Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

Toplo preporučujem Flypool, prešao sam sa Ethermine na njega. Jes da su ista firma, ali me ne krade kao Ethermine.
Ja još nisam stigao dotle da prodam Zec, kažu direktno na Cex.
 
Zdravo,

Imam 4x Asus GTX 1070 Dual , kopam Zcash i prebacujem u ETH automatski. Koristim miningpoolhub. Podesavanja na karticama su:
- Power limit: 100%
- Temp limit: 83%
- Core Clock: +155MHz
- Memory Clock: +700MHz
- Fan speed (Auto custom): 73%

GPU Clock: varira 1923Mhz-1936Mhz-1949Mhz-1961Mhz
MEM Clock: 4498Mhz
GPU temp: varira 56c-59c
Potrosnja: 650W
Sol/s: varira 1878-1911

Ovako radi stabilno.

ETH bi prebacivao u USD kada dodje na nekih 0.5ETH. Koja se opcija najvise isplati za zamenu.

Dnevno max iskopam 0.032 ZEC a min 0.020 ZEC .

Zamolicu nekog ko ima malo vise iskustva za predlog da li je potrebno nesto menjati.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Ako ti nije bitna potrosnja struje ostavi tako kad bi ipak smanjio power limit na 90 graficke bi trosile nesto manje struje ne bas mnogo manje i sol bi ti se malo smanjio.

Nego probaj stavis fan na 50 posto i povecaj jos malo core clock i smanji na +550 memory vidi da li moze core da ti dobaci do 1999 mhz...

Ako se odlucis da povecas core kao sto sam napisao povecaj samo za +10 nikako odmah +50 i uvek prati da li ti je sistem stabilan.Cim vidis neku nestabilnost odmah vrati na prethodne vrednosti.I zaboravio sam da napisem power limit stavi na 101 do 103 nece nista da im bude.

Trebalo bi da te Asus mogu makar do 2000 core vise ih preko toga ne bi natezao.

Naravno ovi rezultati su tvoji ok jedino ako hoces malo vise sol-a ti pokusaj 1999 mhz ako neces ostavi tako.

Tih 477 sol-a u proseku po karti je sjajno kada bi uspeo da ti core dobaci do 2000 mhz verovatno bi kopale maksimalno oko 485 do 490 sol-a....

Inace core ti kod Zec-a igra vecu ulogu nego memory clock probaj da na tim tvojim podesavanjima spustis memory sa 700 na 600 pa javi rezultate ne bi trebalo skoro nista da izgubis po karti.
 
Poslednja izmena:
E to vec menja stvari nemoj da trosis ventove toliko smanji power limit na 90 i core smanji malo i memory clock dobices malo manju potrosnju i stavi ventove na +55 posto....Mnogo je bitno da stedis ventove na 73 posto ima brzo da se istrose.

Cim smanjis power limit na 90 dobices i manju temperaturu karti,sto se tice bacanja sol-a izgubices po karti 10-15 sol-a ne bi trebalo vise od toga.

Mislim kako hoces tvoje karte samo pisem sta bi uradio na tvom mestu.
 
Poslednja izmena:
NiceHash ili Claymore's ZCash AMD GPU Miner da li neko moze da pomogne pocetniku?NiceHash pokusavao ali nece da mi ga pokrene nesto u parametrima ne namestim dobro, ima neko volje da mi pomogne i iskopira kako treba to odraditi .Unapred hvala
 
Step-by-step uputstvo za ebwf miner i flypool:
https://www.youtube.com/watch?v=b0n7RgO9s98

Moras generisati i wallet address na koji ce da ti salje iskopano. Uradis to na nekom exchange, npr Cex.io, koji od skoro ima "zeku". Odes na finance, pa deposit zcash i generisace ti adresu koju treba da uneses u ebwf cuda miner.
 
Inace core ti kod Zec-a igra vecu ulogu nego memory clock probaj da na tim tvojim podesavanjima spustis memory sa 700 na 600 pa javi rezultate ne bi trebalo skoro nista da izgubis po karti.

Kod mene na 1060 kartama klokovanje memorije uopste ne utice na performanse. Svejedno je da li mi je nemorija na +700 ili na default, tako da mi stoji na default kloku. Power limit oko 80-85, core +150, dobijam 300 sola po karti.
 
Ne znam za gtx 1060 da li utice ali utice sigurno na gtx 1070 gtx 1080 i gtx 1080ti.Bas smo Solomonbg i ja razgovarali o tome prvo i on rekao da ne utice memorija na gtx 1070 ja mu rekoh nek prvo poveca memoriju na +500 pa neka ostavi tako 5 minuta i cim povecao memoriju i sacekao malo odmah je dobio povecanje sol-a.

Interesantna stvar je da kad povecas memoriju moras da sacekas 5 minuta pa ti se tek onda poveca sol zasto je to tako ne znam,ono lici na prvu loptu da je sve isto ali kad malo sacekas nije.

Moguce da kod tebe stvarno nista ne utice memorija kao sto rekoh ne znam situaciju za gtx 1060 u svakom slucaju core je jako vazan dok kod Eth-a core ne igra ama bas nikakvu ulogu.
 
Poslednja izmena:
pa da posle 5 min se povecava hash kad se karta malo razradi, ulje kad joj dosegne dobru temperaturu, cold start je stresan za karte. Inace preporuceno je karte do prvih 10 000 sherova postepeno razradjivati ne odmah klokovati memoriju i gpu, moze da pukne blok hladnjaka inace. A reci mi Fallout ima li svakih 5min povecanje hasha ili samo posle prvih 5min pa onda je to to? Da onda ja ove moje ne resetujem cesto, nego pustim non stop da rade pa ako se svakih 5min poveca hash imacu do sutra jedno 20 000 sola po karti, to nije losa varijanta
 
Ne povecava se na svakih 5 minuta hash evo sad cu da ti slikam posto ne verujes.

Slucaj prvi u pitanju je gtx 1070....Slika broj 1 koliko kopa sa core +28 bez cackanja memorije.Pitaces me zasto je core samo na +28 a ne na +100 razlog je da moja gtx 1070 vec boostuje bez cackanja 1974 kad povecam na +28 dodje do 1999mhz...

Podesavanja:http://prntscr.com/gvint7 slika koliko kopa na tim podesavanjima http://prntscr.com/gviobg kopa znaci 443 sol-a.

Slucaj broj dva core na +28 memorija na +504 imamo sledece rezultate.... http://prntscr.com/gviox2 podesavanja druga slika je kako se postepeno povecava sol sa 443 na pa na 468 pa na 471 pa na 477 sol-a znaci nije se odmah odlepilo sa 443 sol-a na 477 sol-a kada sam povecao memoriju nego je moralo malo da se saceka evo i slike da to potvrdi http://prntscr.com/gvipza

Ja sam to lupio 5 minuta ceka se obicno minut ili dva nekad i 3 ali mora malo da se saceka ne moze instant da skoci za 1 sekundu.

I onda se naravno zakuca na tih 477 i ne raste vise :) ne moze 20000 sola po karti hehe :)
 
Poslednja izmena:
Onda na gtx 1060 stvarno memorija nije bitna rekoh ti da ne znam za gtx 1060....
 
jedno pitanje :) Pustio sam jednu karticu čisto probe radi da rudari zec pre par meseci, u međuvremenu je iskopala celog zec-a to sam prebacio na menjačnicu i sa tim je sve ok, ali...od pre neki dan pošto sam na zcash.flypool.org podesio da mi je threshold 0.1 zec, a to prebacujem na wallet na mom računaru (instalirao sam bio neki zcash4win) koji trenutno ne mogu da upalim :S Na walletu imam nešto malo, ali baš malo pošto sam veći deo pre par dana (kada je bio onaj pump) prebacio na menjačnicu i ostalo je nešto nebitno, ali problem mi je (tj ne sećam se šta sam radio i kako) da prebacim da mi sa pool-a prebacuje na drugu adresu, tj jedna mi je adresa na pool-u ali sada mi novi wallet ne prijavljuje tu adresu, a ne bih da mi propadne 0.1 zec :)
 
jedno pitanje :) ..od pre neki dan pošto sam na zcash.flypool.org podesio da mi je threshold 0.1 zec, a to prebacujem na wallet na mom računaru (instalirao sam bio neki zcash4win) koji trenutno ne mogu da upalim :S Na walletu imam nešto malo, ali baš malo pošto sam veći deo pre par dana (kada je bio onaj pump) prebacio na menjačnicu i ostalo je nešto nebitno, ali problem mi je (tj ne sećam se šta sam radio i kako) da prebacim da mi sa pool-a prebacuje na drugu adresu, tj jedna mi je adresa na pool-u ali sada mi novi wallet ne prijavljuje tu adresu, a ne bih da mi propadne 0.1 zec :)

Malo mi deluje konfuzno ali ako sam razumeo treba da uradiš sledeće...Odeš na mesto gde hoćeš da ti ležu novčići (wallet ili menjačnica) generišeš adresu koju zatim ubacuješ na pool gde kopaš.

Edit:
Obrati pažnju da ti neko nije hakovao nalog na pool-u pa ubacio svoju adresu.

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sklepao sam neku mašinu sa dve 280x vapor-x kartice. Na Claymore 12.6 dobijam po kartici 305-310 Sol/s sa memorijom podignutom na 1650 Mhz.

Čitao sam neke stare temo sa modovanim memorijskim strajpovima pa me interesuje ima li sada nekog efekta flešovati ili ne ?
 
Sklepao sam neku mašinu sa dve 280x vapor-x kartice. Na Claymore 12.6 dobijam po kartici 305-310 Sol/s sa memorijom podignutom na 1650 Mhz.

Čitao sam neke stare temo sa modovanim memorijskim strajpovima pa me interesuje ima li sada nekog efekta flešovati ili ne ?

na moneru se dobijja skoro oko 8%
na zecu valjda oko 4% tako valjda nesto

mislim da na starije kartice na klej12.6 daje nesto manje , probaj stariju verziju
 
Poslednja izmena:
Sklepao sam neku mašinu sa dve 280x vapor-x kartice. Na Claymore 12.6 dobijam po kartici 305-310 Sol/s sa memorijom podignutom na 1650 Mhz.

Čitao sam neke stare temo sa modovanim memorijskim strajpovima pa me interesuje ima li sada nekog efekta flešovati ili ne ?


Eto, stručnjak odgovorio kratko i jasno...nije ni čudo što je kvalitet Bencha opao drastično odlaskom starijih (osim par koji navrate s vremena na vreme) koji su "pljuvani" od strane novih stručnjaka za majning...

vapor280x.png

@falcon037
Ja sam koristio (ostala mi još jedna na kućnom PC u kombinaciji sa dve Rx480/8gb) STILT bios (malo sam korigovao memoriju preko HEX editora pa onda "save" preko polaris editora...bilo davno, sad već i zaboravio)...evo i link pa vidi šta ti odgovara u zavosnosti od biosa/memorije https://drive.google.com/drive/folders/0B2XVfIhkHZlfcVR0QzhlQlhJYTA
a u attach-u imaš pojašnjenja (ima i za starije 7950 karte kome još uvek treba)

Edit:
Memoriju na 280x proveri sa MemoryInfo1005
 

Prilozi

  • Stilt Biosi.rar
    26.5 KB · Pregleda: 146
Poslednja izmena:
Jel imas za Saphire Dual-X 7970 Stilt Bios ili mozda neki drugi modovani? Nemogu da se snadjem na ovom linku u onom folderu unsorted.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Hvala karanovicz

To sam i ja našao pa samo još da nađem vremena da isporobam. Pitao sam ima li neko iskustva iz prve da se ne malatim džabe.

@vdunic

Za Sapphire 7970 nema biosa u spisku koliko vidim.
 
Eto, stručnjak odgovorio kratko i jasno...nije ni čudo što je kvalitet Bencha opao drastično odlaskom starijih (osim par koji navrate s vremena na vreme) koji su "pljuvani" od strane novih stručnjaka za majning...

Pogledajte prilog 238994

@falcon037
Ja sam koristio (ostala mi još jedna na kućnom PC u kombinaciji sa dve Rx480/8gb) STILT bios (malo sam korigovao memoriju preko HEX editora pa onda "save" preko polaris editora...bilo davno, sad već i zaboravio)...evo i link pa vidi šta ti odgovara u zavosnosti od biosa/memorije https://drive.google.com/drive/folders/0B2XVfIhkHZlfcVR0QzhlQlhJYTA
a u attach-u imaš pojašnjenja (ima i za starije 7950 karte kome još uvek treba)

Edit:
Memoriju na 280x proveri sa MemoryInfo1005
Odlican post !
+1

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Deluje mi da se Zec priprema za jos jedan PUMP

Prosecna cena u odnosu na BTC mu je rasla u zadnja dva dana prakticno konstantno ..
 
Eto, stručnjak odgovorio kratko i jasno...nije ni čudo što je kvalitet Bencha opao drastično odlaskom starijih (osim par koji navrate s vremena na vreme) koji su "pljuvani" od strane novih stručnjaka za majning...

Pogledajte prilog 238994

@falcon037
Ja sam koristio (ostala mi još jedna na kućnom PC u kombinaciji sa dve Rx480/8gb) STILT bios (malo sam korigovao memoriju preko HEX editora pa onda "save" preko polaris editora...bilo davno, sad već i zaboravio)...evo i link pa vidi šta ti odgovara u zavosnosti od biosa/memorije https://drive.google.com/drive/folders/0B2XVfIhkHZlfcVR0QzhlQlhJYTA
a u attach-u imaš pojašnjenja (ima i za starije 7950 karte kome još uvek treba)

Edit:
Memoriju na 280x proveri sa MemoryInfo1005
Karanovicu koliko ti trosi ta 280ka?
 
Mislim da je godisnjica Zec-a sutra pa ga malo pumpaju :d
 
Nazad
Vrh Dno