Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10

^Neko ce preko veze kampovati ispred prodavnice vec pre otvaranja Biga. Ne dele se telefoni u Srbiji tek tako. ;)
Onaj lik je bio 3 dana ispred prodavnice (beše Ušće) za Mi9. Samo ne znam kako je izdržao da ne ode u toalet ili kako ga nisu izbacili?

U 22h znam da obezbedjenje tera napolje u svim tržnim centrima... Sve nešto mislim da je lik imao dozvolu i da je Xiaomi to aminovao da bi se stvorio hype kao 3 dana bio ispred prodavnice zbog njih.
 
Izbacivali su ga iz šoping centra koliko sam skapirao.
Koliko se sećam dečko je invalid, možda je stvarno i Xiaomi aminovao. Em dobio telefon za 1 dinar, em oni napravili hajp i razbili se od prodaje.
 
Btw, devojka koja radi u mi store u Novom Sadu objašnjava mušteriji kako telefon pozadi ima tri kamere a napred dve i da se zato reklamira kao penta kamera sistem...
Inače poigrao sam se malo sa podešavanjima za gcam i čini mi se da baš ima potencijala.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stvarno šteta što nisu stavili s855 u ovaj telefon. Mislim da bi u toj kombinaciji + gcam bio jedan od najboljih telefona na tržištu.

Mada bice zanimljiv ako mu nekada cena padne na oko 330e..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zamrla tema, ni blizu znači popularan kao 9T model... :) Ja se evo lomim 10-ak dana da pređem na njega sa 9T, prvenstveno zbog kamere, tj. OIS-a... Dajte malo više utisaka, da li je popravljeno ono sjeckanje u videu ?
 
Pa normalno da je zamrla, oživeće tema kroz neko vreme kao što je i bilo očekivano "skoro" svima ;)
 
Pa sigurno da nije popularan kad nije budzet, ovde su popularni samo budzet modeli

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Pa nije budžet nego midranger sa flagship cenom :) što je i razlog mrtvila teme

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
~430€ flagship cena? Kakav god da je, ovde se šomi kupuje i popularan je ako je do 300€, inace drvlje i kamenje, a cim je do te cene odma se smatra da se tom kupovinom presla igrica, izigrao sistem, ne sme se pomenuti nikakva mana..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ko je lud da plati izvikani senzor od 108mpx uz nedovršeni softver kamere i midrange procesor koji ne može ni svetu da odradi postprocesing, po visokoj ceni...realno ništa spec telefon.
 
Svaki segment, svakog brenda, ima po jedan flagship. Budget ima svoj flagship, midranger svoj, kao i onaj iz high segmenta tj. pravi flagship svih flagship-ova. F1 je bio flagship midrange segmenta. Mi Mix iz višeg segmenta.

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
~430€ flagship cena? Kakav god da je, ovde se šomi kupuje i popularan je ako je do 300€, inace drvlje i kamenje, a cim je do te cene odma se smatra da se tom kupovinom presla igrica, izigrao sistem, ne sme se pomenuti nikakva mana..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
Jeste ako gledamo da se uzima bez garancije. Da ima legalnu garanciju pa i nekako.
Svakako se ne može pobeći od činjenice da se s730 stavlja u telefone od ~250e.
Pored toga ovaj telefon nema ni stereo zvučnike, vibra motor na nivou flagshipova , IP zaštitu itd.

Mada evo jednog zanimljivog poređenja :)

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note10_plus_vs_xiaomi_mi_note_10-review-2052p4.php

Bugaru koji je pisao tekst se više sviđaju LL slike sa Xiaomi telefona.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam čekao taj telefon da zamenim Poco, ali čim sam pročitao SD730 iste sekunde je otpao. A možda bi i inače, ipak je kamera malo ispod očekivanja.

Sad se čeka Mi10[emoji4]

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Pa i sa legalnom garancijom, opet nije u rangu flagship cena, al svejedno. U svakom slučaju preterano ovde neki pate za "top" procesorom, pa imate zato te Poco, i prepakovane Redmi po ceni Mi serije i sl, ovaj nije ni zamisljen da se poredi sa tim, al ajde dzabe rasprave i offtopica..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
A konkretno zbog čega je bitno da bude flagship procesor? Trenutno na Mi9T kod mene SD730 radi odličan posao, sve je jako fluidno, nigdje nisam primijetio da "zapinje". Da napomenem da igre ne igram...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Zato što na primer ovaj trokira kada se pucaju slike u max rez ili kada se okida više slika za redom. Tu je i mnogo brža obrada slike sa s855 itd itd.
Nije flagship procesor samo za igrice

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zato što na primer ovaj trokira kada se pucaju slike u max rez ili kada se okida više slika za redom. Tu je i mnogo brža obrada slike sa s855 itd itd.
Nije flagship procesor samo za igrice

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Pa ionako je 107mpx čist marketing, uostalom kao i kod drugih modela te maksimalne rezolucije...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jos samo da ljudi skontaju sta se zapravo radi s tim megapikselima...

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Nema veze to sa tim modom , generalno više obrađuje slike, to jest duže..
A i zašto ako neko hoće baš tih 100mp mora da čeka 10s ? Bio to marketing ili ne.

Jasno je zašto su išli na s730 , da su išli na s855 ovaj telefon bi koštao fazon 200e više :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Fon je u globalu losiji od Mi 9T Pro, kosta 100e vise, nema sta da se zbori.
 
Javljam utiske onda jer ga ipak uzeh :) SD855 meni nije bio potreban nikako dok OIS jeste tako da Mi9T Pro nije ni razmatran.

9T Pro sam koristio par dana i apsolutno tek tu ne vidim opravdanja za razliku u cijeni u odnosu na običan 9T. Laserski autofokus i 4K@60fps bez stabilizacije je nonsens...

SD730 se na 9T snalazi odlično kao što rekoh, nek me tako bude služio na Mi Note 10 - ja zadovoljan.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ajde bas javi kad se izigras malo, pa baci utiske :)
 
Da li je neko uspeo da instalira Cyanogenmod na Mi note 10 i da li je moguce?
Hvala

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока
 
Koliko vidim na njihovom sajtu zadnji update

This post was last updated on December 17th, 2019 at 03:42 pm
8fa6c05388a3f0ae41e4ab2929485a24.jpg


Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока
 
To je Lineage, pise gore da je poslednji CM za Marshmallow

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
moja greska mislio sam na Oxygenos os.

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno