Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Онда моја не ваља...чак ни са гцам не прави добре слике као на миа1.
Бљутаве и испране, камера је много осетљивија на мрдање него на миа1.
Звук у слушалицама опет лошији него на миа1 [emoji52], предња камера (коме је битна) је боља него на миа1, дисплеј је лепши али није тако светао као на миа1(можда због рома/ кернела на АЕХу).
Батерија је на страни рн5 (већа је ако ништа друго) али много мање цури него на миа1.
Позиција камере је нјагора могућа, телефон се клацка када се користи на столу.
Мало ћу детаљније да напишем за неки дан...рн5 ВС миа1

Има ли могућност да се искључи амбијент сензор? Нисам наашо нигде?

Јој што волим супу од детлића!
I meni je prednja kamera ispravnih boja. Zadnja je ok. Na gcam ne radi prednja dok se ne isključi hdr a i tad je loša. Mislila sam da je to do njih i da će srediti nekom nadogradnjom ali još ništa. Meni ne smeta ali sigurno neću preporučiti fon nekome kome jeste. Video zapisi mnogo zuje dok sam ih snimala pre nekih mesec dana na miui 9 stable. Nisam isprobala skoro da vidim ima li poboljšanja.

Stigla nadogradnja na miui-10 beta. Stavili su na statusnu traku pretragu umesto podešavanja telefona ali pretraga ne radi samo vraća na početni ekran.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Promeni u settings uploadfromtaptalk1532678257947.png

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Još ne, samo ko hoće betu

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nije vise beta, presao je u alfu... :) cim predje u public, onda nije vise beta...Beta je closed, samo za beta testere.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Poslednja izmena:
Alfa ide pre bete i alfa je u vecini slucajeva zatvoreno testiranje(u potpunosti zatvorena za javnost). Beta moze da ima vise faza, closed(mali broj ljudi testira), open(javno), da se pusta s vremena na vreme i sklanja, da bude ogranicen broj ljudi koji ce testirati..
 
Poslednja izmena:
Mislim da je kod Xiaomi-ja malo drugacije... Da ide obrnuto, beta-alfa-stable...

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Da li to znaci da ce brzo doci stable?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
@Kidence

To je protiv svake logike(i u alfabeti ide alfa, beta, gama, delta..), a i tehnicki Alfa testiranje ide pre Beta testiranja, mada od brace Kineza svasta moze da se ocekuje :D

Tehnicki, postoji i gama testiranje, koje se izvrsava kada je softver spreman za pustanje u masu. Mozda je MiUI10 u fazi Gama testiranja, a da oni to zofu Alfa, ko zna..
 
Poslednja izmena:
Ljudi, da li preko nekoga sa foruma mogu da se naruce futrole za ovaj telefon, da li ih neko prodaje?
 
Ima kod Ivana I,Teracell 600din,crvena.
 
Moze da ti posluzi fabricka, poruci sa Alija, imas Mofi case-ove za 6-7$ perverzija koliko su dobri.

Kacio sam i pre neku stranu link za 360 case, dobar koncept, lepo drzi.. ne isplati se uzimati lokalno.
 
Je l imate preporuku za neko dobro staklo sa alija da ne brinem kad ispadne telefon

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Je l imate preporuku za neko dobro staklo sa alija da ne brinem kad ispadne telefon

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Mislim da ne postoji idealno staklo za ovaj telefon. Kao što mi reče Kidence pre neki dan, pošto je ekran 2,5d staklo neće nalegati savršeno, uvek će biti malih zazora na ivicama, lepak u pipeti koji se dobija uz neka stakla može da reši problem ali samo privremeno. Kad tad će doći do odvajanja na ivicama.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja imam ne znam koje, ne prekriva do kraja ivice, ali je bas lepo leglo i nema mehurica nigde, imam ga nekih 20ak dana i nigde nije pocelo da se odlepljuje, mislim da me kostalo kod nas 150rsd...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Moze da ti posluzi fabricka, poruci sa Alija, imas Mofi case-ove za 6-7$ perverzija koliko su dobri.

Kacio sam i pre neku stranu link za 360 case, dobar koncept, lepo drzi.. ne isplati se uzimati lokalno.
Možeš li da okačiš neku sliku da vidim kako čuči uživo?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Slikacu veceras obe i okacicu.
 
Cafele Tempered Glass Screen Protector for Xiaomi Redmi Note 5 Pro 9H Hardness HD Clear Glass for Redmi Note 5 Pro(Dual Camera)
http://s.aliexpress.com/vUJVvAVb?fromSns=Copy to Clipboard
Meni je ovo staklo OK. Ne ide do ivica, dobija se lepak i nema mehurića. Takođe preporuka za ovako nešto:

Essien Universal Mobile Phone EU/US Plug USB Charger Adapter Charging Travel Wall Chargers micro usb cables For Samsung Huawei
http://s.aliexpress.com/uQn6Bvym?fromSns=Copy to Clipboard
Puni ekstra brzo i note 5 i 3s prime. Telefon se poprilično greje ali brzo i napuni. Kabl 2m sasvim dovoljan.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko iskustva sa Official LOSom na ovom telefonu? Planiram Unlock BL veceras i planiram da ga instaliram, ima li sanse za brick? Skeptican sam po pitanju bilo cega zbog ovog anti roll back-a..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja se plasim tog bricka, citao sam po forumima i kazu da postoje sanse da xiaomi izbaci ovo brzo, tako da cekam to pa cu posle da se zezam

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Mare, preporučujem ti Pixel Experience ROM ako želiš brzinu i fluidnost, ali ovaj ROM nema nikakve opcije za personalizaciju. Ako želiš opcije, probaj AOSiP ROM. Uz Pixel ROM, probaj i NoName kernel.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U Logicu je Global verzija Note 5 4GB, danas potvrdjujem
 

Prilozi

  • Screenshot_20180727-183104_Viber.jpg
    Screenshot_20180727-183104_Viber.jpg
    324.9 KB · Pregleda: 209
Онда моја не ваља...чак ни са гцам не прави добре слике као на миа1.
Бљутаве и испране, камера је много осетљивија на мрдање него на миа1.

Jesi li menjao rom? Meni samo na MIUI radila GCam dobre fotke.
Prigušeno osvetljenje GCam:
 
Evo i moje od danas. Do duse nije gcam, ali je bilo mlako. [emoji3] [emoji6]
2910977377be15a474cfe190aeaeb670.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Je l se desava nekom da se zvuk na telefonu sam od sebe prigusi tj smanji

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Slike i linkovi za kejsove:


360 Degree Hard PC Back Cover For Xiaomi Redmi Note 5 Pro Ultra Thin Slim Case Full Protector Phone Cases for mi redmi note5 pro
http://s.aliexpress.com/YfqeqEFJ?fromSns=Copy to Clipboard
received_10212050779405366.jpeg
received_10212050779005356.jpeg
xiaomi redmi note 5 case global version 5.99" full protector buiness style pj redmi note5 pro cover xiaomi redmi note 5 pro case
http://s.aliexpress.com/uEbm6BFR?fromSns=Copy to Clipboard

received_10212050779485368.jpeg
received_10212050778925354.jpeg
received_10212050779325364.jpeg

Po meni su oba odlicna, Mofi viri iznad ekrana oko oko milimetar, stiti sve uglove odlicno, debeo, materijal vrh, a ovaj 360 je cvrst, jedva se skine sa telefona kako drzi, lepo je nalegao, dopada mi se kako izgleda.
Na oba su rupice odlicno uradjene.
 
Izvini, ali meni se ta plava boja telefona i bela prednjica nikako ne uklapaju. Pogotovo beli prednji deo bode oči.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima maskica u vise boja, ja sam namerno ovu boju izabrao jer se meni svidja, nekom drugom mozda ne odgovara :)
 
Vrh Dno