Šta je novo?

Zimske gume

Laufenn G FIT 4S LH71 205/55 R16 94V XL
KLEBER 205/55 R16 Quadraxer 3 91H
Ко се чиме бави у Бг, ја јурим гуме. Последњих дана гледам ас гуме за сестриног Јариса, и ја сам на крају свео избор на ове две, тј. практично на Клебер на крају. Прилично је слаб избор ас гума у принципу, цене су такве да се за мало више новца већ улази у премијум сегмент, а чим се смањи буџет остају само Рикен, Линглонг и остала кунг-фу екипа малтене. Фулда са сличном ценом је застарео модел са доста лошим тестовима и слабим оценама, мада сам налетео и на неке позитивне коментаре. Између Клебер и премијум гума остаде још Ханкок и то је то што сам ја нашао. Ове имам у комшилуку што је још једна предност.
 
Sa Kkeberom takođe zadovoljan, isprobao g ana autoputu 30. kratka relacija Niš -Aleksinac, nisu bučne, danas se majao malo po Sokobanji po Ozrenu lepo ulazi u krivinu auto, par puta namerno malo jače kočio i ni da mrdne.
 
AS gume vrh ponuda, Goodyear, Michelin, Vredestein, Hankook, Kleber, Fulda. Da je ispod 10 hiljada po gumi za 195 65 15 je Vredestein Quatrac, da je vrh po testovima. Hankook takodje odlican, cena slicna. Goodyear i Michelin dosta jaka cena.
 
AS gume vrh ponuda, Goodyear, Michelin, Vredestein, Hankook, Kleber, Fulda. Da je ispod 10 hiljada po gumi za 195 65 15 je Vredestein Quatrac, da je vrh po testovima. Hankook takodje odlican, cena slicna. Goodyear i Michelin dosta jaka cena.
Gledaj kakve su na mokrom najviše, kada je suvo i vidljivo lako se vozi i sa najgorim gumama.

Imaćeš vise km po kiši nego po snegu sigurno za godinu dana.
 
A mi svi vozimo kao Baricelo, Sumaher pa da obratimo pažnju na kišu?
Ne razumem stalno ponavljanje videćwte vi sa AS gunnama kad dođe kiša.
U Nišu kad padne kiša ljudi poblesave i tu nema mesta oštrijoj vožnji.
Kroz Zaplanje sam viđao sa novim zimskim gumama svih klasa kako završe pored puta kad stisne mraz, pa čak i leti kada duže vreme nema kiše i posle prve kiše završe pored puta, prosto neprilagođena brzina uslovima puta.
Prilagodi se vožnja uslovima puta, treba poznavati auto i polako
 
Po kisi odlicne, ne proklizavaju naravno na normalnim brzinama u skladu sa ogranicenjima. Na suvom umeju gume da budu zeznute jako, mislis zakocices ali ne ne.:)
Nisu bucne Quatrac, na 150-160khm probane, sve ok. Jedino sto moze da bude otezavajuca okolnost je trosenje guma a to cu da vidim sledece sezone. Sve ostalo je odlicno na Vredestein-u a i cena je ok.
 
Ja ih danas probao na 150, posto zimus kad krenuh na autoput sa laufenom nesto mi auto bio dosta bucan, danas oke, mnogo tise nego tada.
Kada uhvati pljusak na autoput kao pre desetak dana kolege tu samo oprez pomaze.
 
Vrh Dno