Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Uradio i ja update na Android 12 sinoć. Nisam zahtevan korisnik, imam samo zvaničnu EON app, SmartTube i MX Player. Video sa USB flasha u MX Playeru bez problema reprodukuje.
Za sada nikakvih problema, puj, puj, da ga ne ureknem :)
Jedna vrlo zanimljiva stvar: Pošto TV ima IR daljinski, do sada sam TV daljinac koristio samo da upalim i ugasim TV. Sada kad upalim Mi Box S, pali mi se i TV. I obrnuto, kada ugasim Mi Box S, gasi mi se TV. Jako dobra stvar, mada nisam siguran kako radi... Pretpostavljam da HDMI signal utiče na to, jer je to jedina veza Mi Box S i TV-a.
Pojavio mi se problem da nakon svakog ponovnog paljena boxa moram ručno da se konektujem na net (Wi-Fi), tako da je ipak kao factory reset, i sada je sve ok. Čak imam utisak da sada fluidnije radi.
 
Ради спдиф, ради преко хдми од пцм 2.0 до 5.1 дд(+) и дтс, пушта до 4К@60 хдр и то је то. Пушта течно са мреже, нисам пробао са усб јер га тако никада и не користим. Ради плекс, х-плоре и влц са мреже и сервер. Стрим платформе стандардно раде. Размишљам се између ми бокс ѕ ген 2 и штит про због атмоса и свих верзија хдр, дв итд.
Kod mene čak i nakon factory reset-a ne radi spdif direktno iz box-a. A radio je na android 9. Bez ikakvih dodatnih podešavanja.
 
Тестирао ми бокс с ген 1 на авр. Кроз хдми не пролази TrueHD, TrueHD + Atmos, DTS HD Master тј све што је хд звук. Из мкв, кроз мрежу пролази DD, DD+, DD+ Atmos, DTS, DTS-HD, pcm stereo. Интересантно добио сам атмос из хбо макс апликације. Очигледно ген 1 је исто што и ген 2 за звук, само су додали DV и HDR10+ за слику.
 
Posle factory reset, aplikacije su se stabilizovala. HBOmax i SkyShowtime se nisu ni pokretale dok ga ne resetujem a i tad uz duže učitavanje, sada to radi čak i bolje nego ranije.
Ponovo mogu da pristupim i memoriji boksa i dodatnom disku preko USBa, to mi je bila frka jer ne znam kako bih instalirao STN.
Network nema pristup i dalje.
VLC opet radi.
SPDIF nisam ranije koristio na njemu već direktno na TVu pa ne znam da li je i kako radio ranije, ali ne svetli.
Ovih dana ću proveriti i ostalo.
 
Нашао тест овде, кажу да на ген 2 ради:
Audio FormatsResult
Dolby5.1 / Plus / True HD / Atmos = OK
DTS5.1 / MA = OK || HR / X = Core
 
Ček bre, nemam update, ne nahvatah u temi, jel to za neke najnovije boxove ili i one I gen (vidim da se sada prodaju sa bar vizuelno drugačijim daljinskim II gen)?
 
Piše se forumima po netu da je update povučen a priprema se zakrpa za ovaj skrnavi koji je pušten prošle nedelje.
Rokovi nepoznati.
 
Vredi li preći na XIAOMI TV Box S 2nd Gen?
 
Imaš Xiaomi TV Stick 4K sa 2 godine garancije, fiskalnim i besplatnom isporukom za 5790 din.
USB i fleš ionako više niko ne koristi za prebacivanje fajlova pored mreže.
 
Za striming i za gledanje filmova sa hdd.
Imam Mi Box S, radi kao bombona ali mi fali HDR10 i Dolby vision podrška.
Онда слободно узми, мада можеш и стик 4К, као што рече @Stock .
 
Imaš Xiaomi TV Stick 4K sa 2 godine garancije, fiskalnim i besplatnom isporukom za 5790 din.
USB i fleš ionako više niko ne koristi za prebacivanje fajlova pored mreže.

Xiaomi TV Stick 4K mi je isti đavo kao i Mi Box S.
 
У чему је бољи од ми бокс с ген 2?
 
On nije napisao za drugu generaciju, već za prvu...
Xiaomi TV Box S 2nd Gen je već bolja priča mada je i on 2/8GB kao i 4K stik.
 
Kako se dolazi do podešavanja apps only na updatovanom android 12 mi box s?
 
Kako se dolazi do podešavanja apps only na updatovanom android 12 mi box s?
ranije je bilo u podešavanjima naloga. Nema razloga da je drugačije na atv 12.
Samo da znaš da u app only ne radi assistent, odnosni ništa od glasovnih funkcija.
 
Bio sam na moru, box je bio izvađen iz struje... Dolazim, palim, nikakva informacija o ažuriranju. Rekoh dobro je.
Preko Nebula managera sam izbacio EON na početnu stranu. Stisnem, kaže "This app doesn't exist" i izgubi se ikonica... :D
I šta sad, našao neko rešenje?
 
Instaliraj ponovo>
koliko vidim niko nije prijavio da mu je ponovo obrisan EON

a ima nas iznenadjujuce puno koji koristimo na ovaj nacin.

jel nekome obrisan ponovo?
 
Juče mi stigao Xiaomi TV Box S 2nd Gen. Oduševljen sam kako radi. Stavio sam ga na jedan ex Smart LG iz 2013. Povezao sve na brzaka. Instalirao HBO Max, SkyShowtime... Sve radi samo tako. Čini mi se da radi za nijansu bolje nego i sam Xiaomi Mi TV P1 43 ELA4584EU TV koji imam. U odnosu na dva Tesla TV-a Tesla 32E625BHS koje imam u stanu za rentu, isto Android TV, radi za klasu bolje.
 
Juče mi stigao Xiaomi TV Box S 2nd Gen. Oduševljen sam kako radi. Stavio sam ga na jedan ex Smart LG iz 2013. Povezao sve na brzaka. Instalirao HBO Max, SkyShowtime... Sve radi samo tako. Čini mi se da radi za nijansu bolje nego i sam Xiaomi Mi TV P1 43 ELA4584EU TV koji imam. U odnosu na dva Tesla TV-a Tesla 32E625BHS koje imam u stanu za rentu, isto Android TV, radi za klasu bolje.

I ja sam odlučio da kupim. Juče naručio pa verovatno početkom sledeće nedelje stiže.
 
Ne znam jesam li poludeo, ili šta je, ali ovako stoji već 10 min:

0hk9kMB.png
 
Juce uzeo mi box s 2 gen u gigatronu na akciji za 7.999 dinara.
U odnosu na stari x96 mini koji sam imao ovo radi neuporedivo brze.
Ima li neko predlog sta da instaliram na ovom uredjaju a da je free, za sada koristim xciptiv player za filmove i tv uz pretplatu.
 
Od besplatnih koje su must have:

Najbolji player za TV:

Najbolji browser za TV:

Prebacivanje fajlova između kompjutera/telefona/TV-a (za SVE PLATFORME):

SmartTube (YouTube bez reklama):

MiXplorer: Najbolji besplatan file manager (besplatan samo ako se skida sa XDA foruma):

Najbolji IPTV player:

I naravno šta se već koristi od provajdera za gledanje TV-a:
EON TV (SBB), iris SMART (MTS), MOVE Smart (Supernova), Orion TV (Orion).

+ RTS Planeta:


Od besplatnih aplikacija tu su još KODI i Stremio, ali oni su posebna priča :)
 
Poslednja izmena:
Nova +1
Jos kad bi im skidanje prevoda radilo kao na VLC, obrisao bih isti odmah, ovako postepeno prelazim. Nemam vise zivaca za desinhronizaciju zvuka na VLC, dok to isto na Novi radi super.
 
I sinhronizacija zvuka i podešavanje titlova od veličine/izgleda pa do pozicije na TV-u :)
SFTP, WebDAV, SMB...

Nove verzije često izlaze na GH:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno