nakon ubacenog roma nemam mogucnost da instaliram ZTE Skate proximity sensor calibration, pise da nije moguce skinuti sa marketa (nakon menjanja roma).

Da li mislite da je problem u ovom senzoru?
Da li da pokusam da nadjem ovu aplikaciju (downloadovanu sa originalnog roma) ili neku drugu da upotrebim za kalibraciju?
Da li neko ima slicnih problema?
 
cisto informativno. da li ti je ovo prvi smartfon ?
Imao sam neku nokiu 2110, nije smart ali u vreme kad se pojavila kao da je smartfon bila :d ;) , zasto, jel sam propustio nesto ?

@ed_hunter
Displej zaista odlican, isto vazi i za njegovu osetljivost, deluje celokupan utisak kao da se radi o nekom skupljem telefonu, preporucujem svakom ko nije uzivo malo probao ovaj dzabaluk telefon da isto ucini. Plastika ima zavrsnu obradu odlicnu, prilicno lagan telefon, wifi signal jak, itd.....Po mom ukusu bi storage trebao biti malo veci ali za osnovne instalacije i vise nego dovoljno (posto imam i chacha , i on radi fino sa malim storage-om, nista ne fali a i uvek postoji opcija pomeranja aplikacija na SD card velikog kapaciteta)....na kucistu mogu ostajati otisci jer je glossy ali nista strasno....

Evo par slika (losije su slike jer nemam nista bolje trenutno za slikanje) za one koji su pitali koliko traje bakterija, nisam nesto preterano koristio telefon ali se vidi display time oko skoro 3 sata , ima jos 25% baterije.....rom je stock GB.
Neka gruba procena, uz 3-4 sata ukupno displeja i razgovora od pola sata do sat na dnevnom nivou, uz malo wifi check mail-a i tapatalk-a moze da tera oko 3-4 dana...nije lose.

501.JPG 502.JPG 500.JPG
 
Poslednja izmena:
ma odličan je telefon... taj 4.3" ekran je savršen za svakodnevno korišćenje, iako se čini da je razlika u odnosu na 4" mala, ona je svakako primetna...
 
Razlika je vise nego primetna, bas tako, jer to je 0.3" a to je oko trecine jednog ", a jedan " je oko 2.6cm, trecina je oko 8mm u dijagonali sto nije nikako malo.
 
Pored onog pitanja par postova iznad imam jos jedno, sta je starije po hijerarhiji, Link2sd podesavanja ili podesavanja u settings>system>Cyanogenmod settings?
Dakle da li da drljam po Cyanogenmod settings ili link2sd vezano za instalaciju programa na externu memoriju?

 
Kako da podesim podesavanja za internet,posto kad nazovem korisnicki servis i izaberem tu opciju kaze mi da je nedostupna,i tako vec nekoliko dana?Telefon je iz Vipa.
 
Imam problema od kako sam stavio Mokee rom. Naime, svaki razgovor mi se prekida u toku razgovora. U cemu je problem ne znam, a tipujem da je problem u onom proximity senzoru. Nakon ubacenog roma nemam mogucnost da instaliram ZTE Skate proximity sensor calibration, pise da nije moguce skinuti sa marketa (nakon menjanja roma).

Da li mislite da je problem u ovom senzoru?
Da li da pokusam da nadjem ovu aplikaciju (downloadovanu sa originalnog roma) ili neku drugu da upotrebim za kalibraciju?
Da li neko ima slicnih problema?

Imas kalibraciju proximity sensora u podesavanjima telefona. Potrazi, neznam gde se tacno nalazi.
 
Pored onog pitanja par postova iznad imam jos jedno, sta je starije po hijerarhiji, Link2sd podesavanja ili podesavanja u settings>system>Cyanogenmod settings?
Dakle da li da drljam po Cyanogenmod settings ili link2sd vezano za instalaciju programa na externu memoriju?


Za app2sd skini S2E. Veoma jednostavna aplikacija radi na CM based romovima. I sa njom pomeri dalvik cache na SD-ext a ako ti treba jos vise mesta pomeri i app data. Ali najpre moras da na sd kartici napravis ext particiju pomocu CWM-a. Nezaboravi da pre formatiranja kartice backupujes podatke sa sd kartice.
 
Kako da podesim podesavanja za internet,posto kad nazovem korisnicki servis i izaberem tu opciju kaze mi da je nedostupna,i tako vec nekoliko dana?Telefon je iz Vipa.

Internet bi trebao da radi out-of-box zato su podesavanja nedostupna.
 
Znaci da internet na telefonu mora da radi bez podešavanja ako nisi ništa čačkao. Proveri u podešavanjima koji ti je AP štikliran, treba da bude VIP GPRS. To ti je u podešavanjima mobilnih mreža, pročačkaj malo.
 
Nema na čemu, pretpostavljam da si rešio problem?
 
Vidim dosta ljudi koristi ICS pa me zanima koliko baterija drzi?
 
Nakon ubacivanja Mokee roma, ne postoji gTalk aplikacija u telefonu. Pokusao sam da je skinem kao standalone ali tako nesto ne postoji. Google+ aplikacija ima messanger deo, ali ni to ne radi. Imate li ideju kako omoguciti gTalk na Mokee romu?
 
ubaci imo messenger , imas taj protokol na njemu i mnoge druge a sama aplikacija je light...
 
@seizmos radije bih bas oroginal Talk aplikaciju, ali ako ne uspem moracu tako neku
@Dovahpig nije mi jasno zasto nece, iskopiram samo talk.apk i nakon intsalacije mi izbaci poruku "app not installed". U podesavanjima mi je omoguceno insaliranje aplikacija sa kartice.
 
^ resio sam problem instaliranjem novog Mokee roma :) ima gtalk u romu i eto resenja. Inace novi mokee rom mi deluje mnogo bolje. Jos uvek se nisam dovoljno pozabavio njime, ali nekako je sve skladnije.
 
Napravi koji skrinshot da vidimo kako izgleda, ja sam ga koristio vrlo kratko ali sam presao na cyanogenmod7 jer je mokee ima problem sa distorzijom zvuk i dupliranim opcija za klokovanje procesora, sto mi se nimalo nije dopadalo.
 
Ok, kasnije u toku dana cu napraviti i screenshotove i postovati, a samo da navedem da se radi o romu: MoKeeOS v1.10 - CM7.2 - Android 2.3.7 (24/07/2012)
 
Odlicno izgleda, reci mi samo dali i dalje ima problema sa distorzijom zvuka kad se pojaca do daske i duplirani meni za klokovanje procesora.
 
Kako ne koristim telefon za slusanje muzike, ne mogu da ti dam bas adekvatan odgovor. Evo sada sam probao sa zvukom na maksimumu i da primecuje se bas los zvuk kod pojedinih pesama. Moguce je da zavisi od samog kvaliteta konkretnog file-a, ali...
Duplirani meni za klokovanje procesora? Nalazim jedino: preferences > system> CyanogenMod settings > Performance
http://s17.postimage.org/xxjjykd8v/screenshot_1344190061385.png
 
Nazad
Vrh Dno