Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Da li postoji mogucnost da ga na Grundig tv ne podrzava? Probao ga spojiti na drugim televizorima, slika je normalna nije roza, ali kod mene na Grundig kad spojim roze slika.
Da li postoji mogucnost da ga na Grundig tv ne podrzava? Probao ga spojiti na drugim televizorima, slika je normalna nije roza, ali kod mene na Grundig kad spojim roze slika.
A nije ni do tv-a
 
Vidi da li imaš za HDMI out da menjaš podešava oko colorspace, tipa ono RGB, 4:2:2, full vs limited.
I u podešavanjima boxa i u podešavanjima TV-a.
 
Da li neko ima problema sa gen 2 i sleep-om? Jedini nacin da se probudi uredjaj jeste preko kabla za struju, tj. da se iskljuci i ponovo ukljuci. Ukljucen je CEC i daljinski pali i gasi TV, samo se Box ne pali.
 
Radi potpuno normalno. Da nije nešto do daljinskog?

Pali i TV, doduše ne gasi ga, praistorijska plazma, nju ni risiver ni EON box nisu gasili.
 
Deluje da radi potpuno normalno. Kad je upaljen, sve radi kako treba. Gasi i pali televizor, jedino eto kad ga upali dobijem da nema signala, odnosno da je box jos uvek ugasen.
 
Imam/imao sam ja, prebaci Display & Sound>HDMI-CEC>Device auto power off na iskljuceno i System>Power & Energy>Turn off display na Never.

Kad ugasis box nece da se upali iz nekog razloga preko daljinskog pa je (trenutno) resenje da ga ne gasis uopste, ionako trosi kao sibica.
 
Zamolio bih za malu pomoć, imam Mi Box S prve generacije, da li postoji neki način da mogu da zaključan neku aplikaciju, konkretno Youtube? Preko sistemskih podešavanja nisam našao, možda neka aplikacija koja postoji za Android/Google TV i završava posao?
Konkretno, deca nemaju mobilne telefone ali puste Youtube preko Mi Box-a, želeo bih da se Youtube aplikaciji pristupa preko šifre.
 
Da li neko zna kako da na onim Eon daljincima setujem da se pali preko Power dugmeta, sve ostalo radi, čak i gasi box na to Power dugme ali da ga uapli jok - nema šanse.
 
Zamolio bih za malu pomoć, imam Mi Box S prve generacije, da li postoji neki način da mogu da zaključan neku aplikaciju, konkretno Youtube? Preko sistemskih podešavanja nisam našao, možda neka aplikacija koja postoji za Android/Google TV i završava posao?
Konkretno, deca nemaju mobilne telefone ali puste Youtube preko Mi Box-a, želeo bih da se Youtube aplikaciji pristupa preko šifre.
Napravi im dečji nalog, poveži za family link i taj nalog lepo podesiš da vidi samo youtube Kids. Izloguješ se iz boksa, stavi njihov nalog i to ti je to. Na taj način možeš i tablet/telefon da im kupiš, sa punom kontrolom šta rade, koliko rade i kad rade.

Svakako NEMOJ da koriste tvoj nalog. Ja sam poslednjih nedelju dana prošao pakao jer mi je moj glavni google nalog bio hijackovan, da ti ne pričam koliko je to cimanje i stres. Doći do živih ljudi u guglu - samo ću vam svima napisati koji ovo čitate, izlogujte se iz svega šta deca koriste, druge naloge im otvorite i ako koristite njihove kompove, izlogujte se obavezno kada završite.
 
Evo daljinca kojim moze da se pali-gasi box. Da se ogradim probano na Mi stik 4k. Eon daljinac je samo gasio uredjaj.
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€2.70 40%OFF | 1pc New XMRM-010 Bluetooth Voice Remote Control For Xiaomi MI TV 4S Android Smart TVs L65M5-5ASP MI P1 32 MI Box
 

Prilozi

  • IMG_20240517_154146.jpg
    IMG_20240517_154146.jpg
    107.5 KB · Pregleda: 77
Evo daljinca kojim moze da se pali-gasi box. Da se ogradim probano na Mi stik 4k. Eon daljinac je samo gasio uredjaj.
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€2.70 40%OFF | 1pc New XMRM-010 Bluetooth Voice Remote Control For Xiaomi MI TV 4S Android Smart TVs L65M5-5ASP MI P1 32 MI Box
kako si uspeo da ga uparis?
Ja imam taj daljinac i probao na stick 4k, nije bilo sila da mu bilo sta uradim. posle probao na mi box 2nd gen i isto.
Pokusavao sam razne kombinacije dugmica, nista bre
 
Ja to nikada i ne koristim i problema nemam.

Fabrički daljinski ne koristim imam air Mouse koji je mnogo praktičniji
 
kako si uspeo da ga uparis?
Ja imam taj daljinac i probao na stick 4k, nije bilo sila da mu bilo sta uradim. posle probao na mi box 2nd gen i isto.
Pokusavao sam razne kombinacije dugmica, nista bre
Moras da rasparis originalni daljinac. Izvadi cak i bateriju iz originalnog daljinca da se ne upari ponovo dok uparujes zamenski. Drze se Mi dugme i home(kruzic) zajedno dok ne cujes bip. Naravno udjes u podesavanja pa daljinski upravljaci pa dodaj nov uredjaj.
 
Ми бокс и 1 и 2, подржавају више бт даљинских. Код мене на оба, раде и фабрички и еон без проблема.
 
Trebalo bi,meni je uparen Eon i fabricki. Ovaj klon nije hteo da se nisam uklonio fabricki. Posle sam ukapirao da imaju isti naziv pa je mozda zezalo zbog toga. Mada na Eon boxu imam po dva Eon daljinca sa istim nazivom i rade bez problema.
 
Zesce glupo pitanje, ima li benefit koriscenje tog daljinca uopste? Kako po default funkcionisu dodatni dugmici?
Njega sam uzeo jos pre dosta godina uz mi box s gen1. Od tada stoji u fioci. Secam se da sam se nadao da bih mogao da ga nateram da menja source na tv i da ima neku dodatnu funckicju poput custom app,
 
Meni je glavni benifit da moze da pali -gasi box :). Mozes da isprogramiras tastere da rade sta hoces uz pomoc neke aplikacije. Mapirao sam Prime taster da otvara Hbo,tastere za teletex da budu ch+- ,Mi taster da otvara Eon,Input da otvara Tivimate....
Juce sam upario i originalni daljinac tako da sad stapic ima uparena tri daljinca :)
 
Zašto gasite box,ima li neki valjani razlog?
 
Pozdrav svima,

Stik je kupljen krajem marta, radio je normalno, odjednom pocinje da se restartuje. Prebacim ga na drugi tv ista situacija. Oba tv-a su LG i u blizini je iptv, pokusala sam i na trecem tv-u (vivax), stik radi normalno (inace kanali na tom tv-u funkcionisu putem set top box-a i nije u blizini iptv-a). Danas sam cak odnela i jedan lg tv u tu prostoriju gde je vivax i lg radi normalno. Jedino mi pada na pamet da je do iptv-a, pokusala sam njihove adaptere da iskljucim iz struje, medjutim stik se ponovo restartuje.
Ugasila sam i ruter, pustila net s mobilnog telefona i nakacila stik, ali isto se restartuje na ta dva tv-a...

Vise ne znam sta da radim, ne mogu proizvodjacu da se zalim, nije do stika, nego je nesto u tim prostorijama sto ometa rad, a sta ne znam 😂🫣

Da li neko ima ideju sta moze biti?

Hvala unapred,

P.s. Vracala sam i na fabricka podesavanja
 

Prilozi

  • 20240519_184417.jpg
    20240519_184417.jpg
    232.5 KB · Pregleda: 30
Ako je napajan sa USB porta televizora, to ume da ih dokusuri, uz to se i nenormalno greju sto dodatno ne pomaze.

Ako imas garanciju, salji na reklamaciju i zali se na bootloop problem.

Ako ponude zamenu, uzmi Box.
 
Ako je napajan sa USB porta televizora, to ume da ih dokusuri, uz to se i nenormalno greju sto dodatno ne pomaze.

Ako imas garanciju, salji na reklamaciju i zali se na bootloop problem.

Ako ponude zamenu,

Ako je napajan sa USB porta televizora, to ume da ih dokusuri, uz to se i nenormalno greju sto dodatno ne pomaze.

Ako imas garanciju, salji na reklamaciju i zali se na bootloop problem.

Ako ponude zamenu, uzmi Box.
Stik je sve vreme i koristio svoje napajanje, kad se javio problem, pocela sam da eksperimentisem, odnosno da probam napajanje putem tv-a. Ostalo mi je samo jos ovde da se pozalim da vidim da li je neko imao slicna iskustva, pa da vidim sta cu, da li da reklamiram da trosim zivce i na njih ili da se koristi samo u toj prostoriji gde i funkcionise. Hvala u svakom slucaju 😊
 
Samo reklamacija nazalost, ne verujem da mogu da odbiju jer nema fizickog ostecenja. Srecno!
 
ako nije do napajanja onda je do pregrevanja...
Dosta njih je prijavilo probleme sa stikom, dok za boks nisam cuo da je iko imao problem.

Boks je najbolji format za ove uredjaje.
 
Nazad
Vrh Dno