Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10

Da ima SD855, kršteni stereo zvuk i IP zaštitu pa da i razmislim o ovom telefonu. Sve bi to trebalo da ima da opravda ovu cenu.
 
Imam ovaj telefon vec oko mesec dana (posle Mi 9) malo sam se razocarao,ima veo lep disple,kamere su ok ali treba mu vremena da prebaci u galeriju i kada se malo duze koristi greje se.

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока
 
To je to kada zapregnu mid-range cip do maximuma. Nadam se da će za par meseci izbaciti note 10T

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja se madam da ce skoro izaci Mi 10

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока
 
Da ima SD855, kršteni stereo zvuk i IP zaštitu pa da i razmislim o ovom telefonu. Sve bi to trebalo da ima da opravda ovu cenu.
Pa to sve što si nabrojao nema ni OP7T Pro, a ni P30Pro [emoji28]
Dobro, ne bukvalno, ali u poređenju sa tim telefonima, cena za Note 10 je opravdana (valjda)[emoji6] Kako si krenuo, sa spiskom želja, ti bi Note 11+ za 400€ :D

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa to sve što si nabrojao nema ni OP7T Pro, a ni P30Pro [emoji28]
Dobro, ne bukvalno, ali u poređenju sa tim telefonima, cena za Note 10 je opravdana (valjda)[emoji6] Kako si krenuo, sa spiskom želja, ti bi Note 11+ za 400€ :D

Sent from my P30Pro using Tapatalk

Samo kažem da bih za takav telefon izdvojio 450-500€, nije mi bitan brand uopšte.
Razlika u ceni između takvog telefona i nekog trenutnog Samsung flagshipa je upravo u imenu proizvođača, a ne ložim se na takve stvari, posmatram sve krajnje pragmatično i racionalno.
 
Samo kažem da bih za takav telefon izdvojio 450-500€, nije mi bitan brand uopšte.
Razlika u ceni između takvog telefona i nekog trenutnog Samsung flagshipa je upravo u imenu proizvođača, a ne ložim se na takve stvari, posmatram sve krajnje pragmatično i racionalno.
Slažem se, apsolutno. Šta bih onda trebao da kažem ja sa P30 Pro koji nema stereo zvučnike i kome je in display zvučnik užasno slab na otvorenom, pri telefonskom razgovoru ? Ne postoji telefon koji će zadovoljiti, bukvalno, sve prohteve. Uzmeš u obzir ono što ti je kod telefona bitno, napraviš balans u odnosu na ono manje bitno, plus proporcija uloženo/dobijeno i to je to.

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Da ima SD855, kršteni stereo zvuk i IP zaštitu pa da i razmislim o ovom telefonu. Sve bi to trebalo da ima da opravda ovu cenu.

Sto ne bi napravio ti takav telefon, evo ovde na benchu bi imao bar 50 kupaca, pa da namlatis pare i svi zadovoljni?

Da ne pricam o ostalom delu sveta, mislim da bi postao jedan od najbrzih milionera.

Ako moze sve to za 450e naravno.
 
Rekao sam šta je realno i za koji novac. Sve preko toga su bezobrazno naduvane cene.
Svaki od ovih kineskih proizvođača ima istu strategiju, u početku krenu sa veoma niskim cenama, kako osvajaju tržište vremenom dižu cene i sve je to lošija kupovina jer nikad ne nude zaokružen proizvod da bi s pravom poneli epitet flagship killer.
 
Ajde da budemo realni, do pre par godina brandove kao Xiaomi, Huawei, Honor, Oppo, Vivo, Redmi ili (neki kao Realme pre godinu dana) nismo ni čuli, a sada polako gaze stare i bahate igrače, zašto zato što brate preteruju sa cenama! Poslednji Samsung Note uređaj sam pazario pre podosta godina dok je cena bila u okviru 300-500e a ovo sada da pucam 900-2000e za j..b..n..i tel, da li smo realno ludi??!

Xiaomi Note 10 je po svemu sudeći odlično izbalansiran uređaj koji donosi podosta interesantih novina, e sada kada vidim ono "napredni korisnici, zahtevniji korisnici itd..." po čemu su "zahtevni" 90% kupaca kupuju skupe uređaje zbog prestiža, ostalih 10% kupaca kupuju uređaje zbog upotrebljivosti i normlanog korišćenje.
Odeš u neki trgovački centar i uzmeš neki skup tel u ruke i onako zakačenog sa anti teft kablom zamišljaš kako bi sa tim uređajem mogao sve :) aha da u lakat sve!
Uživajte u tome što postoje ti proizvođači kao Xiaomi i Realme jel realno kad bi neki zvučnije ime izbacilo tel sa kamerom od 108mpx ne bi koštalo sigurno 450e ;)
 
Briga me za veliki biznis[emoji769] posmatram stvari iz ugla kupca. Ili su svi ovde predstavnici proizvođača? Ako je to slučaj onda je u redu što se opravdava njihova poslovna politika.
 
Svi smo ovde korisnici, niko od nas nema akcije bilo kog proizvodjača.
Svako podiže cene kad proceni da treba/može, korporacije su to i nisu stigle do milijardi dolara tako što su bili humanitarna organizacija već kao surovi trgovci.

Odlično napisano i rečeno, trgovina i marketing!
 
Ovde toliko nekad ima smesnih izjava da je pomalo i zalosno.. hoce ljudi sve top spec al da to nikako ne bude preko 450e, a i za to ce da razmisle, prepakovani redmi je najbolja moguca kupovina na svetu i ko to kupi je prešao igricu i zeznuo sve koji plate preko 300e telefon i slične gluposti..
Mora da pravite razliku zašto postoje te redmi poco i slicne serije i što su sa takvim cenama, ko hoće jeftino ima to, dalje od toga nema potrebe da gleda i komentarise, tj pljuje, ostalo iz ponude.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
450 ili 500€ nije niska cena za telefon. Moralo bi mnogo više da se dobije za taj novac nego što je sada slučaj.
 
Sta bi moralo, sta bi ti il bilo ko drugi hteo, i sta moze su sve veoma različite stvari.. situacija je takva kakva je, i treba biti realan u skladu sa time, to sto se ovde frljate sa zeljama i misljenjima kako bi ko trebao da posluje ne menja stvari ni najmanje. Visoke su cene, naravno, ali sta je tu je, nece se to menjati skoro, tako da moraju da se prilagode ocekivanja prema trenutnoj situaciji, a ne da se traze nerealne stvari.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Nakon 4-5 dana korišćenja mogu reći da nisam zažalio što sam prešao na ovaj tel sa Mi 9T modela.

Još uvjek sam na stock romu ali i ovdje sve radi jako fludino, opet sam se uvjerio koliko je dovoljan i odličan SD730. Baterija je najbolja ikad, preko 8h SOT-a, skoro puna 2 dana korišćenja što je nevjerovatno, ni blizu nisam imao takvo iskustvo.

E sad, zbog kamere, tj. optičke stabilizacije sam prešao sa Mi9T i to i dobio, OIS radi odličan posao pa sada nije problem zezati se s kamerom ni u uslovima slabijeg osvjetljenja.

Video je odličan, oštar uz neobjašnjivo povremeno sjeckanje slike, je li ovo neki bug, hoće li popravljati, vjerujem da je softverske prirode problem?

Ako nešto za manu mogu da navedem to je težina ovog uređaja, preko 200 je grama je težak što je prilično teže od konkurenata...
Isto tako je i još veći nego Mi9T pa ga je nezgodno tako teškog držati duže u rukama..

Vibra motor dobar, ekran odličan AMOLED, mono zvučnik ali kao i kod Mi9T jako glasan i jasan. Da napomenem i kapljicu, uopšte je ne primjećujem a bio sam skeptik... :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Nakon 4-5 dana korišćenja mogu reći da nisam zažalio što sam prešao na ovaj tel sa Mi 9T modela.

Još uvjek sam na stock romu ali i ovdje sve radi jako fludino, opet sam se uvjerio koliko je dovoljan i odličan SD730. Baterija je najbolja ikad, preko 8h SOT-a, skoro puna 2 dana korišćenja što je nevjerovatno, ni blizu nisam imao takvo iskustvo.

E sad, zbog kamere, tj. optičke stabilizacije sam prešao sa Mi9T i to i dobio, OIS radi odličan posao pa sada nije problem zezati se s kamerom ni u uslovima slabijeg osvjetljenja.

Video je odličan, oštar uz neobjašnjivo povremeno sjeckanje slike, je li ovo neki bug, hoće li popravljati, vjerujem da je softverske prirode problem?

Ako nešto za manu mogu da navedem to je težina ovog uređaja, preko 200 je grama je težak što je prilično teže od konkurenata...
Isto tako je i još veći nego Mi9T pa ga je nezgodno tako teškog držati duže u rukama..

Vibra motor dobar, ekran odličan AMOLED, mono zvučnik ali kao i kod Mi9T jako glasan i jasan. Da napomenem i kapljicu, uopšte je ne primjećujem a bio sam skeptik... :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

E ovo sam čekao, konačno da neko napiše realan utisak nakon prelaska sa 9T na Note10. Extra
 
Da te lepo služi :)

I meni je ovaj telefon jako zanimljiv , ali rekao sam sebi da više nikada ne idem na soc koji nije flagship :) steta

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poprilično sam siguran da se ni sdm855 ne bi znatno bolje snašao i da je problem sa brzinom obrađivanja slika i kamerom više softverske prirode koji će rešiti kroz ažuriranja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A povremeno seckanje slike kad se snima je klasicna boljka Xiaomija, problem koji vuce godinama.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
450 ili 500€ nije niska cena za telefon. Moralo bi mnogo više da se dobije za taj novac nego što je sada slučaj.
Niko ne kaze da je niska ali to je trenutno, sto se cene tice, neki nizi srednji segment, s obzirom da su flagship modeli uveliko presli tu famoznu 1000€ granicu.
Dosta ljudi pominje i Mi10, navodno jedva cekaju taj model a kada se bude pojavio sa ocekivano visom cenom u odnosu na ranije modele, koliko god bio dobar (a bice sigurno), ipak ce u pocetku biti fail za neke. Naravno dok mu znacajno ne padne cena, onda ce ponovo postati top model koji vredi svaki €. [emoji4]
 
A povremeno seckanje slike kad se snima je klasicna boljka Xiaomija, problem koji vuce godinama.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Softverski problem koji nikako da reše. Sa GCam nema seckanja.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
moue li tacan likn od te GCam da skinem za Mi note 10.
Hvala

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока
 
Da li mislite da će ovaj telefon biti u ponudi nekog operatera?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ja ga u VIP-u ne vidim?
 
Vrh Dno