Šta je novo?

Zimske gume

Neće smetati što je pneumatik za veće opterećenje a ni indeks brzine :)
Samo ih pumpaj na pritisak kao za standardnu gumu da ti ne bi bila pretvrda u vožnji (inače je tvrđa u odnosu na 91-cu)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Najzad se odlucis koju gumu da kupim ono opet problemi😀
Kupujem hankook h750 kinergy 4s 2 hvalili ste je ovde u nekoj srednjoj kategoriji pogledao sam testove ok guma. Imam je u varijanti 91Y(skuplja) I 94W XL(jeftinija). E sad znam da su W I Y indeksi brzine XL je valjda za teza vozila tipa SUV koliko treba obracati paznju na to. Vozim obican auto passat je u pitanju
Koje testove si gledao?
Ja jos nisam prelomio dal cu AS Miselinke ili da uzmem po 2 seta, dobio preporuke za Viking i letnju i zimsku, meni licno za letnju opcija Laufen, Fulda mozda cak i Hankok, zimske ako bih uzimao moguce Hankok

Jel uzimao neko gume online i ako jeste gde?
 
Kod:
https://www.tyrereviews.com/Article/2023-Tyre-Reviews-Winter-Tyre-Test.htm
https://www.thetirelab.com/hankook-kinergy-4s2-h750/
https://www.autoexpress.co.uk/product-group-tests/92863/best-all-season-tyres-tyre-brands-reviewed-and-uk-prices-compared/hankook-kinergy-4s2-5th

Svojih 6-7 poslednjih setova guma uzimao sam online, tamo gde sam ih našao najpovoljnije u tom trenutku

Viking - ok gume, solidna zimska, ne tako solidna letnja, kao AS su više zimske. Nije preporučljiva za naše podneblje
Nije za poređenje sa poznatijim brendovima
 
Poslednja izmena:
Najvise gledam na https://www.tyrereviews.com/. Ja sam se nesto lomio izmedju pomenutih Hankook i Goodyear vector 4seasons gen-3. Slicna cena slicne performanse. U svakom slucaju za AS gumu mora nesto iz premijum segmenta ili bar visa srednja klasa
 
Hankook katastrofa brzo troši komponentu.
 
Nije katasrtofa ali se brže troši, da
Nisu ni npr Bridžston, GY, Conti i Pireli nimalo bolji a koštaju boga oca. Tu si Mišlen (zakon) i npr Kleber veoma solidni
 
Ali preterano skup
 
Stara tema je zatvorena...
Mozda da otvorimo temu samo za letnje gume, da ne mesamo prasetinu i piletinu...
 
Poslednja izmena:
vozio sam Hankok zimski 2 koamda i 2 Cordianta(Ruske) bio sam zadovoljan, medjutim zet na pezo 307 kupio sva 4 Henkoka godinu nakon sto sam ja kupi i posle 2 sezone voznje iskljucivo samo zimi one su postale plasticne, nije smeo da ih namesta(posto ima 2 seta felni) nosio ih i kod vulkanizera i on se cudio kako su plastificirane, pritom leti ih drzi u supi, nije idealno resenje jer tu je temepratura oko 20-25c ali nije ih direktno grejalo sunce.
Zato sam malos ada skeptican prema Henkoku.

Vi koji st ekupovali online jel vam gume ako narucite 4 koamda stignu sa slicnim DOTom?
 
Hankook se kao računa u višu klasu i sve super super, hvale itd ... ALI
Lično mi se na jednoj, letnji set, deformisale lamele i to još na zadnjem točku. Toliko da nikakvo balansiranje, okretanje, muvanje nije pomoglo, čuje se poprilično. Našao sam slične pritužbe i drugih korisnika iz svih regiona. Plus žalbe na kraći životni vek itd
Jesu tihe i udobne, ali su npr slabije na kiši od prethodnog Klebera, em garantovano neće isterati ni sličnu kilometražu.
Zaključke izvedite sami, više ih neću kupovati

Svaki komplet guma koje sam kupovao do sada (uvek po 4) bio je iz iste serije

Slažem se za temu "letnji pneumatici", mogli bi moderatori tamo da pebace ovihe nekoliko postova
 
Poslednja izmena:
Decembra prolse godine, vulkanizer se mucio da balansira Cordiantn one su bile 2013. a Hankok 2014., kaze sa Hankokom nije imao problem, meni je nekoliko puta zadnji deo u kruznom na bljuzgavici zaneo sa njima, ja nisam ostar vozac, od 2012 do decembra 2014 presao sam sa Fiatom 100k km, te zimske su isle samo zimi decembar-kraj marta.
Za Miselinke mi se pa nesto nedaju tolke pare, bem li ga, nisam pametan
 
Bolje je da bude jedna tema jer ce ista ekipa da pise u obe teme.

A i cesto se desava da se zakace letnje i AS gume u diskusiji, narocito kad je prelazno vreme, barem prema ovome sto sam do sada ovde citao. U drugoj temi ce da bude kontra tako da mu dodje na isto.

Samo da je moderator prekrsti u nesto drugo.
 
Pa auto gume(Zimske,Letnje, AS) kao sto na sajtovima sa prodaju guma i stoji, sumanuto da imamo 3 teme(letnje, zimse, AS gume)
 
O grejanju i klimama 50 tema!
Lakse ce neko naci info o onome sto ga interesuje ili suprotno, ne zeli da cita. Zato i postoje forumi.
 
Довољно се офтопичило са АС гумама, а сад су већ и летње актуелне. Остадох ја једино сироче на форуму које тренутно има потребе за зимским гумама, уз овакав тренутни поглед из канцеларије...
1707908675539.png
И две изјаве за дневник:

1. Отворите тему о летњим гумама.
2. Ханкок није премијум.
 


ima tema nego su je zakljucali 😅
 
Nije katasrtofa ali se brže troši, da
Nisu ni npr Bridžston, GY, Conti i Pireli nimalo bolji a koštaju boga oca. Tu si Mišlen (zakon) i npr Kleber veoma solidni
Goodyear Vector 4Seasons Gen-3
52000 km na prednjim tockovima, dve zime i dva leta, posle tacno dve godine sam ih zamenio, sara ostala nepunih 5 mm
Dimenzije 195/65 r15
Opet sam naravno kupio iste, jer sam malo je reci zadovoljan.
Nisam rotirao gume, pozadi i dalje stoje dve "stare", trenutno presle 57000 km, nema nekih vecih tragova trosenja, bas me zanima koliko ce izgurati dok ne padnu na 5 mm.

Tako da zavisi koji je tacno model gume u pitanju sto se trajnosti tice, ne samo brend.
 
Ja imam Dunlop Sport allseason, e drugari, ako hoćete da vidite šta znači brzo trošenje guma, kupite dotične ;)
Inače i na testovima je pobednik u potrošnji, otprilike 30k km, možda i do 40k km dobace i to je maksimum. Pogotivo prednje, pogonske. Sve ima svoju cenu. Da izgleda kao letnja, da odlično drži i krivinama i generalno u žustrijoj vožnji, da nije bučna, ali....životni vek je takav kakav je.
Al opet, svi automobili, barem iz mog iskustva, da kažem malo više sportski nastrojeni, umeju da pojedu gumu vrlo brzo.
 
Hvala na preporukama, ali Fulda i Kleber su preko budzeta, a i odlucio sam da ne dam puno love, bitno je da budu nove sa garancijom, letnje su, svakako ce biti bolje od trenutnih koje su matore..

Znaci misljenje o Petlas, West lake, Laufenn gumama, prve su 4500din, druge dve 5300din, pa od ove tri sta bi bilo najbolje?
 
1. Отворите тему о летњим гумама.
2. Ханкок није премијум.
Sava UHP2 nije premijum, ali rešava sve. Koristim je već 3 sezone 225/40/18 , skoro kao nove. Nije bučna, lepo drži na svim podlogama, jeftina u odnosu na premijum.
Hvala na preporukama, ali Fulda i Kleber su preko budzeta, a i odlucio sam da ne dam puno love, bitno je da budu nove sa garancijom, letnje su, svakako ce biti bolje od trenutnih koje su matore..

Znaci misljenje o Petlas, West lake, Laufenn gumama, prve su 4500din, druge dve 5300din, pa od ove tri sta bi bilo najbolje?
Tigar za te pare, allseason.
 
Tigar za te pare, allseason.
Iskreno razmisljao sam o allseason, ali sam shvatio da jedino premium vrede po raznim sajtovima, a i pobornik sam zimi zimske i leti letnje, mesano grozdje izbegavam..

@FM Balkan pretpostavio sam i ja, ali ajde da pitam rekoh mozda neko ima vise iskustva sa ove tri marke pa moze reci nesto vise
 
Iskreno razmisljao sam o allseason, ali sam shvatio da jedino premium vrede po raznim sajtovima, a i pobornik sam zimi zimske i leti letnje, mesano grozdje izbegavam..

@FM Balkan pretpostavio sam i ja, ali ajde da pitam rekoh mozda neko ima vise iskustva sa ove tri marke pa moze reci nesto vise
Sve zavisi u kojim uslovima voziš. Ako su to ekstremni zimski, onda dva seta. Ako su prosek, letnji ,zimski onda jedan allseason. Laufenn se baš lepo čuje iz mog iskustva. Trenutno koristimo po dva seta sa felnama na dva vozila. Na jednom full premijum, gde set guma košta 1000E. Na drugom, Low segment, ali nema neke razlike. Ima, ali to ne opravdava pare. Kako god odlučiš.
 
Sava UHP2 nije premijum, ali rešava sve. Koristim je već 3 sezone 225/40/18 , skoro kao nove. Nije bučna, lepo drži na svim podlogama, jeftina u odnosu na premijum.

Tigar za te pare, allseason.
Ne, Mišlen AS klonovi (Tigar, Riken, Taurus, Kormoran, Orium) i nisu za preporuku, nisu katastrofalno loše ali ima boljih AS guma za iste pare ili samo 500 din. više po gumi.
''Zimski Mišlen klonovi'' su već ok, kada neko nema ili ne želi da izdvoji više novca, dobro su se pokazale u toj klasi.

@Marko1996
Zimske imam BF Goodrich koje su vrhunske stvarno, ali jedva da ih ima danas na tržištu, a i ako ih nađem cena je solidno otišla gore, pa mi sada treba vaša preporuka, neka srednja, ili srednja niža klasa, imam Mazdu 3 Hatchback 2007 god, 195/65/R15 bih uzeo, ne prelazim preterano puno kilometara, ali odustao sam od all season, jer ono što vredi je solidno skuplje, a svakako veću sigurnost imam sa dva seta i ne razmišljam previše.
Hvala na preporukama, ali Fulda i Kleber su preko budzeta, a i odlucio sam da ne dam puno love, bitno je da budu nove sa garancijom, letnje su, svakako ce biti bolje od trenutnih koje su matore..
Znaci misljenje o Petlas, West lake, Laufenn gumama, prve su 4500din, druge dve 5300din, pa od ove tri sta bi bilo najbolje?
Imaš dobre zimske gume, ali si krenuo u smeru da kupiš krš letnje, i onda ćeš za par godina tom logikom verovatno kupiti i loše zimske.
Ako prelaziš malo km, pa još u Vojvodini, možda ne bi bilo loše da kupiš premijum AS gume, npr. Michelin CC2, jer su u toku svih sezona bolje od krš letnjih i AS guma. Jedino u uslovima zavejane planine nisu bolje od dobrih zimskih guma, ali kapiram da te to ne interesuje, s ozbirom da živiš u ravnici.
Ili to, ili kupi neke provereno dobre letnje gume (niže srednje klase).
 
Fulda je taman u gornjoj granici pomenutog zartanog budžeta. Ako je hteo gume oko 5000 onda je trebao tako i da napiše
Ili još bolje - uopšte nije bilo potrebe da postavlja takvo pitanje.

Kupi šta misliš i za koliko para i bio spreman da odvojiš. Dobre gume koštaju, možda tebi nisu potrebne. Možda.
 
Ne, Mišlen AS klonovi (Tigar, Riken, Taurus, Kormoran, Orium) i nisu za preporuku, nisu katastrofalno loše ali ima boljih AS guma za iste pare ili samo 500 din. više po gumi.
''Zimski Mišlen klonovi'' su već ok, kada neko nema ili ne želi da izdvoji više novca, dobro su se pokazale u toj klasi.

@Marko1996


Imaš dobre zimske gume, ali si krenuo u smeru da kupiš krš letnje, i onda ćeš za par godina tom logikom verovatno kupiti i loše zimske.
Ako prelaziš malo km, pa još u Vojvodini, možda ne bi bilo loše da kupiš premijum AS gume, npr. Michelin CC2, jer su u toku svih sezona bolje od krš letnjih i AS guma. Jedino u uslovima zavejane planine nisu bolje od dobrih zimskih guma, ali kapiram da te to ne interesuje, s ozbirom da živiš u ravnici.
Ili to, ili kupi neke provereno dobre letnje gume (niže srednje klase).
U Bgd-u zivim, povremeno idem do Kosjerica do zeninih, ali planine osim Avale i kada idem preko Divcibara slabo posecujem pogotovo ne zimi.
A dobre zimske sto imam platio sam 2019 kada sam uzeo Mazdu 5500din po gumi sa pdv-om, radio u jednom domacem lancu pa sam sebi napravio cenu, sad kako ne radim tesko da mogu da napravim sebi cenu za gumu slicne klase da kupim po toj ceni, a pritom sve otislo gore..

Jeste postavio sam bio 6500din kao neki maks, ali kada sam se preracunao i shvatio da ja generalno ne prelazim puno km, a opet ne zelim ni uzimati AS Miselin od 10k po gumi, ne vozim ne znam ja sta da kupujem premium, pa sam sveo na one tri gume, sta je najbolje od ta tri modela, svakako ce biti bolje od trenutnih koje imam za leto..
 
Nazad
Vrh Dno