Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Од ЧАК 5 GB :eek:
Нисам никада тестирао са флеша, али он би са њега МОРАО да пусти и филм од 150 GB.
 
pa neko je ovde rekao da bi puštanje preko fleša seckalo jer je 2.0 spor stadnard za to
takođe još na nekim mestima sam isto pročitao
 
То, генерално, може да буде и проблем до самог флеша. Зависи од брзине читања података са њега.
 
Са мреже су зезали ремукс филмови. Све испод ишло без проблема.
 
I ja sam odgledao par puta sa usb-a bez problema i seckanja. Ako je brzina okej onda neće biti problema, ali kontam da više niko ne koristi usb klase 1 pa da secka.

Ja imam Gen 1 box-a, mogu da customizujem home screen sa default launcherom bez problema, i ne gasi mi se niti mi bilo šta baguje, ažurirao sam ga čim je iskočila opcija da se ažurira onda kada su svi paničili da nije okej update. Meni bez problema radi sve za sad :D Proveriću koja je tačno verzija doduše, nisam siguran...
 
Kako rešiti problem sa daljinskim? Box prima samo power i volume komande, na ostale ne reaguje. Prva generacija miboxa, radio je uredno godinama.
 
Probaj da ga obrises iz opcija na boxu pa ga povezi opet na box
 
Da li neko mozda zna, kolika je potrosnja interneta prilikom koriscenja? :D

Znam da je malo generalizovano pitanje i da je sve proizvoljno, ali sestra ima ideju da kupi uredjaj i da ga poveze na mobilni net koji trenutno koristi, pa cisto da znam da li ce joj usrknuti sve GB prvog dana :D

Nije previse zahtevna, niti gleda toliko TV, ali da ne bude da pusti HBO Max ili YT pa da joj potrosi sve GB.
Kontam da ako spusti na nekih 720p kvalitet da to nece trositi skoro nista? Tj kako sam procitao, za kvalitet od 720p stream videa potrosi se oko 1gb, za 1080p oko 3gb.
Zanima me da li neko ima neki slican setup, i kakvi su troskovi i potrosnje?
 
to je uopšteno pitanje i nije za ovu temu. treba uzeti u obzir da kod nekih aplikacija nije moguće odrediti kvalitet, odnosno da aplikacija sama određuje kvalitet prikaza a na osnovu nekih parametara (brzina pristupa Internetu, pored ostalog)
 
  • Like
Reagovanja: CvC
U potpunosti zavisi od streaming servisa. Nema veze sa ovim boksom niti ostalim boksevima.
Evo neki primer za servise:

Postoji način da sestra limitira potrošnju mobilnog neta ako postoji ta mogućnost na uređaju koji isporučuje net. Ili ti, kao dobar brat, da joj snimaš na USB il eksterni HDD :)
Generalno joj se ne isplati bez neograničenog neta. Uređaj je i namenjen za upotrebu preko neta. Sva obaranja rezolucije povlače loš kvalitet slike.
Za USB ili eksterni HDD je dovoljan i neki tv koji ima reprodukciju, a imaju ih svi već nekih nekoliko desetina godina unazad.
 
  • Like
Reagovanja: CvC
U potpunosti zavisi od streaming servisa. Nema veze sa ovim boksom niti ostalim boksevima.
Evo neki primer za servise:

Postoji način da sestra limitira potrošnju mobilnog neta ako postoji ta mogućnost na uređaju koji isporučuje net. Ili ti, kao dobar brat, da joj snimaš na USB il eksterni HDD :)
Generalno joj se ne isplati bez neograničenog neta. Uređaj je i namenjen za upotrebu preko neta. Sva obaranja rezolucije povlače loš kvalitet slike.
Za USB ili eksterni HDD je dovoljan i neki tv koji ima reprodukciju, a imaju ih svi već nekih nekoliko desetina godina unazad.
Tehnicki ima neogranicen internet (ali zvanicno 50gb hotspot A1), nije da gleda nesto posebno, ali svakako cak i da gleda varijantu kucnog net-a, tu je oko 150gb neki paket ili tako nesto, nisam siguran, pa da ne bude da uzima i da se nada da ce joj biti super tako ako radi hotspot preko telefona i slicno...

Hvala za link, ima okvirno informacija. Svakako mislim da ce joj ovaj Box S raditi posao, jer joj ne treba 4k za stream, vec samo da moze da bude nezavisna od SBB-a, MTS-a i ostalih sto se tice TV-a i interneta u kombinaciji... :D
 
To ti je u osnovi veoma malo. 16 sati FHD striminga je 50GB prenetih podataka. Ne racunajuci zaokruzivanje u obracunu podataka, jer bude znacajno veci utrosak nego sto zapravo jeste kod mobilnog neta, onda imas jos instalaciju i azuriranje aplikacija.
 
Poslednja izmena:
Uzeo bih gen 2 box. Kakva je situacija sa eon i supernova aplikacijama odnosno da li ima trzanja?
Imam u drugoj sobi mitv 43' on ima mediatek soc i obe aplikacije su krzave, sport ne ide tečno uopšte.
Iste app na lg webos rade glatko ali mi nedostaje kodi+fen...
 
Ne znam za supernovu ali EON i onaj Xplorer tv(A1), sto je nesto slicno supernovi, rade savršeno kod mene
 
Uzeo bih gen 2 box. Kakva je situacija sa eon i supernova aplikacijama odnosno da li ima trzanja?
Imam u drugoj sobi mitv 43' on ima mediatek soc i obe aplikacije su krzave, sport ne ide tečno uopšte.
Iste app na lg webos rade glatko ali mi nedostaje kodi+fen...
Radi sve super. Imam i eon i supernova
 
Pozz.Kupio sam Xiaomi box s 2.
Instalirao aplikaciju XVIPTV,desava se da boks se resetuje.Takodje probao i sa aplikacijom IPTV smart pro isto ima bagove.Sigurnosna zakrpa u box je 5 januar 2023. god. Dali mi moze ko pomoc,kako rijesit problem?Hvala.
 
Da li moze na box da se instalira aplikacija koja bi snimala ekran (slika i ton) kao sto postoji na android telefonima ?
 
Jedno pitanje
Jel postoji način da se upari iris daljinski sa BT na box. Sve eon daljine sam pobacao
Hvala unapred
 
Pa što si ih pobacao kada oni rade savršeno?
 
Могу али је боље са еон даљинским.
 
Jedno pitanje
Jel postoji način da se upari iris daljinski sa BT na box. Sve eon daljine sam pobacao
Hvala unapred
Pokreni uparivanje na box-u. Drži na daljinskom OK i VIDEO KLUB dugmad zajedno. Prepoznaće ga kao R11b ili tako nešto.
Ne brini se, za razliku od EON daljinskog, na IRIS daljinskom sve odlično radi. Npr. možeš i da upališ/ugasiš box :)
 
Kako sa EON daljinskim?
Kod mene to ne radi. Sve ostalo radi, samo paljenje uspavanog box-a ne.
Još ne radi ni mapiranje daljinskog sa TV-om, pa koristim daljinski od box-a da ga samo upalim a posle nastavljam sa EON daljinskim(2 daljinska mi stoje na stolu)
TV je star 3 god i ne radi ni jedan kod za uparivanje a drugi tv je skoro 10god star i na njemu naravno radi uparivanje :)
 
Бокс се активира кликом на ок тастер а гаси на класичном.
 
Na TV iz 2010. ne radi ništa sem paljenja TV-a (nakon što se upali box), ali na modelu iz 2018. radi sve.

Sve kroz HDMI CEC. Potrebno je podesiti i na TV i na Box.
 
Ugašen mi je HDMI CEC i na TV i na BOX-u od skoro prvog momenta kada sam ga spojio na TV.

Nije baš da ga koristim pod prekjuče. Čitam za probleme oko ažuriranja na Android 12 ali radi od tada skoro normalno. Ne vidim ni opciju da vratim na stari android.
Desilo se nekoliko puta da onaj vertikalni bar sa skalom za jačinu zvuka se smanji vzuelno, kao da je prebacio na veču rezoluciju. Restart bi odmah rešio. Mada se ni to više ne manifestuje.
 
Zdravo. Imam Xaomi Mi box koji je spojen preko Grundig Smart tv. Ali tona nema nikako, slika ima ton ne. Na druge televizore spojen ton ima samo na Grundig ne. Tv slat na servis, tv ispravan. Hdmi ulaz ispravan, ali tona nema. Koji bi mogao biti problem?
 
Nazad
Vrh Dno