Šta je novo?

Xiaomi Smart Air Fryer

Večeras se eksperimentisalo sa piletinom i povrćem,ma odlično.Malo je reći da sam oduševljen.
 
Ja koristim dosta aktivno evo vec 20tak dana. Meso ispadne odlicno, piletina ne bude isusena. Ja samo pouljim prije pečenja maslinovim ili obicnim uljem, naspricam malo. Pisao sam gore, citavo pile ispadne isto kao sa rsznja samo sočnije.
Meni je air fryer jedna od boljih kupovina u zadnje vrijeme
 
Na koliko i koliko dugo pečeš celo pile?
 
Zavisno od velicine, 45 minuta za manje pilence do 55min za malo vece, na 180 stepeni, s tim da okrenem prsa dole kada stavljam da se pece pa na zadnjih 15-20 minuta okrenem prsa gore.
Ugl do sad nisam preko 1h pekao.
Izvadis pa malo razrezes prsa da vidis da li je krvavo ili ne pa vratis jos 10tak minuta ako ne bude peceno skroz
 
Stigao i meni danas, juce narucio na shoppster-u...

Sutra ce se isprobati, a sad pitanje oko ciscenja. Na netu mi non stop iskacu neke reklame za posude koje idu u Air Fryer, da valjda olaksaju ciscenje tj tu da se skuplja mast i slicno.

Jel to uopste potrebno ili je lako ocistiti samu posudu?
 
Lako se cisti,bas lako, jedino ako koristis resetku nju malo teze,ali nista strasno.
 
Da li je neko od vas kupovao dodatne posude a koje bi se mogle koristiti u pripremi hrane na ovaj način?
 
Ja sam kupovao, al nisam nesto koristio, zena jednom belo meso u njima dinstala, a ja jednom pomfrit przio, tako da nemam neko iskustvo... Pricam o onim kao papirnim cinijama.
 
Nema potrebe za tim. Svakako se umasti i kad se to koristi a teze prolazi vazduh i neka jela se malo losije ispeku. Kod svakog fryera je posuda u posudi ili je hrana na neki nacin odignuta. U vanjskom dijelu se nakuplja masnoca, sokovi itd. To je najbolje odmah prosuti nakon vadjenja hrane dok je toplo. Ja kasnije naspem tople vode, promucam i prospem. Uspem jos malo vode, spuzvicu i deterdzenta kap, bukvalno samo malo predjm lagano, promucam jos jednom i prospem (sve traje minut - dva)
 
Ponesto mozda bude socnije, ako se stavi u tu posudu, pa tako recimo krcka se u sopstvenom soku, valjda se tako kaze😀

I da probao sam picu da pravim, sa testom iz Lidla, onim urolanim, isekao ga ne dimenziju frayera, ali nike bilo sanse da se lepo ispece, odnosno od gore se ispece, od dole zivo, a s obzirom je pica, pa se ne moze okrenuti... krastavac... Medjutim na kraju je ispala neka vrsta pancerote, preklopio, pa okretao...
 
Ja sam u pocetku probao da stavim papir za pecenje, sve je ispadalo lose jer nema cirkulacije vazduha.
 
i te posude nisu ok jer zavržavaju masnoću, pa onda ne vidim poentu, a valjda je fora da lepo mast i tečnost iscuri ispod.
 
Ponesto mozda bude socnije, ako se stavi u tu posudu, pa tako recimo krcka se u sopstvenom soku, valjda se tako kaze😀

I da probao sam picu da pravim, sa testom iz Lidla, onim urolanim, isekao ga ne dimenziju frayera, ali nike bilo sanse da se lepo ispece, odnosno od gore se ispece, od dole zivo, a s obzirom je pica, pa se ne moze okrenuti... krastavac... Medjutim na kraju je ispala neka vrsta pancerote, preklopio, pa okretao...
A da zapečeš dno piće u tiganju pre stavljanja u fritezu?
Naravno, ako ti je to prihvatljiva opcija.
 
Nije losa ideja, al nije mi bas oocija... Vidim na yt cesto koriste tortilje kao testo za picu.
 
Vec neko vreme hocu pa nikako da napisem jedan glup savet, ako ne znate kako se vraca u prethodni meni sa ovim rotirajucim dugmetom, stisnite i drzite ga. Znaci kada greskom izaberete neku opciju, drzanjem dugmeta pritisnutim se vracate na prethodni nivo.
Ne secam se da sam video tako nesto u uputstvu kad sam dobio uredjaj, valjda bih zapamtio. :D
Dok mi ovo nije palo na pamet da probam pre mesec dva, jedino resenje mi je bilo gasenje uredjaja pa ispocetka. :ROFLMAO:
Eto mozda nekome pomogne da ne ispadne idi*t kao ja. :ROFLMAO:

Edit:
Evo sad gledam neko uputstvo na
verovatno je greskom pogresno izostavljena opcija dugog pritiska

1685194092562.png
 
Ne mogu da nadjem moje uputstvo koje sam dobio s uredjajem, ako neko ima neka pogleda da uporedimo.
 
Moje uputstvo je imalo taj podatak, bukvalno kao na slici gore je bilo u knjižici.

EDIT: Samo je naravno imalo i dodatni podatak za “back” opciju. Samo nisam siguran dal je bilo i grafički prikazano ili je samo pisalo.

Ne mogu to sad ni da proverim.
 
Da li je neko uzeo pro verziju?
Da li vredi razlike u ceni?
 
Ja sam uzeo pro,prezadovoljan sam.Za razliku ne znam jer mi je ovo prva friteza,znam samo da vredi svaku paru.Večeras smo spremali ćevape,milina jedna.
 
Na papiru tih 0,5l vise ne deluje kao nesto sto opravdava toliku razliku u ceni. U praksi je mozda drugacije.
 
Da li je neko imao problema sa povezivanjem na WiFi? Probao sam najnoviju i starije verzije Mi Home aplikacije, dodeljene su sve dozvole aplikaciji medjutim kada treba da izaberem mrezu ne izlazi mi nijedna WiFi mreza. Ruter je bas blizu tako da to takodje ne bi trebalo da bude problem.
 
Stigla i meni. Krilca i bataci top. Pomfrit onako.
 
Imate Ćomijevu pržilicu za 8.999 preko Ananasa. Ko hoće na rate karticom može i preko Shoppstera za 9.999 pa da podeli na rate :D
 
Ja poručih preko ananasa uz MC kod , nadam se da sam dobro prošao.
 
Nazad
Vrh Dno